Niedziela, 23 kwietnia 2017 - Ilony, Jerzego, Wojciecha

Aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Niedziela, 23 kwietnia 2017

W 1995 roku na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców 23 kwietnia został ustanowiony przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii w 1926 roku. W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym już od roku 1930, a od 1964 we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych.

Światowy Dzień Ziemi

Sobota, 22 kwietnia 2017

Obchody Dnia Ziemi zapoczątkowano 22 kwietnia 1970 w Waszyngtonie. W Polsce to święto obchodzone jest od 1990 roku. Ponad miliard ludzi ze 192 krajów bierze w corocznej, organizowanej wiosną imprezie, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

„Syberiada Polska” w Kinie Fenomen

Piątek, 21 kwietnia 2017

Kino fenomen zaprasza na seans filmu „Syberiada Polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego. Film emitowany będzie w ramach cyklu „Historia w Filmie”. Obraz opowiada historię Polaków, przewiezionych przez sowietów na Syberię, tuż po tym jak zajęli 17 września wschodnie tereny II Rzeczpospolitej. Tragiczny los, który był udziałem setek tysięcy naszych rodaków poznamy na przykładzie Jana Doliny, byłego żołnierza i gospodarza, jego syna Staszka, a także przyjaciółki Staszka Cyni i samotnej matki trojga dzieci, Ireny.

Maj w "Kubusiu"

Piątek, 21 kwietnia 2017

W maju w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" na najmłodszych czeka nowa premiera "„My się mamy nie słuchamy” ", a także bezpłatne warsztaty z języka angielskiego oraz znane i lubiane sztuki, takie jak: „O Wilku i Czerwonym Kapturku” , „Super Piotruś Pan” , „O Rybaku i Złotej Rybce” oraz "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”.

„The Monstrum Band" za 500 gr

Piątek, 21 kwietnia 2017

W Dzień Teatru Publicznego teatry w całej Polsce zagrają spektakle w ramach ogólnopolskiej akcji "Bilet do teatru za 500 groszy". Do akcji przyłączył się Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", który 13 maja o godzinie 18.00 wystawi spektakl „The Monstrum Band”.

Akademia filmowa 50+- "Manglehorn"

Piątek, 21 kwietnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans w ramach „Akademii Filmowej 50+”. Tym razem obejrzeć będzie można aktorski popis Al’a Pacino, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi kina. „Manglehorn” w reżyserii Davida Gordona Green’a to film skrojony pod Pacino, który w charakterystyczny dla siebie sposób tworzy bohatera pełnego nostalgii, samotności, ale także niepowtarzalnego kolorytu.

Wystartował ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje”

Piątek, 21 kwietnia 2017

Do 30 września 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Geostanowiska w Twoim sąsiedztwie

Piątek, 21 kwietnia 2017

Geopark Kielce zaprasza na kolejną edycję konkursu edukacyjnego „Geostanowiska w Twoim sąsiedztwie”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 200 uczniów.

"Wielka wyprawa Molly" w Kinie Fenomen

Piątek, 21 kwietnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na pierwsze filmowe czytanki po Świętach Wielkanocnych. Tym razem obejrzymy niemiecko-szwedzko-szwajcarską produkcję „Wielka Wyprawa Molly”.

Powstaje muzeum organów Hammonda

Piątek, 21 kwietnia 2017

W Kielcach powstanie muzeum organów Hammonda, w którym będzie można oglądać około 80 różnych modeli tego instrumentu. Pochodzą one z prywatnej kolekcji kieleckiego muzyka Pawła Wawrzeńczyka. Najstarszy instrument ma ponad 80 lat.

Turniej gry bitewnej

Piątek, 21 kwietnia 2017

W niedzielę Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na turniej gry bitewnej Star Wars X-Wing.

Pieśniobranie szantowe

Piątek, 21 kwietnia 2017

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki wspólnie zaśpiewają utwory autorskie oraz tradycyjne pieśni morskie.

Piknik z książką

Piątek, 21 kwietnia 2017

Jeżeli marzy się Wam popołudniowy relaks z książką, chcecie uczestniczyć w literackich zabawach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi, lubicie gry i zabawy sportowe, to weźcie udział w "Pikniku z książką" organizowanym przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Laureaci konkursu "A to historia"

Piątek, 21 kwietnia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach rozstrzygnęła konkurs plastyczny dla dzieci "A to historia". Na konkurs wpłynęło 423 prace dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

Kawaler z różą

Piątek, 21 kwietnia 2017

Na kolejną transmisję z The Metropolitan Opera zaprasza kielecka filharmonia. Tym razem zobaczymy operę Richarda Straussa zatytułowaną "Kawaler z różą".

African Sanctus

Piątek, 21 kwietnia 2017

W ramach festiwalu Anima Mundi Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert "African Sanctus " w wykonaniu Chóru Polskiego Radia.

Tajemnice pewnej ulicy

Piątek, 21 kwietnia 2017

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Tajemnice pewnej ulicy", który dotyczy ulicy Juliusza Słowackiego w Kielcach.

"Dziennik Maryi S."

Piątek, 21 kwietnia 2017

"Dziennik Maryi S." to najnowsza publikacja Muzeum Narodowego w Kielcach.

W szkole i na scenie

Piątek, 21 kwietnia 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na kolejny pokaz w ramach projektu „W szkole i na scenie”. Tym razem widzowie obejrzą dwa spektakle - "„Listy do M.” oraz „Miłoszmania… czyli śnił mi się sen” w wykonaniu Teatru Resocjalizacyjnego „Na huśtawce”, działającego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu.

Filharmonia zaprasza

Piątek, 21 kwietnia 2017

Ignacy Zalewski, kompozytor-rezydent Filharmonii Świętokrzyskiej, na zakończenie swej rezydentury w Kielcach skomponował "Uwerturę koncertową", która 12 maja będzie miała światową prapremierę.

Requiem Mozarta

Piątek, 21 kwietnia 2017

Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta - msza żałobna, ostatnie dzieło genialnego kompozytora, pisane na łożu śmierci na zamówienie tajemniczego zleceniodawcy, jest jedną z najbardziej znanych pozycji w całym klasycznym repertuarze. W ramach festiwalu Anima Mundi w kościele garnizonowym w Kielcach Requiem wykona wiedeński chór chłopięcy Mozart Knebenchor.

"Kalifornia"

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Brazylijski dramat w reżyserii Mariny Person opowiadający historię młodej dziewczyny wkraczającej w dorosłość. Zmaga się z młodzieńczymi rozterkami, wyzwaniami i problemami, a wszystko to we wspaniale oddanej Brazylii lat osiemdziesiątych.

„Klient” w Kinie Fenomen

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Francusko- irańska produkcja w reżyserii Asghara Farhadiego. Farhadi, często kojarzony stylem z Alfredem Hitchcockiem, wziął sobie mocno do serca rady mistrza kina z dreszczykiem. Dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. „Klient” dokładnie spełnia te wymogi.

„Świętokrzyski Sztetl” uhonorowany

Czwartek, 20 kwietnia 2017

W 74. rocznicę powstania w getcie warszawskim Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” z Chmielnika – jako jedyna instytucja ze świętokrzyskiego – otrzymał prestiżowy Medal Powstania w Getcie Warszawskim. Medal został wręczony podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Filmowy skansen

Czwartek, 20 kwietnia 2017

"Filmowy skansen" to rodzinna impreza plenerowa w Parku Etnograficznym w Tokarni promująca filmy realizowane w regionie świętokrzyskim, która odbędzie się 3 maja w godzinach od 13.00 do 17.00. Bohaterem będzie film 'Wyklęty".

Wieczór Stand Up Comedy

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z komikami w ramach Wieczoru Stand Up Comedy.

"Kartki na życie – życie na kartki”

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, we współpracy z Fundacją im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, przygotowało wystawę „Kartki na życie – życie na kartki”.

Dzieje papieru i papiernictwa

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na wernisaż wystawy „Dzieje papieru i papiernictwa”, który odbędzie się 21 kwietnia o godz. 16.00. Wystawa pochodziz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

Ballads of Ella

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Czerwony Fortepian w Kielcach zaprasza na koncert dedykowanej legendarnej śpiewaczce jazzowej Elli Fitzgerald doskonale korespondujący z 100. rocznicą jej urodzin.. W repertuarze znajdą się ballady jazzowe w ciekawych aranżacjach na trio i orkiestrę kameralną.

Klub Gier Planszowych

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 26 kwietnia na szesnastą edycję Klubu Gier Planszowych.

Rotmistrz Pilecki - Bohater Niezwyciężony

Środa, 19 kwietnia 2017

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz Krakowska Fundacja "Gdzie" zapraszają na otwarcie wystawy „Rotmistrz Pilecki - Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz”.

Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Środa, 19 kwietnia 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Agnieszką Tyszką. Wydarzenie stanowi finał wojewódzkiego konkursu literackiego "List do pisarza".

"Dziady po Białoszewskim" nagrodzone

Środa, 19 kwietnia 2017

Komisja Artystyczna drugiej edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" przyznała nagrody dodatkowe twórcom przedstawień niezakwalifikowanych do finału konkursu. Wśród nich znalazła się Anna Retoruk, która otrzymała nagrodę za adaptację tekstów Mirona Białoszewskiego i reżyserię opartego na nich przedstawienia "Dziady po Białoszewskim". Spektakl realizowany był w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś".

Wycieczka z "Przygodą"

Środa, 19 kwietnia 2017

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" w Kielcach zachęca do udziału w niedzielnej wycieczce pieszej.

WBP nagrodzona

Środa, 19 kwietnia 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zajęła I miejsce w kategorii biblioteki publiczne i pedagogiczne podczas drugiej edycji akcji „Promocja e-czytelnictwa w bibliotece”, zorganizowanej przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe IBUKlibra. Kielecka biblioteka otrzymała nagrodę za zaangażowanie w propagowanie czytelnictwa on-line w roku 2016.

Apel do kielczan

Środa, 19 kwietnia 2017

Muzeum Historii Kielc zwraca się do obecnych i dawnych mieszkańców Herbów z prośbą o pomoc w zebraniu materiałów do wystawy o tej dzielnicy Kielc. Stare fotografie, dokumenty, a także wspomnienia z Herb i o Herbach.

IDK zaprasza

Środa, 19 kwietnia 2017

Ambasada Dizajnu i Pracownia Tkaniny Instytut Dizajnu w Kielcach zapraszają na warsztaty szycia akcesoriów odzieżowych, które poprowadzi Aleksandra Klimek.

VI Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko – Żydowskie

Środa, 19 kwietnia 2017

Przez cztery dni będzie można pogłębić swoje rozumienie żydowskiej religii i kultury, a w piątek posłuchać klezmerskiej muzyki w znakomitym wykonaniu. W poniedziałek, 24 kwietnia, ruszają VI Kieleckie spotkania Chrześcijańsko – Żydowskie. Tegoroczne wydarzenie zostało zatytułowane „ABC judaizmu dla chrześcijan”.

Józef Piłsudski – lider PPS

Środa, 19 kwietnia 2017

"Józef Piłsudski – lider Polskiej Partii Socjalistycznej" to tytuł kolejnego spotkania z cyklu "Niedziela w muzeum", a jednocześnie pierwszy z serii wykładów zaplanowanych w ramach Roku Józefa Piłsudskiego.

Faktura czasu

Środa, 19 kwietnia 2017

Biblioteka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Leszka Mądzika pt. "Faktura czasu".

Światowy Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi zapoczątkowano 22 kwietnia 1970 w Waszyngtonie. W Polsce to święto obchodzone...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W 1995 roku na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców 23 kwietnia został...

Klub Gier Planszowych

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 26 kwietnia na szesnastą edycję Klubu Gier Planszowych.

Brathanki

W kieleckim amfiteatrze na Kadzielni wystąpi zespól Brathanki.

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Światowy Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi zapoczątkowano 22 kwietnia 1970 w Waszyngtonie. W Polsce to święto obchodzone...

Spotkania ze źródłem archiwalnym - cz.24

Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych

O Brygadzie Świętokrzyskiej w Archiwum Państwowym

24. „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” poświęcone będzie Brygadzie Świętokrzyskiej Narodowych Sił...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 737 494
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności