Wtorek, 25 września 2018 - Aureli, Kamila, Kleofasa

Aktualności

Wyśpiewać Polskę - konkurs

Wtorek, 25 września 2018

Już po raz piąty Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, we współpracy z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego, organizują Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Udział w nim mogą wziąć soliści i zespoły muzyczne (wiek uczestników od 9 do 19 lat).

I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Wtorek, 25 września 2018

W dniach 15-27 października odbędzie się I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, podczas którego będzie można zobaczyć spektakle z Hiszpanii, Węgier i Polski.

Kielce - ul. Jana Pawła II 7 - Tablica poświęcona ks. Józefowi Niewiarowskiemu

Wtorek, 25 września 2018

Tablica została wmurowana w przedsionku kościoła pw. Trójcy Świętej, na wprost wejścia.

Piknik Pszczelarski w skansenie

Wtorek, 25 września 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na na coroczny Piknik Pszczelarski, który odbędzie się w Parku Etnograficznym w Tokarni przy chałupie ze Słupi Starej, gdzie została zaaranżowana stała ekspozycja etnograficzna dotycząca tradycji bartnictwa w Puszczy Świętokrzyskiej oraz rozwoju pasiecznictwa wiejskiego w naszym regionie.

Jazzowy wieczór

Wtorek, 25 września 2018

W Czerwonym Fortepianie w Kielcach wystąpi Aleksandra Kutrzepa Quartet.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Kozłowskim

Wtorek, 25 września 2018

W kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych 28 września o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Kozłowskim – autorem książki „Remedium”.

Koncert Jaromira Nohavicy

Wtorek, 25 września 2018

Piosenki Jaromira Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni.

Memorial to Miles

Wtorek, 25 września 2018

"Memorial to Miles" to festiwal, na którym prezentowany jest zarówno jazz tradycyjny, jak i różnorodne trendy i odmiany pojawiające się w tej muzyce na przestrzeni ostatnich lat. W koncertach biorą udział giganci światowego i polskiego jazzu, ale jest to również możliwość prezentacji lokalnego środowiska muzycznego.

Bajka o piosence i nutkach

Wtorek, 25 września 2018

Muzyczna opowieść – zainspirowana utworem Lidii Bajkowskiej – będzie pretekstem do wspólnej zabawy muzyków z dziećmi podczas koncertu w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Weekend seniora w "Kubusiu"

Wtorek, 25 września 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przyłącza się do ogólnopolskiego projektu "60+ kultura", organizowanego już po raz trzeci przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest zachęcanie osób powyżej 60. roku życia do aktywnego udziału w życiu kulturalnym miasta. Specjalnie dla nich, w dniach 29-30 września prawie 300 placówek w całym kraju przygotowało oferty pozwalające za niewielką opłatą na odwiedzenie instytucji kultury, wysłuchanie interesujących wykładów, udział w warsztatach oraz innych atrakcjach w ich miejscu zamieszkania.

"60+ kultura" w MHK

Wtorek, 25 września 2018

W ramach tegorocznej edycji „60+ kultura” Muzeum Historii Kielc zaprasza 29 i 30 września do podróży wehikułem czasu do Kielc w czasach PRL-u.

Kryzys współczesnej demokracji

Poniedziałek, 24 września 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie poświęcone kryzysowi współczesnej demokracji.

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma 10 lat

Poniedziałek, 24 września 2018

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi jubileusz 10-lecia. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w Miejskim Centrum Kultury 12 października o godz. 17.00.

Kielce - ul. Jana Pawła II 7 - Tablica poświęcona ks. Franciszkowi Gruszczyńskiemu

Poniedziałek, 24 września 2018

Tablica została wmurowana w tęczę kościoła pw. Trójcy Świętej, po lewej stronie ok. 1924 r., gdy w seminarium duchownym odsłaniano płytę poświęconą wywiezionym kapłanom.

Warsztaty dla pań

Poniedziałek, 24 września 2018

Zbliża się Dzień Chłopaka, dlatego Instytut Dizajnu przygotował wyjątkowe warsztaty dla pań.

Sobotnie warsztaty familijne

Poniedziałek, 24 września 2018

Sobotnie warsztaty familijne w Muzeum Narodowym w Kielcach będą poświęcone Dniu Chłopaka.

Jak dawniej leczono?

Poniedziałek, 24 września 2018

Najbliższe spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum" poświęcone będzie praktykom medycznym w średniowieczu i w czasach nowożytnych.

Cosi fan tutte

Poniedziałek, 24 września 2018

Na operę komiczną w dwóch aktach zaprasza Filharmonia Świętokrzyska. Przedstawienie "Cosi fan tutte " Wolfganga Amadeusa Mozarta będzie transmitowana z The Metropolitan Opera.

Inauguracja sezonu artystycznego w FŚ

Poniedziałek, 24 września 2018

Koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny w kieleckiej filharmonii odbędzie się 28 września o godzinie 19.00.

Październik w "Kubusiu"

Poniedziałek, 24 września 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na swoje spektakle nie tylko dzieci, ale także dorosłych widzów. W październiku kielecki teatr przygotował premierę przedstawienia "Gniazdo". Sztukę wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki Marii Wojtyszko opartą o opowieść o Lechu, Czechu i Rusie reżyseruje Robert Drobniuch, a o nowoczesną oprawę popularnej legendy zadba Katarzyna Proniewska-Mazurek, znana już w Kielcach ze współpracy przy spektaklu „Akademia Pani Beksy”.

Z dziejów kieleckiej palestry

Poniedziałek, 24 września 2018

Na kieleckim rynku 26 września otwarta zostanie wystawa zatytułowana "100 lat odrodzonej adwokatury polskiej".

Edward Kusztal we wspomnieniach

Poniedziałek, 24 września 2018

W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach można oglądać wystawę poświęconą zmarłemu w 2016 roku kieleckiemu aktorowi Edwardowi Kusztalowi, który zagrał ponad 100 ról w teatrze oraz około 80 w filmach. Największe aktorskie kreacje stworzył w spektaklach Teatru im. S. Żeromskiego.

Festiwal Małych Podróżników

Poniedziałek, 24 września 2018

W Kielcach 7 października odbędzie się Festiwal Małych Podróżników.

"Żywiołak" wystąpi w DŚT

Poniedziałek, 24 września 2018

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza 6 października o godzinie 17.00 na koncert słowiańskiej muzyki ludowej.

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne

Poniedziałek, 24 września 2018

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wieku od 4 do 21 lat. Zajęcia odbywają się w różnych grupach wiekowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Spotkanie, podczas którego prowadzone będą zapisy do zespołu, odbędzie się 3 września o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 501 501 357. O godzinie 17.30 rozpocznie się także spotkanie organizacyjne wszystkich grup z ubiegłego sezonu.

Wesołe powroty do szkoły

Piątek, 21 września 2018

W ostatni weekend września warsztaty z cyklu "Wesołe powroty do szkoły" w Instytucie Dizajnu skierowane będą do dzieci w wieku 9 - 12 lat. W trakcie pierwszego dnia warsztatów uczestnicy wykonają unikatową tkaninę metodą batiku, następnie skroją oraz uszyją z niej espadryle.

Kielce - ul. Św. Leonarda 4 - Tablica poświęcona Tadeuszowi Szymonowi Włoszkowi

Piątek, 21 września 2018

Tablicę odsłonięto 24 marca 1983 r. w ramach obchodów 75. rocznicy powstania oddziału PTK w Kielcach. Usytuowana została w fasadzie budynku, w którym mieściło się muzeum PTK. W 2007 r. otwarto tu Muzeum Historii Kielc.

"Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd"

Piątek, 21 września 2018

Od 5 października do 6 listopada 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur można będzie zwiedzać wystawę czasową "Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd".

"60+ kultura" w MNKi

Piątek, 21 września 2018

Po raz kolejny Muzeum Narodowe w Kielcach realizuje projekt „60+ kultura”. Kampania ma na celu zachęcenie osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Podczas dwóch dni - 29 i 30 września seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Chór CANTATI na 100-lecie niepodległości

Piątek, 21 września 2018

Z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości, w patio MCK w Skarżysku wystąpi Chór Miejsko Parafialny CANTATI z Kobyłki. Początek o godz. 17.00 w czwartek 27 września.

Konie różnej maści

Piątek, 21 września 2018

W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach można oglądać nową wystawę zatytułowaną "Konie różnej maści.

Jubileusz Stanisława Rogali

Piątek, 21 września 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na jubileusz 70-lecia życia i 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali.

Wokół historiografii okresu PRL

Piątek, 21 września 2018

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wiedza: otwarte!".

Postaci różne oblicza

Piątek, 21 września 2018

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na wernisaż wystawy Renaty Snoch.

Warsztaty muzyki elektronicznej

Piątek, 21 września 2018

Fundacja Kultury Wici zaprasza na kolejną edycję warsztatów muzyki elektronicznej ELECTRO LIVE ACT. W czasie spotkań warsztatowych uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi instrumentami stosowanymi w produkcji muzycznej: syntezatorami, automatami perkusyjnymi, samplerami, sekwencerami, efektami.

Ponad śnieg

Piątek, 21 września 2018

W Domu Środowisk Twórczych zaprezentowany zostanie film z 1929 roku "Ponad śnieg" wg powieści S.Żeromskiego, ilustrowany muzyką na żywo w wykonaniu Kwartetu Jorgi.

ABC judaizmu

Piątek, 21 września 2018

"ABC judaizmu" to organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego studium podstaw kultury i religii żydowskiej, przygotowane z myślą o wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tradycji, która, wraz z wyznaniami chrześcijańskimi, przez ponad tysiąc lat tworzyła kulturę Polski.

Kielce - ul. Jana Pawła II 7 - Tablica poświęcona poległym w walkach o wolność Ojczyzny

Czwartek, 20 września 2018

Tablice wmurowano w przedsionku kościoła p.w. Trójcy Świętej, na wprost wejścia.

"Przedwiośnie" w Ciekotach

Czwartek, 20 września 2018

W akcję Narodowego Czytania włączyło się starostwo kieleckie. Kolejne głośnie czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 16.00 w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

TYSIĄC POWODÓW, BY CZYTAĆ

Czwartek, 20 września 2018

Jeszcze tylko do 26 września biblioteki z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w konkursie towarzyszącym akcji „Tysiąc powodów, by czytać” organizowanym po raz trzeci przez EMPiK.

123...4

Teatr Komedia zagości w WDK

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

31. Spotkania ze źródłem archiwalnym

Kolejne "Spotkanie ze źródłem archiwalnym" organizowane pod patronatem PIK przez Archiwum...

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów 2018

20 września 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się "I Świętokrzyski Festiwal...

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i...

Obrazy Danuty Waberskiej

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy prac...

Teatr Komedia zagości w WDK

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

"Rhythmic past"

Vinay Sharma z Indii zaprezentuje swoje prace w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Można je...

"Chodź tu"

"Chodź tu" - to nowe hasło promocyjne Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Jego autorem jest 19-letni...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 228 883
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności