Środa, 20 marca 2019 - Joachima, Kiry, Maurycego

Aktualności

Artur BARCIŚ w Chęcinach

Środa, 20 marca 2019

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Artur BARCIŚ będzie gościem najbliższego podwieczorku z gwiazdą w chęcińskim Centrum Kultury i Sportu. W środę 23 kwietnia o godz. 17.30 spotka się ze swoimi sympatykami w hali widowiskowo-sportowej „Pod basztami”. Opowie anegdoty o najciekawszych wydarzeniach ze swojego życia zawodowego i prywatnego, a z publicznością przeprowadzi muzyczną lekcję dykcji.

Nad rzeką, której nie było

Środa, 20 marca 2019

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza widzów od lat 10 na sztukę „Nad rzeką, której nie było”. To jeden z tych spektakli, które zabiorą młodego widza ze sobą w dorosłość. Premiera spektaklu odbyła się 26 maja 2018 roku.

ProFLAMENCO Trio wystąpi w WDK

Środa, 20 marca 2019

W niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi ProFLAMENCO Trio. Zespół wykonuje muzykę flamenco, połączoną z wpływami jazzu oraz etno. W jego skład wchodzą gitarzyści: Mateusz Górecki, Rainer Maria Nero i Jakub Niedoborek.

Warsztaty przedświąteczne w Suchedniowie

Środa, 20 marca 2019

Działający przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” Klub Seniora "Kreatywni” zaprasza wszystkich chętnych do twórczej pracy przy własnoręcznym wykonaniu wielkanocnych dekoracji świątecznych. Warsztaty odbędą się 13 kwietnia 2019 r. o godz. 16:00 w SOK "Kuźnica.

Wirus sławy

Środa, 20 marca 2019

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Wirus sławy" w wykonaniu Teatru Pegaz autorstwa i reżyserii Andrzeja Skorupskiego.

Realne-nierealne

Środa, 20 marca 2019

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach od 5 do 28 kwietnia będzie prezentowana wystawa fotografii autorstwa Agi Czyż zatytułowana "Realne- nierealne"

Światowy Dzień Wody w "Kubusiu"

Środa, 20 marca 2019

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca, ale Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przez dwa dni poprzez zabawę edukuje dzieci, ucząc je szacunku do wody.

Witold Gadowski w Kielcach

Środa, 20 marca 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim - dziennikarzem, publicystą, pisarzem i poetą.

Oblicza promocji turystycznej w Polsce i na Węgrzech

Środa, 20 marca 2019

W ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach 22 marca w godzinach od 10.30 do 15.30 odbędzie się konferencja turystyczna prezentująca najlepsze praktyki w obszarze polskiej i węgierskiej promocji turystycznej, jak i promowanie i zarządzanie produktami turystycznymi. Tematem przewodnim konferencji będą „Różne oblicza promocji turystycznej w Polsce i na Węgrzech - dobre praktyki".

Świętokrzyskie Targi Terrarystyczne

Środa, 20 marca 2019

Miłośnicy zwierząt i roślin egzotycznych będą mieli niepowtarzalną okazję, aby przyjrzeć się im z bliska, poznać prawdziwych hobbystów, hodowców i pasjonatów terrarystyki. 12 oraz 13 kwietnia w Targach Kielce odbędą się Świętokrzyskie Targi Terrarystyczne, organizowane przez Fundację Naukową Twórcze Myślenie we współpracy z Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.

Programowanie łączy pokolenia

Środa, 20 marca 2019

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego razem z Urzędem Komunikacji Elektronicznej zapraszają na bezpłatne międzypokoleniowe warsztaty, które odbędą się 6 kwietnia w ECN.

Węgierska sztuka

Środa, 20 marca 2019

W kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych otwarte zostaną dwie wystawy indywidualne artystów węgierskich związanych ze „Srebrnym Czworokątem”. W Galerii Małej prezentowane będzie malarstwo Szabiny Góré – wystawa artystki jest nagrodą Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach na Triennale Malarstwa Regionu Karpat. W Galerii Dolnej natomiast prezentowana będzie wystawa malarstwa i obiektów Tibora Urbána, który był dwukrotnie laureatem „Srebrnego Czworokąta”.

Topienie marzanny

Środa, 20 marca 2019

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już swój magiczny charakter i stały się jedynie barwnym reliktem przeszłości oraz zabawą.

Kielecki teatr od kulis

Wtorek, 19 marca 2019

Zyta Trych - kielecka poetka, prezes Towarzystwa Sztuk Pięknych w Kielcach będzie gościem spotkania, które odbędzie się 20 marca o godzinie 18.00 w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Brzezińskim-autorem "Drolerii"

Wtorek, 19 marca 2019

W księgarni CK Wiedza przy ul. Sienkiewicza 72 w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Brzezińskim – kieleckim autorem opowiadań fantasy i S-F, który właśnie wydał swój debiutancki tomik „Drolerie”. Początek o godz. 17.00 we wtorek 26 marca. Wstęp wolny.

Nagroda dla Anny Domalewskiej

Wtorek, 19 marca 2019

Aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach - Anna Domalewska otrzymała nagrodę POLUNIMY dla najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia w 2018 roku, za rolę Wandy w spektaklu „Gniazdo” Marii Wojtyszko, w reżyserii Roberta Drobniucha. Jury doceniło jej „wyrazisty temperament sceniczny”.

"NIECZYSTE MALARSTWO" R.Czępińskiego w BWA w Sandomierzu

Wtorek, 19 marca 2019

W Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu można oglądać wystawę prac Rafała Czempo Czępińskiego - „Nieczyste Malarstwo”.

Warsztaty wielkanocne

Wtorek, 19 marca 2019

W Muzeum Archeologicznym w Wiślicy - filii Muzeum Narodowego w Kielcach odbędą się warsztaty wielkanocne.

"Wszystkie dzieci świata" w Muzeum Dialogu Kultur

Wtorek, 19 marca 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na wystawę zdjęć wyróżnionych w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Wszystkie dzieci świata” zorganizowanym przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Fotografie można oglądać do końca marca.

Ilustracje w dziełach Żeromskiego

Wtorek, 19 marca 2019

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego organizuje zajęcia edukacyjne poświęcone problematyce ilustracji oraz subiektywnej interpretacji fragmentów dzieł Stefana Żeromskiego oraz lekcje muzealne poświęcone sylwetkom znanych polskich ilustratorów.

Warsztaty w marcu

Wtorek, 19 marca 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na warsztaty dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych.

Dzieje szkła kryształowego

Wtorek, 19 marca 2019

Szkło kryształowe… czyli jakie? Wykład z cyklu "Niedziela w muzeum" pomoże odpowiedzieć nie tylko na to pytanie, ale i szereg innych związanych z produkcją szkła kryształowego.

Jestem z Wenus czy z Marsa?

Wtorek, 19 marca 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na sobotnie warsztaty familijne.

Promocja książki Macieja Skrobota pt. „Rejon NSZ Małogoszcz”

Wtorek, 19 marca 2019

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego zaprasza na prezentację nowości wydawniczej autorstwa Macieja Skrobota pt. „Rejon NSZ Małogoszcz”. Spotkanie odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 17:30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Małogoszczu.

Bożyszcze kobiet

Wtorek, 19 marca 2019

Marzyliście kiedyś o czymś szalonym? Barney – bohater spektaklu „Bożyszcze kobiet” z Teatru Capitol miał właśnie takie marzenie. Wiódł poczciwe, spokojne, szczęśliwe życie u boku kobiety, która nie dość, że była jego żoną, to na dodatek również przyjaciółką. Miał mądre, pracowite dzieci, a nawet własny biznes, który przynosił sensowne pieniądze. Życie Barney’a było tak poukładane, że dokładnie wiedział, co go czeka następnego dnia. Brakowało mu w życiu odrobiny szaleństwa, więc postanowił… zdradzić żonę!

W Chinach i o Chinach

Wtorek, 19 marca 2019

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej pt. "W Chinach i o Chinach".

Obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Wtorek, 19 marca 2019

Szereg atrakcji oraz wydarzeń rangi międzynarodowej czeka kielczan i przyjezdnych gości w dniach 21-24 marca 2019 roku. Obchodzić będziemy w tym czasie, już po raz kolejny Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Tym razem w Kielcach.

Dzienniki gwiazdowe

Wtorek, 19 marca 2019

Teatr Groteska zaprasza na scenę Kieleckiego Centrum Kultury na spektakl "Dzienniki gwiazdowe" według powieści Stanisława Lema.

Sandomierskie Centrum Kultury Jazzowym Domem Kultury

Poniedziałek, 18 marca 2019

Sandomierskie Centrum Kultury dzięki współpracy z Fundacją Polski Jazz otrzymało miano Jazzowego Domu Kultury. Efektem tej kooperacji będą odbywające się w roku 2019 comiesięczne koncerty w ramach projektu Polski Jazz 360°. Projekt ma na celu propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności.

Od rozbiorów do powstania styczniowego

Poniedziałek, 18 marca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie zatytułowane "Od rozbiorów do powstania styczniowego", które odbędzie się 20 marca o godzinie 17.00.

„WYGRAJ SUKCES” - kwalifikacje

Poniedziałek, 18 marca 2019

W piątek 22 marca mija ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w 24 Konkursie Piosenki „WYGRAJ SUKCES” organizowanym przez Tarnobrzeski Dom Kultury. Jednym z organizatorów kwalifikacji jest Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Odbędą się one 26 kwietnia o godz. 16.00 w „Egipcjance”. Podczas kwalifikacji soliści wykonają jeden wybrany przez siebie utwór.

Poznaliśmy laureatów w Dziecięcej Estradzie Folkloru 2019

Poniedziałek, 18 marca 2019

W minioną sobotę, 16 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony Dziecięcej Estrady Folkloru. Na scenie WDK zaprezentowało się w sumie 19 wokalistów, zespołów ludowych i śpiewaczych z regionu świętokrzyskiego. Nagrody w przeglądzie przyznawano w trzech kategoriach.

Węgry w fotografii

Poniedziałek, 18 marca 2019

W Ośrodku Kultury “Ziemowit” odbędzie się wernisaż wystawy “Węgry w fotografii Augustyna Michała Kwasowskiego”.

Wszystkie myszy lubią ser

Poniedziałek, 18 marca 2019

Z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na aktorskie czytanie sztuki „Wszystkie myszy lubią ser”, które odbędzie się 23 marca o godz. 15.00.

MBP zaprasza

Poniedziałek, 18 marca 2019

W ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przygotowała wystawę literatury węgierskiej, gry i zabawy literacko-plastyczne dla dzieci dotyczące zabytków i ciekawych miejsc Węgier, głośne czytanie baśni węgierskich dla dzieci, spotkanie z kulturą węgierską.

Gustaw Herling-Grudziński (1919-2000)

Poniedziałek, 18 marca 2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na wystawę "Gustaw Herling-Grudziński (1919-2000)” zorganizowaną w ramach obchodów Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Moja lewa stopa

Poniedziałek, 18 marca 2019

"Moja lewa stopa" - film nagrodzony dwoma Oskarami będzie można obejrzeć 27 marca o godzinie 18.30 w kieleckiej filharmonii.

"Niechajże ujrzę, jak dusza Wam płonie! "

Piątek, 15 marca 2019

Kieleckie Towarzystwo Naukowe oraz Muzeum Dialogu Kultur zapraszają na wykład z cyklu "Wiedza: otwarte!".

Kalendarz charytatywny

Piątek, 15 marca 2019

Sześcioro dzieci z regionu świętokrzyskiego w wieku od kilku miesięcy do kilku lat spróbowało swoich sił w roli modeli. Ich zdjęcia pojawiły się w kalendarzu na 2019 rok. Udział dzieci w sesji zdjęciowej jest walką o własne zdrowie. Zdjęcia do kalendarza charytatywnego powstały w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

O!PLA 2019

Piątek, 15 marca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA, który odbędzie się w dniach 8 – 12 kwietnia. W ramach festiwalu rano będą prezentowane pokazy dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, a wieczorem – dla dorosłych. Wstęp wolny.

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Moja pasja - fotografia

Zdjęcia pochodzącej z Kielc fotografki Emilii Pluty znalazły się na internetowej platformie...

Pełna micha 2019

13 marca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz zwierząt.

XIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim oraz VI w Języku Niemieckim

18 marca 2019 r., w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się przegląd teatrów w języku angielskim i...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Koncert "Do Gwiazd" pamięci Bronka Opałki

W sobotę 23 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert "Do Gwiazd" poświęcony...

III Koncert charytatywny DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ

3 marca 2019 r w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się trzeci zimowy koncert charytatywny...

Do Gwiazd

23 lutego 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się się koncert pamięci Bronisława...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 953 086
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności