Czwartek, 15 listopada 2018 - Amielii, Idalii, Leopolda

Aktualności

Trzecie urodziny ECN

Czwartek, 15 listopada 2018

Ponad 60 tysięcy zwiedzających w ciągu trzech lat odwiedziło Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. W sobotę placówka świętować będzie urodziny.

Prace Grzegorza Sidła

Czwartek, 15 listopada 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach poleca wystawę fotografii autorstwa Grzegorza Sidła, która jest nagrodą Hotelu Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju w konkursie „Przedwiośnie″.

„Metamorfozy”. OLBIŃSKI/OLBIŃSKI w Ćmielowie

Czwartek, 15 listopada 2018

W Galerii Van Rij przy Starej Fabryce Porcelany w Ćmielowie otwarta zostanie po raz pierwszy w historii wspólna wystawa Rafała Olbińskiego i jego córki Natalii Olbińskiej. Wernisaż z udziałem twórców odbędzie się w sobotę 24 listopada o godz. 16.00.

Kielecki Dzień Cudzoziemca

Czwartek, 15 listopada 2018

Kielecki Dzień Cudzoziemca ma na celu przedstawienie kultury cudzoziemskiej, przede wszystkim poprzez zaprezentowanie kuchni narodowej, muzyki, tańca.

XII Kielecki Festiwal Kąśliwości

Czwartek, 15 listopada 2018

W Domu Środowisk Twórczych odbędzie się Kielecki Festiwal Kąśliwości.

Panieneczki

Czwartek, 15 listopada 2018

W Kieleckim Centrum Kultury 7 grudnia o godzinie 19.00 wystąpi zespół "Panieneczki". Koncert odbędzie się w ramach gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne".

Dziadek do orzechów

Czwartek, 15 listopada 2018

Kielecki Teatr Tańca zaprasza wszystkich na wyjątkowy, ponadczasowy spektakl "Dziadek do orzechów".

VII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Czwartek, 15 listopada 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza w dniach 25-30 listopada na siódmą edycję Kieleckich Spotkań Żydowskich. Dzięki spotkaniu będzie można poznać tradycję żydowską, ale będzie to także doświadczenie duchowe. W ramach Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskie odbędą się kolejne rekolekcje chanukowo-adwentowe.

„Mikołajki w kinie Fenomen"

Środa, 14 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na spędzenie Mikołajek na Sali kinowej. Święty z Laponii przygotował dla dzieci nie tylko seanse filmów ale także słodki poczęstunek oraz prezent dla każdego!

„Party” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach Akademii Filmowej 50+, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Party” w reżyserii Sally Potter. Brytyjski komediodramat opowiada historię pewnej niefortunnej kolacji, która jak w soczewce pokazuje przywary brytyjskich elit.

„Juliusz” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach Filmowego Klubu Seniora, Kino Fenomen zaprasza na seans wyjątkwoej polskiej komedii pt. „Juliusz”, w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Film był promowany, jako pierwsza komedia, napisana przez komików parających się „stand-upem”, a dokładniej Abelarda Gizę oraz Kacpra Rucińskiego, będących najbardziej znanymi polskimi przedstawicielami tego gatunku komedii.

„Kopciuszek. Historia prawdziwa” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem najmłodsi widzowie zobaczą amerykańską animację „Kopciuszek. Historia prawdziwa” w reżyserii Lynne Southerland. Świeże spojrzenie na klasyczną legendę, które zaskoczy niejednego znawcę bajek.

„Utoya 22 lipca” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans norweskiego dramatu „Utoya 22 lipca” w reżyserii Erika Poppe. Film jest oparty na prawdziwej historii. Nawiązuje do największego zamachu we współczesnej Norwegii, przeprowadzonego przez niesławnego Andersa Behinga Breivika.

"Auschwitz-Birkenau - miejsce pamięci dla XXI wieku"

Środa, 14 listopada 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza 22 listopada o godz. 18.00 do Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu na spotkanie na temat: "Auschwitz-Birkenau - miejsce pamięci dla XXI wieku".

„Gentleman z rewolwerem” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na ostatni (według zapowiedzi jego samego) film z udziałem legendy światowego kina- Roberta Redforda. Kino sensacyjne z komediowym zacięciem, opowiadająca historię najbardziej czarującego bandyty w historii. Redfordowi partneruje Sissy Spacek oraz Tom Waits i Casey Affleck. Wspaniałe kino z uznaną obsadą.

Spotkanie z Babą Zielichą

Środa, 14 listopada 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy organizuje lekcję przyrody w Aptece Wyobraźni.

XIII Świętokrzyska Gala Wolontariatu

Środa, 14 listopada 2018

Świętokrzyska Gala Wolontariatu odbędzie się 5 grudnia o godzinie 17.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Warsztaty w Ambasadzie Dizajnu

Środa, 14 listopada 2018

W niedzielę zapraszamy do Ambasady Dizajnu. Odbędą się tam warsztaty dla dorosłych lubiących eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcących nauczyć się tworzyć własne tkaniny lub dekoracyjnie wykończyć materiały. Warsztaty kreatywnych technik szycia poprowadzi Dominika Syczyńska.

Promocja tomiku wierszy „Zaiste” Janusza Cygana

Środa, 14 listopada 2018

W najbliższy piątek, 16 listopada w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie Janusza Cygana. Podczas wieczoru, który rozpocznie się o godzinie 18.00 zaprezentowany zostanie najnowszy tomik poezji zatytułowany „Zaiste”.

Żeromski jako prezydent Rzeczpospolitej Zakopiańskiej

Środa, 14 listopada 2018

Kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum", tym razem wpisujące się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości, przybliży okoliczności powstania Rzeczpospolitej Zakopiańskiej oraz roli Żeromskiego w jej utworzeniu i działaniu.

Widowisko "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu" upamiętniło 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Środa, 14 listopada 2018

W piątek, 9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach miała miejsce premiera widowiska muzycznego "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu". W wydarzeniu upamiętniającym setną rocznicę odzyskania niepodległości udział wzięli: zespół Chmielnikers, chór Acapella, Bożena Barchan, Bernadetta Kobyłecka, Karolina Opałko, Ilona Pach, Marzena Trzebińska i Lech Sulimierski.

Animatus rozstrzygnięty

Środa, 14 listopada 2018

„Klisza-błona-ślad“ Patrycji Terciak, „Lud“ Agaty Orłowskiej i „Zmienność JA“ Dominiki Chochołowskiej-Bocian to prace, które zwyciężyły w międzynarodowym konkursie Animatus na koncepcję lalki, formy teatralnej, animowanego obiektu.

"Niedżwiedż. Władca gór"

Środa, 14 listopada 2018

"Niedźwiedź. Władca gór" to subtelny, a przy tym nie pozbawiony dramatyzmu obraz Krystiana Matyska, odważnie nakręcony i zręcznie wyreżyserowany. Opowieść o niedźwiedzich brunatnych, zamieszkujących także w polskiej części Karpat to wynik ponad trzydziestu miesięcy pracy zespołu. Film będzie można obejrzeć w ramach XXIV Festiwalu Form Dokumentalnych NURT.

KAWIARNIA LITERACKA

Środa, 14 listopada 2018

W KAWIARNI LITERACKIEJ działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej odbędzie się promocja dwóch tomików poezji : „Między słowami” Elżbiety JACH oraz „Portrety z cieniem” Marzanny KRUK. Początek o godz. 17.00 w piątek 16 listopada. Wstęp wolny.

Pejzaże szpachlą malowane

Środa, 14 listopada 2018

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Tadeusza Blicharza.

Premiera w KTT

Środa, 14 listopada 2018

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na wieczór premierowy, podczas którego zobaczymy dwa spektakle zrealizowane do muzyki węgierskiego kompozytora i badacza muzyki ludowej Béli Bartóka. Będzie to "Cudowny mandaryn" i "Drewniany książę". Scenografię do obydwu baletów stworzył Luigi Scoglio - włoski scenograf, wielokrotnie nagradzany za swoje prace w teatrach operowych.

Wieczór poświęcony Pawłowi Pierścińskiemu

Środa, 14 listopada 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 22 listopada o godzinie 17.00 na wieczór poświęcony Pawłowi Pierścińskiemu - fotografowi, publicyście, krytykowi i teoretykowi fotografii, działaczowi społecznemu, organizatorowi ruchu fotograficznego pejzażystów polskich, komisarzowi ogólnopolskich wystaw fotografii krajobrazowej, twórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

„Trzy twarze” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen pokaże irański dramat w reżyserii Jafara Panahiego- „Trzy twarze”. Przejmująca opowieść o trzech pokoleniach kobiet z aktorskimi aspiracjami, których losy komplikuje społeczno- polityczna rzeczywistość muzułmańskiego kraju.

„Nina” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Nina” w reżyserii Olgi Chajdas. Historia kobiety, która pragnąc dziecka wikła się w skomplikowaną relację uczuciową z surogatką.

„Wieś pływających krów” w Kinie Fenomen

Środa, 14 listopada 2018

W ramach cyklu „Widnokrąg Dobrego Kina”, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Wieś pływających krów” w reżyserii Katarzyny Trzaski. Ten niezwykły dokument opowiada o trzech młodych Niemcach, którzy postanawiają zamieszkać na polskiej wsi.

70-lecie PZLPiT „Mazowsze”

Wtorek, 13 listopada 2018

W miniony piątek, tj. 9 listopada br. dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Szymon Biały uczestniczył w koncercie wieńczącym Rok Jubileuszowy upamiętniający 70. rocznicę powstania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze oraz spotkaniu Partnerów Regionalnych w ramach I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

"OCZY I OBIEKTYWY"

Wtorek, 13 listopada 2018

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej odbędzie się w dniach 17 – 18 listopada Przegląd Filmów Etnograficznych „OCZY I OBIEKTYWY”.

"Spotkania ze sztuką" w BWA

Wtorek, 13 listopada 2018

Na zajęcia z cyklu „Spotkania ze sztuką” zaprasza dzieci i młodzież Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. W listopadzie dział edukacji BWA proponuje dwa tematy warsztatów opartych na aktualnych wystawach: „Scenografia” i „Definicja przestrzeni”.

Zajęcia ludu wiejskiego

Wtorek, 13 listopada 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na sobotnie warsztaty familijne.

Order Orła Białego dla Stefana Żeromskiego

Wtorek, 13 listopada 2018

Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał Order Orła Białego, który został pośmiertnie nadany urodzonemu w Strawczynie pisarzowi Stefanowi Żeromskiemu.

Nasze symbole narodowe

Wtorek, 13 listopada 2018

Muzeum Historii Kielc z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości zaprasza dzieci z opiekunami na warsztaty familijne: "Nasze symbole narodowe".

"Świętoszek" na weekend

Wtorek, 13 listopada 2018

Od 14 do 20 listopada Teatrze im. S. Żeromskiego będzie można zobaczyć spektakl "Świętoszek" w reżyserii Ewy Rucińskiej.

Godło na przestrzeni wieków

Wtorek, 13 listopada 2018

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy - oddział Muzeum Narodowego w Kielcach zachęca do udziału w warsztatach zatytułowanych "Godło na przestrzeni wieków".

Sienkiewicz a sprawa polska

Wtorek, 13 listopada 2018

Od 13 do 30 listopada w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędą się lekcje muzealne, którym będzie towarzyszyła wystawa edukacyjna. Na zajęciach zatytułowanych „Sienkiewicz a sprawa polska”, pracownicy muzeum opowiedzą o bogatej działalności pisarza na rzecz Polaków w zaborze pruskim; utworzonym w Szwajcarii i prowadzonym pod jego kuratelą Komitecie Veveyskim, a także stosunku noblisty do zaborcy rosyjskiego. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również o roli i oddziaływaniu książek Sienkiewicza na żołnierzy walczących w pierwszej i drugiej wojnie światowej, ich zamiłowaniu do wykreowanych przez pisarza bohaterów.

Kilimy i makatki

Wtorek, 13 listopada 2018

Od 16 listopada będzie można zobaczyć w Instytucie Dizajnu w Kielcach pierwszą wystawę indywidualną Tartaruga Studio.

123...4

Dwa niezapomniane koncerty w KCK

Stowarzyszenie Kielecki Klub Jazzowy we współpracy ze Stowarzyszeniem Kielce Rockują, zapraszają...

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę-"Piłsudski" wystawa w WDK

8 listopada 2018 r. w Sali Gabinetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach została otwarta...

Kobiety w dziejach Kielc

Historia naszego miasta nakreślona postaciami nietuzinkowych kobiet. Kielczanki z urodzenia, z...

Film "Amatorzy"

W Kielcach rozpoczyna się XXIV Festiwal Form Dokumentalnych NURT. Potrwa od 19 do 23 listopada....

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego...

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i...

Konkurs fotograficzny „Ach świętokrzyskie czaruje” 2018 rozstrzygnięty!

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach świętokrzyskie czaruje”,...

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie jubileuszowe pisarza...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 33 096 167
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności