Sobota, 20 stycznia 2018 - Fabioli, Miły, Sebastiana

Aktualności

Pan Maluśkiewicz i wieloryb

Piątek, 19 stycznia 2018

W lutym Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" wystawi premierę sztuki "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" w reżyserii Krzysztofa Zełmy na podstawie wiersza Juliana Tuwima.

„Zameczek” zaprasza

Piątek, 19 stycznia 2018

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza na dwa wydarzenia, które odbywają się 31 stycznia. Będą to wystawa pt.: „Anioły Fantazy” oraz koncert kolęd i pastorałek.

IV Wielki Bój Planszówkowy

Piątek, 19 stycznia 2018

Na Wielki Bój Planszowy zaprasza 20 i 21 stycznia Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Prosto z pieca — ogrzewacze

Piątek, 19 stycznia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty ”Prosto z pieca — ogrzewacze”, które odbędą się 20 stycznia w godz. 12.00–15:00. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych.

Recital fortepianowy

Piątek, 19 stycznia 2018

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Elżbieta Bilicka. Pianistka, pochodząca ze Słupska, ma na swoim koncie już spory zasób – jak na tak młody wiek – nagród i wyróżnień. Ostatnie i najważniejsze to z 2016 roku: wyróżnienie, tytuł laureata oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie koncertu W. A. Mozarta oraz utworów patrona konkursu na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, a także III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Fryderyka Chopina NIFC.

Barok w pigułce

Piątek, 19 stycznia 2018

"Barok w pigułce" to propozycja Muzeum Narodowego w Kielcach dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na zajęcia składają się pokaz filmowy i zwiedzanie z przewodnikiem. Oferta ważna jest do 29 stycznia.

Bezpieczeństwo w Internecie

Piątek, 19 stycznia 2018

Pojawienie się Internetu, a następnie mediów społecznościowych wpłynęło na transformację ludzkości w każdej dziedzinie życia, m.in. w nauce, technice, edukacji, kontaktach międzyludzkich. Korzystanie z Internetu ma swoje pozytywne strony, niesie ze sobą także zagrożenia. Wszyscy - dorośli, także dzieci i młodzież powinni nauczyć się je rozpoznawać i ich unikać.

Podniesienie jakości edukacji

Piątek, 19 stycznia 2018

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach do 28 lutego prezentowana będzie wystawa zatytułowana "Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej".

Podyskutujmy o sztuce

Piątek, 19 stycznia 2018

Wszechnica Świętokrzyska zaprasza na konferencję naukowo-praktyczną pt. "Sztuka (w) edukacji – edukacja (w) sztuce. Przykłady dobrych praktyk".

Obecność

Piątek, 19 stycznia 2018

Od 26 stycznia do 28 lutego w Domu Kultury “Zameczek” w Kielcach można oglądać fotografie autorstwa Agnieszki Czyż

Wernisaż wystawy „Kalendarz spotkania” grupy „Pazarh” w WDK

Piątek, 19 stycznia 2018

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pn. „Kalendarz spotkania” autorstwa grupy „Pazarh". Jej członkowie to osoby pochodzące z Łotwy, Gruzji i Rosji, których od ponad dwudziestu lat łączy wspólne spojrzenie na sztukę.

Jak minął 2017 rok w ID?

Czwartek, 18 stycznia 2018

Działalność Instytutu Dizajnu w Kielcach obejmuje promocję designu i nowatorskich przedsięwzięć z nim związanych. W 2017 roku w ID pracownicy zorganizowali 20 wystaw w siedzibie placówki i 6 wystaw prezentowanych poza Kielcami, m.in. w Zielonej Górze, Tarnowie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi. Największą popularnością cieszyły się wystawy: "Fair building", "Akord", "Skup - Hurt - Detal", "Uwikłani w tekst" oraz ”Oskar Zięta. Polskie projekty. Polscy projektanci”.

Podsumowanie 2017 roku w OMPiO

Czwartek, 18 stycznia 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej jest obok Instytutu Dizajnu częścią Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Został utworzony w maju 2011 roku. Organizuje spotkania, lekcje edukacyjne, konkursy, warsztaty, wykłady, podczas których uczestnicy poznają historię Kielc i regionu świętokrzyskiego. Na zwiedzających czekają wystawy stałe i czasowe. Czynna jest także biblioteka.

"MDM Urządzamy się!"

Czwartek, 18 stycznia 2018

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty ''MDM Urządzamy się! Z Wood & Paper'', które odbędą się 27 stycznia w godz. 12.00 -15:00 w pracowni papieru i druku w ID.

Patroni 2018 roku

Czwartek, 18 stycznia 2018

Rok 2018 będzie przebiegał pod patronatem Ireny Sendlerowej, arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, 250-lecia konfederacji barskiej i praw kobiet.

LemON

Czwartek, 18 stycznia 2018

W sali Kieleckiego Centrum Kultury w ramach trasy koncertowej "TU/Etiuda Zimowa" wystąpi grupa LemON . Zespół zyskał uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków. LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy.

Szkocja – nie tylko potwór z Loch Ness

Czwartek, 18 stycznia 2018

W Klubie Podróżnika o Szkocji, jej zamkach, ogrodach, dzikich krajobrazach i ...krowach opowie Danuta Rasała.

Manewry miłosne

Czwartek, 18 stycznia 2018

Na recital Jarosława Tyrana z zespołem Retro Band, oparty na piosenkach z repertuaru Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga i Andrzeja Boguckiego, zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

„Na karuzeli życia” w Kinie Fenomen

Środa, 17 stycznia 2018

Najnowszy film, tytana amerykańskiej i światowej kinematografii Woodiego Allena. W historii kina, nie ma chyba innego tak płodnego filmowca. Mistrz intelektualnej komedii tym razem wyreżyserował dramat osadzony w realiach Coney Island lat 50-tych minionego wieku. W rolach głównych Kate Wisnlet, Juno temple oraz Justin Timberlake.

„Beksińscy. Album wideofoniczny” w Kinie Fenomen

Środa, 17 stycznia 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans z cyklu Filmowy Klub Seniora. Złożony z archiwaliów, rozpisany na dekady portret rodziny Beksińskich. Scenariusz dokumentu został zainspirowany biografią pióra Magdaleny Grzebałkowskiej.

„Traktorek Florek w Kinie Fenomen”

Środa, 17 stycznia 2018

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Na ekranie- „Traktorek Florek”, norweski film familijny w reżyserii Pedera Hamdahla Naessa. Ciepła opowieść o z pozoru niemożliwej przyjaźni.

"Odkrywamy siebie w sztuce"

Środa, 17 stycznia 2018

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w XIX edycji konkursu "Pasje i talenty".

Sztuka latania

Środa, 17 stycznia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza 21 stycznia o godzinie 18.00 na spektakl „Sztuka latania”.

Renata Przemyk śpiewa Cohena

Środa, 17 stycznia 2018

Spektakl „Boogie street” z udziałem Renaty Przemyk miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Artystka śpiewa w nim piosenki Leonarda Cohena z polskimi tekstami.

Koncert kolęd i pastorałek

Środa, 17 stycznia 2018

W niedzielne popołudnie w Pałacu Biskupów Krakowskich wystąpią: chór Kantylena, zespół Arpeggio i soliści z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki pod dyrekcją Barbary Barwińskiej.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

Środa, 17 stycznia 2018

Teatr im. Stefana Żeromskiego proponuje z okazji Dnia Babci i Dziadka bilet-prezent.

Rocznica wybuchu powstania styczniowego

Środa, 17 stycznia 2018

W niedzielę w klasztorze księży pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z obchodami 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W tegorocznym programie wydarzenia znalazły się: marsz pamięci na Karczówkę szlakiem powstańców, uroczysta msza święta w intencji ojczyzny odprawiana w kościele pw. św. Karola Boromeusza, salwa honorowa i apel pamięci przy pomniku powstańców styczniowych na Karczówce.

Warsztaty origami

Środa, 17 stycznia 2018

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na warsztaty origami.

Betlejem w Polsce

Środa, 17 stycznia 2018

Ruszyła premierowa trasa koncertowa "Betlejem w Polsce", która obejmuje dwanaście polskich miast, w tym Kielce. Podczas koncertu na scenie zobaczymy polskich i zagranicznych wykonawców oraz usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata.

„Zwyczajna Dziewczyna” w Kinie Fenomen

Środa, 17 stycznia 2018

Komedia romantyczna w reżyserii Lone’a Scherfiga z czołówką brytyjskich aktorów takich jak Gemma Arterton czy Bill Nighy. Historia początkującej scenarzystki stojącej na początku świetlanej kariery, a oprócz tego wspaniała satyra na przemysł filmowy.Kino Fenomen zaprasza na seans w ramach Akademii Filmowej 50+.

„ Drewniana fotografia" w BWA w Ostrowcu

Wtorek, 16 stycznia 2018

BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczne pt. „ Drewniana fotografia".

Scena dla Ciebie 2018

Wtorek, 16 stycznia 2018

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do udziału w XX edycji festiwalu „Scena dla Ciebie”.

Filmujemy Kielce

Wtorek, 16 stycznia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach organizuje czwartą edycję konkursu "Filmujemy Kielce".

Polkadot

Wtorek, 16 stycznia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę prac studia projektowego Polkadot., której otwarcie odbędzie się 25 stycznia o godz. 18:00 w czytelni ID.

"Pamiętnik i wspomnienia - Jan Newlin Mazaraki"

Wtorek, 16 stycznia 2018

Z okazji 155. rocznicy powstania styczniowego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie i promocję książki "Pamiętnik i wspomnienia - Jan Newlin Mazaraki".

KUSOKI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wtorek, 16 stycznia 2018

Tradycyjne Kusoki Świętokrzyskie zakończą w Ciekotach tegoroczny karnawał. Już po raz szósty w miejscowej izbie biesiadnej do tańca na tzw. dechach przygrywać będzie Kapela Ciekoty, a o podniebienia gości zadbają ciekockie gospodynie. Zabawie towarzyszyć będą tradycyjne kusokowe obrzędy m.in. sadzenie panien, czyli malowanie ich policzków sadzą. Początek Kusoków Świętokrzyskich w sobotę 10 lutego o godz. 19.00.

Hej, kolęda, kolęda

Wtorek, 16 stycznia 2018

W kieleckiej filharmonii 28 stycznia o godzinie 16.00 wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Obrazy z podróży

Wtorek, 16 stycznia 2018

Od 1 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej w Kielcach można oglądać akwarele i gwasze autorstwa Vadyma Abyzova z Kijowa.

Malarstwo Józefa Szermentowskiego

Wtorek, 16 stycznia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum". Tym razem poświęcone będzie malarstwu Józefa Szermentowskiego.

By nie zapomnieć

Wtorek, 16 stycznia 2018

Kieleckie Towarzystwo Naukowe w ramach projektu „By nie zapomnieć – ludzie nauki i kultury w Kielcach” rejestruje, opracowuje oraz upowszechnia relacje osób, które współtworzyły i nadal tworzą środowisko naukowo-kulturalne stolicy regionu, zajmowały się upowszechnianiem nauki, kreowały działalność kulturalną, oddawały się pracy społecznej na rzecz społeczności świętokrzyskiej.

123...4

Marszałkowskie kolędowanie 2018

„Marszałkowskie kolędowanie – nie ma zimy w nas!” to koncert, podczas którego w rolę artystów i...

By nie zapomnieć

Kieleckie Towarzystwo Naukowe w ramach projektu „By nie zapomnieć – ludzie nauki i kultury w...

Rocznica wybuchu powstania styczniowego

W niedzielę w klasztorze księży pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z...

Wernisaż wystawy „Kalendarz spotkania” grupy „Pazarh” w WDK

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pn....

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami 2018

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami regionu odbyło się dziś, 5 stycznia...

Czas kamienia

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach od 12 stycznia będzie można obejrzeć prace Oliwii...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 216 365
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności