Niedziela, 16 czerwca 2019 - Aliny, Anety, Benona

Aktualności

Kolejne spotkanie z cyklu „Wiedza : otwarte!”,

Piątek, 14 czerwca 2019

Kieleckie Towarzystwo Naukowe oraz Muzeum Dialogu Kultur – oddz. Muzeum Narodowego w Kielcach zapraszają na wykład dr. Tomasza ŁĄCZKA z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pt. „ Brawurowa ucieczka z KL Auschwitz (20.06.1942) – Kazimierz Piechowski, więzień Auschwitz”.

Chęciński Zamek Królewski i „Niemczówka” z nowymi atrakcjami

Piątek, 14 czerwca 2019

Prawdziwe rekordy popularności bije chęcińska warownia, do której zjeżdżają rzesze turystów z Polski i zagranicy. Po odrestaurowaniu zamek robi prawdziwe wrażenie, podobnie jak i renesansowa „Niemczówka“. Obydwa chęcińskie obiekty turystyczne cały czas wprowadzają kolejne atrakcje.

DNI OSTROWCA

Czwartek, 13 czerwca 2019

Ania DĄBROWSKA będzie gwiazdą tegorocznych Dni Ostrowca, które odbędą się od piątku do niedzieli (21 - 23 czerwca).

Rozstrzygnięcie konkursu „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje”

Czwartek, 13 czerwca 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Recykling na miarę”, podczas którego wyłoniono jego zwycięzców i wręczono nagrody. Z okazji ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, to właśnie on był inspiratorem prac nadesłanych przez uczestników.

Architektura lat 50. na spacerze po Kielcach

Czwartek, 13 czerwca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza w niedzielę 16 czerwca na kolejny spacer historyczny, tym razem pod hasłem „Dom Partii i architektura lat 50.” Początek spaceru, który poprowadzi Krzysztof MYŚLIŃSKI” o godz. 11.00. Zbiórka przy zbiorniku wodociągowym przy ul. Żeromskiego 43 (w najwyższym punkcie ulicy).

„Jestem William” w Kinie Fenomen

Środa, 12 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem na ekranie zobaczymy duński film familijny „Jestem William” w reżyserii Jonasa Elmera. William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Chłopiec musi się przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła wskazówki, jak wyjść z opresji.

„Milcząca rewolucja” w Kinie Fenomen

Środa, 12 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans niemieckiego dramatu „Milcząca rewolucja” w reżyserii Larsa Kraume. Film oparty jest na słynnej powieści Dietriecha Garstki. Opowiada prawdziwą historię odważnych uczniów, solidaryzujących się z ofiarami powstania węgierskiego.

„Królowa Kier” w Kinie Fenomen

Środa, 12 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na szwedzko-duński dramat „Królowa Kier” w reżyserii May el-Toukhy. Historia prawniczki, uwikłanej w zakazaną i dwuznaczną moralnie relację.

Graficzne hand made - wakacyjne warsztaty linorytu w BWA Kielce

Środa, 12 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty linorytu – graficzne hand made. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin lub samodzielnych dzieci w wieku od 12 lat, które chcą artystycznie spędzić czas podczas wakacji i poznać technikę graficzną – linoryt. Odbędą się 19-23 sierpnia 2019 w godz. 10-14.

Carlos Johnson & HooDoo Band w Pałacyku Zielińskiego

Środa, 12 czerwca 2019

Pałacyk Zielińskiego zaprasza na wyjątkowy koncert w polsko- amerykańskim składzie. Carlos Johnson & HooDoo Band zaprezentują blues’a najwyższych lotów.

DNI KULTUR w Chmielniku

Środa, 12 czerwca 2019

Tradycyjnie w trzeci weekend czerwca (w tym roku 15-16) w Chmielniku odbędzie się Festiwal Dni Kultur. Zaplanowano występy teatrów ulicznych, koncerty klezmerskie, prezentacje wokalne, spektakl teatralny w synagodze oraz degustację polskich i żydowskich przysmaków. Przypomniane zostaną żydowskie święta, powstanie też średniowieczna osada.

Wernisaż wystawy fotografii „Krajobraz Niepokorny”

Środa, 12 czerwca 2019

W środę 19 czerwca o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny". Pod tą nazwą kryje się projekt fotografów mający na celu pokazanie krajobrazu ziemi świętokrzyskiej z perspektywy mieszkańców różnych części regionu.

„Asako. Dzień i Noc” w Kinie Fenomen

Środa, 12 czerwca 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na niezwykły melodramat w reżyserii Ryusuke Hamaguchiego. Rewelacja ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, ambitny romans porównywany z dziełami Erika Rohmera i „Zawrotem głowy" Alfreda Hitchcocka. Niezwykle klimatyczna adaptacja bestsellerowej powieści uznanej japońskiej autorki Tomoki Shibasaki.

“Gloria Bell” w Kinie Fenomen

Środa, 12 czerwca 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film „Gloria Bell” w reżyserii Sebastiana Lelio. Opowieść o niezależnej rozwódce, która kończąc pięćdziesiąt lat, szuka miłości swojego życia. W roli głównych Julianne Moore oraz John Torturro.

„Słodki Koniec Dnia” w Kinie Fenomen

Środa, 12 czerwca 2019

W ramach "Widnokręgu Dobrego Kina", Kino Fenomen zaprasza na pokaz „Słodkiego Końca Dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Jest to historia o odwadze, sile słowa oraz skomplikowanych relacjach rodzinnych. W rolach głównych zobaczymy Krystynę Jandę oraz Katarzynę Smutniak.

Premiera Sieci „Suchedniów.Naturalnie”

Wtorek, 11 czerwca 2019

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica odbędzie się inauguracja Sieci Usług Turystycznych „Suchedniów.Naturalnie”. Początek o godzinie 19.00 w piątek 21 czerwca.

Starachowicki artysta Marcin Bondarowicz laureatem międzynarodowego konkursu w Chinach

Wtorek, 11 czerwca 2019

Wywodzący się ze Starachowic artysta plastyk Marcin BONDAROWICZ został laureatem międzynarodowego konkursu o tematyce ochrony środowiska „International Cartoon Competition on Environmental Protection 2018".

ECN na Święto Kielc

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Pod hasłem „Bawmy się” odbędzie się tegoroczna edycja Święta Kielc. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego również będzie brało udział w wydarzeniu. W tym roku Święto Kielc koordynuje Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, które obchodzi 40-lecie istnienia.

XIX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

W najbliższą niedzielę 16 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach odbędzie się finał wojewódzki XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Organizatorami konkursu na szczeblu regionalnym są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach przy współpracy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Warsztaty linorytu

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty linorytu – graficzne hand made. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin lub samodzielnych dzieci w wieku od 12 lat. Jeśli chcesz artystycznie spędzić czas podczas wakacji i poznać technikę graficzną – linoryt.

Punkty wspólne

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

,,Punkty wspólne” to pokaz zbioru wybranych prac osób, które wypowiadają się w języku plastycznym i uczęszczają do Szkoły Rysunku Sketch w Kielcach. Szkoła od pięciu lat zajmuje się edukacją artystyczną w zakresie rysunku i malarstwa, kształci przyszłych architektów, projektantów, designerów i artystów, dając im możliwość studiowania wybranego kierunku i pracy w wymarzonym zawodzie. Od trzech lat pomaga również amatorom - hobbystom spełniać ich marzenia o rysowaniu i malowaniu własnych dzieł, czego owocem jest ta wystawa.

Wieś polska podczas II wojny światowej

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach oraz Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają na konferencję naukową „Wieś polska podczas II wojny światowej”.

Obrazy z epoki heisei

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę malarstwa Radosława Predygiera "Obrazy z epoki heisei - Warszawa - Paryż - Japonia".

Startuje "Animatus"

Piątek, 7 czerwca 2019

Startuje druga edycja Międzynarodowego Konkursu Twórców Lalek Teatralnych Animatus.

Święto Kielc w Instytucie Dizajnu

Piątek, 7 czerwca 2019

Przed nami kolejna edycja Święta Kielc. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem ''Bawmy się!''. Koordynatorem tegorocznej edycji jest Muzeum Zabawek i Zabawy.

Podwórkowa Arena Absurdu zaprasza

Piątek, 7 czerwca 2019

W klubie Kotłownia w Kielcach Podwórkowa Arena Absurdu wystawi spektakl "Wiśniowy sad" na motywach komedii Antoniego Czechowa.

NOC KUPAŁY w Nowym Korczynie

Czwartek, 6 czerwca 2019

Na świętowanie tegorocznej sobótki zaprasza w sobotę 22 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie.

O Moniuszce

Czwartek, 6 czerwca 2019

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach do końca czerwca można zwiedzać wystawę przygotowaną przez Biuro Roku Stanisława Moniuszki.

Recital fortepianowy Anny Parkity

Czwartek, 6 czerwca 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na recital fortepianowy Anny Parkity. W programie utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena i Maurice`a Ravela.

Muzyczne tatuaże

Czwartek, 6 czerwca 2019

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na "Muzyczne tatuatże". Podczas koncertu wystąpią Janusz Nastarowicz (na zdjęciu) i Kamil Szewczyk.

„WSPOMNIENIE MISTRZA WODECKIEGO” w MCK w Skarżysku

Czwartek, 6 czerwca 2019

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza we wtorek 18 czerwca o godz. 20.00 na koncert „WSPOMNIENIE MISTRZA WODECKIEGO”.

Transgresje

Czwartek, 6 czerwca 2019

Transgresja, czyli przekraczanie granic – to jedno słowo opisujące sztukę Moniki Ślósarczyk. Prace artystki można oglądać od 14 czerwca do 4 września 2019 roku w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej.

„Event dla Kielc” z okazji… święta Kielc

Środa, 5 czerwca 2019

22 czerwca w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach z okazji Dnia Kielc odbędzie się impreza pn. „Event dla Kielc”. Widzowie zobaczą m.in. pokazy tańca, pokazy mody, występy artystyczne, pokaz filmowy i wiele innych atrakcji, które zakończy wspólna potańcówka przed WDK.

Występ Daniela Spaleniaka

Środa, 5 czerwca 2019

Tegoroczną galę 27. Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę” uświetni występ Daniela Spaleniaka.

VII edycja „Senior Show” w WDK

Środa, 5 czerwca 2019

29 czerwca o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się już siódme spotkanie z zainaugurowanego niedawno cyklu SENIOR SHOW. Jedna z najnowszych propozycji WDK skierowana jest do środowiska 60 + z województwa świętokrzyskiego. Podczas cyklicznych spotkań, seniorzy prezentują swoje zamiłowania do śpiewu, poezji, muzyki, sztuki teatralnej, wokalu, monodramu, piosenki, kabaretu itp.

Adiutant pułku artylerii

Środa, 5 czerwca 2019

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy ''Adiutant pułku artylerii'', który odbędzie się 7 czerwca o godz. 17.30.

V Mały Bój Planszówkowy

Środa, 5 czerwca 2019

Z okazji Święta Kielc Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na V Mały Bój Planszówkowy, czyli otwarte spotkanie z grami planszowymi. Uczestnikom zostanie udostępnionych ponad 100 tytułów gier o różniej tematyce i stopniu zaawansowania. Będą wśród nich gry znane i popularne, ale pojawi się także sporo nowości.

Szczypta klasyki na dobry początek

Środa, 5 czerwca 2019

Od 5 lipca w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się cykl koncertów w ramach "Lata w filharmonii". Rozpocznie go występ duetu fortepianowego. Wystąpią Carla Aventaggiato i Maurizo Matarrese.

Nabór do programu Kultura – Interwencje 2019.

Wtorek, 4 czerwca 2019

Trwa drugi tegoroczny nabór do programu Kultura – Interwencje 2019. Można się ubiegać o dotacje w kwocie do 150 tys. zł.

Piotr Nalepa i Breakout Tour

Wtorek, 4 czerwca 2019

Syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, który wykonuje z zespołem piosenki Breakout, wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

123...4

Ogólnopolski Festiwal Tańca 2019 w WDK

W najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury po raz pierwszy...

Z Panem Scratchem za pan brat 2019

W dniu 12 czerwca 2019 r., w Kieleckim Parku Technologicznym w Kielcach, odbył się finał trzeciej...

XIX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

W najbliższą niedzielę 16 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach odbędzie się finał wojewódzki XIX...

DNI KULTUR w Chmielniku

Tradycyjnie w trzeci weekend czerwca (w tym roku 15-16) w Chmielniku odbędzie się Festiwal Dni...

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się jubileusz 20-lecia istnienia...

Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

Na lotnisku w Masłowie odbyły się XIII Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych...

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

Już 23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Ogólnopolski Festiwal Tańca 2019 w WDK

W najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury po raz pierwszy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 208 228
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności