Sobota, 15 grudnia 2018 - Celiny, Ireneusza, Niny

Aktualności

Kiermasz świąteczny w Urzędzie Marszałkowskim

Piątek, 14 grudnia 2018

Oryginalne stroiki, bombki, aniołki, kartki i ozdoby świąteczne – to wszystko będzie można nabyć podczas kiermaszu świątecznego w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Swoje prace zaprezentują podopieczni kieleckich placówek opiekuńczych.

"Szalone nożyczki" na weekend

Piątek, 14 grudnia 2018

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza 15 i 16 grudnia na spektakl "Szalone nożyczki" w reżyserii Jerzego Bończaka.

Mamo, tato, a dlaczego zimą pada śnieg?

Piątek, 14 grudnia 2018

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym okresie szczególnie wypatrujemy lecących z nieba płatków śniegu. A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym jak powstaje śnieg? Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na grudniowe warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.

Aria ze śmiechem

Piątek, 14 grudnia 2018

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza w podróż muzyczną od Wiednia aż po Nowy Jork - sylwestrowy wieczór w towarzystwie Strauss Ensemble oraz solistów: Renatą Drozd (sopran), Aleksandrą Orłowską (sopran), Natalią Ołów ( sopran), Wonhyeok Choi (tenor), Hubertem Stolarskim (tenor) oraz Jakubem Milewskim (baryton).

Kolędowanie w Muzeum Laurensa Hammonda

Piątek, 14 grudnia 2018

W Muzeum Laurensa Hammonda rozbrzmiewać będą kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Okazjonalny występ przygotowali pracownicy oddziału Muzeum Zabawek i Zabawy.

Maraton piosenki poetyckiej

Piątek, 14 grudnia 2018

W Domu Środowisk Twórczych odbędzie się "Maraton piosenki poetyckiej", podczas którego wystąpią Barbara Stępniak-Wilk z zespołem oraz Tomasz Wachnowski.

Kolędowy koncert gitarowy

Piątek, 14 grudnia 2018

W Czerwonym Fortepianie w Kielcach koncert kolędowy, ale nie tylko. Podczas spotkania będzie można również usłyszeć wiele przebojów klasycznej muzyki gitarowej.

Jarmark bożonarodzeniowy

Piątek, 14 grudnia 2018

Kiermasz świąteczny, koncerty, pokazy fajerwerków, wspólne kolędowanie oraz liczne konkursy, gry i zabawy - to tylko niektóre z atrakcji jarmarku bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 15-22 grudnia na kieleckim rynku.

Izabela Trojanowska w DŚT

Czwartek, 13 grudnia 2018

W najbliższą niedzielę gościem spotkania z cyklu "Podwieczorek z gwiazdą" będzie Izabela Trojanowska - piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, a także aktorka.

Malowane duszą

Czwartek, 13 grudnia 2018

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Słoneczko" w Kielcach zaprasza 14 grudnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy prac Bronisławy Ryś pt. "Malowane duszą".

Niezwykła kobieta

Czwartek, 13 grudnia 2018

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza na wykład „Niezwykła kobieta. Gen. Elżbieta Zawacka (1909 – 2009)" z cyklu „Historia dla każdego”.

"Weź się podziel"

Czwartek, 13 grudnia 2018

W Teatrze im. S. Żeromskiego odbędzie się koncert polskich kolęd i pastorałek. Wydarzenie pod hasłem „Weź się podziel…” będzie miało charakter charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie 2-letniej Amelki i jej trzymiesięcznej siostrzyczki Basi oraz Czesławy Śmiech, wieloletniej pracownicy teatru.

Sound’n’Grace

Czwartek, 13 grudnia 2018

Zespół Sound’n’Grace zaśpiewa 15 grudnia o godzinie 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury m.in. kolędy i hity z filmów ,,Listy do M.”.

Kolęda u poetów

Czwartek, 13 grudnia 2018

Scena Autorska "Studio" zaprasza na koncert wigilijny "Kolęda u poetów".

"Herbert Hoover – filantrop i przyjaciel Polski"

Czwartek, 13 grudnia 2018

W Filharmonii Świętokrzyskiej prezentowana jest wystawa zatytułowana "Herbert Hoover – filantrop i przyjaciel Polski".

Balet "Dziadek do orzechów"

Czwartek, 13 grudnia 2018

Na jedno z najpopularniejszych widowisk baletowych, zachwycających widza magiczną muzyką i mistrzowską choreografią, prosto z The Royal Ballet zaprasza kielecka filharmonia.

Koncert kolęd i pastorałek 2019

Czwartek, 13 grudnia 2018

10 stycznia 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wydarzenie, w którym udział weźmie biskup Marian Florczyk poprzedzi msza święta o godzinie 16.00 w kościele ewangelicko-augsburskim pw. św. Trójcy w Kielcach.

Motoryzacja w okresie II Rzeczypospolitej

Czwartek, 13 grudnia 2018

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na wykład zatytułowany "Motoryzacja w okresie II Rzeczypospolitej".

Na świątecznej choince

Czwartek, 13 grudnia 2018

Święta bożonarodzeniowe zbliżają się wielkimi krokami. Czas poznać jeden ze świątecznych zwyczajów, jakim jest dekorowanie choinki. Na zajęciach w Muzeum Narodowym uczestnicy poznają historię tej tradycji oraz dowiedzą się, czym dawniej ozdabiano świąteczne drzewka. Każdy z uczestników przygotuje łańcuch, który będzie mógł powiesić na swojej choince.

Dziadek do orzechów

Czwartek, 13 grudnia 2018

Kielecki Teatr Tańca zaprasza wszystkich na wyjątkowy, ponadczasowy spektakl "Dziadek do orzechów".

Choinkowe ozdoby

Czwartek, 13 grudnia 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na warsztaty "Choinkowe ozdoby".

Betlejem świętokrzyskie

Czwartek, 13 grudnia 2018

Zapraszamy do Dworku Laszczyków w Kielcach na otwarcie nowej wystawy „Betlejem świętokrzyskie. Z ludowych tradycji Świąt Bożego Narodzenia na Kielecczyźnie”.

Kiermasz bożonarodzeniowy

Czwartek, 13 grudnia 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 16 grudnia w godz. 11.00-15.00 na kiermasz bożonarodzeniowy do Dworku Laszczyków w Kielcach.

Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej

Czwartek, 13 grudnia 2018

Wystawa stała "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" zostanie otwarta 18 grudnia 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur. Jest to projekt, w którym przedstawionych zostanie blisko 500 prac ze zbiorów własnych Muzeum Narodowego w Kielcach. Bogata kolekcja, gromadzona od lat 50. XX wieku, pozwoli zapoznać się z dorobkiem artystycznym twórców z naszego regionu powstałym na przestrzeni ponad 100 lat. Prace zaprezentowane w układzie tematycznym przeniosą widza w barwny świat sztuki ludowej wyczarowany przez rzeźbiarzy i malarzy. Tę swoistą podróż rozpocznie w sferze świętości, a zakończy w sferze świeckości.

Kolejne spotkanie z cyklu „Senior Show”

Środa, 12 grudnia 2018

19 stycznia 2019 roku o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z zainaugurowanego niedawno cyklu SENIOR SHOW. Najnowsza propozycja WDK skierowana jest do środowiska 50 + z województwa świętokrzyskiego. Podczas cyklicznych spotkań, seniorzy będą mogli zaprezentować swoje zamiłowania do śpiewu, poezji, muzyki, sztuki teatralnej, wokalu, monodramu, piosenki, kabaretu itp.

Muzeum Historii Kielc zaprasza

Środa, 12 grudnia 2018

W najbliższą sobotę 15 grudnia Muzeum Historii Kielc zaprasza o godz. 10.00 do Klubu Historycznego „Nad Silnicą” na spotkanie opłatkowe Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a w niedzielę 16 grudnia na 10.00 na warsztaty rodzinne Poranki w Muzeum Historii Kielc poświęcone technice decoupage. Będzie można własnoręcznie przygotować świąteczne ozdoby i upominki. Także w niedzielę o godz. 12.00 w ramach spotkań z kustoszem „Kieleckie grafiki Józefa Mehoffera. Tajemnica Jadwigi Trzcińskiej” – spotkanie poprowadzi dr Daria Maroń-Ptak. W środę 19 grudnia o godz. 17.00 w ramach Kieleckiego Curriculum Vitae Krzysztof Myśliński opowie o chwale i upadku Kielc w XVIII wieku.

Betlejemskie Światło Pokoju zawita do województwa świętokrzyskiego!

Środa, 12 grudnia 2018

ZHP Chorągiew Kielecka tradycyjnie włącza się w betlejemską sztafetę. Delegacja z Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego odbierze światło z Linz (Austria) i dostarczy je na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się dnia 16 grudnia br. o godzinie 18.00 w Kościele Rzymskokatolickim P.W. Św. Kazimierza w Bilczy przy ul. Marmurowej 3. Mszę poprowadzi biskup kielecki Jan Piotrowski.

Spotkanie przy działaniu w Instytucie Dizajnu

Środa, 12 grudnia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na dwudniowe warsztaty introligatorskie udziałem uchodźczyń z Kurdystanu i Czeczenii.

Gala Świąteczna Art Dance w Skarżysku

Środa, 12 grudnia 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza 19 grudnia na Galę Świąteczną . Początek o godz. 17.00 w sali widowiskowej MCK.

Światło Betlejemskie

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już po raz 27 dotrze do Polski Betlejemskie Światło Pokoju – płomień odebrany z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, który jest przekazywany w formie sztafety do kolejnych państw.

Kolędowanie w Chęcinach

Wtorek, 11 grudnia 2018

Na tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy zapraszają mieszkańców gminy i turystów władze samorządowe Chęcin. Wspólne kolędowanie rozpocznie się na Rynku o godz. 15.00 w niedzielę 16 grudnia

„Bergman. Rok z życia” w Kinie Fenomen

Wtorek, 11 grudnia 2018

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz cyklu „Bergman na 100-lecie”, Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny Jane Magnusson, ukazujący nam wycinek z życia słynnego reżysera. Obraz skupia się na 1957 roku, który był przełomowy w karierze Ingmara Bergmana.

„Everest- poza krańcem świata” w Kinie Fenomen

Wtorek, 11 grudnia 2018

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Kino Fenomen zaprasza na dokumentalizowany dramat w reżyserii Leanne Pooley. Jest to opowieść o pierwszym wejściu na Mount Everst, łącząca archiwalne materiały z fabularyzowaną rekonstrukcją.

„Sofia” w Kinie Fenomen

Wtorek, 11 grudnia 2018

Francusko- katarska koprodukcja w reżyserii Meryem Benm'Barek. Dramat osadzony we współczesnym Maroko, opowiada historię młodej dziewczyny, ukrywającej swoją ciążę ze strachu przed konsekwencjami.

Salon Rękodzieła Artystycznego grudzień 2018

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

W niedzielę, 9 grudnia w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się świąteczna edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Podobnie jak przy okazji poprzednich edycji, w trakcie wydarzenia goście mogli zobaczyć i zakupić rozmaite wyroby świętokrzyskich i nie tylko rzemieślników.

„CZARNY NOSAL” w BCK w Piekoszowie

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

W Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie wystąpi w czwartek 20 grudnia duet „CZARNY NOSAL” – czyli Darek Czarny i Rafał Nosal. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Wigilia dla mieszkańców Małogoszcza

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy odbędzie się w niedzielę 16 grudnia na pl. Kościuszki w Małogoszczu. Początek o godz. 15.00.

10 urodziny Kina Fenomen!!!

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

To już dziesięć lat, odkąd Kino Fenomen reaktywowało swoją działalność w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Z tej okazji, zapraszamy na wspólne świętowanie już 15 grudnia o godzinie 19.00!

„Cudzoziemcy w Kielcach” w DŚT

Piątek, 7 grudnia 2018

Czy Kielce są miastem ładnym czy wręcz przeciwnie, przyjazne czy nie, kielczanie sympatyczni, a może obojętni? Jaki obraz Kielc mają cudzoziemcy, którzy zamieszkali w stolicy regionu? Co wiedzieli o Polsce przed przyjazdem, czy pozostaną na stałe, czy może wrócą do swoich ojczyzn? Te m.in. pytania padną podczas talk show „Cudzoziemcy w Kielcach” w Pałacyku Zielińskiego w sobotę 15 grudnia. Początek o godz. 17.00.

Stowarzyszenie z Brudzowa otrzymało grant od PKN ORLEN

Piątek, 7 grudnia 2018

Stowarzyszenie Mieszkańców Brudzowa otrzymało dotację w kwocie 10.000 zł w ramach I edycji Programu Grantowego „Moje miejsce na Ziemi” od Fundacji Orlen – Dar Serca na realizację projektu pt. „Jesteśmy Razem – budujemy integrację pokoleniową oraz kapitał społeczny w naszej miejscowości”. Spośród 1135 złożonych na konkurs wniosków wybrano 293 projekty, które otrzymają dofinansowanie. Łącznie granty otrzymało blisko 300 różnych organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, instytucji kultury, szkół i innych organizacji działających na rzecz społeczności lokalnych z całej Polski.

12...3

Spotkanie z Przemysławem Kossakowskim

9 grudnia 2018 r. w kinie Fenomen, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z...

10 urodziny Kina Fenomen!!!

To już dziesięć lat, odkąd Kino Fenomen reaktywowało swoją działalność w Wojewódzkim Domu Kultury...

Trzy nowe wystawy w BWA

Słynne fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego, obrazy Beaty Ewy Białeckiej i Joanny Bentkowskiej...

"Z Marszałkiem przy kominku"

​5 grudnia br. o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

"Przed Tarantino był Sulimierski" czyli pierwsze aktorskie doświadczenia Rafała Zawieruchy

Lech Sulimierski - aktor, reżyser, instruktor teatralny z WDK w Kielcach opowiada o pierwszych...

Rekord Polski w kategorii Największa mozaika z tekstyliów został pobity

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 22 listopada 2018 r. w holu górnym Wojewódzkiego Domu...

Benefis Janusza Głogowskiego

Aktor Teatru im. S. Żeromskiego - Janusz Głogowski w tym roku obchodzi jubileusz 30 lat pracy...

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu” 2018

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Tajemnice lasu”, który odbył się w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 33 593 299
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności