Niedziela, 24 września 2017 - Dory, Gerarda, Maryny

Aktualności

FESTIVAL IMAGINE POLAND

Piątek, 22 września 2017

Rozpoczęły się eliminacje do pierwszej polskiej edycji międzynarodowego młodzieżowego konkursu muzycznego FESTIVAL IMAGINE POLAND.

Filc i spółka

Piątek, 22 września 2017

W 2017 roku przypada 20. rocznica śmierci Anny Narzymskiej-Prauss (07.05.1913 – 23.06.1997) - wybitnej projektantki zabawek, artystki plastyczki związanej z Kielcami. Z tej okazji Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na wystawę „Filc i spółka. Zabawki Anny Narzymskiej-Prauss”.

Kombinowany oplot

Piątek, 22 września 2017

W sobotę - 30 września w godz. od 11.00 do 13.00 w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędą się warsztaty pt. „Kombinowany oplot”, na których przy pomocy włóczki, muliny i kolorowych żyłek uczestnicy będą oplatać druciane mebelki nawiązujące stylistyką do mebli wyplatanych z lat 50. i 60. XX wieku.

Rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Piątek, 22 września 2017

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, oddział w Kielcach, organizuje 1 października wojewódzkie uroczystości z okazji rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

Podwieczorek z gwiazdą

Piątek, 22 września 2017

W październiku gościem Domu Środowisk Twórczych będzie Artur Barciś.

V Narodowy Dzień Sportu

Piątek, 22 września 2017

Po raz piąty odbędzie się Narodowy Dzień Sportu organizowany przez Fundację Zwalcz Nudę. W tym roku organizatorzy po raz kolejny przygotowują setki ogólnodostępnych i bezpłatnych wydarzeń, zawodów i treningów sportowych, zarówno dla amatorów, jak i zaprawionych w bojach osób aktywnych fizycznie. Ideą całego wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. W tym roku wydarzenia w ramach V NDS będą odbywać się 7 października w całej Polsce, również w Kielcach.

Rajd Motocykli Klasycznych i Zabytkowych

Piątek, 22 września 2017

W dniach 28 września - 1 października odbędzie się 10. edycja Rajdu Motocykli Klasycznych i Zabytkowych „Polska B” organizowanego przez Świętokrzyską Nieformalną Grupę Motocyklową.

Alicja w Krainie Czarów

Czwartek, 21 września 2017

Kielecki Teatr Tańca wystawi 1 października o godzinie 18.00 swoje najnowsze widowisko, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XX i XXI wieku - spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

Zaproś Milesa na festiwal

Czwartek, 21 września 2017

"Cześć Mistrzu, masz wolny weekend..?" - Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję konkursu "Miles, masz wiadomość".

Mamy problem

Czwartek, 21 września 2017

W pierwszych miesiącach macierzyństwa dzień miesza się z nocą, miłość z frustracją, a ideały ze zmęczeniem. I taki też jest spektakl "Mamy problem": komediowy i dramatyczny, radosny i zupełnie nie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy kiedyś byli noworodkami.

Promocja książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

Czwartek, 21 września 2017

16 października w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się promocja książki Anny Błachuckiej „Świętokrzyskie korzeniaki”. Spotkaniu z autorką towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych Zbigniewa Kubickiego.

Niedzielna wycieczka z "Przygodą"

Czwartek, 21 września 2017

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" w najbliższą niedzielę organizuje wycieczkę na trasie: Ludynia Dwór - Krasocin - Góra Śiętego. Michała - Gruszczyn - Ludynia PKP.

Wycieczka szlakiem im. ks. Stanisława Hieronima Konarskiego

Czwartek, 21 września 2017

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" zaprasza 8 października na wycieczkę szlakiem im. ks. Stanisława Hieronima Konarskiego.

Weekend za pół ceny

Czwartek, 21 września 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej włącza się do ogólnopolskiej akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej w dniach 6 - 8 października na terenie całego kraju.

Październik w "Kubusiu"

Czwartek, 21 września 2017

W październiku w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" prezentowane będą spektakle: „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” , „Misiaczek”, „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, „Przygody Koziołka Matołka”, "Akademia Pani Beksy” oraz najnowsza premiera „Sztuka latania".

Piotr Młodożeniec i Stanisław Młodożeniec

Czwartek, 21 września 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach od 22 września będzie można obejrzeć prace Stanisława Młodożeńca – malarza oraz jego brata Piotra Młodożeńca – grafika, rysownika, ilustratora.

Dary świętokrzyskich lasów

Środa, 20 września 2017

Piknik z atrakcjami promującymi skarby natury pn. „Dary świętokrzyskich lasów" odbędzie się 24 września w Kielcach. Na miłośników grzybów czeka wiele atrakcji, m.in. wspólne grzybobranie, kuchnia myśliwska, pokazy, wystawy i konkursy z nagrodami.

WIERSZE ks. TWARDOWSKIEGO W ILUSTRACJI

Środa, 20 września 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu otwarta zostanie poplenerowa wystawa „Wierze księdza Jana Twardowskiego w ilustracji”. Wernisaż odbędzie się w piątek 22 września o godz. 17.00, a wystawę oglądać będzie można do 15 października.

„Jazz in Poland” w Kinie Fenomen

Środa, 20 września 2017

W ramach Dyskusyjnego Klubu filmowego, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Jazz in Poland” w reżyserii Janusza Majewskiego. Polsko- niemiecka produkcja z 1964 roku opowiada historię jazzu w Polsce., oraz wyjątkowości polskiej odmiany tej muzyki. Na jego wymowę w okresie Polski Ludowej wpłynął bowiem ustrój polityczny, w jakim żyli jego twórcy.

TRANSlacje

Środa, 20 września 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do Galerii Sztuki ,,Zielona'' w Busku- Zdroju na wernisaż wystawy TRANSlacje. Wystawa jest wynikiem projektu artystyczno – naukowego zrealizowanego w ramach badań statutowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Biblioteka dla osób niedowidzących

Środa, 20 września 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach realizuje zadanie "Nowe perspektywy - biblioteka dla osób z dysfunkcją wzroku" w ramach programu Infrastruktury Kultury. Zostało ono dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Dwie noce do rana” w Kinie Fenomen

Środa, 20 września 2017

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz fińsko-litewskiego dramatu o zabarwieniu romantycznym w reżyserii Mikko Kuparinena. „Dwie noce do rana” to historia nieoczekiwanego uczucia rodzącego się między francuską architektką i fińskiego dj’a.

„Jutro będziemy szczęśliwi” w Kinie Fenomen

Środa, 20 września 2017

Filmowy Klub seniora Kina Fenomen zaprasza na seans francuskiej komedii w reżyserii Hugo Gelina. Ciepła opowieść o nieoczekiwanym ojcostwie ma twarz najbardziej rozchwytywanego aktora francuskiej kinematografii- Omara Sy. Gwiazda fenomenalnych „Nietykalnych”, tutaj w roli beztroskiego podrywacza, muszącego stanąć na wysokości zadania w roli ojca.

Antygona

Środa, 20 września 2017

Na deski kieleckiego teatru wraca spektakl "Antygona".

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Środa, 20 września 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim - pisarzem, autorem dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego "Dygotu" oraz" Śladów", nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE.

Uwikłani w tekst

Środa, 20 września 2017

W Instytucie Dizajnu otwarta zostanie nowa wystawa zatytułowana "Uwikłani w tekst, Ilustracja zaangażowana". Ekspozycja to próba postawienia pytania, czy i na ile obrazy do artykułów pojawiających się w czasopismach są zaangażowane w treść.

Rasputin

Środa, 20 września 2017

Nowy sezon artystyczny w Teatrze im. S. Żeromskiego otwiera premiera spektaklu "Rasputin" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina.

Wycieczki krajoznawcze z PTTK

Wtorek, 19 września 2017

Kielecki oddział PTTK zaprasza na jednodniowe wycieczki krajoznawcze do Nowego Wiśnicza oraz w Beskid Wyspowy.

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci już we wrześniu w Kinie Fenomen w Kielcach!

Wtorek, 19 września 2017

„Pora na ciekawość!” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w 20 miastach w Polsce, między innymi w kieleckim Kinie Fenomen. Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

XXI Zamkowe Spotkania z Muzyką

Wtorek, 19 września 2017

W ramach Zamkowych Spotkań z Muzyką koncerty odbywają się we wnętrzach zabytkowych pałaców i kościołów na terenie województwa świętokrzyskiego. Najbliższy koncert zaplanowany jest w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Festiwal Trzech Kultur

Wtorek, 19 września 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach 24 września wystąpi na XVIII Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie ze spektaklem „Na Arce o ósmej” w reżyserii Petra Nosálka.

Manipulacje i tajemnice

Wtorek, 19 września 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza zaprasza na promocję książki prof. Zdzisława J.Adamczyka "Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego".

Vanesa Harbek Band

Wtorek, 19 września 2017

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na blues, rock i jazz.

Teatr Plastyczny SEN wraca do Kielc z kolejnym wyróżnieniem

Wtorek, 19 września 2017

Już po raz trzeci Teatr Plastyczny SEN gościł w Tczewie, gdzie wziął udział w Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w dniach 11-15 września i podobnie jak w latach ubiegłych zgromadziła dosyć liczna widownie.

Symphonica

Wtorek, 19 września 2017

Symphonica - pierwsze w Polsce multimedialne widowisko z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej.

Nie tylko klasyka

Wtorek, 19 września 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 6 października na koncert zatytułowany "Nie tylko klasyka". Podczas koncertu wystąpi Sokol Toto z Albanii.

Malarstwo Magdaleny Połacik

Wtorek, 19 września 2017

Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Połacik odbędzie się 6 października o godzinie 18.00 w Sklepie ze Sztuką.

Spacer z pasją

Wtorek, 19 września 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zapraszają na „Spacer z pasją”, czyli Spacerownik Teatralny dla dzieci od lat 5, które zabierają na spacer dorosłych. Spacer odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Wieczór filmowy w FŚ

Wtorek, 19 września 2017

Film "Leonard Cohen: I'm Your Man" zostanie zaprezentowany podczas wieczoru filmowego w kieleckiej filharmonii. Film jest zapisem koncertu, jaki odbył się w 2005 w australijskim Sydney. Na scenie stanęli obok siebie m.in. Nick Cave, Rufus Wainwright i Jarvis Cocker, wykonując nowe wersje największych przebojów legendarnego poety. Fragmenty koncertu przeplatane są wypowiedziami ludzi odpowiedzialnych za jego organizację oraz samego Cohena.

„Tarapaty” w Kinie Fenomen

Poniedziałek, 18 września 2017

Kino Fenomen było gospodarzem VI Konferencji Kin Studyjnych i Lokalnych. Wśród wielu spotkań, warsztatów i prezentacji, znalazła się też niespodzianka dla najmłodszych fanów kina- premierowy pokaz filmu „Tarapaty” stworzonego właśnie z myślą o nich. Dodatkową atrakcją było spotkanie z reżyserką filmu Martą Karwowską.

Głośne czytanie "Wesela" w Tokarni

W ramach Narodowego Czytania 2017, w Parku Etnograficznym w Tokarni nie tylko czytano fragmenty...

"ABC judaizmu dla chrześcijan"

"ABC judaizmu dla chrześcijan" to trwające jeden rok studium podstaw kultury i religii...

„Wesele” Wyspiańskiego w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

W piątek ,15 września 2017 r., w ramach Narodowego Czytania 2017 w Parku Etnograficznym w Tokarni...

Wycieczka szlakiem im. ks. Stanisława Hieronima Konarskiego

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" zaprasza 8 października na wycieczkę szlakiem im. ks....

Zapowiedź spektaklu „Spowiedź Diabła”

"Spowiedź Diabła" to kolejna emocjonująca, pełna autentycznych wydarzeń z życia, sztuka w...

Głośne czytanie "Wesela" w Tokarni

W ramach Narodowego Czytania 2017, w Parku Etnograficznym w Tokarni nie tylko czytano fragmenty...

Święto Chleba w Tokarni

Relacja filmowa z obchodów " Święta Chleba" w Parku Etnograficznym w Tokarni.

„Spowiedź Diabła” na scenie WDK

Po raz kolejny na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystawiona zostanie sztuka w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 26 230 175
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności