Środa, 23 maja 2018 - Leoncjusza, Michała, Renaty

Aktualności

Dni Skarżyska Kamiennej

Środa, 23 maja 2018

Tegoroczne Dni Skarżyska świętującego 95-lecie nadania praw miejskich odbędą się w dniach 8-10 czerwca.

Przeglądu Filmów Edukacyjnych

Środa, 23 maja 2018

W Ośrodku Kultury „Ziemowit” – filii DK „Zameczek” odbędzie się w dniach 28-30 maja 8.Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”.

Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Środa, 23 maja 2018

Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny odbędzie się po raz 13. w Parku Etnograficznym w Tokarni k/Kielc 3 czerwca, ale bilety można zamawiać już od 29 maja w Dworku Laszczyków w Kielcach oraz w kasie skansenu.

Starachowice w źródle archiwalnym

Środa, 23 maja 2018

Starachowice w źródle archiwalnym – to temat najbliższego „Spotkania ze źródłem archiwalnym” organizowanym przez Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii UJK.

Zaproszenie na XII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych - Masłów 2018

Wtorek, 22 maja 2018

W czerwcu mija 27. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach i uroczystej mszy świętej na lotnisku w Masłowie. Jest to do dziś szczególne wydarzenie w dziejach ziemi świętokrzyskiej. Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, Caritas Kielecka, Urząd Gminy Masłów oraz parafia Przemienienia Pańskiego w Masłowie, pragnąc uczcić te wyjątkowe rocznice, organizują uroczyste XII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej.

„Gdzie jest taki drugi kraj…”

Wtorek, 22 maja 2018

To tytuł wystawy fotografii Przemysława Sękowskiego, która już wkrótce zostanie pokazana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Uwalniamy książki na 20-lecie Województwa Świętokrzyskiego!

Wtorek, 22 maja 2018

Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach zaprasza do udziału w akcji czytelniczej „"Uwolnij książki na 20-lecie województwa świętokrzyskiego”. W opartej na popularnym zjawisku bookcrossingu akcji, bierze udział również Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

„K2. Dotknąć Nieba” w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

Kino Fenomen zaprasza na „Spotkania z filmem górskim” i seans filmu „K2.dotknać nieba”- dokumentu w reżyserii Elizy Kubarskiej. Film opowiada historię wspinaczki na jedną z najniebezpieczniejszych gór świata, podjętej przez potomków znanych alpinistów.

“Noma, My Perfect Storm” w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

W ramach cyklu “Films for Food” Kino Fenomen zaprasza na dokument Pierre’a Deschamps’a opowiadający o jednym z najsłynniejszych współczesnych szefów kuchni.

„Jestem najlepsza.Ja, Tonya” w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

Kino Fenomen zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Filmowy Klub Seniora”. Na ekranie zobaczymy film, który zachwycił publiczność i krytykę na całym świecie. Oparta na faktach historia łyżwiarki, która nie cofnie się przed niczym by osiągnąć sukces, przyniosła odtwórczyni głównej roli- Margot Robbie, nominację do Oscara, a Allison Janney- grającej jej matkę, Oscara za rolę drugoplanową.

„Pszczółka Maja. Miodowe Igrzyska” w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki” . Tym razem najmłodsi widzowie spotkają się z najsłynniejszą pszczołą świata- Mają.

“Made in Italy” w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu “Made in Italy”. Włoski komediodramat w reżyserii Luciano Liguabe’go opowiadający o wewnętrznej przemianie prostego człowieka. W jednej z rół głownych- polska aktorka Kasia Smutniak, robiąca w Italii oszałamiającą karierę.

Bajkowy Dzień Dziecka w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych na huczne obchody Dnia Dziecka. W programie oczywiście seanse filmów, ale także wiele innych atrakcji oraz prezentów.

Najlepsze Polskie 30’ vol. 2

Wtorek, 22 maja 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans najlepszych polskich krótkich metraży ostatnich lat. W zestawie znalazły się w „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Ja i mój tata” Aleksandra Pietrzaka, „Baraż” Tomasza Gąssowskiego, oraz „Nazywam się Julita” Filipa Dzierżawskiego.

„Lato 1993” w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

Kino fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Widnokrąg Dobrego Kina. Tym razem zobaczymy hiszpański dramat w reżyserii Carli Simón - „Lato 1993”. Film został wyróżniony Kryształowym Niedźwiedziem na Festiwalu Berlinale.

„Nigdy cię tu nie było” w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

W ramach "Widnokręgu Dobrego Kina", Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu „Nigdy cię tu nie było” w reżyserii Lynne Ramsay. Brytyjsko-francuski thiller o detektywie po przejściach, podejmującym się najmroczniejszych spraw.

Nie ma tego złego…” w Kinie Fenomen

Wtorek, 22 maja 2018

Francusko- belgijska komedia romantyczna w reżyserii Valerie Lemercier, równocześnie wcielającej się w główną postać- Marie Francine, która po rozstaniu z mężem, musi na nowo uporządkować swoje życie. Kino Fenomen zaprasza w ramach cyklu "Akademia Filmowa 50+"

„Red_Girl_Grounds” w Pałacyku Zielińskiego

Piątek, 18 maja 2018

Galeria Sztuki Współczesnej w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach zaprasza 23 maja o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa Piotra KACHNY –„Red_Girl_Grounds”.

Kobieta w roli głównej

Piątek, 18 maja 2018

Urząd Miast w Sandomierzu i Gazeta Wyborcza rozpoczynają serię spotkań pod wspólnym tytułem „Kobieta w roli głównej”, których celem jest stworzenie forum wymiany doświadczeń dla kobiet. Planowane są warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania z ciekawymi osobami.

"Od "Balladyny" po "Ciemności".Wystawa plakatów teatralnych

Piątek, 18 maja 2018

„ Od >Balladyny< po >Ciemności<. 20 plakatów na 20 lat województwa” – to tytuł wystawy przygotowanej przez Teatr im. Stefana Żeromskiego , którą można oglądać od 2 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. W czwartek 24 maja o godz. 12.00. ekspozycja będzie miała swój uroczysty finisaż.

Koncert charytatywny w Ekumenicznej Świątyni Pokoju w Kielcach

Czwartek, 17 maja 2018

W Ekumenicznej Świątyni Pokoju w Kielcach (ul. Sienkiewicza 4) odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 18.00 koncert charytatywny na rzecz pastora Janusza DASZUTY. Zdominuje go muzyka chóralna przeplatana poezją religijną.

I etap konkursu regrantingowego ŚAEK zakończony

Czwartek, 17 maja 2018

Do I etapu konkursu zgłoszono 7 projektów stworzonych przez uczestników warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Tegoroczna odsłona programu skierowana jest do mieszkańców powiatów: kieleckiego, koneckiego, pińczowskiego, starachowickiego i sandomierskiego.

Piknik 20-lecia województwa świętokrzyskiego

Czwartek, 17 maja 2018

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza do wspólnego świętowania 20-lecia województwa świętokrzyskiego podczas pikniku rodzinnego, który odbędzie się w piątek 8 czerwca na Placu Artystów w Kielcach w godz. 16.00-20.30.

„Bloki” w Kinie Fenomen

Czwartek, 17 maja 2018

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „bloki” w reżyserii Konrada Królikowskiego. Tematem przewodnim obrazu jest budownictwo mieszkaniowe w Polsce począwszy od 1956 roku aż po obecne czasy.

Wystawa "Pół żartem, pół serio" w BWA w Ostrowcu

Czwartek, 17 maja 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wystawę Tadeusza SZYPOWSKIEGO „Pół żartem, pół serio”. Wernisaż zaplanowano na piątek 25 maja o godz. 18.00. Wystawa czynna będzie do 29 czerwca.

Teatr Plastyczny SEN ponownie powalczy o Scyzoryka!

Środa, 16 maja 2018

We wtorek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę na zdobycie statuetki wśród dorosłych grup teatralnych ma działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Teatr Plastyczny SEN. Jego członkowie to osoby głuchonieme, których pasją jest aktorstwo i sztuka. Mimo oczywistych barier, niesłyszący aktorzy Teatru SEN po raz drugi podjęli się rywalizacji z innymi, w pełni sprawnymi, grupami teatralnymi z województwa świętokrzyskiego.

Pierwsza edycja Świętokrzyskich Spotkań Filmowych w Kinie Fenomen

Środa, 16 maja 2018

Kieleckie kino studyjne "Fenomen" rusza z nowym autorskim projektem. "Świętokrzyskie Spotkania Filmowe" są częścią jubileuszu 20 - lecia Województwa Świętokrzyskiego, a rozpoczną się 5 czerwca, w dniu ustanowionym "Świętem Województwa Świętokrzyskiego".

J.Stępień i M.Szyszkowska gośćmi WBP

Środa, 16 maja 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na spotkanie z Janem STĘPNIEM i jego żoną Marią SZYSZKOWSKĄ.

Finał 42. Buskich Spotkań z Folklorem

Środa, 16 maja 2018

W weekend 19-20 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbędzie się finałowa gala 42. Buskich Spotkań z Folklorem. Zanim wyłonieni zostali finaliści, którzy powalczą o nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrodę im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego, artyści musieli zmierzyć się w eliminacjach rejonowych.

PIKNIK ARCHEOLOGICZNY PRAOSADA RYDNO

Wtorek, 15 maja 2018

W ostatni weekend maja (25-27) odbędzie się w Skarżysku Kamiennej PIKNIK ARCHEOLOGICZNY PRAOSADA RYDNO. W parku przy Muzeum im. Orła Białego rozstawione zostaną szałasy kryte skórami, półziemianka kultury świderskiej, stanowisko z artefaktami, będzie można obserwować wypalanie naczyń i figurek glinianych czy posłuchać prehistorycznej muzyki.

XIII Jarmark Świętokrzyski

Wtorek, 15 maja 2018

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – to motyw przewodni XIII Jarmarku Świętokrzyskiego, który 27 maja odbędzie się na Świętym Krzyżu.

Wystawa prac prof. Ewy PEŁKI w BWA w Ostrowcu

Poniedziałek, 14 maja 2018

W galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu otwarta zostanie wystawa prac prof. Ewy PEŁKI. Artystka przy współudziale uczestników wydarzenia będzie sypała świecką mandalę (mandala jest świętą figurą geometryczną, która reprezentuje wszechświat). Dodatkowo pokazany zostanie "Iluminator" autorstwa Wojtka Wierzbickiego. Wernisaż wystawy w piątek 18 maja o godz. 18.00. Wstęp wolny.

"Cyrograf..." w parku miejskim

Poniedziałek, 14 maja 2018

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach aktywnie włącza się w obchody jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Z tej okazji planuje bezpłatną prezentację spektaklu „Cyrograf na kanwie legend świętokrzyskich” Renaty Głasek-Kęski w reżyserii Dawida Żłobińskiego. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca o godz. 20.30 w parku miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach.

Harcerska Wiosna Kulturalna zakończona

Poniedziałek, 14 maja 2018

Dobiegła końca Harcerska Wiosna Kulturalna organizowana przez ZHP Chorągiew Kielecką oraz Dom Kultury „Białogon”. W tegorocznych przeglądach rywalizowały 64 podmioty z całego województwa, czyli blisko 150 młodych artystów. Uczestnicy zmierzyli się w 9 kategoriach.

Fantasma Duo

Piątek, 11 maja 2018

Zespół Fantasma Duo wystąpi 27 maja o godzinie 20.00 w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

290 lat siedziby PBW

Piątek, 11 maja 2018

Budynek przy ul. Jana Pawła II 5 w Kielcach, gdzie obecnie mieści się Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, został oddany do użytku we wrześniu 1727 roku. Przez lata funkcjonowały tu różnego rodzaju placówki kształcące dzieci i młodzież. O historii budynku opowiada wystawa grafik, którą można oglądać w siedzibie PBW.

Kolejna rocznica mszy św. odprawianej przez ojca świętego Jana Pawła II w Masłowie połączona z XII. Spotkaniami Integracyjnymi

Czwartek, 10 maja 2018

4 czerwca w Masłowie odbędą się uroczystości związane z 27. rocznicą odprawienia mszy św. przez papieża Polaka, Jana Pawła II. Wydarzeniu towarzyszyć będą także XII. Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z województwa świętokrzyskiego. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych, spotkanie biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, biskupa pomocniczego Mariana Florczyka i biskupa Andrzeja Kaletę z wiernymi, zainauguruje uroczysta msza św.

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich „Łysa Góra” otrzyma dotację

Czwartek, 10 maja 2018

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich „Łysa Góra” otrzyma 13 mln złotych na dofinansowanie rozbudowy funkcjonującego od blisko siedmiu lat Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi. Zostanie wybudowany gmach przykryty kopułą z kinem 5D i ścieżką edukacyjną. Dzięki nowoczesnym multimediom turyści będą mogli obejrzeć legendy nawiązujące do historii regionu.

"Kielce - raj dla dzieci" w ECN

Czwartek, 10 maja 2018

W długi weekend czerwcowy Energetyczne Centrum Nauki zaprasza dzieci wraz z rodzicami do swojej siedziby oraz na kielecki rynek.

Wystawa w muzeum w Krzemionkach

Czwartek, 10 maja 2018

Malarstwo i rysunek znanej ostrowieckiej artystki Danuty Zofii Słapek oraz fotografie „obiektywem malowane” Andrzeja Bartczaka, miłośnika ptaków - prezentowane będą na najnowszej wystawie w Muzeum w Krzemionkach, której otwarcie odbędzie się w niedzielę 13 maja o godz. 16.00. Artystów, prócz fascynacji naturą, łączy wieloletnia praca na rzecz Uniwersytet Trzeciego Wieku przy WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prace będzie można oglądać do końca czerwca.

123...4

NOC MUZEÓW-Muzeaika 2018

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów kieleckie placówki przygotowały wspólnie zabawę dla...

Finał 42. Buskich Spotkań z Folklorem

W weekend 19-20 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbędzie się finałowa gala 42. Buskich...

Teatr Plastyczny SEN ponownie powalczy o Scyzoryka!

We wtorek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę...

Noc Muzeów – ECN

Miłośnicy eksperymentowania będą mieli okazję zwiedzić bezpłatnie nocną porą Energetyczne Centrum...

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

15 maja przypada Święto Polskiej Muzyki i Plastyki, chociaż trudno znaleźć w kalendarzu imprez...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

PIK ma 10 lat

W maju 2018 roku minęło 10 lat od uruchomienia Portalu Informacji Kulturalnej. W tym czasie...

Wernisaż wystawy Krzysztofa Kuby Wawrzoska „Obrazki”

29 maja br. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 30 326 459
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności