Niedziela, 24 czerwca 2018 - Danuty, Jana, Janiny

Aktualności

Nagrody kulturalne Kielc

Piątek, 22 czerwca 2018

Podczas uroczystości w Muzeum Historii Kielc poznaliśmy nazwiska osób nagrodzonych za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury w 2017 roku.

Kielce - ul. Zamkowa - Tablica poświęcona jeńcom zamordowanym 9 września 1939 r.

Piątek, 22 czerwca 2018

Tablica umieszczona jest na bruku w pobliżu muru zamykającego ul. Zamkową od wschodu.

Harcerze na Święto Kielc

Piątek, 22 czerwca 2018

W parku miejskim, obok muszli koncertowej, mieszkańcy Kielc będą mieli możliwość zobaczyć jak wygląda najprawdziwszy biwak pod namiotami, a najmłodsi będą się świetnie bawić podczas animacji przeprowadzonych przez kadrę zuchową. Każdy chętny będzie mógł także spróbować swoich sił w grze „INO”, a najlepsi otrzymają nagrody.

Kielczanie w legionach

Piątek, 22 czerwca 2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w parku miejskim została otwarta wystawa zatytułowana „Nikt im iść nie kazał. Kielczanie w legionach”.

Unikatowy sprzęt WP

Piątek, 22 czerwca 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej wraz ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów zapraszają 24 czerwca na dziedziniec OMPiO, gdzie odbędzie się finał VI edycji konkursu "O Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego". Tradycyjnie wszyscy zwiedzający będą mieli okazję podziwiać unikatowy sprzęt Wojska Polskiego okresu II RP.

Noc Świętojańska - święto lata, ognia, wody i miłości

Piątek, 22 czerwca 2018

Od wieków z 23 na 24 czerwca obchodzona jest Noc Świętojańska, którą czciły już starożytne ludy, w tym ludy Celtów, a później Słowian i Germanów. W starożytności poganie czcili wówczas dwa potężne żywioły - ogień i wodę. Najważniejsze obrzędy związane były z rozpalaniem ognia i zanurzaniem się w wodzie. Tak właśnie obrzędowo zaczynało się lato. Odpowiednie powitanie lata miało zapewnić pomyślność zbiorów, dobrą pogodę i obfitość plonów. Inna nazwa tej wyjątkowej nocy to Święto Kupały.

Laureaci konkursu IDOL 2018

Czwartek, 21 czerwca 2018

Fundacja Szansa dla Niewidomych jest organizatorem konkursu IDOL, którego celem jest wyłonienie w każdym regionie osób, mediów, uczelni, placówek oświatowych, placówek kulturalnych, firm najbardziej otwartych na potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach poznaliśmy laureatów konkursu z województwa świętokrzyskiego. Wśród nich znalazł się Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Wakacyjna Akademia Geologii i Przyrody

Czwartek, 21 czerwca 2018

W okresie wakacji w Centrum Geoedukacji realizowany będzie cykl specjalnych warsztatów geologicznych i przyrodniczych. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży, które wakacyjny wypoczynek spędzają w mieście.

Kielce - ul. Zamkowa 5 - Pałac Tomasza Zielińskiego - Słup pamiątkowy

Czwartek, 21 czerwca 2018

Pamiątkowy słup z nazwiskami artystów i budowniczych wzniesiono na posesji Tomasza Zielińskiego, naczelnika powiatu kieleckiego od 1846 r., a jednocześnie kolekcjonera oraz mecenasa, który zgromadził w Kielcach wyjątkowe zbiory.

Wijmy wianki

Czwartek, 21 czerwca 2018

"Wijmy wianki" - to tytuł 46. edycji "Pieśniobrania", które odbędzie się 24 czerwca o godzinie 13.30 na kieleckim rynku.

Święto Kielc w Muzeum Narodowym

Czwartek, 21 czerwca 2018

Święto Kielc potrwa od 22 do 24 czerwca. W piątek podczas Białej Nocy od godziny 19.00 do północy swoje drzwi dla zwiedzających otworzą: Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego i Muzeum Dialogu Kultur.

Malarstwo Michała Powałki i Krzysztofa Powałki

Czwartek, 21 czerwca 2018

W galerii Wieża Sztuki w Kielcach od 23 czerwca do 23 lipca 2018 roku można oglądać wystawę malarstwa Michała Powałki i Krzysztofa Powałki.

Kolaże Justyny Kędziory

Czwartek, 21 czerwca 2018

Od 22 czerwca do 27 lipca 2018 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach będzie prezentować swoje prace Justyna Kedziora. Tytuł wystawy to "01101001 01101011 01101111 01101110 0110000".

Piosenka jest dobra na wszystko

Czwartek, 21 czerwca 2018

Pięcioosobowy zespół wokalistów należących do Chóru Filharmonii Śląskiej zaprezentuje się a cappella w swoich ulubionych stylach: gospel, swing i soul. Podczas koncertu w kieleckiej filharmonii usłyszymy największe przeboje (m.in. Stewe Wondera, Skaldów, Danuty Rinn, Starszych Panów czy Boby’ego McFerrina) w niezwykłych aranżacjach.

Dzikie Róże 2018

Czwartek, 21 czerwca 2018

W czerwcu kielczanie będą mogli obejrzeć wszystkie spektakle wystawiane na scenie Teatru im. S. Żeromskiego w mijającym sezonie. Zaczyna się bowiem 26. edycja Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę", podczas którego publiczność wybierze najpopularniejszą aktorkę i najpopularniejszego aktora oraz najciekawszy spektakl minionego sezonu. Swoją nagrodę przyznają również kieleccy dziennikarze. Tegoroczny przegląd spektakli w ramach Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę" odbędzie się w dniach 25-30 czerwca.

Gwiazda światowego bluesa Joe Louis Walker wystąpi w WDK!

Środa, 20 czerwca 2018

Już 3 lipca na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpi Joe Louis Walker, znakomity bluesman, czterokrotny zwycięzca Blues Music Award. Artysta w 2013 roku trafił do elitarnego grona i znalazł się na liście Blues Hall of Fame.

Startuje konkurs „Animatus”

Środa, 20 czerwca 2018

"Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, którego inicjatorem jest Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Projekt realizowany jest przez kielecki teatr we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, a jego celem jest poszukiwanie nowych form wyrazu w teatrze lalek oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych. Prace można zgłaszać do 20 sierpnia 2018 roku.

Pejzaże

Środa, 20 czerwca 2018

Od 15 czerwca w Filharmonii Świętokrzyskiej można oglądać wystawę zatytułowaną "Pejzaże", na której swoje prace prezentują: Dariusz Bożyk, Leszek W. Niewiadomski, Tomasz Pokojski.

Bossa Bonita

Środa, 20 czerwca 2018

Zespół Bossa Bonita wystąpi 29 czerwca o godzinie 19.00 w kieleckiej filharmonii. Grupa wykonuje muzykę brazylijskiego kompozytora Antonio Carlosa Jobima we własnych aranżacjach, a także standardy jazzowe i utwory popowe stylizowane na bossanovy i samby.

MFMOiK Jędrzejów 2018

Środa, 20 czerwca 2018

Koncert „Rozważania o historii Polski mistrza Wincentego Kadłubka” - w 800-lecie przybycia do Jędrzejowa i 100-lecie odzyskania niepodległości - rozpocznie tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2018. Inauguracja już 7 lipca o19.00 w klasztorze oo. Cystersów.

Fragmenty

Środa, 20 czerwca 2018

Koncert "Fragmenty" jest połączeniem wątków trzech różnych spektakli zrealizowanych przez Scenę Autorską Studio: "Ballada o wolności", "Bida z nendzom bez świot pendzom", "Naczynia połączone".

„Najbrzydszy samochód świata” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu filmowego. Tym razem zobaczymy film dokumentalny w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka „Najbrzydszy samochód świata”. Historia pewnego Wartburga, czyli tragikomedia w postaci kina drogi na trasie Polska-Niemcy.

„Piotr Malinowski. 33 zgłoś się” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne „Spotkanie z Filmem Górskim”. Tym razem zobaczymy dokument w reżyserii Roberta Żurakowskiego oraz Bartosza Swasta opowiadający o Piotrze Malinowski- legendarnym człowieku gór. Gościem spotkania będzie Robert Żurakowski - reżyser filmu.

Ludowa potańcówka

Wtorek, 19 czerwca 2018

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na występ zespołu "Odpoczno".

„W cieniu drzewa” premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz komediodramatu w koprodukcji polsko-duńskiej „ W cieniu drzewa” w reżyserii Hafsteinna Gunnara Sigurassona. Zabawna historia sąsiedzkiego konfliktu na przsedmieściach sielankowego Reykjaviku.

Gdy sztuka spotyka się z polityką

Wtorek, 19 czerwca 2018

Od 3 lipca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach będzie można oglądać wystawę zatytułowaną "Bolesław Biegas. Gdy sztuka spotyka się z polityką".

"Rewanż" z medalami na Mistrzostwach Europy World Artistic Dance Federation

Wtorek, 19 czerwca 2018

W miniony weekend tj. 15-17 czerwca, sześćdziesięcioosobowa ekipa tancerzy ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego wzięła udział w Mistrzostwach Europy międzynarodowej organizacji tanecznej World Artistic Dance Federation. Kielecki zespół do Szczecina przybył bronić tytułów Mistrzów Europy sprzed roku i ten cel udało się osiągnąć. Podopieczni Tomasza Rowińskiego dwukrotnie stanęli na najwyższym podium.

Latająca komitywa naprawcza

Wtorek, 19 czerwca 2018

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty ''Latająca komitywa naprawcza'', które odbędą się 30 czerwca o godz. 11:00 w pracowni stolarskiej Instytutu Dizajnu. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Światła miasta

Wtorek, 19 czerwca 2018

Na wernisaż wystawy malarstwa Marcina Prusa pt.„Światła miasta” zaprasza "Sklep ze sztuką" w Kielcach.

Tajemnice obrzędów nocy świętojańskiej w Polsce i Europie

Wtorek, 19 czerwca 2018

Najkrótsza noc w roku nazywana kiedyś kupalnocką, potem świętojańską, od dawien dawna była szczególnym dniem nie tylko dla Słowian. W ten magiczny czas letniego przesilenia ogniska płonęły w Finlandii, Estonii, Czechach, Litwie, na Węgrzech, a nawet w Grecji. Na wykład dotyczący obrzędów nocy świętojańskiej w Polsce i Europie zaprasza Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

"Exsultate, jubilate"

Wtorek, 19 czerwca 2018

Podczas XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, a dokładniej na 5 lipca w bazylice w Wiślicy zostało zaplanowane prawykonanie "Orare-Torium" Jakuba Sarwasa – utworu powstałego na zamówienie Filharmonii Świętokrzyskiej, który już dzień później zostanie zaprezentowany również w Kielcach.

„Uczciwy człowiek” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kolejny seans w ramach cyklu „Widnokrąg dobrego Kina”. Tym razem zobaczymy irański dramat w reżyserii Mohammada Rasoulofa- „Uczciwy człowiek”. Swoim nowym filmem Rasoulof stawia ważne pytanie: czy w Iranie w ogóle możliwa jest taka walka z opresorem, by samemu nie pobrudzić sobie rąk?

„Wieża. Jasny dzień” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na polski dramat w reżyserii Jagody Szelc. „Wieża. Jasny dzień” opowiada historię rodzinnego dramatu, w którego centrum znajduje się kilkuletnia Nina. W rolach głównych Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz Anna Zubrzycki.

„Książę i Dybuk” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Książę i Dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Dokument opowiada historię Michała Waszyńskiego, przedwojennego reżysera, znanego z tworzenia filmów z Eugeniuszem Bodo, oraz z jego pracy w Hollywood z gwiazdami światowej klasy.

"Alleluja, czyli Happy Day"

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

"Alleluja, czyli Happy Day" to koncert prezentujący twórców różnych nurtów muzyki chrześcijańskiej i gospel. III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej odbędzie się 28 i 29 lipca.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Do 25 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. To już kolejna edycja organizowanego przez WDK konkursu fotograficznego o charakterze ogólnopolskim. Tym razem partnerem zastała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Laureaci konkursu "Jawor - u źródeł kultury"

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

W niedzielę najlepsi świętokrzyscy muzycy ludowi oraz animatorzy kultury prezentowali się podczas pikniku rodzinnego w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Mity i opowieści z całego świata

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Na wakacyjne warsztaty dla dzieci „Ciemność i światło: mity i opowieści z całego świata” zaprasza Muzeum Dialogu Kultur.

MORAWICKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Zespół POPARZENI KAWĄ TRZY będzie gwiazdą Nocy Świętojańskiej nad zalewem w Morawicy.

Czym bawili się nasi dziadkowie?

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na zajęcia edukacyjne pt. "Cacane cudoki – czym bawili się nasi dziadkowie?".

123...4

Noc Świętojańska - święto lata, ognia, wody i miłości

Od wieków z 23 na 24 czerwca obchodzona jest Noc Świętojańska, którą czciły już starożytne ludy,...

"Rewanż" z medalami na Mistrzostwach Europy World Artistic Dance Federation

W miniony weekend tj. 15-17 czerwca, sześćdziesięcioosobowa ekipa tancerzy ze Studia Tańca i...

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”

Do 25 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski...

Tajemnice obrzędów nocy świętojańskiej w Polsce i Europie

Najkrótsza noc w roku nazywana kiedyś kupalnocką, potem świętojańską, od dawien dawna była...

Noc Świętojańska - święto lata, ognia, wody i miłości

Od wieków z 23 na 24 czerwca obchodzona jest Noc Świętojańska, którą czciły już starożytne ludy,...

Wystawa fotografii na 20-lecie

W ramach uroczystych obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego w sali lustrzanej...

Pogrzeb płk. Mieczysława Heroda

Na cmentarzu komunalnym w Krakowie-Grębałowie pożegnaliśmy wczoraj płk. Mieczysława Heroda –...

20 lat województwa świętokrzyskiego

W tym roku mija 20 lat od powstania województwa świętokrzyskiego. Chcąc upamiętnić tę rocznicę...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 30 800 864
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności