Niedziela, 19 stycznia 2020 - Erwiny, Henryka, Mariusza

Aktualności

Wejdź w obrazy Beksińskiego

Piątek, 17 stycznia 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do świata wizji Zdzisława Beksińskiego - wszechstronnego artysty malarza, fotografika, rzeźbiarza oraz grafika komputerowego.

Jan Nowicki w Piekoszowie

Piątek, 17 stycznia 2020

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie zaprasza w środę 22 stycznia na spotkanie z Janem Nowickim, aktorem znanym z prawie z 200. ról filmowych i telewizyjnych. Początek spotkania o godz. 18.00.

Wystawa rzeźb D.SZLUFIKA W MCK w Skarżysku

Piątek, 17 stycznia 2020

Do 9 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku można oglądać wystawę rzeźby Dawida „Devisa” SZLUFIKA. Wernisaż wystawy w piątek 17 stycznia o godz. 17.00.

Zaproś babcię i dziadka do teatru

Piątek, 17 stycznia 2020

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Teatr im. S. Żeromskiego przygotował specjalną ofertę.

Spotkanie z Izą SZOSTAK w BWA w Ostrowcu

Piątek, 17 stycznia 2020

W ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu 30 stycznia odbędzie się spotkanie z Izą SZOSTAK – choreografką, tancerką i performerką. Początek o godz. 18.00.

Raport z Auschwitz

Piątek, 17 stycznia 2020

Opowieść o Polakach, którzy alarmowali świat o terrorze w okupowanej Polsce, obozach Zagłady, a w szczególności o KL Auschwitz, będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

Kiermasz książki

Piątek, 17 stycznia 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach organizuje kiermasz książki nowej i używanej. Dochód ze sprzedaży wydawnictw zostanie przeznaczony na leczenie półtorarocznej Hani Terleckiej.

Ferie z geologią

Piątek, 17 stycznia 2020

Centrum Geoedukacji w Kielcach zaprasza od 29 stycznia do udziału w specjalnych warsztatach, zaplanowanych na okres ferii. To już dziewiąta edycja zimowych geospotkań, tym razem przeprowadzona we współpracy z kieleckim ogrodem botanicznym.

Roślinny design

Piątek, 17 stycznia 2020

Od 16 stycznia do 7 lutego w holu głównym Centrum Geoedukacji można oglądać wystawę autorską „Roślinny design” opracowaną przez pracowników ogrodu botanicznego.

Spektakl "#KochajmySię!"

Piątek, 17 stycznia 2020

Kielecki Teatr TeTaTeT zaprasza 8 i 9 lutego na spektakl "#KochajmySię!".

"Scena dla Ciebie" 2020

Piątek, 17 stycznia 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w 22. edycji Festiwalu "Scena dla Ciebie". Zgłoszenia do udziału należy nadsyłać do 20 lutego 2020 roku.

"Kojące moce natury"

Piątek, 17 stycznia 2020

W Osiedlowym Klubie Kultury KSM "Słoneczko" można oglądać fotografie autorstwa Dariusza Napory pt. "Kojące moce natury".

Spektakl "Umrzeć ze śmiechu"

Piątek, 17 stycznia 2020

Potężną dawkę humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu teksty zobaczymy w wykonaniu aktorów teatur TeTaTeT w komedii w reżyserii Mirosława Bielińskiego. Sztuka "Umrzeć ze śmiechu" opowiada o przyjaźni czterech nietuzinkowych kobiet.

"Historia na 4 koniach"

Czwartek, 16 stycznia 2020

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na pierwszy pokaz w ramach projektu „W szkole i na scenie” w roku artystycznym 2019/2020.

Obrona Lwowa w malarstwie polskim 1918-1939

Czwartek, 16 stycznia 2020

Dr Anna Myślińska - autorka książki "Obrona Lwowa w malarstwie polskim 1918-1939" spotka się z czytelnikami 28 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

39. Spotkanie ze źródłem archiwalnym

Czwartek, 16 stycznia 2020

Pierwsze w tym roku „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” poświęcone będzie podróżom. Odbędzie się jak zwykle w ostatnią środę miesiąca czyli 29 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57.

"Między niemiecką okupacją a sowieckim zniewoleniem"

Czwartek, 16 stycznia 2020

Okoliczności ustanowienia przyczółku sandomierskiego, instalowanie władzy komunistycznej oraz życie codzienne jego mieszkańców będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

Podwodny świat

Czwartek, 16 stycznia 2020

Prezentowane na wystawie zdjęcia są efektem pasji fotografów podwodnych Andrzeja Witczaka i Artura Polakowskiego. Od ponad 10 lat wydają okolicznościowy kalendarz z fotograficznymi dokumentacjami swoich podwodnych wypraw. Teraz ich prace będzie można obejrzeć od 17 stycznia w kieleckiej filharmonii.

Seminarium "Kto napisze naszą historię?"

Czwartek, 16 stycznia 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego organizuje seminarium, którego punktem wyjścia będą wątki z filmu „Kto napisze naszą historię?”. Film opowiada niezwykłą historię Archiwum Ringelbluma – Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego. Archiwum, jedno z najważniejszych źródeł o zagładzie polskich Żydów, zostało odnalezione po wojnie i wpisane na listę UNESCO „Pamięć świata”.

Grafika i instalacja

Czwartek, 16 stycznia 2020

Galeria Sztuki Winda w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy autorstwa Tomasza Chudzika, który odbędzie się 24 stycznia o godz. 18:00.

"Bez skuchy"

Czwartek, 16 stycznia 2020

"Bez skuchy", czyli ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy. Będą to zajęcia w klimacie wystawy „Zatkało kakao? Kreatywny przemysł zabawkarski i dzieciństwo w PRL-u”.

Historia świętokrzyskiego komiksu

Czwartek, 16 stycznia 2020

20 stycznia 2020 roku ukaże się pierwszy tom z cyklu „Nie tylko Yorgi. Historia świętokrzyskiego komiksu” autorstwa Pawła Chmielewskiego. Obejmująca lata 1859-2019, obszernie ilustrowana książka to pierwsze tego typu – traktujące o dziejach jednego regionu – wydawnictwo z dziedziny historii komisu w Polsce.

Warsztaty ceramiczne

Środa, 15 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza na pierwsze w tym roku warsztaty ceramiczne, które odbędą się w 23 stycznia o godz. 17:00. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Wzgórze Karscha

Środa, 15 stycznia 2020

Jak w przyszłości będzie wyglądało Wzgórze Karscha? Podczas otwartego spotkania w Instytucie Dizajnu uczestnicy zastanowią się nad tym zagadnieniem. Wypracowane wnioski posłużą do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta dla tego obszaru.

Koncert noworoczny w MCK w Skarżysku

Środa, 15 stycznia 2020

W ramach ferii zimowych Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza 26 stycznia na koncert noworoczny uczniów Szkoły Muzycznej CASIO ze Skarżyska. Gościnnie wystąpią uczniowie SMC z Kielc i Małogoszcza. Początek o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

Wystawa „Kapitał sztuki – suplement 2019”

Środa, 15 stycznia 2020

„Kapitał sztuki – suplement 2019” – pod tym hasłem Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do Galerii Górnej na wystawę doroczną świętokrzyskich związków twórczych.

Moje Świętokrzyskie

Środa, 15 stycznia 2020

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej można oglądać trzecią odsłonę wystawy fotograficznej z cyklu ''To Tu. Moje Świętokrzyskie''. Tym razem w sali konferencyjnej OMPiO swoje prace prezentują Mateusz Iskra i Janusz Jagielski.

Moja Kartka Walentynka

Środa, 15 stycznia 2020

Trwa trzynasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja Kartka Walentynka”. Prace można dostarczać do 10 lutego.

„Maria Skłodowska-Curie" w Kinie Fenomen

Środa, 15 stycznia 2020

Tej postaci nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Maria Skłodowska- Curie to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polek w historii, a także jedna z największych postaci współczesnej nauki. W ramach cyklu „Kobiety inspirują”, Kino Fenomen zaprasza na wyjątkowy film w reżyserii Marii Noelle, przedstawiający historię życia słynnej polki. W roli tytułowej- Karolina Gruszka.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie

Środa, 15 stycznia 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Zatkało kakao? Kreatywny przemysł zabawkarski i dzieciństwo w PRL-u”. Spotkanie rozpocznie się wspólnym śniadaniem, podczas którego uczestnicy spotkania wypiją ciepłe kakao i zjedzą coś słodkiego.

Brzechwa na scenie

Środa, 15 stycznia 2020

Mają po 7, czasami 10 lub trochę więcej lat, chodzą do kieleckich "podstawówek" i już od prawie 2 lat grają w Teatrze Po Trzecim Dzwonku. Wspólnie z instruktorką Magdaleną Jarek-Matlą, nie tylko ćwiczą role, ale pracują nad scenariuszem, dobierają muzykę, projektują plakaty. 19 stycznia na małej scenie KCK pokażą efekt swojej pracy, najnowszy spektakl „Brzechwa z mojego dzieciństwa”.

„Frozen Titans” w Kinie Fenomen

Środa, 15 stycznia 2020

W ramach cyklu „Spotkanai z filmem górskim”, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Frozen Titans” w reżyserii Bryana Smitha oraz Davida Pearsona. Kanadyjski obraz opowiada historię zdobycia nacieków lodowych w Helmcken Falls w Kanadzie- najtrudniejszą lodową drogę na świecie.

Ferie w muzeum

Środa, 15 stycznia 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia podczas ferii zimowych.

Niedziela w muzeum

Środa, 15 stycznia 2020

Dlaczego ptaki nie bały się Misia Uszatka, który zastępował Stracha na Wróble? Dlaczego sztuki plastyczne doskonale nadają się do ukazywania jednej z najbardziej ludzkich emocji, jaką jest strach? Na przykładzie niektórych dzieł z wystawy oraz innych dodatkowych uczestnicy warsztatów w Muzeum Narodowym dowiedzą się, jak budować odczucie lęku i grozy w sztukach plastycznych.

Ferie w MHKi

Środa, 15 stycznia 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia podczas ferii zimowych.

MHKi zaprasza

Środa, 15 stycznia 2020

Zapraszamy na weekendowe wydarzenia w Muzeum Historii Kielc.

"Szklany dialog"

Środa, 15 stycznia 2020

Od 11 lutego w Muzeum Dialogu Kultur będzie można oglądać szklane dzieła sztuki, stworzone przez Henryka Albina Tomaszewskiego.

Panna na Oblęgorku i na frankach Nobla

Środa, 15 stycznia 2020

Od 21 stycznia w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku będzie można oglądać nową wystawę czasową poświęconą córce Henryka Sienkiewicza.

„Młody Ahmed” w Kinie Fenomen

Środa, 15 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans francusko-belgijskiego dramatu „Młody Ahmed” stworzonego przez reżyserski duet braci Jean-Pierre’a , oraz Luca Dardenne. Tytułowy bohater to błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

„Nie ma nas w domu” w Kinie Fenomen

Środa, 15 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu w reżyserii Kena Loacha. Brytyjczyk bierze na warsztat rodzinę oraz jej powolny rozpad wynikający z pogoni za materialnym spełnieniem.

12...3

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem w WDK

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek "20 lat z Bożą Dzieciną", który po raz kolejny odbył się...

Finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

W niedzielę, 12 stycznia w Kościele Garnizonowym w Kielcach odbył się finał VIII Ogólnopolskiego...

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI

12 stycznia 2020 r. w Kościele Garnizonowym w Kielcach odbył się koncert laureatów VIII...

Kapitał sztuki - suplement 2019

Wystawa jest podsumowaniem ubiegłorocznej działalności świętokrzyskich artystów. Są na niej prace...

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

25 lecie Studia Tańca i Stylu "Rewanż"

W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach 21 grudnia 2019 roku, odbyła się...

Prezenty pod choinkę

Wigilijny zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami wziął swój początek jeszcze z rzymskich...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 666 681
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności