Niedziela, 19 listopada 2017 - Elżbiety, Faustyny, Pawła

Aktualności

Warsztaty ŚAEK w pełnej obsadzie! Zapraszamy na konferencję!

Piątek, 17 listopada 2017

Niespełna tydzień potrzebny był do zapełnienia listy uczestników chętnych do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Województwo Świętokrzyskie. Spotkanie z dr Pauliną Formą i Dorotą Nawrotek będzie jednym z elementów konferencji podsumowującej drugi rok działalności programu Bardzo Młoda Kultura.

Koncert Michała Jelonka

Piątek, 17 listopada 2017

Michał Jelonek - muzyk-instrumentalista, skrzypek, magister wychowania muzycznego, kompozytor, aranżer, producent muzyczny wystąpi 9 grudnia w Kielcach.

Spektakl "Boeing Boeing”

Piątek, 17 listopada 2017

"Boeing Boeing” to komedia sytuacyjna autorstwa francuskiego dramaturga Marca Camolettiego. W 1991 roku została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień – 17 500 w 55 krajach świata. W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards – odpowiednikiem Oscara w świecie teatru.

Drugi dzień NURT-u

Piątek, 17 listopada 2017

Podczas drugiego dnia Festiwalu Form Dokumentalnych NURT- 22 listopada widzowie będą mogli obejrzeć trzy pokazy filmowe zatytułowane: "Nasza historia", "Mocni ludzie" oraz "Artyści". Festiwal odbywa się w Kieleckim Centrum Kultury od 21 do 24 listopada.

Zachodnie wybrzeże

Piątek, 17 listopada 2017

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza w weekend na spektakl "Zachodnie wybrzeże" w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Promocja książki "Kieleckie wspomnienia"

Piątek, 17 listopada 2017

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach odbędzie się promocja nowej książki wydanej przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. Książka Rafaela Blumenfelda, świadka pogromu kieleckiego, nosi tytuł „Kieleckie wspomnienia”.

Neoklez

Piątek, 17 listopada 2017

Neoklez to grupa młodych muzyków z Lublina, która prezentuje własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Zespół wystąpi 1 grudnia o godzinie 21.00 w kieleckim klubie Starman.

Pokaz filmu "Calabria"

Piątek, 17 listopada 2017

Film fabularny ukazuje życie 14-letniego romskiego chłopca dorastającego na przedmieściach Calabrii we Włoszech. Dzieło ukazuje realia współczesnego, brutalnego świata, w którym żyje główny bohater, w zderzeniu z tradycjami romskiej wspólnoty narzucającej mu zasady moralne. Film jest włoskim kandydatem do Oscara.

Jeden gest

Piątek, 17 listopada 2017

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego – projekt PILOTażowy na deskach Teatru im. S. Żeromskiego zostanie wystawiony spektakl "Jeden gest".

K.A.S.A. z zespołem

Czwartek, 16 listopada 2017

Krzysztof Kasowski K.A.S.A - człowiek orkiestra, multiinstrumentalista, kompozytor wystąpi 2 grudnia o godzinie 20.00 w kieleckim klubie Starman.

ABC judaizmu dla chrześcijan

Czwartek, 16 listopada 2017

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach 19 listopada odbędzie się kolejne spotkanie studium "ABC judaizmu dla chrześcijan".

Pierwszy dzień NURT-u

Czwartek, 16 listopada 2017

Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego kina dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji dokumentalnych ubiegłego roku, realizacje zarówno mistrzów dokumentu, jak i debiutantów. Zaprezentowane zostanie dokumentalne kino społeczne, bardzo silnie dotykające naszego "tu i teraz", pojawią się filmy o tematyce historycznej a także prezentujące ludzi, którzy w tych dzisiejszych czasach mogą być dla nas inspiracją, autorytetem, mogą dać nam zastrzyk pozytywnej energii.

15-lecie ROT-u

Czwartek, 16 listopada 2017

Mija piętnaście lat od rozpoczęcie działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej na rzecz promocji województwa świętokrzyskiego i rozwoju branży turystycznej regionu. Z tej okazji 1 grudnia o godz. 18.30 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się wielka gala jubileuszowa Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Czwartek, 16 listopada 2017

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXV Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 28 stycznia finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

Konferencja i wystawa w Bibliotece Uniwersyteckiej

Czwartek, 16 listopada 2017

W 500. rocznicę wystąpienia Marcina Lutra Biblioteka Uniwersytecka i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję i wystawę poświęconą reformacji.

UNIMAX Development sponsorem popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego

Czwartek, 16 listopada 2017

Kielecka firma UNIMAX Development dołączyła do grona firm wspierających działalność Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu. Firma działająca prężnie w sektorze budowlanym stała się sponsorem popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego, które zostanie odsłonięte w Sali Kominkowej WDK już 5 grudnia 2017 r.

˝Nasi sąsiedzi Żydzi˝

Środa, 15 listopada 2017

Konferencja naukowa "Żydzi w historii i kulturze Chęcin - przeszłość, pamięć i teraźniejszość" oraz koncert muzyki klezmerskiej "Przy szabasowych świecach" – to program dwudniowego wydarzenia pn. ˝Nasi sąsiedzi Żydzi˝, które w dniach 16. i 19. listopada odbędzie się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej i hali „Pod basztami” w Chęcinach.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

Środa, 15 listopada 2017

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach 4 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, który uznawany jest obecnie za jednego z najlepszych autorów horrorów w Polsce.

Szkolenie z zakresu animacji i edukacji kulturowej dla WDK

Środa, 15 listopada 2017

W dniach 10-11 listopada br. odbyło się szkolenie dla pracowników Wojewódzkiego Domu Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Tematem zajęć, prowadzonych przez dobrze znanego uczestnikom Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej, Jacka Gralczyka były: „Animacja i edukacja kulturowa w kontekście zadań Wojewódzkiego Domu Kultury”.

Andrzejki Waligórskie

Środa, 15 listopada 2017

Tradycyjnie Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na spotkanie z poezją Andrzeja Waligórskiego. Jego humor jest nadal żywy za sprawą Aleksandra Grotowskiego, który muzycznie oprawił jego wiersze i setki ich ma w swoim repertuarze.

Warsztaty kultury i języka romskiego

Środa, 15 listopada 2017

"Kham – znaczy słońce" to warsztaty kultury i języka romskiego dla najmłodszych organizowane w Muzeum Dialogu Kultur, które towarzysza wystawie "Pożegnanie taboru w fotografiach Andrzeja Polakowskiego z lat 1966–1967".

Anioły, aniołki, aniołeczki

Środa, 15 listopada 2017

Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Muzeum Narodowe w Kielcach zapraszają zainteresowanych nauczycieli na bożonarodzeniowe warsztaty metodyczne "Anioły, aniołki, aniołeczki".

W hołdzie Stefanowi Żeromskiemu

Środa, 15 listopada 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 19 listopada o godz. 12.00 na spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum". Wykład "W hołdzie Stefanowi Żeromskiemu – prasa o śmierci i pogrzebie pisarza" odbędzie się w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Spotkanie z prof. Zdzisławem Jerzym Adamczykiem

Środa, 15 listopada 2017

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza 23 listopada o godzinie 17.00 na spotkanie z prof. dr. hab. Zdzisławem Jerzym Adamczykiem poświęcone dotychczas nieznanym, przemilczanym a także zafałszowanym faktom z biografii Stefana Żeromskiego.

„Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny”

Środa, 15 listopada 2017

Uroczysta premiera filmu „Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny” odbędzie się 30 listopada o godz. 17.00 w kinie Moskwa w Kielcach.

„Niknięcie” w Kinie Fenomen

Wtorek, 14 listopada 2017

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu „Niknięcie” – holendersko- norweskiego dramatu w reżyserii Boudewijna Koole.

Kino Fenomen oficjalnie w sieci Europa Cinemas

Wtorek, 14 listopada 2017

24 października w Paryżu, Komisja Zatwierdzająca Europa Cinemas rozpatrzyła pozytywnie aplikację Kina Fenomen o przystąpienie do tej europejskiej sieci, zrzeszającej najlepsze kina studyjne na całym Starym Kontynencie!

Wycieczka andrzejkowa z "Przygodą"

Wtorek, 14 listopada 2017

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" zaprasza na wycieczkę andrzejkową na trasie: Cedzyna - Lasek Wolski - Wola Kopcowa - Góra Klonówka - Masłów. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę około 8 km.

Koncert zespołu IRA

Wtorek, 14 listopada 2017

Zespół IRA obchodzi w 2017 roku swoje 30-lecie. W związku z tym muzycy przygotowali dla swoich fanów wyjątkowy program koncertowy. Największe przeboje, takie jak: "Nadzieja", "Mój dom", "Bierz mnie", "Wiara", "Parę chwil" czy "Nie daj mi odejść" IRA zaprezentuje w nowych aranżacjach, pojawią się też utwory wcześniej ni wykonywane na koncertach.

„da VINCI” - listopadowa premiera Teatru Plastycznego SEN

Wtorek, 14 listopada 2017

W czwartek, 23 listopada br. o godzinie 18.00, w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się premiera inscenizacji plastycznej pt.: „da VINCI”, przygotowanej przez działający w WDK Teatr Plastyczny SEN. Członkowie teatru, osoby niesłyszące do najnowszej, czwartej już inscenizacji przygotowywali się kilka miesięcy pod okiem założyciela i opiekuna grupy, Tomasza Irskiego.

Genius Loci

Wtorek, 14 listopada 2017

W kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych od 8 grudnia będzie można oglądać prace Patrycji Piwosz i Tomasza Jędrzejewskiego. Wystawa potrwa do 5 stycznia 2018 roku.

Malowanie tkanin

Wtorek, 14 listopada 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na warsztaty malowania tkanin.

Królowa Śniegu

Wtorek, 14 listopada 2017

Warszawski Teatr Syrena zaprasza najmłodszych na spektakl "Królowa Śniegu".

Odnaleźć obrazy

Wtorek, 14 listopada 2017

W 75. rocznicę śmierci Brunona Schulza Instytut Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

„Beksińscy. Album Wideofoniczny”

Wtorek, 14 listopada 2017

Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny Marcina Borcharta, opowiadający o skomplikowanych relacjach Zdzisława Beksińskiego oraz jego rodziny.

„Kedi. Sekretne życie kotów” w Kinie Fenomen

Wtorek, 14 listopada 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans tureckiego dokumentu w reżyserii Ceydy Torun. Obraz ukazuje Stambuł ale z niecodziennego punktu widzenia. Tutaj widzimy go oczami kotów, które są nie tylko nieodłączną częścią lokalnej społeczności, ale także prawdziwymi władcami miasta.

Wystawa rzeźb Stanisława BRACHA

Poniedziałek, 13 listopada 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu otwarta zostanie wystawa rzeźby Stanisława BRACHA „FIGURA – PRZESTRZEŃ – MATERIA”. Wernisaż wystawy zaplanowano na najbliższy piątek 17 listopada o godz. 17.00.

"Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł"

Poniedziałek, 13 listopada 2017

W Archiwum Państwowym w Kielcach 29 listopada o godzinie 16.00 odbędzie się się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym" pt. "Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł". Organizatorami spotkania są Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uczeń i pierwszy mistrz

Poniedziałek, 13 listopada 2017

Wystawa twórczości Józefa Szermentowskiego i Franciszka Kostrzewskiego wiąże się ze strategią rozwoju kolekcji malarstwa Muzeum Narodowego w Kielcach, jest również odzwierciedleniem głównych nurtów sztuki prezentowanych w Galerii Malarstwa Polskiego.

Kielecki Dzień Cudzoziemca

Poniedziałek, 13 listopada 2017

Kielecki Dzień Cudzoziemca ma na celu przedstawienie kultury cudzoziemskiej, przede wszystkim poprzez zaprezentowanie kuchni narodowej, muzyki, tańca.

123...4

Moja pasja

O pasji kielczanina Stanisława Sitka.

„Beksińscy. Album Wideofoniczny”

Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny Marcina Borcharta, opowiadający o skomplikowanych...

Promocja książki "Kieleckie wspomnienia"

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach odbędzie się promocja nowej książki wydanej...

15-lecie ROT-u

Mija piętnaście lat od rozpoczęcie działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej na rzecz...

Zmarła Danuta Pedrycz

Wczoraj zmarła Danuta Pedrycz, artystka ludowa kojarzona głównie z papieroplastyką. W swojej...

Pierwsze Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego

W dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbędą się pierwsze Międzynarodowe Targi Rękodzieła...

Pożegnanie taboru

„Pożegnanie taboru” – fotografie wykonywane w latach 60. ubiegłego wieku przez Andrzeja...

Opowieść o Drzewie

W niedzielę 5 listopada 2017, w Centrum Bajki w Pacanowie odbyła się premiera spektaklu „Opowieść...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 27 182 195
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności