Sobota, 15 maja 2021 - Dionizego, Nadziei, Zofii

Aktualności

Najbliższe wydarzenia oraz Noc Muzeów w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Piątek, 14 maja 2021

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, po ogłoszeniu luzowania obostrzeń związanych z pandemią- rusza z kopyta, przygotowując dla nas szereg ciekawych wydarzeń kulturalnych, w tym wystaw, przedstawień oraz zabaw.

Pińczowska „przystań kultury” wyruszyła w trasę

Piątek, 14 maja 2021

Kultura bardziej dostępna. Kultura jeszcze bliżej Ciebie. To główna idea projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, którego realizację rozpoczyna majowy cykl warsztatów rękodzielniczych. „Przystań kultury" odwiedzi różne miejsca na mapie gminy Pińczów dostarczając bogatą ofertę zajęć, spotkań i wydarzeń; wszystko dostępne bezpłatnie dla uczestników dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.

Noc muzeów w Michniowie

Piątek, 14 maja 2021

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zaprasza 15 maja 2021 roku na Noc Muzeów.

Konkurs na najciekawszą stylizację miasta Kielce

Piątek, 14 maja 2021

Dom Kultury Zameczek zaprasza wszystkich miłośników mody na najciekawszą stylizację modową Miasta Kielce.

Szkło z Sandomierza w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Piątek, 14 maja 2021

14 maja o godz. 18.00 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy ''Szkło z kolekcji BWA Sandomierz''. Współorganizatorem wydarzenia jest BWA Sandomierz oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuk Pięknych "Strefa Sztuki".

Przeszłość przyszłości - otwarcie wystawy

Czwartek, 13 maja 2021

13 maja 2021 r. z okazji Europejskiej Nocy Muzeów została otwarta wystawa plenerowa "Przeszłość przyszłości" Dzieła sztuki z kolekcji Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Noc Muzeów 2021

Czwartek, 13 maja 2021

15 maja odbędzie się coroczna akcja „Noc Muzeów”- dzień, w którym instytucje kultury otwierają swoje podwoje dla zwiedzających, w godzinach wieczornych. Niestety w tym roku, przez wzgląd na obostrzenia związane z pandemią, większość instytucji przeniosła „Noc Muzeów” do Internetu. Mimo to, jest to niesamowita okazja na zupełnie inne spojrzenie na zgromadzone przez nie eksponaty.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na spektakle!

Czwartek, 13 maja 2021

Luzowanie obostrzeń związanych z pandemią staje się faktem. Nowe przepisy objęły między innymi instytucje kultury. W związku z tym Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach, wraca do pracy i serdecznie zaprasza widzów na spektakl „Szalone Nożyczki” w reżyserii Jerzego Bończaka!

Kino Fenomen zaprasza na seanse i do kina plenerowego!

Środa, 12 maja 2021

Nieustająco Kino Fenomen zaprasza do swojej wirtualnej Sali kinowej na portalu mojeekino.pl. Na miłośników srebrnego ekranu czeka jeszcze wiele wydarzeń specjalnych, które zadowolą każdego kinomana.

Ośrodek Tradycji Garncarstwa w Chałupkach

Wtorek, 11 maja 2021

Począwszy od wtorku 11 maja został ponownie otwarty dla zwiedzających Ośrodek Tradycji Garncarstwa w Chałupkach w gminie Morawica.

I Gminny Rajd Pieszy w Górnie

Wtorek, 11 maja 2021

Gminny Ośrodek Kultury w Górnie organizuje I Gminny Rajd Pieszy. Start w niedzielę 16 maja o godz. 11:00 z tarasu widokowego w Krajnie.

BSCK poszukuje wolontariuszy

Wtorek, 11 maja 2021

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza młodych melomanów do współpracy przy organizacji 27. MFM im. Krystyny Jamroz.

Świat Ojca Mateusza

Wtorek, 11 maja 2021

Do turystycznego pejzażu Sandomierza powróciło po wielu miesiącach muzeum „Świat Ojca Mateusza”. Jest dostępne dla zwiedzających podobnie jak inne placówki muzealne od 4 maja.

„Lato w Teatrze 2021”

Wtorek, 11 maja 2021

Projekt „Szkoła Sztuk” znalazł się w gronie wniosków najwyżej ocenionych przez Zespół Sterujący (Komisję Ekspertów) programu „Lato w Teatrze 2021” i otrzymał dofinansowanie w tej edycji programu.

Świętokrzyskie z natury

Wtorek, 11 maja 2021

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach zaprasza w najbliższą sobotę 15 maja o godz. 17:00 na wernisaż wystawy „Świętokrzyskie z natury” rodzeństwa Stacherów.

Zegar słoneczny tabliczkowy

Poniedziałek, 10 maja 2021

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie prezentuje kolejny eksponat tygodnia. Jest to pochodzący z Francji zegar słoneczny tabliczkowy z 1750 r.

"Szwarc-Bronikowski. Podróże w nieznane"

Poniedziałek, 10 maja 2021

W Muzeum Okręgowym w Sandomierzu zostanie otwarta wystawa opowiadająca o życiu Stanisława Szwarc-Bronikowskiego, cenionego podróżnika, reżysera i operatora filmowego, publicysty, żołnierza AK. To pierwsza w Polsce ekspozycja, która przedstawia życiową drogę i dorobek zawodowy tytułowego bohatera.

Otwarcie wystawy „… z ziemi włoskiej do Polski… "

Poniedziałek, 10 maja 2021

W Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej otwarta została wystawa „… z ziemi włoskiej do Polski… czyli dzieje Mazurka Dąbrowskiego”. Prezentowanych jest na niej blisko 100 muzealiów, w większości pochodzących z Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Majowe warsztaty

Poniedziałek, 10 maja 2021

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zapowiada na maj cykl warsztatów rękodzielniczych.

Od dziś czynne świetlice

Poniedziałek, 10 maja 2021

Od poniedziałku 10 maja Centrum Edukacji i Kultury w Ciekotach wznawia zajęcia w świetlicach prowadzonych przez swoich instruktorów.

Galeria historyczna w Koprzywnicy

Poniedziałek, 10 maja 2021

Rozrasta się galeria historyczna Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy.

Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" wyróżniony na przeglądzie "Złoty Kłos"

Piątek, 7 maja 2021

Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" został wyróżniony na XXVII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos”. To pierwszy znaczący sukces zespołu, po wznowieniu jego działalności.

30. rocznicy pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Kielc i Masłowa.

Piątek, 7 maja 2021

Rozpoczęły się przygotowania do uroczystych obchodów 30. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach i uroczystej mszy świętej na lotnisku w Masłowie.

Pogrzeb M. Ziąbera

Piątek, 7 maja 2021

Na cmentarzu w Cedzynie spoczęły dziś prochy zmarłego 28 kwietnia Mirosława Ziąbera – muzyka, kompozytora, aranżera i pedagoga, przez wiele lat związanego z Młodzieżowym Domem Kultury w Kielcach.

"Ani sen, ani jawa"

Piątek, 7 maja 2021

W Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria w Kielcach prezentowane będą prace fotograficzne Andrzeja Borysa.

Kulturalnie do matury

Piątek, 7 maja 2021

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejny podcast z cyklu "#kulturalnie do matury". Tym razem będzie o komunikacji językowej.

29. Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę"

Piątek, 7 maja 2021

Znamy już nowy termin 29. Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę". Spektakle teatralne będą prezentowane od 29 maja w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Plebiscyt otworzy sztuka “Loretta” George’a F. Walkera w reżyserii Michała Kotańskiego.

„Dobre Nowiny – postcovidowa inicjatywa kulturalna”.

Piątek, 7 maja 2021

Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach realizuje projekt „Dobre Nowiny – postcovidowa inicjatywa kulturalna”.

Semper Fidelis

Piątek, 7 maja 2021

Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza do udziału w trzeciej edycji Nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Semper Fidelis”. Zgłoszenia kandydatur do nagrody przyjmowane są do 15 czerwca.

2. Festiwal Sztuki i Mediów

Piątek, 7 maja 2021

Znany jest już termin 2. Festiwalu Sztuki i Mediów 2021 w Ciekotach. Odbędzie się w dniach 2 – 4 lipca.

Z cyklu „Pisarze urodzeni w …”

Piątek, 7 maja 2021

W cyklu „Pisarze urodzeni w …”, proponowanym przez bibliotekę w Brzezinach, przyszła kolej na maj. A w nim pojawili się na świecie m.in.: Jan Parandowski i Henryk Sienkiewicz.

English Proverbs and Idioms Ilustrated

Piątek, 7 maja 2021

Rozstrzygnięty został konkurs pod hasłem English Proverbs and Idioms Ilustrated. W konkursie wzięli udział studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy przygotowali prace plastyczne.

Zespoły z powiatu kieleckiego docenione

Piątek, 7 maja 2021

Sześć zespołów ludowych z powiatu kieleckiego zostało wyróżnionych w 28. Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos".

Muzeum Laurensa Hammonda

Piątek, 7 maja 2021

W najbliższą sobotę w Domu Środowisk Twórczych otwarte zostanie Muzeum Hammonda, które wcześniej było oddziałem Muzeum Zabawek i Zabawy i mieściło się przy ulicy Kościuszki 13 w Kielcach.

Życzenia dla mam

Piątek, 7 maja 2021

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, Buskie Samorządowe Centrum Kultury przygotowuje koncert życzeń dla mam on-line.

Wystawa „Szkło z kolekcji BWA Sandomierz”

Piątek, 7 maja 2021

Wystawa „Szkło z kolekcji BWA Sandomierz” zostanie otwarta w piątek 14 maja w Instytucie Dizajnu w Kielcach.

VI Miejski Turniej Języka Angielskiego

Piątek, 7 maja 2021

27 maja odbędzie się VI Miejski Turniej Języka Angielskiego „Young English Wizards” dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. W konkursie mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja.

Nagroda za promocję

Piątek, 7 maja 2021

W oczekiwaniu na 48. Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa w Skarżysku Kamiennej (28 - 30 maja 2021 r.) – Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku informuje o nagrodzie związanej z poprzednią edycją.

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza

Piątek, 7 maja 2021

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w 78. rocznicę mordu na dzieciach żydowskich organizuje spotkanie przy grobie zamordowanych dzieci na kieleckim cmentarzu żydowskim.

KTT na lubelskiej scenie

Piątek, 7 maja 2021

Kielecki Teatr Tańca będzie gościł 1 czerwca na scenie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie ze spektaklem "Alicja w Krainie Czarów" w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka.

Noc Muzeów 2021

15 maja odbędzie się coroczna akcja „Noc Muzeów”- dzień, w którym instytucje kultury otwierają...

MODERNIZM CZY MODERNIZACJA odcinek IV

Skarżysko-Kamienna historycznie stanowi ważny ośrodek przemysłowy oraz węzeł komunikacyjny. W...

I Gminny Rajd Pieszy w Górnie

Gminny Ośrodek Kultury w Górnie organizuje I Gminny Rajd Pieszy. Start w niedzielę 16 maja o...

Świętokrzyskie z natury

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach zaprasza w najbliższą sobotę 15 maja o godz....

Noc Muzeów 2021

15 maja odbędzie się coroczna akcja „Noc Muzeów”- dzień, w którym instytucje kultury otwierają...

Zmarł Mirosław Ziąber

Dziś w Kielcach zmarł po długiej chorobie Mirosław Ziąber – muzyk, kompozytor, aranżer i pedagog,...

Witaj majowa jutrzenko - koncert w WDK

„Witaj maj, trzeci maj, u Polaków błogi raj” - ta melodia zabrzmiała w premierowym widowisku...

Pogrzeb M. Ziąbera

Na cmentarzu w Cedzynie spoczęły dziś prochy zmarłego 28 kwietnia Mirosława Ziąbera – muzyka,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 47 562 820
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności