Wtorek, 2 marca 2021 - Halszki, Heleny, Karola

Aktualności

Album Sienkiewicza

Wtorek, 2 marca 2021

W zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach znajduje się "Album jubileuszowe Henryka Sienkiewicza".

Zmiany godzin otwarcia MZiZ

Wtorek, 2 marca 2021

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach informuje o zmianie godzin otwarcia. Nowe godziny obowiązują od 1 marca 2021 roku.

"Światy widziane" Andrzeja Grudnia

Wtorek, 2 marca 2021

Galeria Sztuki Współczesnej "Oranżeria" w Domu Środowisk Twórczych zaprasza na wernisaż wystawy fotografii "Światy widziane" Andrzeja Grudnia.

"Głosy kobiet. Siła w różnorodności"

Poniedziałek, 1 marca 2021

Przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet Muzeum Narodowe w Kielcach rozszerza stałą ekspozycję w Muzeum Dialogu Kultur o wątki przedstawiające różnorodne głosy kobiet i ich walkę o równouprawnienie na przestrzeni dziejów.

Z okazji rocznicy śmierci Zofii Stryjeńskiej

Poniedziałek, 1 marca 2021

Muzeum Narodowe w Kielcach i Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przygotowały wykład z okazji rocznicy śmierci Zofii Stryjeńskiej.

Historia feminizmu cz.2

Poniedziałek, 1 marca 2021

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejny podcast. Tym razem spotkanie poświęcone będzie historii feminizmu.

Komunikat

Poniedziałek, 1 marca 2021

Informujemy Państwa, że według obowiązujących aktualnie obostrzeń i ograniczeń sanitarnych, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach prowadzi działalność w ograniczonym zakresie, podobnie jak kina, teatry, opery i filharmonie.

Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej

Poniedziałek, 1 marca 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach rozpoczyna Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej, zainicjowany przez kanadyjską pisarkę Ritę Y. Toews. Celem akcji jest promocja i popularyzacja e-booków i e-czytania. Tegoroczny Tydzień Książki Elektronicznej trwa od 1 do 7 marca.

Konkurs „Postać kobieca w literaturze dla dzieci i młodzieży”

Poniedziałek, 1 marca 2021

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z terenu gminy pn. „Postać kobieca w literaturze dla dzieci i młodzieży”.

Dzień Kobiet na ludowo

Poniedziałek, 1 marca 2021

Dom Kultury w Małogoszczu proponuje świętowanie Dnia Kobiet na ludowo.

"Piękno kobiety" on-line

Poniedziałek, 1 marca 2021

W Domu Kultury w Końskich trwają przygotowania do programu „Piękno kobiety”, który będzie można zobaczyć na fanpage’u placówki w niedzielę 7 marca o godz. 18:00.

VI Konkurs Teatrów Tańca

Poniedziałek, 1 marca 2021

Tegoroczny Konkurs Teatrów Tańca potrwa od 15 do 18 kwietnia. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca. Organizatorem konkursu jest Kielecki Teatr Tańca.

Koncert on-line z okazji Dnia Kobiet w Chęcinacch

Poniedziałek, 1 marca 2021

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza na koncert on-line z okazji Dnia Kobiet.

Rodzinny konkurs na kartkę wielkanocną

Poniedziałek, 1 marca 2021

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie przypomina, że jeszcze tylko przez kilka ni – do 10 marca – można nadsyłać prace do rodzinnego konkursu na kartkę wielkanocną.

Spektakl "Klątwa rodziny Kennedych"

Poniedziałek, 1 marca 2021

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza na najnowszy spektakl pt. "Klątwa rodziny Kennedych" Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina - laureatów Paszportów Polityki.

Muzeum im. Przypkowskich zaprasza

Poniedziałek, 1 marca 2021

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie od wtorku 2 marca będzie ponownie czynne w pełnym wymiarze, tj. od wtorku do niedzieli w godz. 8:00 -16:00.

„Dolina Bogów” w Kinie Fenomen

Poniedziałek, 1 marca 2021

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokazy filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego.

Ikona podróżna z przełomu XIX i XX w.

Poniedziałek, 1 marca 2021

Nowy miesiąc i nowy obiekt miesiąca na stronie Muzeum Regionalnego w Pińczowie. Tym razem jest to ikona podróżna z przełomu XIX i XX w.

„Supernova” w Kinie Fenomen

Poniedziałek, 1 marca 2021

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Supernova” w reżyserii Bartosza Kruhlika. Znany polityk powoduje wypadek drogowy, po którym matka i dwójka dzieci walczą o życie.

„Słudzy” w Kinie Fenomen

Poniedziałek, 1 marca 2021

W ramach cyklu Widnokrąg Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu „Słudzy”. Osadzony w realiach zimnej wojny, czarny kryminał Ostrochovský'ego skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdają sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.

Wystawa „Ne’edár /נֶעְדַּר /Nieobecni…” dłużej

Poniedziałek, 1 marca 2021

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu informuje, że wystawa „Ne’edár /נֶעְדַּר /Nieobecni – z dziejów społeczności żydowskiej w Sandomierzu” będzie dostępna dłużej niż planowano. Wszystkich, którzy nie mieli okazji jej obejrzeć, placówka zaprasza do 2 kwietnia.

Konkurs na logo rozstrzygnięty

Poniedziałek, 1 marca 2021

26 osób – uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów, zamieszkałych bądź uczących się na terenie województwa świętokrzyskiego, wzięło udział w konkursie na logo Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na konkurs wpłynęło 38 projektów.

„Podziemie niepodległościowe na Kielecczyźnie po 1944 r.”

Poniedziałek, 1 marca 2021

Wystawa „Podziemie niepodległościowe na Kielecczyźnie po 1944 r.”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach, prezentuje najważniejsze informacje na temat podziemia antykomunistycznego w ujęciu lokalnym.

Wędrująca osada

Poniedziałek, 1 marca 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu "Curriculum vitae".

Konkurs zimowy

Poniedziałek, 1 marca 2021

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych rozstrzygnęło konkurs o tematyce zimowej.

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Poniedziałek, 1 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci żołnierzy, którzy w latach 1945-1956 walczyli w konspiracji przeciw władzy komunistycznej oraz przeciwstawiali się sowieckiej agresji. W latach 1945 - 1956 w szeregach konspiracji walczyło od 120 do 180 tysięcy żołnierzy. Zrzeszeni byli w kilkunastu organizacjach niepodległościowych.

„Wyklęci GO!”

Poniedziałek, 1 marca 2021

Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie „Wyklęci GO!”.

Wystawa fotografii "w Bieszczadach"

Piątek, 26 lutego 2021

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do obejrzenia wystawy prac Rafała Nowaka zatytułowanej „w Bieszczadach”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 27 lutego o godz. 18:00 w Galerii Fotografii MCK. Wstęp wolny.

"Historia z jednego dokumentu..."

Piątek, 26 lutego 2021

W ramach cyklu "Historia z jednego dokumentu..." kieleckie Archiwum Państwowe przedstawia materiały dotyczące Szkoły Szybowcowej w Polichnie.

Centrum Geoedukacji zaprasza

Piątek, 26 lutego 2021

W Centrum Geoedukacji wystawę stałą można zwiedzać na trzy sposoby.

„Kłamstwo” we Włoszczowie

Piątek, 26 lutego 2021

Dom Kultury we Włoszczowie zaprasza na wielokrotnie przekładany spektakl „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Odbędzie się w poniedziałek 8 marca o godz. 18:00 i będzie doskonałym pomysłem na świętowanie Dnia Kobiet.

Wygraj katalog wystawy

Piątek, 26 lutego 2021

W tym roku kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych postanowiło świętować Dzień Kota do… 12 marca, czyli do końca trwania wystawy „Dwanaście kalendarzy, dwunastu artystów”. Z tej okazji BWA zaprasza do udziału w konkursie.

Konkurs "Zimowy pejzaż" podsumowany

Piątek, 26 lutego 2021

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej podsumowano konkurs plastyczny „Zimowy pejzaż”.

Droga bieli

Piątek, 26 lutego 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do Buska-Zdroju na wystawę prac Beaty Bugaj Tomaszewskiej. Wystawa jest nagrodą Hotelu Bristol Art & Medical SPA w Przedwiośniu 2020. Wystawę można do 15 marca 2021 roku.

Zajęcia edukacyjne w BWA

Piątek, 26 lutego 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne popołudniowe zajęcia o sztuce w formie zdalnej, odrębne dla różnych grup wiekowych.

Kartka z kalendarza

Piątek, 26 lutego 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza grupy dzieci i młodzieży na bezpłatne zdalne warsztaty plastyczne z cyklu „Spotkania ze sztuką online”, na których uczestnicy zrobią dowolną kartkę z kalendarza.

Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg” z planami na wakacje

Piątek, 26 lutego 2021

Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg” pozyskało dwie dotacje ze Starostwa Powiatowego w Skarżysku z dziedziny kultury oraz turystyki i krajoznawstwa.

Dzień Kobiet w Sandomierzu

Piątek, 26 lutego 2021

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza 8 marca br. wszystkie panie do skorzystania z wyjątkowej oferty, przygotowanej specjalnie na Dzień Kobiet.

Trasa Podziemna w Złotej Dziesiątce

Piątek, 26 lutego 2021

W Złotej Dziesiątce najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego znalazła się Trasa Podziemna w Sandomierzu. W 2020 roku spacerowało nią 64.051 turystów, to o 100 tysięcy mniej niż w roku poprzednim.

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych

Piątek, 26 lutego 2021

Obchody Europejskiego Dnia Pamięci Sprawiedliwych w Chmielniku zaplanowano na czwartek 4 marca w dawnej synagodze. Początek o godz. 10.30.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 46 522 191
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności