Środa, 12 grudnia 2018 - Ady, Aleksandra, Dagmary

Aktualności

„Słowo i obraz” w BWA. Czwartkowy wieczór „zGrozy”

Środa, 12 grudnia 2018

Poświęcone grozie spotkanie łączące słowo i obraz odbędzie się w czwartek o godz. 18 w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Muzeum Historii Kielc zaprasza

Środa, 12 grudnia 2018

W najbliższą sobotę 15 grudnia Muzeum Historii Kielc zaprasza o godz. 10.00 do Klubu Historycznego „Nad Silnicą” na spotkanie opłatkowe Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a w niedzielę 16 grudnia na 10.00 na warsztaty rodzinne Poranki w Muzeum Historii Kielc poświęcone technice decoupage. Będzie można własnoręcznie przygotować świąteczne ozdoby i upominki. Także w niedzielę o godz. 12.00 w ramach spotkań z kustoszem „Kieleckie grafiki Józefa Mehoffera. Tajemnica Jadwigi Trzcińskiej” – spotkanie poprowadzi dr Daria Maroń-Ptak. W środę 19 grudnia o godz. 17.00 w ramach Kieleckiego Curriculum Vitae Krzysztof Myśliński opowie o chwale i upadku Kielc w XVIII wieku.

Betlejemskie Światło Pokoju zawita do województwa świętokrzyskiego!

Środa, 12 grudnia 2018

ZHP Chorągiew Kielecka tradycyjnie włącza się w betlejemską sztafetę. Delegacja z Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego odbierze światło z Linz (Austria) i dostarczy je na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się dnia 16 grudnia br. o godzinie 18.00 w Kościele Rzymskokatolickim P.W. Św. Kazimierza w Bilczy przy ul. Marmurowej 3. Mszę poprowadzi biskup kielecki Jan Piotrowski.

Spotkanie przy działaniu w Instytucie Dizajnu

Środa, 12 grudnia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na dwudniowe warsztaty introligatorskie udziałem uchodźczyń z Kurdystanu i Czeczenii.

Gala Świąteczna Art Dance w Skarżysku

Środa, 12 grudnia 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza 19 grudnia na Galę Świąteczną . Początek o godz. 17.00 w sali widowiskowej MCK.

Światło Betlejemskie

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już po raz 27 dotrze do Polski Betlejemskie Światło Pokoju – płomień odebrany z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, który jest przekazywany w formie sztafety do kolejnych państw.

Kolędowanie w Chęcinach

Wtorek, 11 grudnia 2018

Na tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy zapraszają mieszkańców gminy i turystów władze samorządowe Chęcin. Wspólne kolędowanie rozpocznie się na Rynku o godz. 15.00 w niedzielę 16 grudnia

„Bergman. Rok z życia” w Kinie Fenomen

Wtorek, 11 grudnia 2018

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz cyklu „Bergman na 100-lecie”, Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny Jane Magnusson, ukazujący nam wycinek z życia słynnego reżysera. Obraz skupia się na 1957 roku, który był przełomowy w karierze Ingmara Bergmana.

„Everest- poza krańcem świata” w Kinie Fenomen

Wtorek, 11 grudnia 2018

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Kino Fenomen zaprasza na dokumentalizowany dramat w reżyserii Leanne Pooley. Jest to opowieść o pierwszym wejściu na Mount Everst, łącząca archiwalne materiały z fabularyzowaną rekonstrukcją.

„Sofia” w Kinie Fenomen

Wtorek, 11 grudnia 2018

Francusko- katarska koprodukcja w reżyserii Meryem Benm'Barek. Dramat osadzony we współczesnym Maroko, opowiada historię młodej dziewczyny, ukrywającej swoją ciążę ze strachu przed konsekwencjami.

Świąteczne klimaty w OK "Ziemowit"

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

W Ośrodku Kultury „Ziemowit” otwarta zostanie wystawa „Świąteczne klimaty”, której towarzyszyć będzie koncert kolęd. Otwarcie wystawy w czwartek 13 grudnia o godz. 18.00 w „Ziemowicie” przy ul. Mieszka I 79 w Kielcach.

Salon Rękodzieła Artystycznego grudzień 2018

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

W niedzielę, 9 grudnia w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się świąteczna edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Podobnie jak przy okazji poprzednich edycji, w trakcie wydarzenia goście mogli zobaczyć i zakupić rozmaite wyroby świętokrzyskich i nie tylko rzemieślników.

„CZARNY NOSAL” w BCK w Piekoszowie

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

W Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie wystąpi w czwartek 20 grudnia duet „CZARNY NOSAL” – czyli Darek Czarny i Rafał Nosal. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Chór THE VOICES w "Zameczku"

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

W ramach cyklu „Artystyczne wieczory z Zameczkiem” w piątek 14 grudnia o godz. 18.00 w DK „Zameczek” wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek chór THE VOICES.

Wigilia dla mieszkańców Małogoszcza

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy odbędzie się w niedzielę 16 grudnia na pl. Kościuszki w Małogoszczu. Początek o godz. 15.00.

O Japonii w Klubie Podróżnika DŚT

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Klub Podróżnika DŚT Pałacyk Zielińskiego zaprasza na spotkanie z Barbarą LIBISZOWSKĄ – „Upał w Japonii”. Początek w czwartek 13 grudnia o godz. 18.00.

10 urodziny Kina Fenomen!!!

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

To już dziesięć lat, odkąd Kino Fenomen reaktywowało swoją działalność w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Z tej okazji, zapraszamy na wspólne świętowanie już 15 grudnia o godzinie 19.00!

„Cudzoziemcy w Kielcach” w DŚT

Piątek, 7 grudnia 2018

Czy Kielce są miastem ładnym czy wręcz przeciwnie, przyjazne czy nie, kielczanie sympatyczni, a może obojętni? Jaki obraz Kielc mają cudzoziemcy, którzy zamieszkali w stolicy regionu? Co wiedzieli o Polsce przed przyjazdem, czy pozostaną na stałe, czy może wrócą do swoich ojczyzn? Te m.in. pytania padną podczas talk show „Cudzoziemcy w Kielcach” w Pałacyku Zielińskiego w sobotę 15 grudnia. Początek o godz. 17.00.

Stowarzyszenie z Brudzowa otrzymało grant od PKN ORLEN

Piątek, 7 grudnia 2018

Stowarzyszenie Mieszkańców Brudzowa otrzymało dotację w kwocie 10.000 zł w ramach I edycji Programu Grantowego „Moje miejsce na Ziemi” od Fundacji Orlen – Dar Serca na realizację projektu pt. „Jesteśmy Razem – budujemy integrację pokoleniową oraz kapitał społeczny w naszej miejscowości”. Spośród 1135 złożonych na konkurs wniosków wybrano 293 projekty, które otrzymają dofinansowanie. Łącznie granty otrzymało blisko 300 różnych organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, instytucji kultury, szkół i innych organizacji działających na rzecz społeczności lokalnych z całej Polski.

Rejonowe eliminacje do 26. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Czwartek, 6 grudnia 2018

Do 11 stycznia 2019 r. można nadsyłać zgłoszenia do 26. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Włoszczowa 2019. Przesłuchania rejonowe dla powiatów : koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku w sobotę 19 stycznia 2019 r. o godz. 10.00.

TYDZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA W MUZEUM DIALOGU KULTUR

Czwartek, 6 grudnia 2018

Od 7 do 14 grudnia w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach trwać będzie Tydzień Praw Człowieka.

Poplenerowa wystawa w DŚT

Środa, 5 grudnia 2018

Galeria Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych oraz Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej w Kielcach zapraszają na wernisaż wystawy pleneru plastyczno-fotograficznego „Świętokrzyskie Krajobrazy: BUSKO-ZDRÓJ 2018”. Początek o godz. 18.00 w piątek 14 grudnia.

Pomnik Żołnierza Polskiego stanie w Staszowie

Środa, 5 grudnia 2018

W zabytkowym Parku Legionów przy ul. Parkowej w Staszowie powstaje Pomnik Żołnierza Polskiego. Monument będzie upamiętniał polskich żołnierzy, pochodzących ze Staszowa, którzy przelali krew na polach bitew w walce o niepodległą Polskę.

Grudniowe wystawy w BWA

Wtorek, 4 grudnia 2018

Od dziś do 4 stycznia 2019 goście odwiedzający Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach będą mogli zobaczyć trzy wystawy przygotowane przez te instytucję. 7 grudnia o godzinie 18.00 w siedzibie BWA odbędzie wernisaż wystaw: malarstwa Beaty Ewy Białeckiej, fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego oraz malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz.

„Śmierć prezydenta” w Kinie Fenomen

Wtorek, 4 grudnia 2018

W ramach cyklu „Historia w Filmie” , Kino Fenomen zaprasza na film „Śmierć prezydenta” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Na podstawie historii krótkiej prezydentury Gabriela Narutowicza, film ukazuje społeczne nastroje w Polsce tuż po odzyskaniu niepodległości .

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Wtorek, 4 grudnia 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXVI Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 27 stycznia o godzinie 14.00 finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

„Po kawałQ” w Wieży Sztuki

Wtorek, 4 grudnia 2018

W Galerii Wieża Sztuki otwarta zostanie wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej pt. „Po kawałQ”. Wernisaż wystawy w sobotę 8 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Galerii przy placu Niepodległości 1a w Kielcach.

586 DNI STANU WOJENNEGO

Wtorek, 4 grudnia 2018

Od dziś do 6 stycznia 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej można oglądać ogólnopolską wystawę "586 DNI STANU WOJENNEGO".

„7 uczuć” w Kinie Fenomen

Wtorek, 4 grudnia 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego filmu Michała Koterskiego, znanego z takich obrazów jak „Dzień Świra” czy „Nic śmiesznego”. „7 uczuć” to wyjątkowa, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja pochwalić się może iście gwiazdorską obsadą.

Ciekawy grudzień w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach przygotował szereg ciekawych wydarzeń zaplanowanych na kończący się rok kalendarzowy. W tym czasie wszyscy odwiedzający siedziby instytucji przy ulicy Zamkowej i Wesołej w Kielcach będą mogli znaleźć coś dla siebie.

Konkurs fotograficzny „Uwiecznione w fotografii Miejsca Pamięci 1914-1921” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego „Uwiecznione w fotografii Miejsca Pamięci 1914-1921”. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat oraz powyżej.

Znamy laureatów Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich 2018

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

W niedzielę, 2 grudnia br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich. Na scenie WDK łącznie zaprezentowano 9 widowisk konkursowych.

VIII Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

W minioną niedzielę poznaliśmy laureatów kolejnego spotkania z miłośnikami gwary ludowej, jakie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach VIII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Podczas niedzielnego finału konkursu w sali widowiskowej WDK zaprezentowało się pięciu uczestników.

Świąteczne warsztaty plastyczne w BWA Ostrowiec

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Galeria BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzież gimnazjalną na świąteczne warsztaty plastyczne DIY (Do It Yourself – zrób to sam).

Grudzień w Muzeum Historii Kielc

Piątek, 30 listopada 2018

Prezentujemy propozycje Muzeum Historii Kiec na ostatni miesiąc 2018 roku.

Mikołajkowa aukcja prac plastycznych

Piątek, 30 listopada 2018

Na stronie Facebook’owej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz galerii Portalu Informacji Kulturalnej dostępne są zdjęcia prac plastycznych autorstwa niepełnosprawnych artystów działających w Świętokrzyskim Klubie Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, którego nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku siedzibą jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Nowe wydawnictwo MNKi

Środa, 28 listopada 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydało książkę "Sanktuarium Józefa Piłsudskiego w Kielcach". Autorami publikacji są Lidia Michalska-Bracha i Robert Kotowski. Wydawnictwo jest bezpłatne.

Alicja w Krainie Czarów

Środa, 28 listopada 2018

Kielecki Teatr Tańca zaprasza w grudniu na widowisko, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XX i XXI wieku - spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej

Środa, 28 listopada 2018

Wystawa stała "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" zostanie otwarta 18 grudnia 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur. Jest to projekt, w którym przedstawionych zostanie blisko 500 prac ze zbiorów własnych Muzeum Narodowego w Kielcach. Bogata kolekcja, gromadzona od lat 50. XX wieku, pozwoli zapoznać się z dorobkiem artystycznym twórców z naszego regionu powstałym na przestrzeni ponad 100 lat. Prace zaprezentowane w układzie tematycznym przeniosą widza w barwny świat sztuki ludowej wyczarowany przez rzeźbiarzy i malarzy. Tę swoistą podróż rozpocznie w sferze świętości, a zakończy w sferze świeckości.

Teatr Plastyczny SEN z zaproszeniem do Moskwy

Środa, 28 listopada 2018

W dniach od 10 do 16 grudnia br. Teatr Plastyczny SEN weźmie udział I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Głuchych „Terytorium Gestu” w Moskwie. Wizyta sponsorowana przez Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej jest ogromnym wyróżnieniem dla kieleckiego teatru i możliwością zaprezentowania się na międzynarodowym forum.

12...3

Z Marszałkiem przy kominku

5 grudnia 2018 r. w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się wspólne...

15 lat Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem

Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. Placówka,...

Spotkanie z Przemysławem Kossakowskim

9 grudnia 2018 r. w kinie Fenomen, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z...

Widowisko "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu"

W piątek, 9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach miała miejsce premiera widowiska...

"Przed Tarantino był Sulimierski" czyli pierwsze aktorskie doświadczenia Rafała Zawieruchy

Lech Sulimierski - aktor, reżyser, instruktor teatralny z WDK w Kielcach opowiada o pierwszych...

Rekord Polski w kategorii Największa mozaika z tekstyliów został pobity

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 22 listopada 2018 r. w holu górnym Wojewódzkiego Domu...

Benefis Janusza Głogowskiego

Aktor Teatru im. S. Żeromskiego - Janusz Głogowski w tym roku obchodzi jubileusz 30 lat pracy...

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę-"Piłsudski" wystawa w WDK

8 listopada 2018 r. w Sali Gabinetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach została otwarta...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 33 544 981
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności