Środa, 22 listopada 2017 - Cecylii, Jonatana, Marka

Aktualności

"Byłaś serca biciem"

Środa, 22 listopada 2017

W programie koncertu "Byłaś serca biciem", który odbędzie się w na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej znajdzie się znakomita większość utworów z płyty "Śpiewnik" - albumu zawierającego zbiór najpiękniejszych polskich piosenek. Inspiracją do powstania programu stały się niezapomniane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wszystkie utwory, zamieszczone na płycie, należą do klasyki polskiej muzyki rozrywkowej, jednak w nowych jazzowych aranżacjach.

"Pan Maleńczuk solo..."

Środa, 22 listopada 2017

Na koncert Macieja Maleńczuka zaprasza w grudniu Kieleckie Centrum Kultury.

Szkolenie z zakresu księgowości w WDK

Środa, 22 listopada 2017

W czwartek, 7 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się szkolenie dla pracowników instytucji kultury z zakresu księgowości. Tematem spotkania, które poprowadzi Helena Strzemecka będzie „Sporządzenie prawidłowego, rzetelnie i jasno przedstawiającego sytuację majątkową i finansową sprawozdania finansowego za 2017 rok w instytucjach kultury”.

"Przepis na Włocha, czyli co o Włochach Polak wiedzieć powinien"

Środa, 22 listopada 2017

Dom Środowisk Twórczych 7 grudnia o godzinie 18.00 zaprasza na spotkanie z Paolo Cozzą. Tym razem W Klubie Podróżnika odbędzie się nietypowe spotkanie, nie będzie to bowiem podróż po Włoszech. Przewodnikiem po obyczajach, upodobaniach kulinarnych, tradycjach i winach będzie urodzony w Mediolanie Paolo Cozza.

„Po tamtej stronie” w Kinie Fenomen.

Środa, 22 listopada 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego filmu Akiego Kaurismäki „Po tamtej stronie”. Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

Trzeci dzień NURT-u

Środa, 22 listopada 2017

Trzeci dzień Festiwalu Form Dokumentalnych to kolejne trzy pokazy filmowe. "Nie święci..." opowiada o nietypowym księdzu Cordianie Szwarcu, ojcu Bogusławie Palecznym oraz benedyktynie Leonie Knabicie. Kolejny pokaz "Skazani na ... nie-pamięć" to trzy filmy na temat zdarzeń z czerwca 1956 roku, zbrodni nazistowskich w obozie na Majdanku oraz działalności członka "Solidarności" Jacka Żaby. Ostatni pokaz "Globalne nawałnice" to sześć dokumentów z cyklu reportaży interwencyjnych.

Wydarzenia w MHK

Środa, 22 listopada 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza 23 listopada na spotkanie pamiętnikarskie oraz 25 listopada na spotkanie klubu "Nad Silnicą" Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dzień Pluszowego Misia

Środa, 22 listopada 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach z okazji Dnia Pluszowego Misia zaprasza na warsztaty graficzne.

Bal mikołajkowy w Pałacu Biskupów Krakowskich

Środa, 22 listopada 2017

Impreza organizowana jest dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, a także dla indywidualnych odbiorców. W ramach balu przewidziano: warsztaty plastyczne, podczas których tworzone będą maski, prezentację multimedialną połączoną z konkursem, zabawę taneczną, poczęstunek i mikołajowe prezenty.

"Fotografie, które nie zmieniły świata''

Środa, 22 listopada 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii reportażowej Krzysztofa Millera. Tytuł wystawy ,,Fotografie, które nie zmieniły świata'' jest taki sam jak tytuł książki autorstwa fotografa. Na wystawie będzie można zobaczyć zbiór zdjęć, z których wiele stało się swoistymi ikonami współczesności.

Klub Gier Planszowych

Środa, 22 listopada 2017

Zapraszamy na XVIII Spotkanie Klubu Gier Planszowych do sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

„da VINCI” - listopadowa premiera Teatru Plastycznego SEN

Środa, 22 listopada 2017

W czwartek, 23 listopada br. o godzinie 18.00, w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się premiera inscenizacji plastycznej pt.: „da VINCI”, przygotowanej przez działający w WDK Teatr Plastyczny SEN. Członkowie teatru, osoby niesłyszące do najnowszej, czwartej już inscenizacji przygotowywali się kilka miesięcy pod okiem założyciela i opiekuna grupy, Tomasza Irskiego.

Malowanie tkanin

Środa, 22 listopada 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na warsztaty malowania tkanin.

”Ostatni będą pierwszymi” w Kinie Fenomen

Środa, 22 listopada 2017

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina Kino Fenomen zaprasza na seans komedii kryminalnej w reżyserii Bouli Lannersa. Wesoła opowieść o dwóch łowcach nagród, którzy trafiają do bardzo dziwnego miasteczka.

„Łagodna” w Kinie Fenomen

Środa, 22 listopada 2017

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans „Łagodnej” w reżyserii Siergieja Loznisty. To trzeci film fabularny rosyjskiego twórcy po „Szczęście ty moje”; „We mgle”.

„Biegacze” w Kinie Fenomen

Środa, 22 listopada 2017

W ramach cyklu Widnokrąg Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Biegacze”. Polski dokument w reżyserii Łukasza Borowskiego, przybliża widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i kryzysów psychicznych z jakim mierzą się biegacze.

Spotkanie podróżnicze w Samsonowie

Wtorek, 21 listopada 2017

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie odbędzie się kolejne spotkanie podróżnicze. Tym razem o rajdzie ZŁOMBOL opowie Władysław Kowalewski, a o swoich afrykańskich podróżach – Jacek Słowak – prezes stowarzyszenia SALUTEM. Spotkanie swoimi piosenkami uzupełni Tomasz Kiniorski. Nie zabraknie podróżniczej grochówki i innych niespodzianek… Początek o godz. 17.30 w piątek 24 listopada.

„The Monstrum Band” na festiwalu

Wtorek, 21 listopada 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” i Grupa Coincidentia wystąpią 25 listopada na 8. Festiwalu Teatralnym KONTEKSTY w Poznaniu ze spektaklem „The Monstrum Band” (koprodukcja), w reżyserii Roberta Drobniucha.

Akcja "Miś"

Wtorek, 21 listopada 2017

Specjalne zwiedzanie, quiz wiedzy o zabawkach oraz zabawy w Aptece Wyobraźni - takie atrakcje Muzeum Zabawek i Zabawy przygotowało z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

„Ojciec, czyli o Pieronku” premierowo w kinie Fenomen

Wtorek, 21 listopada 2017

Dyskusyjny Klub Filmowy "Fenomen" zaprasza w sobotę, 2 grudnia, o godz.18.00 na jedyny, premierowy pokaz filmu "Ojciec, czyli o Pieronku" w reżyserii Szymona Wróbla. Po projekcji przewidziana jest niespodzianka- spotkanie z reżyserem!

Spotkanie z prof. Jerzym Hausnerem

Wtorek, 21 listopada 2017

Dom Środowisk Twórczych zaprasza 4 grudnia o godzinie 18.00 na spotkanie z prof. Jerzym Hausnerem.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie

Wtorek, 21 listopada 2017

Tym razem pretekstem do spotkania z cyklu "Niedziela w muzeum" będzie otwarta 19 listopada wystawa "Pożegnanie taboru". O zdjęciach Andrzeja Polakowskiego, na których zobaczyć można cygańską codzienność życia wędrownego opowie Agnieszka Caban - kierownicza Muzeum Dialogu Kultur.

Koncert zespołu "Świetliki"

Wtorek, 21 listopada 2017

W klubie Chicago Organ Music Club w Kielcach 25 listopada wystąpi zespół "Świetliki".

Spotkanie z Elżbietą Musiał

Wtorek, 21 listopada 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na promocję książek poetyckich oraz spotkanie z Elżbietą Musiał. Podczas spotkania prezentowane będą fragmenty poematu "To jedno" oraz wiersze z tomiku "Niskie słońca".

Genius Loci

Wtorek, 21 listopada 2017

Kielecka edycja Genius Loci jest jego drugą odsłoną. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku w Łodzi i została podsumowana wystawą w Galerii Starej ZPAF w Warszawie. Na wystawie w Kielcach zobaczymy fotografie autorstwa 13 artystów. Ich prace powstały podczas pleneru we wrześniu 2017 roku.

Wieczór klasyków

Wtorek, 21 listopada 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 24 listopada o godzinie 19.00 na "Wieczór klasyków".

Spotkanie z prof. Zdzisławem Jerzym Adamczykiem

Wtorek, 21 listopada 2017

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza 23 listopada o godzinie 17.00 na spotkanie z prof. dr. hab. Zdzisławem Jerzym Adamczykiem poświęcone dotychczas nieznanym, przemilczanym a także zafałszowanym faktom z biografii Stefana Żeromskiego.

Spotkania z niezwykłymi ludźmi w Jagodnem

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem od 10.lat organizuje „Spotkania z niezwykłymi ludźmi”, na które zapraszane są osoby chcące podzielić się z publicznością swoimi pasjami, wiedzą, twórczością, odkryciami czy osiągnięciami. Reprezentują różne dziedziny : naukę, literaturę, dziennikarstwo, malarstwo, muzykę, taniec, fotografię, podróże, sztukę ludową... W piątek 24 listopada w spotkaniu jubileuszowym zatytułowanym „Świętokrzyskie jakie cudne’’ gośćmi MPR będą : Anna Rymarczyk i Janusz Kędracki. Początek o godz. 18.00

Sztuka w Świętokrzyskiem w XIX i XX wieku

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Oddział Kielecki Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają na konferencję naukową pt. "Sztuka w Świętokrzyskiem w XIX i XX wieku". Organizatorzy konferencji zapraszają historyków sztuki, muzealników, historyków, konserwatorów zabytków, kulturoznawców.

Festiwal Firmament 2017

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W dniach 15-16 grudnia po raz szesnasty odbędzie się w Kielcach kolejna edycja Festiwalu Firmament - wydarzenia, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz świętokrzyskiej zimy.

Kieleckie spektakle na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Dwa spektakle Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zostały zakwalifikowane do I etapu 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Są to sztuki "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa" w reżyserii Agaty Kucińskiej oraz "Akademia Pani Beksy" w reżyserii Roberta Drobniucha.

„Złote mikrofony” trafiły w ręce zwycięzców festiwalu H. Morysa i A. Litwina!

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W niedzielę poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Spośród 55 osób, które w sobotę zaprezentowały się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, do niedzielnego koncertu galowego Jury zakwalifikowało 17 z nich.

Robert Kasprzycki Band

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Robert Kasprzycki – jeden z najbardziej znanych artystów polskiej piosenki autorskiej wystąpi 3 grudnia o godzinie 17.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Grudzień w "Kubusiu"

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W grudniu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" widzowie będą mogli obejrzeć m.in. spektakle: "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” , „W butach. Kot w butach” , „O Wilku i Czerwonym Kapturku” , Akademia Pani Beksy” oraz najnowszą premierę spektaklu „Kapitan Porządek”.

Opowieści lasku wiedeńskiego

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Dramat „Opowieści lasku wiedeńskiego” Ödöna von Horvatha powstał na przełomie wieków XIX i XX. Na scenę teatralną przeniósł go dyrektor Teatru S. Żeromskiego - Michał Kotański. Jest to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. Premiera odbyła się w maju 2017 roku. Teraz sztuka wraca na deski kieleckiego teatru.

Dwa lata w Kielcach

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Minęły dwa lata od czasu, kiedy dyrektorem Teatru im. S. Żeromskiego został Michał Kotański. Z tej okazji w kieleckim teatrze odbyła się konferencja prasowa, podczas której dyrektor podsumował dwa lata swojej pracy.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach 4 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, który uznawany jest obecnie za jednego z najlepszych autorów horrorów w Polsce.

"Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł"

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W Archiwum Państwowym w Kielcach 29 listopada o godzinie 16.00 odbędzie się się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym" pt. "Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł". Organizatorami spotkania są Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szukając Vivian Maier

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Film "Szukając Vivian Maier" przedstawia niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier - wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. Całe życie pracowała jako skromna niania. Na film o jej życiu zapraszamy 22 listopada o godzinie 18.30 do Filharmonii Świętokrzyskiej.

Warsztaty ŚAEK w pełnej obsadzie! Zapraszamy na konferencję!

Piątek, 17 listopada 2017

Niespełna tydzień potrzebny był do zapełnienia listy uczestników chętnych do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Województwo Świętokrzyskie. Spotkanie z dr Pauliną Formą i Dorotą Nawrotek będzie jednym z elementów konferencji podsumowującej drugi rok działalności programu Bardzo Młoda Kultura.

123...4

Promocja książki "Kieleckie wspomnienia"

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach odbędzie się promocja nowej książki wydanej...

Materiały

Szydełkowanie to twórcza i relaksująca pasja, która jest rewelacyjnym sposobem na wyrażanie...

15-lecie ROT-u

Mija piętnaście lat od rozpoczęcie działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej na rzecz...

„Ojciec, czyli o Pieronku” premierowo w kinie Fenomen

Dyskusyjny Klub Filmowy "Fenomen" zaprasza w sobotę, 2 grudnia, o godz.18.00 na jedyny,...

Zmarła Danuta Pedrycz

Wczoraj zmarła Danuta Pedrycz, artystka ludowa kojarzona głównie z papieroplastyką. W swojej...

Pierwsze Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego

W dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbędą się pierwsze Międzynarodowe Targi Rękodzieła...

Opowieść o Drzewie

W niedzielę 5 listopada 2017, w Centrum Bajki w Pacanowie odbyła się premiera spektaklu „Opowieść...

Pożegnanie taboru

„Pożegnanie taboru” – fotografie wykonywane w latach 60. ubiegłego wieku przez Andrzeja...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 27 243 684
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności