Poniedziałek, 27 stycznia 2020 - Anieli, Juliana, Przemysława

Aktualności

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

27 stycznia obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień ten ustanowiła w listopadzie 2005 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych. Upamiętnia on miliony Żydów zgładzonych przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej.

Zgłoszenia do "Świętokrzyskiej Victorii"

Piątek, 24 stycznia 2020

Do końca stycznia można nadsyłać zgłoszenia do każdej z trzech kategorii “Świętokrzyskiej Victorii” – "Osobowość", "Przedsiębiorczość" oraz "Samorządność".

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Piątek, 24 stycznia 2020

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki wspólnie zaśpiewają utwory autorskie oraz pieśni żeglarskie, ballady własne, irlandzkie i rosyjskie.

"Biblioteki istnieją od czasów prehistorycznych"

Piątek, 24 stycznia 2020

"Biblioteki istnieją od czasów prehistorycznych" - to tytuł wystawy, którą można oglądać do 10 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach.

Szkolenie dla animatorów kultury „Eksperymenty z cieniem”

Piątek, 24 stycznia 2020

15 lutego w godzinach od 9.30 do 14.30 w Wojewódzkim Dom Kultury w Kielcach odbędzie się szkolenie dla animatorów kultury pn. „Eksperymenty z cieniem”. W jego trakcie instruktorzy i nauczyciele prowadzący teatry szkolne i grupy teatralne zapoznają się z fachowymi poradami i wskazówkami instruktora teatralnego i aktora Mateusza Wróbla.

Wieczór autorski Ireny Nyczaj w WDK

Piątek, 24 stycznia 2020

W poniedziałek, 17 lutego o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się promocja wierszy, opowiadań i haiku pt. „Wina” autorstwa Ireny Nyczaj. Organizatorami wydarzenia są: Oficyna Wydawnicza „STON 2” w Kielcach, redakcja „Świętokrzyskiego Kwartalnika Literackiego” – forum Kieleckiego Oddziału ZLP i Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

"Szalone nożyczki"

Piątek, 24 stycznia 2020

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza na spektakl "Szalone nożyczki" w reżyserii Jerzego Bończaka.

"Lekko nie będzie”

Piątek, 24 stycznia 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 3 lutego o godzinie 19.00 na spektakl “Lekko nie będzie” .

Klub Podróżnika zaprasza

Piątek, 24 stycznia 2020

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na spotkanie z Jackiem Śniadeckim pt. "Tuszetia - dziewicza Gruzja”.

Ferie zimowe w WDK

Piątek, 24 stycznia 2020

W poniedziałek, 27 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów z województwa świętokrzyskiego. Z tej okazji Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przygotował ciekawe propozycje warsztatów: dziennikarskich, tanecznych, wokalnych, teatralnych, plastycznych i folklorystycznych.

Koncert walentynkowy w FŚ

Piątek, 24 stycznia 2020

Trzy lata temu, 15 marca, zmarł Wojciech Młynarski - satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, poeta, mistrz puent. Pozostawił po sobie ponad 2000 utworów, po które sięgają niemal wszyscy liczący się artyści. Iza Połońska postanowiła również zmierzyć się z tym wyzwaniem i we współpracy z Leszkiem Kołodziejskim stworzyła projekt "Młynarski symfonicznie". Tym pomysłem zaraziła również Zbigniewa Zamachowskiego. Koncertu "Róbmy swoje" będzie można wysłuchać 14 lutego o godzinie 19.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Od prehistorii do współczesności

Piątek, 24 stycznia 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na zajęcia z historii sztuki.

‘’Jak wyglądałby Internet, gdyby był przestrzenią fizyczną?’’

Piątek, 24 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza na wystawę ‘’Jak wyglądałby Internet, gdyby był przestrzenią fizyczną?’’, której wernisaż odbędzie się 31 stycznia. o godz. 18:00 w Galerii Głównej ID.

Michał Bajor w KCK

Czwartek, 23 stycznia 2020

Na koncert przebojów włoskich i francuskich zaprasza Michał Bajor.

Idol

Czwartek, 23 stycznia 2020

"Idol" to film oparty na utartych schematach kina obyczajowego, który dzięki dobrze poprowadzonej fabule i mistrzowskiej grze Al Pacino wybija się ponad przeciętność.

"Straszny dwór" w FŚ

Czwartek, 23 stycznia 2020

Jedno z najdoskonalszych dzieł spośród oper Stanisława Moniuszki – "Straszny dwór" – na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej.

Muzyczne podróże od Mississippi do Afryki

Czwartek, 23 stycznia 2020

Magda Piskorczyk to wokalistka, multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afroamerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. na Tajwanie, w Niemczech, Skandynawii, na Węgrzech, we Francji oraz Anglii.

Martyna Kozłowska - malarstwo

Czwartek, 23 stycznia 2020

Od 23 stycznia w Staszowskim Ośrodku Kultury można oglądać prace autorstwa Martyny Kozłowskiej.

Ferie z PIK-iem

Środa, 22 stycznia 2020

Platforma Informacji Kulturalnej zaprasza młodzież szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych na zajęcia podczas ferii zimowych.

Zima na Broadway’u

Środa, 22 stycznia 2020

Trwa karnawał. To dobry moment, aby zimową atmosferę ogrzać… tańcem. 31 stycznia o godzinie 18:00 w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego odbędzie się spotkanie dla pań „Kobiety z energią: Zima na Broadway’u”.

Warsztaty introligatorskie dla dzieci

Środa, 22 stycznia 2020

Instytut Dizajnu organizuje warsztaty introligatorskie dla dzieci i opiekunów, które odbędą się 1 lutego. o godz. 11.00 do czytelni ID. Zajęcia poprowadzi Łukasz Zbieranowski z grupy projektowej "Fajne chłopaki". Warsztaty odbędą się w ramach finisażu wystawy ”Jeden obraz tysiąc słów. Rzecz o okładkach książkowych własnej roboty”.

Rok Romana Witolda Ingardena

Środa, 22 stycznia 2020

Rok 2020 jest Rokiem Romana Witolda Ingardena - polskiego filozofa, profesora Uniwersytetu Lwowskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„Przystanek Hoollywood” teatru muzycznego IWIA w CKiS w Chęcinach

Środa, 22 stycznia 2020

W niedzielę 9 lutego o godzinie 17.00 w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach wystąpi teatr muzyczny IWIA, który zaprezentuje widowisko z największymi przebojami muzyki filmowej pt. „Przystanek Hoollywood”. W spektaklu występują: Jarosław Bielecki, Andżelika Warzyńska oraz scenarzystka, reżyserka i choreograf w jednym Izabela Witwicka.

11. Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci

Środa, 22 stycznia 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie już po raz jedenasty zaprasza na ogólnopolski festiwal rysowników. 11. Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci odbędzie się 1 lutego w godzinach od 14.00 do 17.00.

Ambasador Czytelnictwa

Środa, 22 stycznia 2020

"12 ambasadorów w 12 miesięcy' - to kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

VI Wielki Bój Planszówkowy

Środa, 22 stycznia 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 23 i 24 lutego na VI Wielki Bój Planszówkowy.

Narodowa Perła Gruzji

Środa, 22 stycznia 2020

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Narodowa Perła Gruzji.

Muzyka z czterech stron świata

Środa, 22 stycznia 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 1 lutego o godzinie 19.00 na koncert karnawałowy, podczas którego wystąpią soliści operowi Sonori Ensemble.

Raport z Auschwitz

Środa, 22 stycznia 2020

Opowieść o Polakach, którzy alarmowali świat o terrorze w okupowanej Polsce, obozach Zagłady, a w szczególności o KL Auschwitz, będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

„Młody Ahmed” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans francusko-belgijskiego dramatu „Młody Ahmed” stworzonego przez reżyserski duet braci Jean-Pierre’a , oraz Luca Dardenne. Tytułowy bohater to błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

„Nie ma nas w domu” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu w reżyserii Kena Loacha. Brytyjczyk bierze na warsztat rodzinę oraz jej powolny rozpad wynikający z pogoni za materialnym spełnieniem.

“Obywatel Jones” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz najnowszego filmu uznanej na całym świecie polskiej reżyserki – Agnieszki Holland. „Obywatel Jones” opowiada historię młodego dziennikarza, który postanawia opisać modernizację Związku Radzieckiego, ale odkrywa brutalną prawdę o stalinowskim reżimie.

„Słodki Koniec Dnia” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach "Akademii filmowej 50+", Kino Fenomen zaprasza na pokaz „Słodkiego Końca Dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Jest to historia o odwadze, sile słowa oraz skomplikowanych relacjach rodzinnych. W rolach głównych zobaczymy Krystynę Jandę oraz Katarzynę Smutniak.

Ferie z Niewidzialną Ręką

Wtorek, 21 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza od 3 do 7 lutego na cykl zajęć pod hasłem ''Ferie z Niewidzialną Ręką" .

Dom z dwiema wieżami

Wtorek, 21 stycznia 2020

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu 6 lutego o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z pisarzem Maciejem Zarembą Bielawskim, wokół jego nowej książki „Dom z dwiema wieżami”. Rozmowę poprowadzi Bogdan Białek - prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, redaktor naczelny miesięcznika „Charaktery”.

Podwieczorek z gwiazdą

Wtorek, 21 stycznia 2020

Gościem Domu Środowisk Twórczych w Kielcach będzie Tadeusz Drozda.

Filmowe Ferie w Kinie Fenomen: „Młody renifer Alex”

Wtorek, 21 stycznia 2020

Urzekająca pięknem i majestatem przyrody produkcja, która oczarowała serca widzów, bijąc rekordy oglądalności we Francji i w krajach skandynawskich. „Młody renifer Alex" to przeniesiony na duży ekrany rok z życia lapońskiego renifera – imponujący projekt filmowy, do którego scenariusz napisało życie. Autorem obrazu jest ceniony reżyser przyrodniczych dokumentów, stały współpracownik National Geographic – Guillaume Maidatchevsky. Poprzedzony wieloletnimi przygotowaniami i badaniami „Alex" to familijna opowieść o cudzie narodzin, dorastaniu i matczynej miłości, której ciepło przezwycięży najsurowsze mrozy. W polskiej wersji językowej filmu, w rolę narratora, wcielił się Piotr Adamczyk.

Filmowe ferie w Kinie Fenomen: „Urwis”

Wtorek, 21 stycznia 2020

Porywająca animowana komedia producentów „SHREKA"! Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów. Jeden prawdziwy przyjaciel wart jest więcej niż cała kiełbasa świata! Przebojowa ścieżka dźwiękowa z nowym utworem samego Snoop Dogga!

Promocja trzeciego tomiku wierszy Katarzyny Siwiec „Twarze” w WDK

Wtorek, 21 stycznia 2020

12 lutego o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wieczór autorski i promocja najnowszego tomiku wierszy Katarzyny Siwiec zatytułowanego „Twarze”. Rok temu, również w WDK, artystka promowała drugi tomik swojej poezji pn. „Cienie”, a w 2018 roku premierową „Grę świateł”.

„Psy 3. W imię zasad” w Kinie Fenomen

Wtorek, 21 stycznia 2020

Słynne „Psy” oraz „Psy 2. Ostatnia krew” Władysława Pasikowskiego przeszły do historii polskiego kina jako niekwestionowane hity i niedoścignione wzory polskiego kina akcji lat dziewięćdziesiątych. Historia byłego oficera służb bezpieczeństwa zmagającego się z kryminalistami tuż po upadku komuny, skradła serca widzów. Do tego stopnia, że cytaty z filmu na jak z rękawa prawie każdy Polak. Nic więc dziwnego że po 25 latach, Pasikowski postanowił wrócić do historii Franza Maurera. Czy jest to powrót udany? Zapraszamy do Kina Fenomen!

123...4

Znamy wszystkich finalistów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020

Zakończyły się eliminacje rejonowe do XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek -...

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach...

XXVII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek - eliminacje w Jędrzejowie i Skarżysku-Kamiennej

18 i 19 stycznia 2020 r. odbyły się eliminacje rejonowe do XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

25 lecie Studia Tańca i Stylu "Rewanż"

W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach 21 grudnia 2019 roku, odbyła się...

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem w WDK

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek "20 lat z Bożą Dzieciną", który po raz kolejny odbył się...

Orszak Trzech Króli wraca do Kielc

Wojewódzki Dom Kultury imienia Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza 6 stycznia na uroczysty...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 784 345
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności