Poniedziałek, 24 czerwca 2019 - Danuty, Jana, Janiny

Aktualności

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej 2019

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Już po raz jedenasty w Wojewódzkim Domu Kultury organizowany jest Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej. Organizowany od ponad dekady przegląd, adresowany jest do wszystkich twórców nieprofesjonalnych, uprawiających malarstwo, grafikę warsztatową, grafikę komputerową, rzeźbę, rękodzieło artystyczne oraz tkactwo artystyczne.

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej 2019

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Do 18 listopada br. można zgłaszać prace w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. Niewiele ponad tydzień później, 29 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpi jego rozstrzygnięcie. Artyści mogą przesyłać prace konkursowe wykonane w jednej z czterech technik: rzeźba i płaskorzeźba, ceramika, malarstwo i kowalstwo artystyczne.

Wakacje z MHKi

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Wraz z sezonem wakacyjnym ruszają zajęcia dla dzieci w Muzeum Historii Kielc. W tym roku muzeum ma propozycję dla grup zorganizowanych i indywidualnych uczestników.

Konferencja „Społeczność żydowska w Małopolsce”.

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

W ramach cyklu „Spotkań ze źródłem archiwalnym” w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbędzie się konferencja popularno-naukowa „Społeczność żydowska w Małopolsce”. Początek o godz. 10.00 w środę 3 lipca.

Impresje operowe

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do galerii "Zielona" w Busku-Zdroju na wystawę projektów kostiumów operowych autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej.

Wystawa o Moniuszce w FŚ

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Do 31 sierpnia w Filharmonii Świętokrzyskiej można oglądać wystawę pokonkursową "Recycling na miarę - Moniuszko inspiruje”.

Warsztaty w ramach Bardzo Młodej Kultury

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

W ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”, którego operatorem w województwie świętokrzyskim jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, w dniach 12-15 lipca odbędą się warsztaty w czterech miejscowościach : Kielcach, Górnie, Pacanowie i Stąporkowie.

Na strunach zaczarowane

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Na dziedzińcu kieleckiej filharmonii wystąpi zespół GG Duo w składzie Gabriela Gąsior i Wojciech Gąsior.

Warsztaty wokalne

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Studio Piosenki Ośrodka Kultury "Ziemowit" zaprasza młodzież od lat 12 na warsztaty wokalne.

Piknik świętojański

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Parku Etnograficznego w Tokarni 30 czerwca w godz. 13.00-19.00 na „Piknik świętojański. Wiejskie wędzenie”.

Szczypta klasyki na dobry początek

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Od 5 lipca w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się cykl koncertów w ramach "Lata w filharmonii". Rozpocznie go występ duetu fortepianowego. Wystąpią Carla Aventaggiato i Maurizo Matarrese.

Piotr Nalepa i Breakout Tour

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, który wykonuje z zespołem piosenki Breakout, wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Koncert Janusza Radka

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

W czerwcu Janusz Radek wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Kielczanin w amerykańskim "Mam Talent"

Sobota, 22 czerwca 2019

18-letni gitarzysta Marcin Patrzałek - kielczanin wystąpił amerykańskim programie "Mam Talent". Swoim pokazem zachwycił publiczność i jurorów. Marcin Patrzałek swoją przygodę z gitarą rozpoczął w Studium Gitary Klasycznej pod kierownictwem Jerzego Pikora. Wygrał polską edycję "Must Be The Music".

Ach, jak przyjemnie

Piątek, 21 czerwca 2019

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na koncert zespołu Klang.

Wakacyjna oferta Szkoły Tańca CHARLESTON

Piątek, 21 czerwca 2019

Od 9 lipca w Szkole Tańca CHARLESTON trwać będzie wakacyjny kurs tańca. Wszyscy sympatycy dobrej zabawy, w okresie wakacyjnym, mogą brać udział w przyspieszonym kursie tańca towarzyskiego. Z tej okazji w lipcu uruchomione zostały trzy grupy taneczne zróżnicowane pod względem wiekowym i umiejętności.

Moje Świętokrzyskie

Piątek, 21 czerwca 2019

W sali konferencyjnej OMPiO odbędzie się wernisaż fotografii z cyklu "To tu. Moje Świętokrzyskie". Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Krzysztofa Hajduka oraz Tomasza Krzysztofika.

3xT

Piątek, 21 czerwca 2019

W Instytucie Dizajnu 28 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż trzech wystaw pod wspólnym tytułem "3xT".

„Dlaczego Polska szuka bohaterów?”​

Piątek, 21 czerwca 2019

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza na spotkanie z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem pt. „Dlaczego Polska szuka bohaterów?”​.

Obchody 73. rocznicy pogromu kieleckiego

Piątek, 21 czerwca 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w wydarzeniach, które złożą się na tegoroczne obchody 73. rocznicy pogromu kieleckiego. Wśród nich zaplanowano wykłady, rozmowy, otwarcie wystawy i pokazy filmów. Zwieńczeniem obchodów będzie Marsz Pamięci i Modlitwy, który odbędzie się 4 lipca.

"Genius loci. Ulice miasta"

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca. Wystawa wysuwa na pierwszy plan miasto, które nie kojarzy się dobrze... Zapełnia je ogrom chaotycznych, zaniedbanych szyldów, sypiących się tynków i niszczejących podwórek. Dlaczego akurat ta brzydota tak "ujęła" autora? Czy to tylko krytyka, zaduma nad otoczeniem, a może wołanie o uwagę?

Spotkanie z czeską pisarką

Piątek, 21 czerwca 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego i Wydawnictwo Książkowe Klimaty zapraszają na spotkanie z Radką Denemarkovą - jedną z najważniejszych współczesnych pisarek czeskich.

Muzealne półkolonie

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na "Wakacje z kulturą" do Pałacu Biskupów Krakowskich.

"Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach"

Piątek, 21 czerwca 2019

Od 28 czerwca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można zwiedzać wystawę czasową przedstawiającą zbiór cyganaliów z prywatnej kolekcji Andrzeja Grzymały-Kazłowskiego. Kolekcja powstawała od lat 90. ubiegłego wieku, będąc wynikiem zawodowych i prywatnych kontaktów jej właściciela ze środowiskiem romskim w Polsce i na świecie, współpracy z kolekcjonerami, antykwariuszami oraz licznych podróży na Bałkany, drugiej po Indiach ojczyzny Cyganów.

„Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”

Wtorek, 18 czerwca 2019

Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza zainteresowane osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą (nauczycieli, animatorów kultury, opiekunów zespołów artystycznych, członków stowarzyszeń, NGO, Kół Gospodyń Wiejskich, pracowników muzeów i bibliotek) na spotkanie informacyjne dotyczące kolejnej edycji programu Narodowego Centrum Kultury pn. „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”, którego operatorem w województwie świętokrzyskim jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 czerwca o godz. 15.00 w Sali Gabinetowej WDK przy ul. Ściegiennego 2.

Poznaliśmy zwycięzców 43. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 18 czerwca 2019

W niedzielę, 16 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów 43. Buskich Spotkań z Folklorem oraz finał wojewódzki 19. konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki regionu”.

Lato z Zameczkiem 2019

Wtorek, 18 czerwca 2019

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na wspólne, kreatywne spędzanie czasu w tegoroczne wakacje.

Spotkanie z Marcinem MELLEREM

Wtorek, 18 czerwca 2019

W salonie Empiku w Galerii Echo we wtorek 25 czerwca odbędzie się spotkanie z Marcinem MELLEREM – popularnym dziennikarzem, reporterem, historykiem z wykształcenia. Początek o godz.18.00.

Wakacje z Energetycznym Centrum Nauki KPT

Wtorek, 18 czerwca 2019

Czym zajmuje się nauka zwana daktyloskopią i w jaki sposób pomaga odkryć niewidoczne ślady? Dlaczego drzewa nazywamy „zielonymi płucami miast” i czemu w naturalnym środowisku żyją dłużej? Jak odczuwamy temperaturę? Zapraszamy na wakacje z Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Wakacje w Centrum to inny temat warsztatów na każdy dzień tygodnia. W okresie wakacyjnym będą również obowiązywać zmienione tury zwiedzania.

„Pamiątki Claire Darling” w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 czerwca 2019

W ramach cyklu „Kino Fenomenalnych Kobiet”, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Pamiątki Claire Darling” w reżyserii Julie Bertuccelli. Nowy film byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego i cenionej reżyserki („Kiedy Otar odszedł", „Drzewo", „Szkoła Babel"). W filmie już po raz dwunasty (!) spotykają się przed kamerą dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni.

„Alpine Wall Tour” w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu „Spotkania z Filmem Górskim”. Tym razem zobaczymy „Alpine Wall Tour” w reżyserii Wojtka Kozakiewicza. Dokument o dwóch wybitnych alpinistach – Łukaszu Dudku i Jacku Matuszku, którzy jako pierwszy zespół na świecie powtórzyli 1000-metrową drogę w północnych Włoszech – Brento Centro.

„Petra”- premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans hiszpańsko- francuskiego dramatu „Petra” w reżyserii Jaimego Rosalesa. Opowieść o kobiecie, która po śmierci matki, wyrusza na poszukiwania ojca, którego nigdy nie znała.

„Tajemnice Joan” w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu romantycznego „Tajemnice Joan” w reżyserii Trevora Nunn’a. Historia życia kobiety, która przez młodzieńczą miłość wikła się w aferę szpiegowską.

Kielce na fotografiach J. Buczkowskiego i P. Pierścińskiego

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Ośrodek Kultury „Ziemowit” zaprasza w piątek 21 czerwca o godz. 19.00 na otwarcie wystawy fotografii Janusza BUCZKOWSKIEGO i Pawła PIERŚCIŃSKIEGO „Kielce. Lata 1955-1975”.

Warsztaty piosenek żydowskich

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na bezpłatne warsztaty, podczas których Maniucha Bikont, śpiewaczka, znawczyni folkloru polskiego i żydowskiego nauczy ich piosenek żydowskich po hebrajsku i w jidisz. Uczestnicy warsztatów zaśpiewają kilka z tych piosenek podczas obchodów 73. rocznicy pogromu kieleckiego.

Chęciński Zamek Królewski i „Niemczówka” z nowymi atrakcjami

Piątek, 14 czerwca 2019

Prawdziwe rekordy popularności bije chęcińska warownia, do której zjeżdżają rzesze turystów z Polski i zagranicy. Po odrestaurowaniu zamek robi prawdziwe wrażenie, podobnie jak i renesansowa „Niemczówka“. Obydwa chęcińskie obiekty turystyczne cały czas wprowadzają kolejne atrakcje.

Rozstrzygnięcie konkursu „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje”

Czwartek, 13 czerwca 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Recykling na miarę”, podczas którego wyłoniono jego zwycięzców i wręczono nagrody. Z okazji ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, to właśnie on był inspiratorem prac nadesłanych przez uczestników.

Premiera Sieci „Suchedniów.Naturalnie”

Wtorek, 11 czerwca 2019

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica odbędzie się inauguracja Sieci Usług Turystycznych „Suchedniów.Naturalnie”. Początek o godzinie 19.00 w piątek 21 czerwca.

Starachowicki artysta Marcin Bondarowicz laureatem międzynarodowego konkursu w Chinach

Wtorek, 11 czerwca 2019

Wywodzący się ze Starachowic artysta plastyk Marcin BONDAROWICZ został laureatem międzynarodowego konkursu o tematyce ochrony środowiska „International Cartoon Competition on Environmental Protection 2018".

Warsztaty linorytu

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty linorytu – graficzne hand made. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin lub samodzielnych dzieci w wieku od 12 lat. Jeśli chcesz artystycznie spędzić czas podczas wakacji i poznać technikę graficzną – linoryt.

12...3

Ogólnopolski Festiwal Tańca 2019

15 czerwca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca.W finałowej...

„Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”

Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza zainteresowane osoby...

"Genius loci. Ulice miasta"

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca. Wystawa wysuwa...

Kielczanin w amerykańskim "Mam Talent"

18-letni gitarzysta Marcin Patrzałek - kielczanin wystąpił amerykańskim programie "Mam Talent"....

Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

Na lotnisku w Masłowie odbyły się XIII Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych...

Ogólnopolski Festiwal Tańca 2019 w WDK

W najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury po raz pierwszy...

Z Panem Scratchem za pan brat 2019

W dniu 12 czerwca 2019 r., w Kieleckim Parku Technologicznym w Kielcach, odbył się finał trzeciej...

„Zimna Wojna” w Kinie Fenomen

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Historia w Filmie". A w nim, najnowszy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 314 477
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności