Piątek, 26 maja 2017 - Eweliny, Jana, Pawła

Aktualności

Dzień Matki

Piątek, 26 maja 2017

Dzień Matki obchodzimy w Polsce 26 maja. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Święto obchodzone jest w Polsce od 1914 roku.

Klub Witeź zaprasza

Piątek, 26 maja 2017

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców na bezpłatną imprezę z okazji Dnia Dziecka organizowaną w klubie osiedlowym Witeź w Kielcach.

Benefis Janusza Buczkowskiego

Piątek, 26 maja 2017

11 czerwca w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się benefis Janusza Buczkowskiego z okazji 85 urodzin artysty. W trakcie spotkania z fotografikiem widzowie będą mieli okazję porozmawiać z jubilatem oraz zapoznać się z jego twórczością.

Czytanie porusza

Piątek, 26 maja 2017

Tegoroczna Noc Bibliotek odbędzie się 3 czerwca pod hasłem "Czytanie porusza". W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000.

XX-lecie Teatru Pegaz

Piątek, 26 maja 2017

Teatr Pegaz działający przy Kieleckim Centrum Kultury obchodzi swój jubileusz. Powstał w 1997 roku z inicjatywy dramaturga, scenarzysty i reżysera Andrzeja Skorupskiego. Jest to teatr niezawodowy. Skupia młodych ludzi w wieku od 17-27 lat, którzy pragną spróbować swych sił na teatralnej scenie.

Wystawa malarstwa Rozalii NOWAK

Piątek, 26 maja 2017

11. czerwca w Pałacu Wielopolskich otwarta zostanie wystawa malarstwa sztalugowego Rozalii NOWAK - byłej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego, wieloletniej dekoratorki witryn sklepowych, twórczyni szyldów i reklam.

Najpiękniejsze duety operetkowe

Piątek, 26 maja 2017

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpią: Renata Drozd - sopran, Jakub Oczkowski - tenor oraz zespół Strauss Ensamble.

„Artykuł 18” w Kinie Fenomen

Piątek, 26 maja 2017

Dyskusyjny Klub Filmowy Kina Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Artykuł 18” autorstwa Bartosza Staszewskiego. To film, w którym pada pytanie, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci.

Wystawa poplenerowa "Ciekoty'17"

Piątek, 26 maja 2017

W Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" Dworek Stefana Żeromskiego odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej sekcji malarskiej „KAP 65”Osiedlowego Klubu Kultury „Miniatura” Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

„W Sieci” w Kinie Fenomen

Piątek, 26 maja 2017

Południowo- koreański dramat w reżyserii Kim Ki- Duka, prawdziwego mistrza azjatyckiego kina. Kino Fenomen zaprasza na seanse 28 maja o godzinie 17.45 i 20.00 oraz 29 maja w godzinach: 15.30, 17.45, 20.00.

Mafia

Piątek, 26 maja 2017

Pierwszy koncert zespołu Mafia z nowym wokalistą, którym został Filip Rychcik - zwycięzca "Szansy na sukces", jak i uczestnik wielu programów telewizyjnych odbędzie się w klubie Starman w Kielcach 27 maja o godzinie 21.00.

Cochise

Piątek, 26 maja 2017

W kieleckim klubie Starman wystąpi zespół Cochise.

Koncert Ankh

Piątek, 26 maja 2017

W niedzielę w kieleckim Chicago Organ Music Club zagra zespół Ankh.

Maniana

Piątek, 26 maja 2017

"Maniana" to nowy program podróżnika i dziennikarza - Wojciecha Cejrowskiego, w którym znajdą się opowieści o podróżach i przygodach ilustrowane zdjęciami.

Graj przed północą

Piątek, 26 maja 2017

Z okazji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2017 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 3 czerwca na otwarte spotkanie z grami planszowymi.

Czerwiec w MHK

Piątek, 26 maja 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza w czerwcu na spotkanie z kolekcjonerem, spacer muzealny i otwarcie nowej wystawy z cyklu "Rodziny kieleckie".

"Metro" w Kielcach

Piątek, 26 maja 2017

Musical "Metro" z muzyką Janusza Stokłosy, librettem Agaty Miklaszewskiej i Maryny Miklaszewskiej, wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza zobaczymy w czerwcu w kieleckim amfiteatrze.. Prapremiera musicalu odbyła się 30 stycznia 1991 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od 1996 roku spektakl wystawiany jest w Teatrze Buffo w Warszawie.

Naukowy Dzień Dziecka

Czwartek, 25 maja 2017

Centrum Nauki Leonardo da Vinci zaprasza w najbliższy weekend na Naukowy Dzień Dziecka.

Finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Czwartek, 25 maja 2017

W miniony weekend, 20-21 maja, w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbyła się finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem. Do tegorocznej edycji konkursu łącznie przystąpiło 150 wykonawców, zespołów śpiewaczych oraz zespołów pieśni i tańca.

Rajd Baby-Jagi

Czwartek, 25 maja 2017

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" zaprasza w najbliższą niedzielę na XXXVII Rajd Baby-Jagi.

Dzień Mamy w ECN

Czwartek, 25 maja 2017

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach zaprasza mamy wraz z dziećmi na familijne eksperymentowanie w fabryce mocy. W trakcie międzypokoleniowych zajęć uczestnicy sprawdzą, na czym polega napięcie powierzchniowe, a także poznają reakcje chemiczne, które można później bezpiecznie wykorzystać w pielęgnacji urody.

Balet - opera - operetka

Czwartek, 25 maja 2017

W Kieleckim Centrum Kultury 12 czerwca o godzinie 18.00 wystąpią soliści Opery Narodowej oraz tancerze Polskiego Baletu Narodowego.

Starodruki, obrazy i miedzioryty

Czwartek, 25 maja 2017

Kolekcję starodruków, malarstwa i miedziorytów kieleckiego kolekcjonera Mirosława Kopika będzie można oglądać w galerii „Sklep ze sztuką” w Kielcach.

Wątki patriotyczne w malarstwie polskim

Czwartek, 25 maja 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają nauczycieli przedmiotów humanistycznych na konferencję "Wątki patriotyczne w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach", która odbędzie się 9 czerwca o godz. 14.00 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

To się naucz!

Czwartek, 25 maja 2017

Ambasada Dizajnu zaprasza na warsztaty przeróbek krawieckich "To się naucz!".

Dzień Weterana

Czwartek, 25 maja 2017

W piątek na kieleckim rynku odbędą się uroczystości związane z obchodami Dnia Weterana poza Granicami Państwa – Kielce 2017.

Koncert Janusza Radka

Czwartek, 25 maja 2017

"Kim Ty jesteś dla mnie” to tytuł nowego albumu Janusza Radka prezentującego nowocześnie zaaranżowane kompozycje artysty do czternastu wierszy Haliny Poświatowskiej. Płyta już jest na rynku. Janusz Radek będzie promował nową płytę podczas koncertu w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Koncert Anatolija Kogana i Konstantego Wileńskiego

Czwartek, 25 maja 2017

Zapraszamy do Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach na koncert kameralny w wykonaniu flecisty Anatolija Kogana i pianisty Konstantego Wileńskiego. Muzycy zaprezentują różnorodny repertuar - utwory klasyczne, muzykę żydowską, a także kilka standardów jazzowych.

Znamy uczestników finałowej gali konkursu "O Złotą Miotłę Baby-Jagi"

Czwartek, 25 maja 2017

3 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się XVII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". W finałowej gali konkursu udział weźmie łącznie 39 zespołów tanecznych, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Maraton świętokrzyski

Środa, 24 maja 2017

W najbliższą sobotę i niedzielę (27 – 28 maja) odbędzie się po raz 28. ogólnopolski maraton „ 50-tka świętokrzyska”.

Koncert młodych artystów

Środa, 24 maja 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na koncert młodych artystów. Wystąpią: Kamila Najduk – sopran, Izabela Wesołowska – sopran, Sylwia Ziółkowska – sopran, Olga Tsymbaluk – fortepian, Grzegorz Chlewicki – fortepian.

Przyznajemy "Dzikie Róże"

Środa, 24 maja 2017

W czerwcu kielczanie będą mogli obejrzeć wszystkie spektakle wystawiane na scenie Teatru im. S. Żeromskiego w mijającym sezonie. Zaczyna się bowiem 25. edycja Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę", podczas którego publiczność wybierze najpopularniejszego aktora i najciekawszy spektakl minionego sezonu. Swoją nagrodę przyznają również kieleccy dziennikarze. Tegoroczny przegląd spektakli w ramach Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę" odbędzie się w dniach 11-17 czerwca.

Pielgrzym Tysiąclecia

Środa, 24 maja 2017

"Pielgrzym Tysiąclecia" to tytuł wystawy fotografii przedstawiających postać Ojca Świętego Jana Pawła II, którą od 3 czerwca do 2 lipca 2017 roku będzie można obejrzeć w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Historia szermierki rapierem

Środa, 24 maja 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum".

Wspomnienie o Monice Żeromskiej

Środa, 24 maja 2017

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na spotkanie zatytułowane "Wspomnienie o Monice Żeromskiej" oraz prezentację książki "Żeromski w Niepodległej". Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Alina Kowalczykowa, która opowie o swej znajomości z paniami Żeromskimi, a także przedstawi mało znane historie związane z rodzicami i przyjaciółmi Moniki.

My się mamy nie słuchamy

Środa, 24 maja 2017

W Teatrze Lalki i Aktora "Kubu" trwają próby do nowego spektaklu "My się mamy nie słuchamy". Premiera zaplanowana jest na 27 maja.

Recital fortepianowy

Środa, 24 maja 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 30 maja o godzinie 18.30 na koncert pianisty – Ratimira Martinovica z Czarnogóry. Koncert organizowany jest we współpracy z Konsulatem Honorowym Czarnogóry w Polsce.

Cyrograf na kanwie legend świętokrzyskich

Środa, 24 maja 2017

W ostatnich dniach maja na deskach Teatru S. Żeromskiego wystawiony zostanie spektakl "Cyrograf na kanwie legend świętokrzyskich" w reżyserii Marii Wójcikowskiej.

Moja Mama

Wtorek, 23 maja 2017

Dom Kultury „Zameczek” i Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji zapraszają na wystawę pokonkursową połączoną z wręczeniem nagród w ramach VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Moja Mama”.

"Lis Przechera" w Skarżysku

Wtorek, 23 maja 2017

Z okazji Dnia Dziecka Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza najmłodszych na spektakl „Lis Przechera” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora „Dzięcielinek”. Początek o godz. 17.00 w środę 31.05. Szczegóły na stronie www.mck.skarzysko.pl

Zmarł Paweł Pierściński

Dziś w wieku 79 lat zmarł Paweł Pierściński - fotograf, publicysta, krytyk i teoretyk fotografii,...

Świat Ojca Mateusza

W Sandomierzu otwarta została wystawa „Świat Ojca Mateusza”, na której odtworzone zostały...

Noc Muzeów w Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Podczas Nocy Muzeów w Centrum Nauki w Podzamczu Chęcińskim dzieci i młodzież uczestniczyli w...

Koncert dla Andrzeja Koziei

Koncertem flecisty z Izraela - Anatoly Kogana i pianisty urodzonego w Kijowie - Konstantego...

Zmarł Paweł Pierściński

Dziś w wieku 79 lat zmarł Paweł Pierściński - fotograf, publicysta, krytyk i teoretyk fotografii,...

Strój świętokrzyski

Męski strój odświętny różnił się od ubioru codziennego lepszym materiałem i bogatszym...

Koncert zespołu "U Ojca" w ramach Country Meetingu o „Złoty kolt” w WDK

Relacja filmowa z koncertu zespołu "U Ojca", który odbył się w ramach Country Meeting o „Złoty...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 24 085 954
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności