Wtorek, 17 lipca 2018 - Aleksego, Bogdana, Martyny

Aktualności

Początki fotografii w Kielcach

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Do 22 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury można oglądać wystawę opowiadającą o początkach fotografii w Kielcach.

Kolejne festiwalowe dni

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Za nami festiwalowy weekend i koncert "Gospodarze gościom", a przed uczestnikami festiwalu pracowity tydzień. Uczestnicy pilnie pracują pod okiem konsultantów, szlifując swoje umiejętności wokalne, taneczne i muzyczne. Efekty ich pracy będziemy mogli podziwiać podczas koncertów na rynku oraz sobotniego "Koncertu galowego".

Koncert fortepianowy

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę na koncert "Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach i inni wielcy kompozytorzy". Wystąpi Katarzyna Hushta.

Koncert ukraińskiego zespołu

Poniedziałek, 16 lipca 2018

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpi folkowo-rockowy zespół Trystavisim z Użgorodu.

WYSTAWA INSYTUMENTÓW MUZYCZNYCH

Poniedziałek, 16 lipca 2018

„A ORKIESTRA WCIĄŻ GRA” – to tytuł wystawy instrumentów muzycznych, które od dziś do końca sierpnia można oglądać w nowej galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.

Zmiana nastroju

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Od 3 do 31 sierpnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach swoje prace będzie prezentowała Anna Popowa z Ukrainy. Na wystawie zobaczymy tkaniny i batiki.

VIII Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej

Poniedziałek, 16 lipca 2018

W najbliższą niedzielę 22 lipca odbędzie się w Niegosławicach w gminie Złota 8. Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej im. Kazika Krawczyka i Stasia Muchy. Początek o godz. 14.00 na placu przed OSP.

Yellow

Poniedziałek, 16 lipca 2018

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach Siraj Saxena (Indie) i Maria Polakowska-Prokopiak zaprezentują swoją twórczość z zakresu malarstwa oraz obiekty i ceramikę.

Album rodzinny

Poniedziałek, 16 lipca 2018

“Album rodzinny” to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojennych, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swinga, charlestona i tanga. A wszystko to w wykonaniu Kacpra Kuszewskiego - aktora teatralnego, telewizyjnego, filmowego i dubbingowego. Największą popularność zdobył dzięki roli Marka Mostowiaka w serialu “M jak Miłość”.

Sierpień w "Kubusiu"

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Najważniejszym wydarzeniem w drugim wakacyjnym miesiącu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" będzie IV Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!. Program festiwalu adresowany jest do całych rodzin - zawiera propozycje dla kilku grup wiekowych, różnorodne w konwencjach i formie. W Kielcach nie zabraknie spektakli aktorskich, ale pojawią się też przedstawiania czerpiące z teatru ruchu, tańca, scenicznej improwizacji.

"Machaj wędą, ryby będą"

Poniedziałek, 16 lipca 2018

W ostatnią niedzielę lipca Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Parku Etnograficznego w Tokarni na spotkanie z cyklu "Rodzinna niedziela w skansenie", podczas których organizatorzy przyblizają historię, kulturę oraz przyrodę regionu świętokrzyskiego.

PKS Trio

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza w podróż PKS-em przez jazzowe przystanki.

Mapy i terytoria

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku autorstwa Renaty Jaworskiej.

Festiwalowy wiatraczek kręci się

Piątek, 13 lipca 2018

Dziś uczestnicy Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej występują na przeglądach konkursowych. Dziś tradycyjnie odbędzie się harcerski korowód, podczas którego władze Kielc wręczą klucz do miasta, na znak, że młodzi artyści staną się częścią kieleckiej społeczności. W piątek odbędą się też pierwsze koncerty na kieleckim rynku.

Kiedy usta milczą...

Piątek, 13 lipca 2018

Zespół Futyma Quintet zaprasza na koncert "Kiedy usta milczą...". Grupa wystąpi w Kielcach z programem muzyki filmowej, lubianymi pod każdą szerokością geograficzną ariami z operetek i musicali oraz popularnymi pieśniami.

Nabór wniosków o przyznanie ŚNK

Czwartek, 12 lipca 2018

Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego rozpoczął przyjmowanie wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Wnioski należy składać do 1 września br.

MHK zaprasza

Czwartek, 12 lipca 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w ramach Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej oraz spotkanie na temat "Zaginionych Kielc na dawnej fotografii".

Festiwal "Magiczne zakończenie wakacji"

Czwartek, 12 lipca 2018

25 i 26 sierpnia publiczność w amfiteatrze na Kadzielni i widzowie Polsatu będą bawić się przy największych hitach kabaretowych i przebojach muzycznych tegorocznego lata. Po raz szósty odbędzie się w Kielcach "Magiczne zakończenie wakacji".

Otwarcie ogrodu botanicznego

Czwartek, 12 lipca 2018

Od 13 lipca będzie dostępny do częściowego zwiedzania ogród botaniczny w Kielcach.

Śladami ostrowieckich Żydów

Środa, 11 lipca 2018

Ostrowieckie BWA zaprasza na edukacyjny spacer związany z żydowską przeszłością Ostrowca Świętokrzyskiego. Rozpocznie się w niedzielę 22 lipca o godz. 11.00 przed Pomnikiem Żydów Ostrowieckich przy ul. Starokunowskiej, a zakończy na Rynku.

Rozpoczyna się festiwal harcerski

Środa, 11 lipca 2018

Już jutro rusza 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej 2018. Do Kielc przyjechali już pierwsi jego uczestnicy. - goście z Ukrainy.

Brodway, Brodway...

Środa, 11 lipca 2018

Największe musicale świata, jak: "Aspects of love", "Upiór w operze", "Koty", "Evita", "Józef i cudowny płaszcz snu w technikolorze", "Kobieta w bieli" czy "Jesus Christ Superstar" w interpretacji Jakuba Wociala (na zdjęciu) - aktora musicalowego, wokalisty, producenta i reżysera usłyszymy podczas koncertu w kieleckiej filharmonii.

Imieniny dębu Bartek

Wtorek, 10 lipca 2018

Gymkhana motocyklowa, specjalnie przygotowane zawody sportowe, zlot Bartłomiejów, a wszystko w niesamowity sposób splecione z fascynującymi pokazami mody, tańcem, śpiewem i doskonałą zabawą – tak będą wyglądały tegoroczne imieniny dębu Bartek połączone z jubileuszem 80-lecia istnienia motocykla SHL.

TURNIEJ RYCERSKI w Szydłowie

Wtorek, 10 lipca 2018

W dniach 21-22 lipca 2018 r. odbędzie się w Szydłowie 20. Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego.

Warsztaty medialne dla nastolatków

Wtorek, 10 lipca 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ogłasza nabór na bezpłatne warsztaty medialne dla nastolatków w wieku od 13 do 19 lat, w ramach IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!. Uczestnicy projektu poznają tajniki pracy dziennikarskiej (prasowej, radiowej i telewizyjnej), oraz nowych mediów i public relations. Spróbują też swoich sił w praktyce - stworzą wspólnie festiwalową gazetę, a wybrane relacje i materiały związane z przeglądem Hurra! ART! trafią na łamy mediów patronujących warsztatom.

Wystawa porcelany i szkła

Poniedziałek, 9 lipca 2018

"Imię różu" - taki tytuł nosi nowa wystawa, którą przygotowuje pracownia ceramiki Instytutu Dizajnu.

"Bohaterowie z ekranu. 70 lat polskiej animacji dla dzieci"

Poniedziałek, 9 lipca 2018

W Muzeum Zabawek i zabawy ukaże się katalog wystawy ,,Bohaterowie z ekranu. 70 lat polskiej animacji dla dzieci". W wydawnictwie zawarty został rys historyczny dotyczący animacji światowej wraz z opisem polskich wytwórni filmów animowanych, a także przybliżone zostały techniki realizacji filmów animowanych. Ponadto publikacja zawiera wiele ilustracji filmowych bohaterów, których wizerunki znalazły się na wystawie.

Justyna Szafran zaśpiewa piosenki Edith Piaf

Poniedziałek, 9 lipca 2018

W ramach "Tarasów sztuki" w Kieleckim Centrum Kultury Justyna Szafran zaśpiewa największe przeboje gwiazdy francuskiej piosenki - Edith Piaf. Jej biografia i twórczość fascynują do dziś nie tylko Francuzów. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań.

Harcerskie 100 lat

Poniedziałek, 9 lipca 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 13 lipca o godzinie 11.00 na otwarcie wystawy ze zbiorów biblioteki oraz kolekcji Danuty i Andrzeja Rembalskich "Harcerskie 100 lat".

Konkurs "Zabawka przyjazna dziecku"

Poniedziałek, 9 lipca 2018

Ruszyła dziesiąta edycja konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”, który organizuje Muzeum Zabawek i Zabawy. Certyfikat konkursu to gwarancja, że zabawka jest bezpieczna i mądra, ponieważ jego celem jest wyłonienie i promowanie najlepszej i najciekawszej wzorniczo, bezpiecznej zabawki polskiej.

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny Bella Voce

Piątek, 6 lipca 2018

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Bella Voce” organizowany przez Stowarzyszenie „Voce” oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku - Zdroju odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia 2018 r.

Konkurs „Historie Seniorów”

Piątek, 6 lipca 2018

W ramach programu społecznego „Adamed dla Seniora” ogłoszony został konkurs „Historie Seniorów”. Jego laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 1500 zł – 1. miejsce, 1000 zł – 2. miejsce i 800 zł za 3. miejsce. Wybrani autorzy zostaną zaproszeni do współpracy przy tworzeniu nowopowstającego bloga senioralnego.

Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży

Czwartek, 5 lipca 2018

Rusza IV Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!.

Świętokrzyskie zaprasza na wakacje

Czwartek, 5 lipca 2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie "Świętokrzyskie zaprasza na wakacje". Eksponowane są mapy zabytków województwa świętokrzyskiego oraz specjalne wydania gazetek szkolnych o tematyce regionalnej.

Sezon artystyczny w FŚ

Czwartek, 5 lipca 2018

Od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca tego roku Filharmonia Świętokrzyska zorganizowała 1031 wydarzeń, w tym koncerty kameralne w szkołach i przedszkolach oraz wydarzenia w swojej siedzibie. W minionym sezonie artystycznym mogliśmy obejrzeć cztery spektakle operowe oraz dziesięć transmisji z The Metropolitan Opera. Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpiła 61 razy.

ŚWIĘTOKRZYSKA GIEŁDA PROJEKTÓW - SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE ŚAEK 2016-2018

Środa, 4 lipca 2018

Chcesz pochwalić się zrealizowanym projektem z zakresu edukacji i kultury? Uważasz, że inni mogą skorzystać z Twojego doświadczenia? Podziel się nim! Zgłoś się do Świętokrzyskiej Giełdy Projektów! Zaprosimy Cię na bezpłatne warsztaty dot. wystąpień publicznych, dzięki którym jeszcze skuteczniej zaprezentujesz swoje osiągnięcia.

Ekopiknik Bałtów

Środa, 4 lipca 2018

W ostatni weekend lipca (28 – 29.07.) na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego odbędzie piknik ekologiczny. W godz. od 11.00 do 18.00 będzie można m.in. skosztować najlepszej regionalnej żywności naturalnej, wykonać własnoręcznie ekotorbę, spróbować sił w ekoquetingu czy po prostu zrelaksować się na trawie.

Letnie warsztaty

Środa, 4 lipca 2018

Instytut Dizjanu zaprasza dzieci w wieku 8 - 13 lat na wakacyjne zajęcia pt. "Mali zaangażowani". Pod okiem instruktorów dzieci będą działać dla wspólnego pożytku. Jak zaangażować się w sprawy miasta będąc dzieckiem? Czy działanie dla wspólnego pożytku może być fajne? Po co szanować dobro wspólne i jak w praktyce o nie dbać?

Lato w mieście

Środa, 4 lipca 2018

Zajęcia rekreacyjne, sportowe, warsztaty oraz wiele innych propozycji spędzenia wolnego czasu oferują podczas wakacji kieleckie instytucje kultury i sportu.

Colorado Band

Środa, 4 lipca 2018

W Domu Środowisk Twórczych 5 sierpnia o godzinie 19.00 wystąpi zespół Colorado Band.

123...4

Festiwal "Magiczne zakończenie wakacji"

25 i 26 sierpnia publiczność w amfiteatrze na Kadzielni i widzowie Polsatu będą bawić się przy...

Festiwalowy wiatraczek kręci się

Dziś uczestnicy Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej występują na...

Imieniny dębu Bartek

Gymkhana motocyklowa, specjalnie przygotowane zawody sportowe, zlot Bartłomiejów, a wszystko w...

Początki fotografii w Kielcach

Do 22 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury można oglądać wystawę opowiadającą o początkach fotografii...

Noc Świętojańska - święto lata, ognia, wody i miłości

Od wieków z 23 na 24 czerwca obchodzona jest Noc Świętojańska, którą czciły już starożytne ludy,...

Rusza 45. MHFKMS

Tegoroczny 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej rozpocznie się 12...

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”

Do 25 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski...

XVIII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych „O Złotą Miotłę Baby-Jagi”

Relacja filmowa z XVIII Ogólnopolskiego Tanecznego Sabatu Zespołów Dziecięcych i młodzieżowych „O...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 31 152 118
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności