Poniedziałek, 19 listopada 2018 - Elżbiety, Faustyny, Pawła

Aktualności

XI Ogólnopolski Konkurs na Komiks „Podróże Koziołka Matołka – Rosja”

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat do udziału w konkursie na komiks „Podróże Koziołka Matołka – Rosja”.

ECO TANIEC W KAŻDYM WIEKU

Piątek, 16 listopada 2018

ECO TANIEC W KAŻDYM WIEKU - to projekt gdzie dzieci, młodzież i seniorzy spotkali się, aby wspólnie stworzyć spektakl taneczny pt: "ALBOWIEM ŻYCIE JEST...".

PRZEGLĄD SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ

Piątek, 16 listopada 2018

Na Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wernisaż odbędzie się w piątek 23 listopada o godz. 18.00.

Nowa wystawa w OMPiO

Piątek, 16 listopada 2018

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, w piwnicach i karcerach dawnego więzienia kieleckiego, otwarta zostanie wystawa dedykowana bohaterom podziemia niepodległościowego Kielc w latach 1939-1956.

11 listopada w Polsce Ludowej

Piątek, 16 listopada 2018

Nowa sytuacja społeczno-polityczna, w jakiej znalazła się Polska po zakończeniu II wojny światowej, przyczyniła się do zmian w kalendarzu świąt państwowych. W 1945 roku władze komunistyczne zlikwidowały Święto Niepodległości. W jego miejsce wprowadzono tzw. Narodowe Święto Odrodzenia Polski.

Andrzejki Waligórskie

Piątek, 16 listopada 2018

Tradycyjnie Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na spotkanie z poezją Andrzeja Waligórskiego. Jego humor jest nadal żywy za sprawą Aleksandra Grotowskiego, który muzycznie oprawił jego wiersze i setki ich ma w swoim repertuarze.

"Polska w Unii Europejskiej. Co dalej?"

Piątek, 16 listopada 2018

"Polska w Unii Europejskiej. Co dalej?" - taki tytuł nosi spotkanie, które odbędzie się 28 listopada o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Premiera inscenizacji „Sny i marzenia” Teatru Plastycznego SEN

Piątek, 16 listopada 2018

W czwartek, 15 listopada na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera inscenizacji plastycznej „Sny i marzenia” w wykonaniu osób głuchych z Teatru Plastycznego SEN. Opowieść o niespełnionej miłości, zmarłym mężu, kapitanie statku, wycieczkach w góry i miłości do zwierząt, macierzyństwie i powołaniu kapłańskim, kończąc na byciu gwiazdą estrady świata to tematy poruszane w piątym już spektaklu kieleckiego teatru.

Dni Kultury Niemieckiej

Piątek, 16 listopada 2018

W dniach od 23 do 29 listopada w Muzeum Historii Kielc odbędą się Dni Kultury Niemieckiej.

Andrzejkowy wieczór w "Zameczku"

Piątek, 16 listopada 2018

W wieczór andrzejkowy w Domu Kultury "Zameczek" wystąpią stand-uperzy: Ewa Błachnio, Jacek Noch, Marcin Zbigniew Wojciech, Jarek Pająk coraz Adam van Bendler.

Prace Grzegorza Sidła

Czwartek, 15 listopada 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach poleca wystawę fotografii autorstwa Grzegorza Sidła, która jest nagrodą Hotelu Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju w konkursie „Przedwiośnie″.

„Metamorfozy”. OLBIŃSKI/OLBIŃSKI w Ćmielowie

Czwartek, 15 listopada 2018

W Galerii Van Rij przy Starej Fabryce Porcelany w Ćmielowie otwarta zostanie po raz pierwszy w historii wspólna wystawa Rafała Olbińskiego i jego córki Natalii Olbińskiej. Wernisaż z udziałem twórców odbędzie się w sobotę 24 listopada o godz. 16.00.

Kielecki Dzień Cudzoziemca

Czwartek, 15 listopada 2018

Kielecki Dzień Cudzoziemca ma na celu przedstawienie kultury cudzoziemskiej, przede wszystkim poprzez zaprezentowanie kuchni narodowej, muzyki, tańca.

XII Kielecki Festiwal Kąśliwości

Czwartek, 15 listopada 2018

W Domu Środowisk Twórczych odbędzie się Kielecki Festiwal Kąśliwości.

Panieneczki

Czwartek, 15 listopada 2018

W Kieleckim Centrum Kultury 7 grudnia o godzinie 19.00 wystąpi zespół "Panieneczki". Koncert odbędzie się w ramach gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne".

Dziadek do orzechów

Czwartek, 15 listopada 2018

Kielecki Teatr Tańca zaprasza wszystkich na wyjątkowy, ponadczasowy spektakl "Dziadek do orzechów".

VII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Czwartek, 15 listopada 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza w dniach 25-30 listopada na siódmą edycję Kieleckich Spotkań Żydowskich. Dzięki spotkaniu będzie można poznać tradycję żydowską, ale będzie to także doświadczenie duchowe. W ramach Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskie odbędą się kolejne rekolekcje chanukowo-adwentowe.

Monodram Tadeusza Kwinty

Czwartek, 15 listopada 2018

Dom Środowisk Twórczych zaprasza 29 listopada o godzinie 19.00 na monodram "Mały książę" wg Antoine de Saint-Exupery w wykonaniu Tadeusza Kwinty, również autora scenariusza i reżysera spektaklu.

„Mikołajki w kinie Fenomen"

Środa, 14 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na spędzenie Mikołajek na Sali kinowej. Święty z Laponii przygotował dla dzieci nie tylko seanse filmów ale także słodki poczęstunek oraz prezent dla każdego!

„Party” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach Akademii Filmowej 50+, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Party” w reżyserii Sally Potter. Brytyjski komediodramat opowiada historię pewnej niefortunnej kolacji, która jak w soczewce pokazuje przywary brytyjskich elit.

„Utoya 22 lipca” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans norweskiego dramatu „Utoya 22 lipca” w reżyserii Erika Poppe. Film jest oparty na prawdziwej historii. Nawiązuje do największego zamachu we współczesnej Norwegii, przeprowadzonego przez niesławnego Andersa Behinga Breivika.

"Auschwitz-Birkenau - miejsce pamięci dla XXI wieku"

Środa, 14 listopada 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza 22 listopada o godz. 18.00 do Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu na spotkanie na temat: "Auschwitz-Birkenau - miejsce pamięci dla XXI wieku".

„Gentleman z rewolwerem” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na ostatni (według zapowiedzi jego samego) film z udziałem legendy światowego kina- Roberta Redforda. Kino sensacyjne z komediowym zacięciem, opowiadająca historię najbardziej czarującego bandyty w historii. Redfordowi partneruje Sissy Spacek oraz Tom Waits i Casey Affleck. Wspaniałe kino z uznaną obsadą.

XIII Świętokrzyska Gala Wolontariatu

Środa, 14 listopada 2018

Świętokrzyska Gala Wolontariatu odbędzie się 5 grudnia o godzinie 17.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Widowisko "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu" upamiętniło 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Środa, 14 listopada 2018

W piątek, 9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach miała miejsce premiera widowiska muzycznego "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu". W wydarzeniu upamiętniającym setną rocznicę odzyskania niepodległości udział wzięli: zespół Chmielnikers, chór Acapella, Bożena Barchan, Bernadetta Kobyłecka, Karolina Opałko, Ilona Pach, Marzena Trzebińska i Lech Sulimierski.

"Niedżwiedż. Władca gór"

Środa, 14 listopada 2018

"Niedźwiedź. Władca gór" to subtelny, a przy tym nie pozbawiony dramatyzmu obraz Krystiana Matyska, odważnie nakręcony i zręcznie wyreżyserowany. Opowieść o niedźwiedzich brunatnych, zamieszkujących także w polskiej części Karpat to wynik ponad trzydziestu miesięcy pracy zespołu. Film będzie można obejrzeć w ramach XXIV Festiwalu Form Dokumentalnych NURT.

Pejzaże szpachlą malowane

Środa, 14 listopada 2018

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Tadeusza Blicharza.

Premiera w KTT

Środa, 14 listopada 2018

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na wieczór premierowy, podczas którego zobaczymy dwa spektakle zrealizowane do muzyki węgierskiego kompozytora i badacza muzyki ludowej Béli Bartóka. Będzie to "Cudowny mandaryn" i "Drewniany książę". Scenografię do obydwu baletów stworzył Luigi Scoglio - włoski scenograf, wielokrotnie nagradzany za swoje prace w teatrach operowych.

Wieczór poświęcony Pawłowi Pierścińskiemu

Środa, 14 listopada 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 22 listopada o godzinie 17.00 na wieczór poświęcony Pawłowi Pierścińskiemu - fotografowi, publicyście, krytykowi i teoretykowi fotografii, działaczowi społecznemu, organizatorowi ruchu fotograficznego pejzażystów polskich, komisarzowi ogólnopolskich wystaw fotografii krajobrazowej, twórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

„Trzy twarze” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen pokaże irański dramat w reżyserii Jafara Panahiego- „Trzy twarze”. Przejmująca opowieść o trzech pokoleniach kobiet z aktorskimi aspiracjami, których losy komplikuje społeczno- polityczna rzeczywistość muzułmańskiego kraju.

„Nina” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Nina” w reżyserii Olgi Chajdas. Historia kobiety, która pragnąc dziecka wikła się w skomplikowaną relację uczuciową z surogatką.

„Wieś pływających krów” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach cyklu „Widnokrąg Dobrego Kina”, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Wieś pływających krów” w reżyserii Katarzyny Trzaski. Ten niezwykły dokument opowiada o trzech młodych Niemcach, którzy postanawiają zamieszkać na polskiej wsi.

70-lecie PZLPiT „Mazowsze”

Wtorek, 13 listopada 2018

W miniony piątek, tj. 9 listopada br. dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Szymon Biały uczestniczył w koncercie wieńczącym Rok Jubileuszowy upamiętniający 70. rocznicę powstania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze oraz spotkaniu Partnerów Regionalnych w ramach I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

"Spotkania ze sztuką" w BWA

Wtorek, 13 listopada 2018

Na zajęcia z cyklu „Spotkania ze sztuką” zaprasza dzieci i młodzież Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. W listopadzie dział edukacji BWA proponuje dwa tematy warsztatów opartych na aktualnych wystawach: „Scenografia” i „Definicja przestrzeni”.

Order Orła Białego dla Stefana Żeromskiego

Wtorek, 13 listopada 2018

Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał Order Orła Białego, który został pośmiertnie nadany urodzonemu w Strawczynie pisarzowi Stefanowi Żeromskiemu.

Godło na przestrzeni wieków

Wtorek, 13 listopada 2018

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy - oddział Muzeum Narodowego w Kielcach zachęca do udziału w warsztatach zatytułowanych "Godło na przestrzeni wieków".

Sienkiewicz a sprawa polska

Wtorek, 13 listopada 2018

Od 13 do 30 listopada w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędą się lekcje muzealne, którym będzie towarzyszyła wystawa edukacyjna. Na zajęciach zatytułowanych „Sienkiewicz a sprawa polska”, pracownicy muzeum opowiedzą o bogatej działalności pisarza na rzecz Polaków w zaborze pruskim; utworzonym w Szwajcarii i prowadzonym pod jego kuratelą Komitecie Veveyskim, a także stosunku noblisty do zaborcy rosyjskiego. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również o roli i oddziaływaniu książek Sienkiewicza na żołnierzy walczących w pierwszej i drugiej wojnie światowej, ich zamiłowaniu do wykreowanych przez pisarza bohaterów.

Kilimy i makatki

Wtorek, 13 listopada 2018

Od 16 listopada będzie można zobaczyć w Instytucie Dizajnu w Kielcach pierwszą wystawę indywidualną Tartaruga Studio.

Warsztaty filmowe

Wtorek, 13 listopada 2018

Podczas tegorocznego XXIV Festiwalu Form Dokumentalnych NURT tradycyjnie odbędą się warsztaty filmowe prowadzone przez dyrektora artystycznego festiwalu - Krzysztofa Miklaszewskiego. Tematem tegorocznych warsztatów będzie produkcja filmów jubileuszowych.

Paweł Perliński Jazz Preludes

Wtorek, 13 listopada 2018

Na premierowy koncert promujący najnowszą płytę Pawła Perlińskiego z preludiami fortepianowymi Jeffa Gardnera zaprasza Filharmonia Świętokrzyska.

123...4

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę-"Piłsudski" wystawa w WDK

8 listopada 2018 r. w Sali Gabinetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach została otwarta...

Premiera inscenizacji „Sny i marzenia” Teatru Plastycznego SEN

W czwartek, 15 listopada na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera...

Wieczór poświęcony Pawłowi Pierścińskiemu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 22 listopada o godzinie 17.00 na wieczór...

70-lecie PZLPiT „Mazowsze”

W miniony piątek, tj. 9 listopada br. dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Szymon Biały...

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i...

Konkurs fotograficzny „Ach świętokrzyskie czaruje” 2018 rozstrzygnięty!

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach świętokrzyskie czaruje”,...

Retrospektywny podwójny album ARIAN

Gościem Portalu Informacji Kulturalnej był Marek FIJAŁKOWSKI - jeden z założycieli kieleckiej...

Dwa niezapomniane koncerty w KCK

Stowarzyszenie Kielecki Klub Jazzowy we współpracy ze Stowarzyszeniem Kielce Rockują, zapraszają...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 33 162 860
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności