Piątek, 22 marca 2019 - Bogusława, Jagody, Katarzyny

Aktualności

Koncert Marceliny w ramach Record Store Day

Piątek, 22 marca 2019

Będzie to koncert akustyczny w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy, czwarty, studyjny album Marceliny "Koniec wakacji". Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami.

Spotkanie z pisarką

Piątek, 22 marca 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Krystyną Mirek - pisarką i autorką książek obyczajowych. Na swoim koncie ma kilkanaście książek.

Uszyj to sam

Piątek, 22 marca 2019

Już po raz ósmy w Ambasadzie Dizajnu odbędą się warsztaty dla dorosłych i młodzieży z cyklu "Uszyj to sam". Zajęcia skierowane są w szczególności do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z szyciem. Na najbliższych uczestnicy wykonają crossbody bag z nietypowych materiałów.

Kwiecień w "Kubusiu"

Piątek, 22 marca 2019

W kwietniu Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza dorosłych widzów na premierę spektaklu "Makbet", a dzieci na spektakle: „Misiaczek”, „Kapitan Porządek”, „Zmruż oczko”, „A niech to Gęś kopnie”, „O Rybaku i Złotej Rybce”.

Filmujemy Kielce

Piątek, 22 marca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach organizuje piątą edycję konkursu "Filmujemy Kielce".

Wiosenna oferta Szkoły Tańca CHARLESTON

Piątek, 22 marca 2019

Szkoła Tańca CHARLESTON Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach serdecznie zaprasza kurs tańca towarzyskiego dla początkujących. Zajęcia odbywać się będą we wtorki w godzianch od 18.00 do 19.30. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 2 kwietnia. Kwietniowa oferta skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych. Szczegółowych informacji nt. wszystkich kursów i grup tanecznych działających w ST CHARLESTON oraz zapisów na zajęcia udziela: Aleksandra Kwapisz pod numerami telefonów: 698 655 680, 516 959 549.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2019

Piątek, 22 marca 2019

Do 30 września 2019 roku można zgłaszać się do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Wielka Wyprzedaż Garażowa w WDK

Piątek, 22 marca 2019

28 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejna odsłona Wielkiej Wyprzedaży Garażowej. Tego dnia każdy kto zapragnie pozbyć się lub wymienić niepotrzebne rzeczy, które zalegają w garażu, czy szafie będzie miał do tego idealna okazję. Pierwsza edycja, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku zakończyła się powodzeniem i cieszyła dużym zainteresowaniem kielczan.

Rocznica bitwy pod Mieronicami

Czwartek, 21 marca 2019

W niedzielę 24 marca odbędą się w Małogoszczu uroczystości związane z 155 rocznicą bitwy pod Mieronicami. Potyczka miała miejsce w okresie powstania styczniowego 25 marca 1864 roku

Młodzieżowe Zatargi z Teatrem

Czwartek, 21 marca 2019

Teatr Zbożowy, prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów, będzie reprezentował Kielce i region świętokrzyski na XVI Młodzieżowych Zatargach z Teatrem, które odbędą się w dniach od 22 do 24 marca w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Oprowadzanie po wystawie

Czwartek, 21 marca 2019

W najbliższą niedzielę Instytut Dizajnu zaprasza na oprowadzanie po wystawie ''Karol Śliwka. Polskie projekty polscy projektanci'' połączone z sprzedażą katalogu towarzyszącego wystawie! O twórczości Karola Śliwki oraz o tym, jak powstawała wystawa, opowie projektantka ekspozycji – Dominika Janicka.

„Wiosna z Janem Dobkowskim”-wystawa w Busku

Czwartek, 21 marca 2019

Fundacja NOWA PRZESTRZEŃ SZTUKI oraz Dorota i Tomasz Tworkowie zapraszają na otwarcie wystawy „Wiosna z Janem Dobkowskim”. Wernisaż wystawy w sobotę 23 marca o godz. 17.00 w hotelu Bristol Art & Medical SPA w Busku Zdroju.

Spotkanie z twórcami filmu nagrodzonego w Hollywood

Czwartek, 21 marca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 28 marca o godz. 17.00 na spotkanie z twórcami filmu „Credo”. Autor zdjęć – kielczanin Mateusz Śliwa – otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia na Independent Short Film Festival (Niezależnym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych) w Los Angeles.

XIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów w języku angielskim rozstrzygnięty!

Czwartek, 21 marca 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach już po raz 13. odbył się Świętokrzyski Przegląd Teatrów w języku angielskim. Uczniowie świętokrzyskich palcówek rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów oraz szkól ponadgimnazjalnych.

"A towar i tak pójdzie..."

Czwartek, 21 marca 2019

W czytelni Instytutu Dizajnu odbędzie się spotkanie z kolekcjonerem Damianem K. Dudkiem i jego autorski wykład "A towar i tak pójdzie... Estetyka polskich opakowań w latach 1957-1979". Bazując na historii konkretnych obiektów ze swojej kolekcji, Damian K. Dudek przybliży starania polskich projektantów o ciekawe, czytelne i atrakcyjne opakowania w trudnych czasach PRL.

Koncert w ZPSM

Czwartek, 21 marca 2019

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz Społeczny Komitet Obchodów Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zapraszają 22 marca o godz. 11.30 do siedziby szkoły przy ul. Wojewódzkiej 12 na koncert dedykowany wybitnemu pisarzowi i intelektualiście, więźniowi sowieckiego łagru, honorowemu obywatelowi Kielc - Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu.

Dzień Teatru Lalkowego

Czwartek, 21 marca 2019

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Teatru Lalkowego.

Paszporty Paragwaju

Czwartek, 21 marca 2019

Poznaj nieznaną historię udziału polskiej dyplomacji w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej.

“Mój piękny syn” w Kinie Fenomen

Czwartek, 21 marca 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na dramat w reżyserii Felixa Van Groeningena. Wzruszający film opowiada o rodzinie, która walczy z uzależnieniem młodego chłopaka. W jednej z rół głównych- Steve Carell.

„ÁGA” w Kinie Fenomen

Czwartek, 21 marca 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego dzieła uznanego reżysera Milko Lazarova. „Ága", jeden z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018, to pełna czułości oda do ginącego świata, powstała na przekór rzeczywistości, w której tylko dystans i emocjonalny chłód gwarantują przetrwanie.

“Roma” w Kinie Fenomen

Czwartek, 21 marca 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film “Roma” w reżyserii Alfonso Cuaróna. Wielokrotnie nagradzane dzieło meksykańskiego reżysera, opowiadające historię rodzinnych konfliktów i relacji w środowisku indiańskiego ludu Misteków. Tłem dla tej opowieść są przemiany polityczne i społeczne w stolicy Meksyku.

Światowy Dzień Poezji

Czwartek, 21 marca 2019

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Ideą jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji.

Artur BARCIŚ w Chęcinach

Środa, 20 marca 2019

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Artur BARCIŚ będzie gościem najbliższego podwieczorku z gwiazdą w chęcińskim Centrum Kultury i Sportu. W środę 23 kwietnia o godz. 17.30 spotka się ze swoimi sympatykami w hali widowiskowo-sportowej „Pod basztami”. Opowie anegdoty o najciekawszych wydarzeniach ze swojego życia zawodowego i prywatnego, a z publicznością przeprowadzi muzyczną lekcję dykcji.

Nad rzeką, której nie było

Środa, 20 marca 2019

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza widzów od lat 10 na sztukę „Nad rzeką, której nie było”. To jeden z tych spektakli, które zabiorą młodego widza ze sobą w dorosłość. Premiera spektaklu odbyła się 26 maja 2018 roku.

ProFLAMENCO Trio wystąpi w WDK

Środa, 20 marca 2019

W niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi ProFLAMENCO Trio. Zespół wykonuje muzykę flamenco, połączoną z wpływami jazzu oraz etno. W jego skład wchodzą gitarzyści: Mateusz Górecki, Rainer Maria Nero i Jakub Niedoborek.

Warsztaty przedświąteczne w Suchedniowie

Środa, 20 marca 2019

Działający przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” Klub Seniora "Kreatywni” zaprasza wszystkich chętnych do twórczej pracy przy własnoręcznym wykonaniu wielkanocnych dekoracji świątecznych. Warsztaty odbędą się 13 kwietnia 2019 r. o godz. 16:00 w SOK "Kuźnica.

Wirus sławy

Środa, 20 marca 2019

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Wirus sławy" w wykonaniu Teatru Pegaz autorstwa i reżyserii Andrzeja Skorupskiego.

Realne-nierealne

Środa, 20 marca 2019

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach od 5 do 28 kwietnia będzie prezentowana wystawa fotografii autorstwa Agi Czyż zatytułowana "Realne- nierealne"

Światowy Dzień Wody w "Kubusiu"

Środa, 20 marca 2019

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca, ale Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przez dwa dni poprzez zabawę edukuje dzieci, ucząc je szacunku do wody.

Witold Gadowski w Kielcach

Środa, 20 marca 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim - dziennikarzem, publicystą, pisarzem i poetą.

Oblicza promocji turystycznej w Polsce i na Węgrzech

Środa, 20 marca 2019

W ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach 22 marca w godzinach od 10.30 do 15.30 odbędzie się konferencja turystyczna prezentująca najlepsze praktyki w obszarze polskiej i węgierskiej promocji turystycznej, jak i promowanie i zarządzanie produktami turystycznymi. Tematem przewodnim konferencji będą „Różne oblicza promocji turystycznej w Polsce i na Węgrzech - dobre praktyki".

Świętokrzyskie Targi Terrarystyczne

Środa, 20 marca 2019

Miłośnicy zwierząt i roślin egzotycznych będą mieli niepowtarzalną okazję, aby przyjrzeć się im z bliska, poznać prawdziwych hobbystów, hodowców i pasjonatów terrarystyki. 12 oraz 13 kwietnia w Targach Kielce odbędą się Świętokrzyskie Targi Terrarystyczne, organizowane przez Fundację Naukową Twórcze Myślenie we współpracy z Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.

Programowanie łączy pokolenia

Środa, 20 marca 2019

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego razem z Urzędem Komunikacji Elektronicznej zapraszają na bezpłatne międzypokoleniowe warsztaty, które odbędą się 6 kwietnia w ECN.

Węgierska sztuka

Środa, 20 marca 2019

W kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych otwarte zostaną dwie wystawy indywidualne artystów węgierskich związanych ze „Srebrnym Czworokątem”. W Galerii Małej prezentowane będzie malarstwo Szabiny Góré – wystawa artystki jest nagrodą Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach na Triennale Malarstwa Regionu Karpat. W Galerii Dolnej natomiast prezentowana będzie wystawa malarstwa i obiektów Tibora Urbána, który był dwukrotnie laureatem „Srebrnego Czworokąta”.

Topienie marzanny

Środa, 20 marca 2019

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już swój magiczny charakter i stały się jedynie barwnym reliktem przeszłości oraz zabawą.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Brzezińskim-autorem "Drolerii"

Wtorek, 19 marca 2019

W księgarni CK Wiedza przy ul. Sienkiewicza 72 w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Brzezińskim – kieleckim autorem opowiadań fantasy i S-F, który właśnie wydał swój debiutancki tomik „Drolerie”. Początek o godz. 17.00 we wtorek 26 marca. Wstęp wolny.

Nagroda dla Anny Domalewskiej

Wtorek, 19 marca 2019

Aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach - Anna Domalewska otrzymała nagrodę POLUNIMY dla najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia w 2018 roku, za rolę Wandy w spektaklu „Gniazdo” Marii Wojtyszko, w reżyserii Roberta Drobniucha. Jury doceniło jej „wyrazisty temperament sceniczny”.

"NIECZYSTE MALARSTWO" R.Czępińskiego w BWA w Sandomierzu

Wtorek, 19 marca 2019

W Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu można oglądać wystawę prac Rafała Czempo Czępińskiego - „Nieczyste Malarstwo”.

Warsztaty wielkanocne

Wtorek, 19 marca 2019

W Muzeum Archeologicznym w Wiślicy - filii Muzeum Narodowego w Kielcach odbędą się warsztaty wielkanocne.

"Wszystkie dzieci świata" w Muzeum Dialogu Kultur

Wtorek, 19 marca 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na wystawę zdjęć wyróżnionych w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Wszystkie dzieci świata” zorganizowanym przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Fotografie można oglądać do końca marca.

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Moja pasja - fotografia

Zdjęcia pochodzącej z Kielc fotografki Emilii Pluty znalazły się na internetowej platformie...

XIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim oraz VI w Języku Niemieckim

18 marca 2019 r., w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się przegląd teatrów w języku angielskim i...

Nabór do Konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2019/II

Przedmiotem konkursu są stypendia-mające charakter cyklicznego świadczenia finansowego,...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Koncert "Do Gwiazd" pamięci Bronka Opałki

W sobotę 23 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert "Do Gwiazd" poświęcony...

III Koncert charytatywny DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ

3 marca 2019 r w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się trzeci zimowy koncert charytatywny...

Do Gwiazd

23 lutego 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się się koncert pamięci Bronisława...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 976 698
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności