Wtorek, 14 sierpnia 2018 - Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Aktualności

Spotkanie autorskie z Agatą Królak

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Jak projektować obrazy w świecie zdominowanym przez obraz? Po co dbać o język wizualny najmłodszych uczestników kultury wizualnej? Jakie znaczenie dla edukacji wizualnej ma twórcza aktywność, a jakie dla twórczej aktywności mają intuicja i trening uważności? Na te i podobne pytania znajdziemy odpowiedzi podczas spotkania z Agatą Królak, które odbędzie się w Instytucie Dizajnu 24 sierpnia o godzinie 18.00.

„Człowiek, który zabił Don Kichota” w Kinie Fenomen

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego i najbardziej wyczekiwanego filmu uznanego reżysera Terrego Gilliama. Film legenda, którego tworzenie, zajęło byłemu członkowi Latającego Cyrku Montego Pythona ostatnich 25 lat. Film, o którym mówiło się że jego produkcja jest przeklęta, otoczyło tyle historii, że pasjonujący byłby nawet dokument opowiadający o perypetiach twórców. Ale w końcu zawitał na ekrany naszych kin, przy okazji zbierając bardzo pochlebne opinie krytyków, którzy okrzyknęli go najlepszym filmem Terrego Gilliama. W rolach głównych zobaczymy Adama Drivera, Jonathana Pryce’a, Stellana Skarsgarda oraz Olgę Kurylenko.

„Niezwykła podróż Fakira, który utknął w szafie” w Kinie Fenomen

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na francuską komedię w reżyserii Kena Scotta. Obraz jest adaptacją bestsellerowej powieści Romaina Puértolasa „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie IKEA", wydanej we Francji w 2013 roku i przetłumaczonej na 37 języków.

„Kamienie na Szaniec” w Kinie Fenomen

Wtorek, 14 sierpnia 2018

W ramach cyklu „Historia w Filmie”, Kino Fenomen zaprasza na seans „Kamieni na Szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Historia Alko, Zośki i Rudego, warszawskich licealistów, zaangażowanych w walkę z niemieckim okupantem podczas II Wojny Światowej.

Dożynki w Piotrkowicach

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Dożynki gminne w Piotrkowicach odbędą się 15 sierpnia.

Dożynki gminne w Bielinach

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Dożynki to Słowiańskie Święto Plonów przypadające na pierwszy dzień jesieni, czyli na równonoc jesienną 23 września. Dożynki poświęcone były zbiorom rolnym i w wielu częściach kraju nosiły różne nazwy, zwano je np.wieńcem, wieńcowem, okrężnem, wyżynkami czy też obrzynkami. W czasie dożynek dziękowano bogom za plony oraz proszono o jeszcze lepsze w kolejnych latach. W późniejszych latach około XV-XVI wieku dożynki zaczęto organizować dla służby folwarcznej i pracowników najemnych jako formę nagrody za wykonaną pracę przy żniwach. Dożynki gminne w Bielinach odbędą się 15 sierpnia o godzinie 14.00 na stadionie miejskim.

SHL- duma polskiej motoryzacji

Wtorek, 14 sierpnia 2018

W Muzeum Historii Kielc w ramach 12. Świętokrzyskiego Zlotu Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych odbędzie się prezentacja pt. "SHL-duma polskiej motoryzacji".

Manipulacje tkaniną

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Instytut Dizajnu zaprasza 25 sierpnia w godzinach od 11.30 do 16.30 na warsztaty do Ambasady Dizajnu. Szkolenie z plisowania 3D tkanin skierowane jest do projektantów mody, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów tworzenia przestrzennych form. Podczas zajęć kursanci nauczą się jak tworzyć trójwymiarowe formy z płaskich arkuszy papieru i tkanin.

Niedziela w muzeum

Wtorek, 14 sierpnia 2018

W ramach cyklu "Niedziela w muzeum" Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do zwiedzania Dworku Laszczyków.

Warsztaty modelarskie

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza na warsztaty modelarskie. Niepowtarzalna okazja zbudowania własnego modelu samochodu. Może to być początek wielkiej przygody z motoryzacją.

"Kołomyja i pic"

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na koncert promujący płytę " Kołomyja i pic". Teksty napisał Adam Ochwanowski, muzykę skomponował Tomasz Wachnowski, który podczas koncertu zaśpiewa utwory.

„Ostatnie prosecco Hrabiego Ancilotto” w Kinie Fenomen

Wtorek, 14 sierpnia 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na komedię kryminalną w reżyserii Antonio Padovana. Jest to adaptacja bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa.

"McQueen" w Kinie Fenomen

Wtorek, 14 sierpnia 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny „McQuenn” w reżyserii Iana Bonhôte i Petera Ettedgui. Opowiada on o życiu i twórczości Aleksandra McQueena, słynnego projektanta, który szturmem zdobył domy mody na całym świecie.

„Ava” w Kinie Fenomen

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Kino Fenomen w ramach Widnokręgu Dobrego Kina zaprasza na seans francuskiego dramatu w reżyserii Léa Mysius’a . Wyróżniony na MFF w Cannes jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów francuskich ostatnich lat.„Ava" to zwycięzca 4. edycji projektu Scope100, po „Magical Girl" i „Czerwonym żółwiu" kolejny świetny film, który widzowie polecają widzom.

Święto Wojska Polskiego

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Warsztaty wokalne

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na warsztaty wokalne "Laboratorium głosu", które poprowadzi Patrycja Zarychta.

Szkolenia dla bibliotekarzy

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na szkolenia organizowane dla świętokrzyskich bibliotekarzy.

Piątki z elementarzem

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

W każdy piątek sierpnia Instytut Dizajnu zaprasza do Galerii Głównej Instytutu Dizajnu na oprowadzanie po wystawie ”Elementarz Polskiego Dizajnu”, która pokazuje 100 lat polskiego projektowania. Na dzieci, oprócz oprowadzania, czekają specjalnie przygotowane karty pracy, ćwiczenia i zadania dotyczące ekspozycji w Galerii Głównej - Elementarz Polskiego Dizajnu.

Szyjemy spodnie

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

W najbliższy czwartek w Ambasadzie Dizajnu odbędą się warsztaty kroju i szycia letnich spodni.

Jarmark na św. Jacka w Klimontowie

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Od lat w sierpniu w Klimontowie odbywa się Jarmark na św. Jacka. Jest to połączenie dożynek, festynu sportowo–handlowo–rozrywkowego, odpustu i rocznicy nadania praw miejskich dla Klimontowa. Pierwszy taki jarmark odbył się w 1997 roku. W tym roku Klimontów zaprasza w dniach 15-17 sierpnia.

XXVIII Festiwal "Muzyka w Sandomierzu"

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Od pierwszej edycji Festiwalu "Muzyka w Sandomierzu" minęło 28 lat. Przez te lata festiwal ewoluował, zmieniał się jego charakter. Sandomierska publiczność miała okazję wysłuchać wybitnych dzieł muzycznych, zarówno muzyki klasycznej, jak i współczesnej. Tegoroczny XXVIII Festiwal "Muzyka w Sandomierzu" odbędzie się w dniach od 14 do 26 sierpnia.

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Na przedpolach Warszawy w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku rozegrała się decydująca batalia wojny polsko-bolszewickiej. Określana „cudem nad Wisłą” i uznawana za jedną z przełomowych bitew w historii świata zadecydowała o niepodległości Polski i uratowała Europę przed bolszewizmem.

Nowe obrazy w Muzeum Narodowym w Kielcach

Piątek, 10 sierpnia 2018

Dwa obrazy związanych z regionem malarzy nurtu realizmu – Franciszka Kostrzewskiego i Józefa Szermentowskiego powiększyły kolekcję Muzeum Narodowego w Kielcach. W kolekcji kieleckiego muzeum znajdują się 34 prace Józefa Szermentowskiego. Jest to największy zbiór prac tego artysty w zasobach muzealnych w Polsce. Pochodzą one z różnych okresów twórczości. Obraz Franciszka Kostrzewskiego jest dziewiątą pracą, która znajduje się w zasobach MNKi.

I Zlot Fanów Harry'ego Pottera

Piątek, 10 sierpnia 2018

Świętokrzyska Polana zaprasza 15 sierpnia wszystkich fanów Harry'ego Pottera do wspólnej zabawy i przebrania się za postacie z książek lub założenia symbolicznego kapelusza Harry'ego Pottera. Przez cały dzień będzie można zgłaszać swój udział w konkursie na najlepszy strój.

Koncert Janusza Radka

Piątek, 10 sierpnia 2018

We wrześniu Janusz Radek wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Urząd Marszałkowski zaprasza seniorów, którzy chcą zaprezentować na scenie swoje umiejętności: wokalne, taneczne, teatralne, kabaretowe czy literackie do udziału w I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów. Finał wydarzenia odbędzie się 10 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, poprzedzą go eliminacje regionalne w Staszowie, Jędrzejowie i Kielcach. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 września 2018 roku.

Legionów droga do niepodległej

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza 10 sierpnia o godz. 12.00 na otwarcie wystawy „Legionów droga do niepodległej”.

Spacerownik po mieście

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Na kolejny spacer po Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych. Na przykładach ostrowieckiej architektury będzie można poznać ciekawe fakty z historii Ostrowca Świętokrzyskiego i zdobyć podstawy wiedzy z historii architektury.

"Surrealizm" Ryszarda Rosińskiego

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza 1 września o godz. 18:00 do Nowej Galerii MCK na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Rosińskiego. Wystawę będzie można oglądać do 22 września 2018 roku.

Dikanda w DŚT

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Zespół Dikanda swoje granie określa jako "muzykę czterech stron Wschodu". Ich inspiracją są ludowe melodie świata słowiańskiego, ale także Cyganów, Żydów, Hindusów czy bogatej w rytmy i dźwięki Afryki.

Motopiknik

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Zlot zabytkowych aut i motocykli odbędzie się 19 sierpnia w Parku Etnograficznych w Tokarni.

Blues pod Piecem

Czwartek, 9 sierpnia 2018

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach 25 sierpnia o godz. 18.30 odbędzie się VII Festiwal Bluesowy "Blues pod Piecem".

Zlot pasjonatów fotografii

Czwartek, 9 sierpnia 2018

18 i 19 sierpnia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci odbędzie się zlot pasjonatów fotografii. Partnerem wydarzenia jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Imieniny dębu Bartek

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Gymkhana motocyklowa, specjalnie przygotowane zawody sportowe, zlot Bartłomiejów, a wszystko w niesamowity sposób splecione z fascynującymi pokazami mody, tańcem, śpiewem i doskonałą zabawą – tak będą wyglądały tegoroczne imieniny dębu Bartek połączone z jubileuszem 80-lecia istnienia motocykla SHL.

Nowe obiekty na wystawie "Czołem, Mości Panowie!"

Środa, 8 sierpnia 2018

W Pałacyku Henryka Sieniewicza w Oblęgorku prezentowana do 28 października prezentowana jest wystawa "Czołem, Mości Panowie!". Muzeum Narodowe w Kielcach wprowadziło kilka zmian na ekspozycji.

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki

Środa, 8 sierpnia 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Feliksa Raka.

Grechuta, Młynarski i Osiecka

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Bielski zespół "Dzień Dobry" to wspólne muzykowanie, które wyzwala silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co grają, określają mianem "pozytywnej akustycznej fali".

Malarstwo Mariana Żywczyka

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Mariana Żywczyka.

Jak wam się podoba

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Spektakl „Jak wam się podoba” rozpoczyna nowy sezon artystyczny w Teatrze im. S. Żeromskiego.

Inauguracja Akademii Artystycznej Żory Korolyova

Wtorek, 7 sierpnia 2018

W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego otwarta zostanie Akademia Arte Żory Korolyova.

123...4

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Na przedpolach Warszawy w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku rozegrała się decydująca batalia wojny...

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

Premiera opery ludowej "Idyliada"

"Idyliada" to opera ludowa według pomysłu Krzysztofa Wrony w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca...

Inauguracja Akademii Artystycznej Żory Korolyova

W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego otwarta zostanie Akademia Arte...

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Na przedpolach Warszawy w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku rozegrała się decydująca batalia wojny...

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

Koncert dla Irmy

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert charytatywny dla Irmy Sumary,...

Zlot pasjonatów fotografii

18 i 19 sierpnia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci odbędzie się zlot pasjonatów fotografii....

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 31 568 132
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności