Czwartek, 21 czerwca 2018 - Alicji, Alojzego, Rudolfa

Aktualności

Pasjonaci wiedzy

Środa, 20 czerwca 2018

W najbliższy piątek w Pałacyku Tomasza Zielińskiego uczniowie kieleckich szkół zaprezentują w ramach Święta Kielc swoje prace na temat mniejszości narodowych, Rosji oczami Polaków i Rosjan. Podczas spotkania przeniesiemy się w przeszłość śladami Niemców w Kielcach i wyruszymy w podróż do USA szukając tam stereotypów na temat innych narodowości.

Malarstwo Michała Powałki i Krzysztofa Powałki

Środa, 20 czerwca 2018

W galerii Wieża Sztuki w Kielcach od 23 czerwca do 23 lipca 2018 roku można oglądać wystawę malarstwa Michała Powałki i Krzysztofa Powałki.

Kolaże Justyny Kędziory

Środa, 20 czerwca 2018

Od 22 czerwca do 27 lipca 2018 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach będzie prezentować swoje prace Justyna Kedziora. Tytuł wystawy to "01101001 01101011 01101111 01101110 0110000".

Piosenka jest dobra na wszystko

Środa, 20 czerwca 2018

Pięcioosobowy zespół wokalistów należących do Chóru Filharmonii Śląskiej zaprezentuje się a cappella w swoich ulubionych stylach: gospel, swing i soul. Podczas koncertu w kieleckiej filharmonii usłyszymy największe przeboje (m.in. Stewe Wondera, Skaldów, Danuty Rinn, Starszych Panów czy Boby’ego McFerrina) w niezwykłych aranżacjach.

Gwiazda światowego bluesa Joe Louis Walker wystąpi w WDK!

Środa, 20 czerwca 2018

Już 3 lipca na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpi Joe Louis Walker, znakomity bluesman, czterokrotny zwycięzca Blues Music Award. Artysta w 2013 roku trafił do elitarnego grona i znalazł się na liście Blues Hall of Fame.

Startuje konkurs „Animatus”

Środa, 20 czerwca 2018

"Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, którego inicjatorem jest Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Projekt realizowany jest przez kielecki teatr we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, a jego celem jest poszukiwanie nowych form wyrazu w teatrze lalek oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych. Prace można zgłaszać do 20 sierpnia 2018 roku.

"Parkowe nuty wieczorową porą" w Morawicy

Środa, 20 czerwca 2018

„Parkowe nuty wieczorową porą” zabrzmią w sobotę 23 czerwca o godz. 18.00 w zabytkowym parku w Morawicy.

Pejzaże

Środa, 20 czerwca 2018

Od 15 czerwca w Filharmonii Świętokrzyskiej można oglądać wystawę zatytułowaną "Pejzaże", na której swoje prace prezentują: Dariusz Bożyk, Leszek W. Niewiadomski, Tomasz Pokojski.

Bossa Bonita

Środa, 20 czerwca 2018

Zespół Bossa Bonita wystąpi 29 czerwca o godzinie 19.00 w kieleckiej filharmonii. Grupa wykonuje muzykę brazylijskiego kompozytora Antonio Carlosa Jobima we własnych aranżacjach, a także standardy jazzowe i utwory popowe stylizowane na bossanovy i samby.

MFMOiK Jędrzejów 2018

Środa, 20 czerwca 2018

Koncert „Rozważania o historii Polski mistrza Wincentego Kadłubka” - w 800-lecie przybycia do Jędrzejowa i 100-lecie odzyskania niepodległości - rozpocznie tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2018. Inauguracja już 7 lipca o19.00 w klasztorze oo. Cystersów.

Fragmenty

Środa, 20 czerwca 2018

Koncert "Fragmenty" jest połączeniem wątków trzech różnych spektakli zrealizowanych przez Scenę Autorską Studio: "Ballada o wolności", "Bida z nendzom bez świot pendzom", "Naczynia połączone".

Ponad śnieg

Środa, 20 czerwca 2018

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 23 czerwca o godzinie 21.00 na pokaz filmu niemego z muzyką "na żywo".

Biała Noc w KCK

Środa, 20 czerwca 2018

Wystawa kostiumów z filmów “Lalka” oraz “Rękopis znaleziony w Saragossie”, a także spotkanie autorskie  z Martą Orzeszyną – autorką  biografii  "Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów" - to atrakcje przygotowane podczas Białej Nocy przez Kieleckie Centrum Kultury.

Koncert zespołu Mafia w KCK

Środa, 20 czerwca 2018

Z okazji Święta Kielc oraz swojego jubileuszu na scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi zespół Mafia.

Kielce - ul. Zamkowa 3 - Muzeum Pamięci Narodowej - Dawne Więzienie Kieleckie z lat 1939-1956

Środa, 20 czerwca 2018

Muzeum znajduje się w parterowych pomieszczeniach zachodniego skrzydła byłego więzienia.

„Najbrzydszy samochód świata” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu filmowego. Tym razem zobaczymy film dokumentalny w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka „Najbrzydszy samochód świata”. Historia pewnego Wartburga, czyli tragikomedia w postaci kina drogi na trasie Polska-Niemcy.

„Piotr Malinowski. 33 zgłoś się” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne „Spotkanie z Filmem Górskim”. Tym razem zobaczymy dokument w reżyserii Roberta Żurakowskiego oraz Bartosza Swasta opowiadający o Piotrze Malinowski- legendarnym człowieku gór. Gościem spotkania będzie Robert Żurakowski - reżyser filmu.

Ludowa potańcówka

Wtorek, 19 czerwca 2018

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na występ zespołu "Odpoczno".

„W cieniu drzewa” premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz komediodramatu w koprodukcji polsko-duńskiej „ W cieniu drzewa” w reżyserii Hafsteinna Gunnara Sigurassona. Zabawna historia sąsiedzkiego konfliktu na przsedmieściach sielankowego Reykjaviku.

Gdy sztuka spotyka się z polityką

Wtorek, 19 czerwca 2018

Od 3 lipca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach będzie można oglądać wystawę zatytułowaną "Bolesław Biegas. Gdy sztuka spotyka się z polityką".

"Rewanż" z medalami na Mistrzostwach Europy World Artistic Dance Federation

Wtorek, 19 czerwca 2018

W miniony weekend tj. 15-17 czerwca, sześćdziesięcioosobowa ekipa tancerzy ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego wzięła udział w Mistrzostwach Europy międzynarodowej organizacji tanecznej World Artistic Dance Federation. Kielecki zespół do Szczecina przybył bronić tytułów Mistrzów Europy sprzed roku i ten cel udało się osiągnąć. Podopieczni Tomasza Rowińskiego dwukrotnie stanęli na najwyższym podium.

IV Mały Bój Planszówkowy

Wtorek, 19 czerwca 2018

Z okazji Święta Kielc Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na IV Mały Bój Planszówkowy, czyli otwarte spotkanie z grami planszowymi. Uczestnikom zostanie udostępnionych ponad 100 tytułów gier o różniej tematyce i stopniu zaawansowania. Będą wśród nich gry znane i popularne, ale pojawi się także sporo nowości.

Latająca komitywa naprawcza

Wtorek, 19 czerwca 2018

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty ''Latająca komitywa naprawcza'', które odbędą się 30 czerwca o godz. 11:00 w pracowni stolarskiej Instytutu Dizajnu. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Światła miasta

Wtorek, 19 czerwca 2018

Na wernisaż wystawy malarstwa Marcina Prusa pt.„Światła miasta” zaprasza "Sklep ze sztuką" w Kielcach.

Tajemnice obrzędów nocy świętojańskiej w Polsce i Europie

Wtorek, 19 czerwca 2018

Najkrótsza noc w roku nazywana kiedyś kupalnocką, potem świętojańską, od dawien dawna była szczególnym dniem nie tylko dla Słowian. W ten magiczny czas letniego przesilenia ogniska płonęły w Finlandii, Estonii, Czechach, Litwie, na Węgrzech, a nawet w Grecji. Na wykład dotyczący obrzędów nocy świętojańskiej w Polsce i Europie zaprasza Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Noc Kupały, czyli słowiańskie walentynki

Wtorek, 19 czerwca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się o historii i obrzędach Nocy Kupały. Uczestnicy obejrzą także obraz Stanisława Wyspiańskiego "Skarby sezamu", który opowiada o jednym ze zwyczajów tej wyjątkowej nocy, czyli szukaniu kwiatu paproci. Zajęcia zakończą warsztaty plastyczne.

"Exsultate, jubilate"

Wtorek, 19 czerwca 2018

Podczas XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, a dokładniej na 5 lipca w bazylice w Wiślicy zostało zaplanowane prawykonanie "Orare-Torium" Jakuba Sarwasa – utworu powstałego na zamówienie Filharmonii Świętokrzyskiej, który już dzień później zostanie zaprezentowany również w Kielcach.

„Uczciwy człowiek” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kolejny seans w ramach cyklu „Widnokrąg dobrego Kina”. Tym razem zobaczymy irański dramat w reżyserii Mohammada Rasoulofa- „Uczciwy człowiek”. Swoim nowym filmem Rasoulof stawia ważne pytanie: czy w Iranie w ogóle możliwa jest taka walka z opresorem, by samemu nie pobrudzić sobie rąk?

„Wieża. Jasny dzień” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na polski dramat w reżyserii Jagody Szelc. „Wieża. Jasny dzień” opowiada historię rodzinnego dramatu, w którego centrum znajduje się kilkuletnia Nina. W rolach głównych Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz Anna Zubrzycki.

„Książę i Dybuk” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Książę i Dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Dokument opowiada historię Michała Waszyńskiego, przedwojennego reżysera, znanego z tworzenia filmów z Eugeniuszem Bodo, oraz z jego pracy w Hollywood z gwiazdami światowej klasy.

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w Kinie na "Leżakach"

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen rozpoczyna sezon "Kina na leżakach" i zaprasza na seans filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Ten Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku. Film otrzymał nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

"Alleluja, czyli Happy Day"

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

"Alleluja, czyli Happy Day" to koncert prezentujący twórców różnych nurtów muzyki chrześcijańskiej i gospel. III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej odbędzie się 28 i 29 lipca.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Do 25 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. To już kolejna edycja organizowanego przez WDK konkursu fotograficznego o charakterze ogólnopolskim. Tym razem partnerem zastała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Laureaci konkursu "Jawor - u źródeł kultury"

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

W niedzielę najlepsi świętokrzyscy muzycy ludowi oraz animatorzy kultury prezentowali się podczas pikniku rodzinnego w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Mity i opowieści z całego świata

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Na wakacyjne warsztaty dla dzieci „Ciemność i światło: mity i opowieści z całego świata” zaprasza Muzeum Dialogu Kultur.

MORAWICKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Zespół POPARZENI KAWĄ TRZY będzie gwiazdą Nocy Świętojańskiej nad zalewem w Morawicy.

Czym bawili się nasi dziadkowie?

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na zajęcia edukacyjne pt. "Cacane cudoki – czym bawili się nasi dziadkowie?".

Katalog ,,Kolorowy świat klocków” już w sprzedaży

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Katalog ,,Kolorowy świat klocków” to publikacja towarzysząca wystawie, którą można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy do 31 października 2019 roku. Wydawnictwo skupia uwagę na przedstawieniu kolekcji klocków ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy, która wzbogacona jest obiektami pochodzącymi z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz eksponatami z prywatnej kolekcji. W katalogu przedstawiony został rys historyczny klocków produkowanych przez polskie spółdzielnie zabawkarskie. Publikacji zawarto wiele fotografii przedstawiających poszczególne zestawy klocków.

Roztańczona biesiada

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

W najbliższą sobotę w kieleckim amfiteatrze wystąpią zespół Śląsk i Kielecki Teatr Tańca.

Koncert na Kadzielni

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Na powitanie wakacji w amfiteatrze na Kadzielni wystąpią Jula i Dawid Kwiatkowski.

123...4

"Rewanż" z medalami na Mistrzostwach Europy World Artistic Dance Federation

W miniony weekend tj. 15-17 czerwca, sześćdziesięcioosobowa ekipa tancerzy ze Studia Tańca i...

Recykling na miarę

14 czerwca 2018 r. w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się finałowa...

Jak wam się podoba

„Jak wam się podoba” jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. Jest może najbardziej...

Znamy zwycięzców II edycji konkursu „Recykling na miarę”

14 czerwca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się finałowa gala II...

Zaproszenie na XII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych - Masłów 2018

W czerwcu mija 27. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach i uroczystej mszy...

Wystawa fotografii na 20-lecie

W ramach uroczystych obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego w sali lustrzanej...

Pogrzeb płk. Mieczysława Heroda

Na cmentarzu komunalnym w Krakowie-Grębałowie pożegnaliśmy wczoraj płk. Mieczysława Heroda –...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 30 752 652
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności