Wtorek, 20 marca 2018 - Joachima, Kiry, Maurycego

Aktualności

Dzień Wody w "Kubusiu"

Wtorek, 20 marca 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza 21 i 22 marca na wydarzenia związane z obchodami Światowego Dnia Wody.

Muzeoterapia

Wtorek, 20 marca 2018

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbędzie się trzydniowa konferencja poświęcona problematyce udostępniania dziedzictwa kulturowego osobom niepełnosprawnym i zagrożonym wykluczeniem w placówkach muzealnych i paramuzealnych.

Finał VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

Wtorek, 20 marca 2018

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie ze słowem". Konkurs ma na celu popularyzację literatury polskiej, dbanie o kulturę języka, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej.

Literatura w filmie

Wtorek, 20 marca 2018

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach od 26 marca będzie można oglądać wystawę plakatów filmowych ze zbiorów prof. Janusza Detki - wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Siej i miej

Wtorek, 20 marca 2018

"Siej i miej. Szklarnia kieszonkowa” to tytuł warsztatów, jakie odbędą się w ramach jarmarku wielkanocnego 24 marca w godzinach od 15.00 do 17.00 na placu Artystów w Kielcach.

Znamy zwycięzców „Dziecięcej Estrady Folkloru” 2018

Wtorek, 20 marca 2018

W minioną sobotę, 17 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony „Dziecięcej Estrady Folkloru”. Na scenie WDK zaprezentowało się łącznie 18 wokalistów, zespołów ludowych i śpiewaczych z regionu świętokrzyskiego.

Koncert organowy

Wtorek, 20 marca 2018

W ramach festiwalu Anima Mundi w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Kielcach 6 kwietnia o godzinie 19.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu belgijskiej pianistki i organistki Els Biesemans

Jarmark wielkanocny w Kielcach

Wtorek, 20 marca 2018

Jarmark wielkanocny odbędzie się w Kielcach dniach od 24 - 30 marca. Na straganach ustawionych wzdłuż ulicy Sienkiewicza znajdzie się różnorodny asortyment świąteczny - ozdoby wielkanocne, rękodzieło artystyczne, regionalne produkty spożywcze, m.in.: wędliny, naturalne miody, chleb na zakwasie, ręcznie robione słodycze.

Ania z Zielonego Wzgórza

Wtorek, 20 marca 2018

W tym tygodniu na deski Teatru im. S. Żeromskiego powraca "Ania z Zielonego Wzgórza". Spektakl miał swoją premierę 12 lat temu.

Obyczaje szlachty i chłopów

Wtorek, 20 marca 2018

Sobotnie warsztaty familijne w Muzeum Narodowym w Kielcach zatytułowane są " Ilustrowanie Pana Tadeusza - obyczaje szlachty i chłopów".

Eksponaty i pamiątki rodzinne

Wtorek, 20 marca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na wykład "Srebro, mosiądz i platery - eksponaty i pamiątki rodzinne - profilaktyka konserwatorska w muzeum i pielęgnacja przedmiotów użytkowych".

Warsztaty gitarowe

Wtorek, 20 marca 2018

Oratorium Świętokrzyskie Świętego Jana Bosko w Kielcach zaprasza na darmowe warsztaty gitarowe.

Liryczna zmiana czasu

Wtorek, 20 marca 2018

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza w podróż muzyczno - liryczną połączoną z wystawą obrazów autorstwa Pawła Karpola i Dawida Popiela. Podczas spotkania odbędzie się także koncert w wykonaniu zespołu Zmiana Czasu w składzie: Michał Zapała, Łukasz Fiałkowski, Robert Radomski. W poetyckiej odsłonie wystąpią: Aneta Kołodyńska-Salwa, Monika Skowron oraz Barbara Wrońska.

"Czołem Mości Panowie"

Wtorek, 20 marca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na wystawę opowiadającą o kulturze staropolskiej.

„Bracia w rozumie – neandertalczyk”

Wtorek, 20 marca 2018

Centrum Geoedukacji zaprasza na show popularnonaukowe dra Andrzeja Boczarowskiego pt: „Bracia w rozumie – neandertalczyk”.

Ferdydurke

Wtorek, 20 marca 2018

Spektakl "Ferdydurke", inspirowanym powieścią Witolda Gombrowicza, zostanie zaprezentowany na scenie teatru "Kubuś" przez Grupę Teatralną „Petrus” z V Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, w ramach projektu „W szkole i na scenie.

Uszyj to sam

Wtorek, 20 marca 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty skierowane do mężczyzn i zatytułowane "Uszyj to sam".

Herbatka z Lilką

Wtorek, 20 marca 2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zaprasza na spotkanie z Mariolą Pryzwan - autorką publikacji "Lilka. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach i listach". Podczas spotkania będą recytowane wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz zostanie zaprezentowana wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pudełko zwane wyobraźnią" - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Spotkanie poświęcone twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej odbywa się z okazji Światowego Dnia Poezji.

Tydzień w BWA Ostrowiec

Poniedziałek, 19 marca 2018

Na najbliższy tydzień Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu przygotowało liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne dla osób w każdym wieku.

II Ostrowieckie Dni Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ”

Poniedziałek, 19 marca 2018

W dniach 21-23 marca odbędą się II Ostrowieckie Dni Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ” promujące kulturę francuską. Jego nazwa to fonetyczne nawiązanie do kolorów flagi Francji. Nie przypadkowo organizowane są w marcu. To miesiąc w którym Francja i jej kultura promowana jest na pięciu kontynentach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Teatr Plastyczny SEN z wizytą w Zabrzu

Poniedziałek, 19 marca 2018

W piątek, 16 marca br. niesłyszący aktorzy Teatru Plastycznego SEN odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu. Spotkanie kieleckich aktorów-amatorów z zabrzańskimi dziećmi i młodzieżą było świetną okazją do rozmowy i inspiracją do rozwijania w nich pasji do sztuki. Piątkowa wizyta była już drugim tego typu spotkaniem w ostatnim czasie. Pod koniec lutego kielecka grupa odwiedziła ośrodek szkolno-wychowawczy dla osób niesłyszących w Krakowie.

Anna Seniuk gościem "Plastyka"

Poniedziałek, 19 marca 2018

W Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach gościem będzie aktorka Anna Seniuk, która przewodniczy jury XIII Konkursu "Wybitni twórcy polskiej sceny filmowej i teatralnej - Anna Seniuk" .

"Rysiaczek - przyjaciel ludzi i lasów"

Poniedziałek, 19 marca 2018

Najbliższe Głośne Czytanie Nocą w Antykwariacie Naukowym im. Andrzeja Metzgera.w Kielcach poświęcone będzie Ryszardowi Zięzi - założycielowi i wieloletniemu dyrektorowi Muzeum Zabawek, który zmarł w 2017 roku.

Kwiecień w "Kubusiu"

Poniedziałek, 19 marca 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w kwietniu na czytanie sztuki „Rzeka pełna mleka” i "Kluk" , bezpłatne warsztaty plastyczne oraz spektakle ze swojego repertuaru.

Emilia Krakowska w Kielcach

Poniedziałek, 19 marca 2018

Przez długi czas kojarzyła się widzom z postaciami wieśniaczek , bo takie najczęściej dostawała role - Maliny w "Brzezinie", Jagny w "Chłopach" czy "siostry Panny Młodej w "Weselu" Andrzeja Wajdy. Potem stopniowo odchodziła od tego wizerunku. Dziś rzadko już można ją zobaczyć w filmie czy na scenie, ale będzie okazja do spotkania z aktorką 8 kwietnia o godzinie 17.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Muzeum w cudzysłowie

Poniedziałek, 19 marca 2018

Wystawę zatytułowaną "Muzeum w cudzysłowie" można od 20 marca oglądać w Galerii XS Instytutu Sztuk Pięknych UJK. Na ekspozycji będą prezentowane prace malarza i grafika - Marka Sobczyka.

XV Świętokrzyska Wiosna Jazzowa

Poniedziałek, 19 marca 2018

To już tradycja, że w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbywa się Świętokrzyska Wiosna Jazzowa. Za każdym razem zapraszani są jazzmani prezentujący różną muzykę tego gatunku, nie inaczej będzie również w tym roku.

Boska Florence

Poniedziałek, 19 marca 2018

Film przedstawia historię Florence Foster Jenkins, którą okrzyknięto „najgorszą śpiewaczką świata”. Nie mając predyspozycji do śpiewania, zaczęła organizować swoje koncerty i wydawać płyty. Finansowała to z majątku odziedziczonego po ojcu oraz dzięki pomocy swojego narzeczonego i późniejszego męża.

Anima Mundi

Poniedziałek, 19 marca 2018

23 marca rozpoczyna się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi.

Choć jeden krok

Poniedziałek, 19 marca 2018

W Muzeum Historii Kielc 21 marca o godzinie 17.00 odbędzie się promocja tomu wspomnień Alicji Joanny Orłowskiej.

Kiermasz wielkanocny w Dworku Laszczyków

Poniedziałek, 19 marca 2018

W Niedzielę Palmową Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Dworku Laszczyków w Kielcach na kiermasz wielkanocny. Tego dnia na dziedzińcu zapanuje prawdziwie świąteczna atmosfera. Na straganach znajdą się barwne pisanki, kraszanki, palmy, koszyczki oraz rękodzieło sztuki ludowej. Gospodynie z gospodarstw agroturystycznych będą częstować tradycyjnymi, świętokrzyskimi potrawami wielkanocnymi.

Impresje wielkopostne - medytacje jazzowe

Piątek, 16 marca 2018

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert zespołu No Name. W programie pieśni pasyjne w odważnych, nowatorskich i zaskakujących aranżacjach.

XVIII Konkurs Poetycki

Piątek, 16 marca 2018

Kieleckie Centrum Kultury po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie poetyckim. Aby wziąć w nim udział należy nadesłać na adres KCK wiersz o dowolnej tematyce.

KTN zaprasza

Piątek, 16 marca 2018

Kieleckie Towarzystwo Naukowe zaprasza na promocję publikacji "Ks. Władysław Siarkowski. Materiały do etnografii i historii Kielc. Pisma wybrane rozproszone" pod redakcją Krzysztofa Brachy i Marzeny Marczewskiej. Spotkanie odbędzie się 22 marca o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Muzeum Dialogu Kultur.

Kiermasz ozdób wielkanocnych

Piątek, 16 marca 2018

Starostwo Powiatowe w Kielcach zaprasza na kiermasz wielkanocny, który stał się już tradycją. Wystawcy zaprezentują ceramikę, stroiki świąteczne, upominki czy wielkanocne kartki.

Wykład Jacka Fedorowicza

Piątek, 16 marca 2018

Wykład aktora i satyryka - Jacka Fedorowicza w Salonie Publicystyki Umiarkowanej zatytułowany jest "8 dekad propagandy".

Wydarzenie Historyczne Roku 2017

Piątek, 16 marca 2018

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłosić projekty do plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2017” organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Termin zgłaszania projektów upływa 31 marca 2018 roku. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku.

Marek Dubeltowicz wystąpi w Czerwonym Fortepianie

Czwartek, 15 marca 2018

Człowiek legenda, kielecki bluesman, gra od 30 lat. Teraz wydaje nową, w całości autorską płytę, na którą sam skomponował muzykę i napisał teksty. Z wyjątkiem dwóch, bo te podarowała mu Katarzyna Siwiec - kielecka poetka.

Benefis Macieja Zarębskiego

Czwartek, 15 marca 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Maciejem Andrzejem Zarębskim.

Barwy romantyzmu

Czwartek, 15 marca 2018

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert fortepianowy Anny Miernik, która występowała na 5 kontynentach w 31 krajach. W 2015 debiutowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

123...4

Wybrano najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach ogłosiła konkurs na najpiękniejszą kartkę i...

Marek Dubeltowicz wystąpi w Czerwonym Fortepianie

Człowiek legenda, kielecki bluesman, gra od 30 lat. Teraz wydaje nową, w całości autorską płytę,...

Znamy zwycięzców „Dziecięcej Estrady Folkloru” 2018

W minioną sobotę, 17 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej...

Jak zrobić zina?

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty dla dorosłych zatytułowane "Jak zrobić zina?".

Ojczyzna duszy

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego od 28 lutego do 31 sierpnia 2018 roku będzie...

Monodram Krzysztofa Nawrota „Katarzyna II Wielka”

30 stycznia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór poświęcony...

Wielkanocny „Konkurs z jajem” 2018

Do 22 marca dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na „Konkurs z...

Scena dla Ciebie 2018

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 227 836
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności