Środa, 25 kwietnia 2018 - Jarosława, Marka, Wiki

Aktualności

"1946" na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Środa, 25 kwietnia 2018

25 maja Teatr im. S. Żeromskiego rusza na podbój 38. Warszawskich Spotkań Teatralnych – przeglądu najciekawszych spektakli z całej Polski, gdzie zaprezentuje spektakl "1946" Tomasza Śpiewaka, w reżyserii Remigiusza Brzyka.

"Ja i Ojczyzna to jedno”

Wtorek, 24 kwietnia 2018

W piątek na Wzgórzu Zamkowym rozpoczną się uroczystości „Ja i Ojczyzna to jedno” upamiętniające 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Przywróćmy pamięć zapomnianym bohaterom”

Wtorek, 24 kwietnia 2018

W najbliższy czwartek odbędzie się rajd szkolny pod hasłem „Przywróćmy pamięć zapomnianym bohaterom”. Ponad 300 uczniów kieleckich szkół przejdzie trasę zaczynając od Szkoły Podstawowej nr 9 przy ulicy Dygasińskiego, a kończąc marsz przed pomnikiem poświęconym polskim patriotom rozstrzelanym w tym miejscu w dniu 25 maja 1944 roku, mieszącym się przy ul. Karczówkowskiej.

Dzień Flagi

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Urząd Miasta w Kielcach zaprasza do udziału w uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, która odbędzie się 2 maja.

Koncert muzyki country

Wtorek, 24 kwietnia 2018

W Domu Środowisk Twórczych zagra zespół Wheels of Steel Band.

Koncert przebojów piosenki francuskiej

Wtorek, 24 kwietnia 2018

W Czerwonym Fortepianie w Kielcach wystąpi Izabela Staruch - aktorka i wokalistka, która po długim pobycie we Francji wróciła do Krakowa, by śpiewać piosenki francuskie z repertuaru Edith Piaf czy Garou.

Oprowadzanie po wystawie "Czołem Mości Panowie!"

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na kuratorskie oprowadzanie po wystawie "Czołem Mości Panowie!".

Sobotnie warsztaty familijne

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Sobotnie warsztaty familijne w Muzeum Narodowym w Kielcach poświęcone będą rysunkowi graficznemu i pracy grafika.

Zabić celebrytę

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Premiera spektaklu "Zabić celebrytę" odbyła się 8 kwietnia 2017 roku. Sztukę Radosława Paczochy będzie można obejrzeć ponownie 26 i 27 kwietnia o godzinie 19.00.

„Pawłowi Pierścińskiemu (1938-2017) - portret ziemi kieleckiej”

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Galeria "Biłasówka" organizuje wystawę z okazji pierwszej rocznicy śmierci Pawła Pierścińskiego - artysty fotografa, publicysty, krytyka i teoretyka fotografii, działacza społecznego, organizatora ruchu fotograficznego pejzażystów polskich, komisarza ogólnopolskich wystaw fotografii krajobrazowej, twórcy i animatora Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

III Świętokrzyski Festiwal Smaków

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w dniach 28 i 29 kwietnia do Parku Etnograficznego w Tokarni na Świętokrzyski Festiwal Smaków.

XXVI Wytopki Ołowiu

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

„Wytopki ołowiu” to sztandarowa impreza Muzeum Wsi Kieleckiej, która nawiązuje do tradycji górnictwa kruszcowego na obszarze dawnej Kielecczyzny. Tradycyjnie w skansenie w Tokarni odbędą się pokazy wytopu ołowiu, pędzenia dziegciu oraz elektrolizy miedzi. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego i potraw regionalnych.

Polska Noc Kabaretowa 2018

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko rozrywkowe, które odbędzie się w kieleckim amfiteatrze 12 maja o godzinie 20.00.

Bluesowa wiosna

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza 6 maja o godzinie 18.00 na "Bluesową wiosnę", podczas której wystąpią Marek Wójtowicz i Jose Luis Prado (Argentyna) z zespołem.

XXXI Międzynarodowy Hammond Meeting

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

W Kielcach w dniach od 27 do 29 kwietnia odbędzie się spotkanie poświęcone organom Hammonda.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

W 1995 roku na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców 23 kwietnia został ustanowiony przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii w 1926 roku. W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym już od roku 1930, a od 1964 we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych.

Dolina katyńska

Piątek, 20 kwietnia 2018

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, towarzyszy im komentarz historyka.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”

Piątek, 20 kwietnia 2018

Do 28 września 2018 roku można zgłaszać się do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Spotkanie z pisarką

Piątek, 20 kwietnia 2018

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską odbędzie się 10 maja o godzinie 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Paweł Pierściński w obiektywach przyjaciół

Piątek, 20 kwietnia 2018

W roku 2018 mija 40 lat od założenia przez Pawła Pierścińskiego Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręgu Świętokrzyskiego oraz rok od jego śmierci. Z tej okazji Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach przygotowało wystawę, która składa się z fotografii ze zbiorów BWA przedstawiających Pawła Pierścińskiego. Są to zdjęcia autorstwa m.in. Andrzeja Borysa, Michała Cały, Waldemara Jamy, Jana Spałwana, Andrzeja Pęczalskiego, Jerzego Piątka.

Old Metropolitan Band

Piątek, 20 kwietnia 2018

Pod koniec kwietnia w Domu Środowisk Twórczych odbędzie się inauguracja koncertów w przypałacowym ogrodzie. Podczas pierwszego usłyszymy zespół Old Metropolitan Band.

70 lat ZPAF

Piątek, 20 kwietnia 2018

W ubiegłym roku minęło 70 lat od powstania Związku Polskich Artystów Fotografików. Z tej okazji w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach otwarta zostanie wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików "Globalizacja i indywidualność".

Koncert Patrycji Markowskiej

Piątek, 20 kwietnia 2018

W maju w kieleckim amfiteatrze wystąpi Patrycja Markowska.

Koncert z okazji Dnia Matki

Piątek, 20 kwietnia 2018

Podczas koncertu usłyszymy arie i duety z oper i musicali. Wystąpią młodzi artyści.. Jednym z nich będzie Wiktor Michał Kowalski - absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna Filharmonii Świętokrzyskiej, a przy fortepianie zasiądzie Artur Jaroń.

"Kopciuszek" w FŚ

Piątek, 20 kwietnia 2018

Baśń "Kopciuszek" w czterech aktach będzie można obejrzeć w Filharmonii Świętokrzyskiej podczas transmisji z The Metropolitan Opera. Będzie to premiera sezonu, po raz pierwszy w MET.

Piosenki Agnieszki Osieckiej

Piątek, 20 kwietnia 2018

Podczas koncertu w Filharmonii Świętokrzyskiej Izabela Połońska – wokalistka i kameralistka – zabierze nas w świat poezji Agnieszki Osieckiej, świat pełen spraw zwykłych, codziennych oraz wielkich – uniwersalnych, w świat niebanalny, choć pełen niespełnienia i nie zawsze idealny, w świat kobiety wrażliwej, wolnej i fascynującej.

Polska Fotografia Krajobrazowa

Piątek, 20 kwietnia 2018

Od 11 do 25 maja w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych będą prezentowane fotografie artystów z całej Polski oraz Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, których głównym tematem jest, zapomniany dzisiaj, krajobraz z lat 60.-80. XX wieku.

Dwa światy

Piątek, 20 kwietnia 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Dworku Laszczyków w Kielcach na wernisaż prac braci Marka i Zbigniewa Hołdów. Będzie to ich pierwsza wspólna wystawa.

Maj w "Kubusiu"

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w maju na premierę sztuki "Niepogoda", "Spacerownik teatralny" oraz spektakle ze swojego repertuaru.

Scyzoryki 2018

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Ruszyła dziesiąta edycja Festiwalu Scyzoryki, a tym samym zgłoszenia do jubileuszowej edycji 2018 roku.

Przygotowania do Roku Moniuszkowskiego

Czwartek, 19 kwietnia 2018

W 2019 roku obchodzić będziemy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji nadchodzący rok został mianowany Rokiem Moniuszkowskim i obfitował będzie w różnego rodzaju wydarzenia związane z osobą kompozytora. W Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się spotkanie z pełnomocnikiem ministra kultury i dziedzictwa narodowego ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, dyrektorem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemarem Dąbrowskim. Celem spotkania było przedstawienie ogólnych założeń organizacyjnych obchodów jubileuszu oraz zainicjowanie rocznicowych projektów.

Klub Gier Planszowych

Środa, 18 kwietnia 2018

Zapraszamy na XXI Spotkanie Klubu Gier Planszowych do sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Watch Dogs w Kielcach

Środa, 18 kwietnia 2018

16. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Dogs odbędzie się w dniach 24–29 maja w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach.

Eliminacje rejonowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Środa, 18 kwietnia 2018

Miniony piątek, mimo że 13-tego okazał się szczęśliwy dla ośmiu uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tego dnia w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyły się eliminacje rejonowe w których udział wzięło 15 uczestników.

Prosto z garnka

Środa, 18 kwietnia 2018

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki "Prosto z garnka. Tradycje kulinarne Romów" w ramach cyklu "Czwartki z dialogiem".

AfryKamera - pokazy filmów festiwalowych

Środa, 18 kwietnia 2018

W Muzeum Dialogu Kultur 25 kwietnia przedstawione zostaną dwa filmy reprezentujące kinematografię afrykańską.

O Marku Edelmanie

Środa, 18 kwietnia 2018

W tym roku mija 75. rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza na spotkanie z Paulą Sawicką - przyjaciółką Marka Edelmana, ostatniego dowódcy powstania w getcie warszawskim. Paula Sawicka jest autorką relacji Marka Edelmana "I była miłość w getcie". Spotkanie będzie przeplatane fragmentami filmu "Komendant Edelman".

"Lato w tearze" po raz szósty

Środa, 18 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał dofinansowanie w wysokości 40 000 złotych na realizację projektu "Lato w teatrze". Jest to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegorocznym partnerem teatru „Kubuś” podczas realizacji projektu będzie Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach. A tematem wakacyjnych warsztatów będą „Leśne ścieżki inspiracji - dialogi natury z nowoczesnością.”

Udana inauguracja warsztatów ŚAEK 2018

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W miniony weekend w czterech powiatach województwa świętokrzyskiego: kieleckim, starachowickim, pińczowskim i sandomierskim wystartowały warsztaty realizowane w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej będącego częścią programu Bardzo Młoda Kultura. Co roku projekt ŚAEK obejmuje 5 powiatów. Tak będzie i tym razem – w ostatnim, piątym, powiecie koneckim warsztaty rozpoczną się w piątek 20 kwietnia.

„Boski porządek” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem przyczynkiem do dyskusji będzie seans filmu „Boski porządek” w reżyserii Petra Biondina Volpe. Szwajcarski dramat inspirowany faktami, opowiadający o drodze Szwajcarek do uzyskania pełni swobód obywatelskich – kolejny w kanonie kina kobiecego po „Niezłomnych” i „Sufrażystce”.

123...4

Odsłonięcie "Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego"

Pamięć o Jerzym Kapuścińskim – jednym z największych miłośników województwa świętokrzyskiego na...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W 1995 roku na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców 23 kwietnia został...

Scyzoryki 2018

Ruszyła dziesiąta edycja Festiwalu Scyzoryki, a tym samym zgłoszenia do jubileuszowej edycji 2018...

Prosto z garnka

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki "Prosto z...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

PIK i UJK rozpoczynają współpracę!

Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z kolejną...

Międzynarodowy Dzień Teatru

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, odbywają się różnorodne...

PIK i „Echo Dnia” rozpoczynają współpracę!

Miło nam poinformować, że Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 856 341
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności