Poniedziałek, 19 lutego 2018 - Bettiny, Konrada, Mirosława

Aktualności

Moda na… Salon Rękodzieła Artystycznego

Poniedziałek, 19 lutego 2018

W minioną sobotę, 17 lutego już po raz piąty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Salon Rękodzieła Artystycznego. Impreza, mimo trwających w województwie świętokrzyskim ferii zimowych, zgromadziła blisko trzydziestu wystawców i liczną grupę zwiedzających. Po raz pierwszy w odbywającym się od ponad roku wydarzeniu, organizatorzy przygotowali konkurs dla zwiedzających, w którym do wygrania były rękodzieła lokalnych wystawców.

KTT na ferie

Poniedziałek, 19 lutego 2018

Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca jak co roku przygotowała dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych bezpłatne zajęcia taneczne w ramach "Ferii w mieście". Odbędą się one w dniach od 19. do 22. lutego ( poniedziałek – czwartek w godzinach 9.30.00 - 13.30).

Koncert "Pełna Micha 2018

Piątek, 16 lutego 2018

W Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, odbył się koncert charytatywny "Pełna Micha". Koncert nietypowy, bo całkowicie poświęcony niesieniu pomocy opuszczonym zwięrzętom będącym pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddziału w Kielcach.

I Puchar Polski w Stepowaniu.

Piątek, 16 lutego 2018

Polski Związek Stepowania raz Kielecki Teatr Tańca organizują I Puchar Polski w Stepowaniu.

Spotkanie autorskie z Bożeną Ostrowską

Czwartek, 15 lutego 2018

„USA – Parki Narodowe Dzikiego Zachodu” to tytuł spotkania, jakie odbędzie się 26 lutego o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Gościem wydarzenia będzie podróżniczka, autorka zdjęć, Bożena Ostrowska.

Jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego w WDK!

Czwartek, 15 lutego 2018

9 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego. W 2017 roku z okazji 60-lecia aktywności zawodowej i scenicznej, artysta rozpoczął trasę koncertową, a jednym z odwiedzanych miast będzie stolica gór świętokrzyskich.

"Na tropie" - ogólnopolski konkurs dla młodzieży

Czwartek, 15 lutego 2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje ogólnopolski konkurs edukacyjny „Na tropie”, którego celem jest zaangażowanie młodzieży w poszukiwanie wątków polsko – norweski w ramach kultury, sztuki, tradycji, historii i nauki oraz miejsc ważnych dla obu krajów.

Festiwal Czytelniczy Literatury Faktu i Poezji "Wolność i Pokój”

Czwartek, 15 lutego 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza w dniach od 1 do 26 marca na I Festiwal Czytelniczy Literatury Faktu i Poezji "Wolność i Pokój”. Wszystkie wydarzenia będą mały miejsce w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach, przy ul. Planty 7.

Wieczór autorski z Joanną Bator

Czwartek, 15 lutego 2018

W czwartek, 22 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Bator. Pochodząca z Wałbrzycha pisarka to znawczyni i wielbicielka kultury japońskiej. Zauroczona krajem kwitnącej wiśni, w trakcie pierwszego, dwuletniego pobytu, napisała książkę „Japoński wachlarz”, za którą otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak i Nagrodę Wydawców Książek.

„Na krawędzi” w Kinie Fenomen

Środa, 14 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. „Na krawędzi” jest tegorocznym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Flamandzki reżyser Michael R. Roskam po raz czwarty zaprosił do współpracy aktora Matthiasa Schoenaertsa (filmowy Gigi), któremu na ekranie towarzyszy Adele Exarchopoulos (filmowa Bibi). Para doskonale odnalazła się na ekranie w tej miłosnej historii w stylu noir.

Kieleckie „CHARAKTERY” na rynku niemieckojęzycznym

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Kieleckie Wydawnictwo „Charaktery” wydaje nowe czasopismo na niemieckojęzyczny rynek.

FERIE w CHĘCINACH

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza dzieci i młodzież na wspólne spędzenie zimowych ferii.

„KORESPONDENCJA SZTUK" - konkurs

Piątek, 9 lutego 2018

BWA Ostrowiec ogłasza konkurs plastyczny dla młodzieży pod tytułem „KORESPONDENCJA SZTUK".

Szalone spotkania z komiksem

Piątek, 9 lutego 2018

„Dziecięce spotkania z komiksem” w Centrum Bajki w Pacanowie odbędą się po raz dziewiąty w niedzielę 25 lutego.

Geo-czwartki w Centrum Geoeduakcji

Środa, 7 lutego 2018

Geopark Kielce startuje z nowym cyklem spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata nauk o Ziemi. „Geo-czwartki” to kolejna edukacyjna propozycja skierowana do mieszkańców regionu świętokrzyskiego oraz odwiedzających go turystów (młodych jak i dorosłych miłośników geologii i nauk pokrewnych). Raz w miesiącu, właśnie w czwartek Centrum Geoedukacji gościć będzie znanego naukowca, który w przystępny sposób podzieli się wiedzą z zakresu szeroko pojętego środowiska przyrodniczego.

Ferie w DK w Końskich

Środa, 7 lutego 2018

Na warsztaty teatralne, zajęcia muzyczne, plastyczne, spektakle i projekcje filmowe zaprasza w czasie ferii dzieci od 7 lat Dom Kultury w Końskich.

FERIE W MUZEUM

Środa, 7 lutego 2018

Muzeum Narodowe zaprasza dzieci i młodzież na wspólne spędzenie ferii zimowych. Uczestnicy zajęć będą mieli do wyboru m.in. odkrywanie wzorów, kształtów i symboli w kulturach świata w Muzeum Dialogu Kultur, warsztaty malarskie w Pałacu czy rozwijanie zdolności manualnych podczas tworzenia biżuterii z filcu i koralików w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy.

Ferie 2018 w Muzeum Zabawek i Zabawy

Środa, 7 lutego 2018

W dniach od 13 do 23 lutego Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, z okazji rozpoczynających się niebawem ferii zimowych, przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych „Varia w ferie”. Każdego tygodnia przez cztery dni dzieci będą mogły wziąć udział w cyklu spotkań i warsztatów edukacyjnych.

155 rocznica bitwy pod Małogoszczem

Wtorek, 6 lutego 2018

23 lutego rozpoczną się obchody 155 rocznicy bitwy pod Małogoszczem, jednej z największych bitew powstania styczniowego.

Maraton pieszy „Przedwiośnie" nadciąga po raz trzeci!

Wtorek, 6 lutego 2018

To prawdziwa gratka dla miłośników biegania, szczególnie w pięknych, świętokrzyskich plenerach. W dniach 7-8 kwietnia 2018r. odbędzie się III edycja Maratonu Pieszego „Przedwiośnie”. Maraton Pieszy "Przedwiośnie" to długodystansowa impreza dla piechurów i biegaczy na 76 km po najpiękniejszych szlakach turystycznych i zakątkach Gór Świętokrzyskich.

Rozpoczęły się zapisy do „Dziecięcej Estrady Folkloru”

Wtorek, 6 lutego 2018

Do 9 marca 2018 roku trwają zapisy do udziału w „Dziecięcej Estradzie Folkloru”. Impreza organizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach skierowana jest do najmłodszych wykonawców i pasjonatów folkloru. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 17 marca o godzinie 9.00 w sali widowiskowej WDK.

Ferie zimowe 2018 z Teatrem „Kubuś”

Wtorek, 6 lutego 2018

Czy chcielibyście wyruszyć z Panem Maluśkiewiczem na pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu wieloryba? Albo z Gerdą na spotkanie Kaya, który zniknął nagle bez pożegnania? Chcecie poznać Mrówę, który w przeciwieństwie do swoich braci i sióstr ma dość mrówczej pracy i gromadnego życia w mrowisku? Albo Misiaczka, który za nic w świecie nie może zasnąć? Tak szeroki wachlarz możliwości, tyle histori...ale spokojnie. Macie na to aż 2 tygodnie ferii zimowych. Tak bogatą ofertę przygotował dla najmłodszych kielecki Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”.

„Świętokrzyski Test z Informatyki”

Wtorek, 6 lutego 2018

Już 14 marca bieżącego roku odbędzie się pierwszy w historii, świętokrzyski test z informatyki. To kolejne, wspólne przedsięwzięcie Kieleckiego Parku Technologicznego, Politechniki Świętokrzyskiej oraz lokalnego środowiska biznesowego. Zapisy już trwają!

"SWEGO NIE ZNACIE.."

Wtorek, 6 lutego 2018

„Swego nie znacie…Bodzentyn 2017” – to tytuł wystawy poplenerowej członków Skarżyskiego Klubu Twórców SKART.

Podróże z Energią i Ferie w Energetycznym Centrum Nauki KPT

Wtorek, 6 lutego 2018

Wielkimi krokami zbliżają się do nas ferie zimowe. W związku z tym, wiele instytucji, przygotowuje swoją ofertę dla dzieci i młodzieży, które postanowiły spędzić czas odpoczynku w mieście. Nie inaczej jest w przypadku Kieleckiego Parku Technologicznego, który przedstawił swoją ofertę na najbliższe tygodnie.

FERIE w DK w Małogoszczu

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Na wspólne spędzenie ferii zimowych zaprasza dzieci i młodzież Dom Kultury w Małogoszczu.

FERIE w MCK w Skarżysku

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Na cykl zajęć tematycznych dla dzieci i młodzieży zaprasza podczas ferii Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.

FERIE w BWA w Ostrowcu

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Zbliżają się ferie zimowe w województwie świętokrzyskim. Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowało na ten okres warsztaty plastyczne dla dzieci „Gra planszowa” (pierwszy tydzień) i warsztaty interdyscyplinarne dla młodzieży (drugi tydzień).

Wystawa malarstwa Jacka Świgulskiego

Poniedziałek, 5 lutego 2018

W Biurze Wystaw Artystycznych w Sandomierzu otwarta zostanie wystawa malarstwa Jacka Świgulskiego „Wszystko dookoła”. Wernisaż zaplanowano na najbliższy piątek 9 lutego o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA . Wystawę można będzie oglądać do 4 marca.

Wernisaż wystawy „Malarska proza” autorstwa Iwony Krzystanek i Mateusza Krzystanka

Poniedziałek, 5 lutego 2018

23 lutego o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy „Malarska proza” autorstwa Iwony Krzystanek i Mateusza Krzystanka. Autorzy będący malarskimi samoukami realizują wspólną pasję malarską dobierając źródło twórczej inspiracji na zasadzie kontrastu – poprzez dokładne odzwierciedlenie malarskiego detalu w pracach Iwony Krzystanek, jak i poprzez refleksję autora na temat sensu rzeczywistości dostrzegalną w pracach Mateusza Krzystanka.

Kielce i okolice- śladami niepodległości

Środa, 31 stycznia 2018

Miejska biblioteka Publiczna w Kielcach oraz Muzeum Historii Kielc zapraszają do udziału w konkursie zatytułowanym „Kielce i okolice- śladami niepodległości”. Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w trakcie imprezy w ramach „Święta Kielc 2018”.

Obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wtorek, 30 stycznia 2018

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium imprez jakie odbywać się będą w 2018 roku w województwie świętokrzyskim z okazji jubileuszu obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Znamy laureatów XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Poniedziałek, 29 stycznia 2018

W miniona niedzielę w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się w sumie 21 wokalistów, zespołów i zespołów ludowych z regionu świętokrzyskiego.

20-lecie województwa świętokrzyskiego

Piątek, 26 stycznia 2018

W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się dziś konferencja prasowa nt. obchodów 20-lecia województwa. Zaprezentowano logo z hasłem rocznicowym „20 lat. Świętokrzyskie to my”.

Projekt ruch

Piątek, 26 stycznia 2018

Czy dizajn może kojarzyć się ze sportem? W jaki sposób powstają przyrządy do ćwiczeń? Czy da się je wykonać samemu? Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na ferie zimowe ”Projekt ruch”.

Kids Fashion

Piątek, 26 stycznia 2018

W Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach 22 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00 odbędą się Konfrontacje Młodych Projektantów i Entuzjastów Mody.

Tworzenie biżuterii z filcu i koralików

Piątek, 26 stycznia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do swojego oddziału Muzeum Archeologicznego w Wiślicy na warsztaty tworzenia biżuterii z filcu i koralików. Jest to propozycja na tegoroczne ferie.

Wzory, kształty i symbole w kulturach świata

Piątek, 26 stycznia 2018

"Wzory, kształty i symbole w kulturach świata" - to temat zajęć, które odbędą się w Muzeum Dialogu Kultur podczas ferii zimowych.

Ferie z MNKi

Piątek, 26 stycznia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach w dniach od 12 do 25 lutego organizuje warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży. Są to zajęcia dla grup zorganizowanych oraz uczestników indywidualnych.

Spotkanie z Ryszardem Poznakowskim

Piątek, 26 stycznia 2018

W Domu Środowisk Twórczych gościem "Podwieczorku z gwiazdą" będzie Ryszard Poznakowski. Podczas spotkania wystąpi zespół Poznakowski Band.

12...3

185.rocznica urodzin J.SZERMENTOWSKIEGO

W najbliższą niedzielę 18 lutego odbędą się w Bodzentynie uroczystości związane ze 185.rocznicą...

Wieczór autorski z Joanną Bator

W czwartek, 22 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie...

FERIE w CHĘCINACH

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza dzieci i młodzież na wspólne spędzenie zimowych ferii.

Jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego w WDK!

9 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy koncert...

SPOTKANIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO Z TWÓRCAMI

W poniedziałek 29 stycznia marszałek Adam Jarubas spotkał się w DŚT z twórcami i...

Koncert kolęd i pastorałek w WDK 2018 r.

Wspólne kolędowanie z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka, które odbyło się w Sali...

Finał XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2018

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie...

"Janusz Buczkowski-pejzaż życia"

O swoim życiu, latach dziecięcych, wojnie, przyjeździe do Kielc,początkach fotografowania,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 711 159
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności