Wtorek, 21 listopada 2017 - Janusza, Marii, Reginy

Aktualności

"Fotografie, które nie zmieniły świata''

Wtorek, 21 listopada 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii reportażowej Krzysztofa Millera. Tytuł wystawy ,,Fotografie, które nie zmieniły świata'' jest taki sam jak tytuł książki autorstwa fotografa. Na wystawie będzie można zobaczyć zbiór zdjęć, z których wiele stało się swoistymi ikonami współczesności.

Klub Gier Planszowych

Wtorek, 21 listopada 2017

Zapraszamy na XVIII Spotkanie Klubu Gier Planszowych do sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Spotkanie podróżnicze w Samsonowie

Wtorek, 21 listopada 2017

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie odbędzie się kolejne spotkanie podróżnicze. Tym razem o rajdzie ZŁOMBOL opowie Władysław Kowalewski, a o swoich afrykańskich podróżach – Jacek Słowak – prezes stowarzyszenia SALUTEM. Spotkanie swoimi piosenkami uzupełni Tomasz Kiniorski. Nie zabraknie podróżniczej grochówki i innych niespodzianek… Początek o godz. 17.30 w piątek 24 listopada.

„The Monstrum Band” na festiwalu

Wtorek, 21 listopada 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” i Grupa Coincidentia wystąpią 25 listopada na 8. Festiwalu Teatralnym KONTEKSTY w Poznaniu ze spektaklem „The Monstrum Band” (koprodukcja), w reżyserii Roberta Drobniucha.

Afery PRL-u

Wtorek, 21 listopada 2017

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym prezentujemy filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, którym towarzyszy komentarz historyka.

Akcja "Miś"

Wtorek, 21 listopada 2017

Specjalne zwiedzanie, quiz wiedzy o zabawkach oraz zabawy w Aptece Wyobraźni - takie atrakcje Muzeum Zabawek i Zabawy przygotowało z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

„Ojciec, czyli o Pieronku” premierowo w kinie Fenomen

Wtorek, 21 listopada 2017

Dyskusyjny Klub Filmowy "Fenomen" zaprasza w sobotę, 2 grudnia, o godz.18.00 na jedyny, premierowy pokaz filmu "Ojciec, czyli o Pieronku" w reżyserii Szymona Wróbla. Po projekcji przewidziana jest niespodzianka- spotkanie z reżyserem!

Spotkanie z prof. Jerzym Hausnerem

Wtorek, 21 listopada 2017

Dom Środowisk Twórczych zaprasza 4 grudnia o godzinie 18.00 na spotkanie z prof. Jerzym Hausnerem.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie

Wtorek, 21 listopada 2017

Tym razem pretekstem do spotkania z cyklu "Niedziela w muzeum" będzie otwarta 19 listopada wystawa "Pożegnanie taboru". O zdjęciach Andrzeja Polakowskiego, na których zobaczyć można cygańską codzienność życia wędrownego opowie Agnieszka Caban - kierownicza Muzeum Dialogu Kultur.

Koncert zespołu "Świetliki"

Wtorek, 21 listopada 2017

W klubie Chicago Organ Music Club w Kielcach 25 listopada wystąpi zespół "Świetliki".

Spotkanie z Elżbietą Musiał

Wtorek, 21 listopada 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na promocję książek poetyckich oraz spotkanie z Elżbietą Musiał. Podczas spotkania prezentowane będą fragmenty poematu "To jedno" oraz wiersze z tomiku "Niskie słońca".

Genius Loci

Wtorek, 21 listopada 2017

Kielecka edycja Genius Loci jest jego drugą odsłoną. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku w Łodzi i została podsumowana wystawą w Galerii Starej ZPAF w Warszawie. Na wystawie w Kielcach zobaczymy fotografie autorstwa 13 artystów. Ich prace powstały podczas pleneru we wrześniu 2017 roku.

Wieczór klasyków

Wtorek, 21 listopada 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 24 listopada o godzinie 19.00 na "Wieczór klasyków".

Spotkanie z prof. Zdzisławem Jerzym Adamczykiem

Wtorek, 21 listopada 2017

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza 23 listopada o godzinie 17.00 na spotkanie z prof. dr. hab. Zdzisławem Jerzym Adamczykiem poświęcone dotychczas nieznanym, przemilczanym a także zafałszowanym faktom z biografii Stefana Żeromskiego.

Spotkania z niezwykłymi ludźmi w Jagodnem

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem od 10.lat organizuje „Spotkania z niezwykłymi ludźmi”, na które zapraszane są osoby chcące podzielić się z publicznością swoimi pasjami, wiedzą, twórczością, odkryciami czy osiągnięciami. Reprezentują różne dziedziny : naukę, literaturę, dziennikarstwo, malarstwo, muzykę, taniec, fotografię, podróże, sztukę ludową... W piątek 24 listopada w spotkaniu jubileuszowym zatytułowanym „Świętokrzyskie jakie cudne’’ gośćmi MPR będą : Anna Rymarczyk i Janusz Kędracki. Początek o godz. 18.00

Sztuka w Świętokrzyskiem w XIX i XX wieku

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Oddział Kielecki Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają na konferencję naukową pt. "Sztuka w Świętokrzyskiem w XIX i XX wieku". Organizatorzy konferencji zapraszają historyków sztuki, muzealników, historyków, konserwatorów zabytków, kulturoznawców.

Festiwal Firmament 2017

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W dniach 15-16 grudnia po raz szesnasty odbędzie się w Kielcach kolejna edycja Festiwalu Firmament - wydarzenia, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz świętokrzyskiej zimy.

Kieleckie spektakle na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Dwa spektakle Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zostały zakwalifikowane do I etapu 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Są to sztuki "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa" w reżyserii Agaty Kucińskiej oraz "Akademia Pani Beksy" w reżyserii Roberta Drobniucha.

„Złote mikrofony” trafiły w ręce zwycięzców festiwalu H. Morysa i A. Litwina!

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W niedzielę poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Spośród 55 osób, które w sobotę zaprezentowały się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, do niedzielnego koncertu galowego Jury zakwalifikowało 17 z nich.

Robert Kasprzycki Band

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Robert Kasprzycki – jeden z najbardziej znanych artystów polskiej piosenki autorskiej wystąpi 3 grudnia o godzinie 17.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Grudzień w "Kubusiu"

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W grudniu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" widzowie będą mogli obejrzeć m.in. spektakle: "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” , „W butach. Kot w butach” , „O Wilku i Czerwonym Kapturku” , Akademia Pani Beksy” oraz najnowszą premierę spektaklu „Kapitan Porządek”.

Opowieści lasku wiedeńskiego

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Dramat „Opowieści lasku wiedeńskiego” Ödöna von Horvatha powstał na przełomie wieków XIX i XX. Na scenę teatralną przeniósł go dyrektor Teatru S. Żeromskiego - Michał Kotański. Jest to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. Premiera odbyła się w maju 2017 roku. Teraz sztuka wraca na deski kieleckiego teatru.

Dwa lata w Kielcach

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Minęły dwa lata od czasu, kiedy dyrektorem Teatru im. S. Żeromskiego został Michał Kotański. Z tej okazji w kieleckim teatrze odbyła się konferencja prasowa, podczas której dyrektor podsumował dwa lata swojej pracy.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach 4 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, który uznawany jest obecnie za jednego z najlepszych autorów horrorów w Polsce.

"Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł"

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W Archiwum Państwowym w Kielcach 29 listopada o godzinie 16.00 odbędzie się się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym" pt. "Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł". Organizatorami spotkania są Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szukając Vivian Maier

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Film "Szukając Vivian Maier" przedstawia niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier - wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. Całe życie pracowała jako skromna niania. Na film o jej życiu zapraszamy 22 listopada o godzinie 18.30 do Filharmonii Świętokrzyskiej.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Poniedziałek, 20 listopada 2017

20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to również rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Warsztaty ŚAEK w pełnej obsadzie! Zapraszamy na konferencję!

Piątek, 17 listopada 2017

Niespełna tydzień potrzebny był do zapełnienia listy uczestników chętnych do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Województwo Świętokrzyskie. Spotkanie z dr Pauliną Formą i Dorotą Nawrotek będzie jednym z elementów konferencji podsumowującej drugi rok działalności programu Bardzo Młoda Kultura.

Koncert Michała Jelonka

Piątek, 17 listopada 2017

Michał Jelonek - muzyk-instrumentalista, skrzypek, magister wychowania muzycznego, kompozytor, aranżer, producent muzyczny wystąpi 9 grudnia w Kielcach.

Spektakl "Boeing Boeing”

Piątek, 17 listopada 2017

"Boeing Boeing” to komedia sytuacyjna autorstwa francuskiego dramaturga Marca Camolettiego. W 1991 roku została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień – 17 500 w 55 krajach świata. W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards – odpowiednikiem Oscara w świecie teatru.

Drugi dzień NURT-u

Piątek, 17 listopada 2017

Podczas drugiego dnia Festiwalu Form Dokumentalnych NURT- 22 listopada widzowie będą mogli obejrzeć trzy pokazy filmowe zatytułowane: "Nasza historia", "Mocni ludzie" oraz "Artyści". Festiwal odbywa się w Kieleckim Centrum Kultury od 21 do 24 listopada.

Promocja książki "Kieleckie wspomnienia"

Piątek, 17 listopada 2017

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach odbędzie się promocja nowej książki wydanej przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. Książka Rafaela Blumenfelda, świadka pogromu kieleckiego, nosi tytuł „Kieleckie wspomnienia”.

Neoklez

Piątek, 17 listopada 2017

Neoklez to grupa młodych muzyków z Lublina, która prezentuje własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Zespół wystąpi 1 grudnia o godzinie 21.00 w kieleckim klubie Starman.

Pokaz filmu "Calabria"

Piątek, 17 listopada 2017

Film fabularny ukazuje życie 14-letniego romskiego chłopca dorastającego na przedmieściach Calabrii we Włoszech. Dzieło ukazuje realia współczesnego, brutalnego świata, w którym żyje główny bohater, w zderzeniu z tradycjami romskiej wspólnoty narzucającej mu zasady moralne. Film jest włoskim kandydatem do Oscara.

Jeden gest

Piątek, 17 listopada 2017

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego – projekt PILOTażowy na deskach Teatru im. S. Żeromskiego zostanie wystawiony spektakl "Jeden gest".

K.A.S.A. z zespołem

Czwartek, 16 listopada 2017

Krzysztof Kasowski K.A.S.A - człowiek orkiestra, multiinstrumentalista, kompozytor wystąpi 2 grudnia o godzinie 20.00 w kieleckim klubie Starman.

Pierwszy dzień NURT-u

Czwartek, 16 listopada 2017

Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego kina dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji dokumentalnych ubiegłego roku, realizacje zarówno mistrzów dokumentu, jak i debiutantów. Zaprezentowane zostanie dokumentalne kino społeczne, bardzo silnie dotykające naszego "tu i teraz", pojawią się filmy o tematyce historycznej a także prezentujące ludzi, którzy w tych dzisiejszych czasach mogą być dla nas inspiracją, autorytetem, mogą dać nam zastrzyk pozytywnej energii.

15-lecie ROT-u

Czwartek, 16 listopada 2017

Mija piętnaście lat od rozpoczęcie działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej na rzecz promocji województwa świętokrzyskiego i rozwoju branży turystycznej regionu. Z tej okazji 1 grudnia o godz. 18.30 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się wielka gala jubileuszowa Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Czwartek, 16 listopada 2017

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXV Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 28 stycznia finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

Konferencja i wystawa w Bibliotece Uniwersyteckiej

Czwartek, 16 listopada 2017

W 500. rocznicę wystąpienia Marcina Lutra Biblioteka Uniwersytecka i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję i wystawę poświęconą reformacji.

123...4

Promocja książki "Kieleckie wspomnienia"

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach odbędzie się promocja nowej książki wydanej...

„Beksińscy. Album Wideofoniczny”

Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny Marcina Borcharta, opowiadający o skomplikowanych...

15-lecie ROT-u

Mija piętnaście lat od rozpoczęcie działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej na rzecz...

Materiały

Szydełkowanie to twórcza i relaksująca pasja, która jest rewelacyjnym sposobem na wyrażanie...

Zmarła Danuta Pedrycz

Wczoraj zmarła Danuta Pedrycz, artystka ludowa kojarzona głównie z papieroplastyką. W swojej...

Pierwsze Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego

W dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbędą się pierwsze Międzynarodowe Targi Rękodzieła...

Opowieść o Drzewie

W niedzielę 5 listopada 2017, w Centrum Bajki w Pacanowie odbyła się premiera spektaklu „Opowieść...

Pożegnanie taboru

„Pożegnanie taboru” – fotografie wykonywane w latach 60. ubiegłego wieku przez Andrzeja...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 27 231 437
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności