Czwartek, 9 lipca 2020 - Hieronima, Palomy, Weroniki

Aktualności

Wyystawa "MUZYKA FORM III - STAN WYS" w BWA w Sandomierzu

Środa, 8 lipca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu zaprasza w piątek 10 lipca na wernisaż wystawy „MUZYKA FORM III - STAN WYS”, która przygotowana jest wraz z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Początek o godz. 17.00.

Cymes w Kielcach, czyli śladami kultury żydowskiej

Środa, 8 lipca 2020

"Cymes w Kielcach, czyli śladami kultury żydowskiej" to coroczne wydarzenie organizowane w Kielcach przez Fundację Pojednanie we współpracy w Urzędem Miasta w Kielcach. Wydarzenie ma na celu pokazanie kultury żydowskiej, która była obecna przez wiele setek lat w historii Polski. Była ona również częścią życia kulturalnego, ekonomicznego i publicznego Kielc oraz wielu miasteczek i wsi regionu świętokrzyskiego. Z uwagi na tegoroczne okoliczności, wydarzenie odbędzie się w formie transmisji online.

Winnica w ogrodzie botanicznym

Środa, 8 lipca 2020

W ogrodzie botanicznym w Kielcach powstała pokazowa winnica. Zlokalizowano ją na południowym, nasłonecznionym zboczu na powierzchni ok. 300 m2.

„Zgoda Sandomierska. Zgoda Panów - Zgoda Braci”

Środa, 8 lipca 2020

W sali ekspozycyjnej w zabytkowych murach sandomierskiego Ratusza można oglądać okolicznościową wystawę „Zgoda Sandomierska. Zgoda Panów - Zgoda Braci” przygotowaną z okazji 450. rocznicy podpisania zgody sandomierskiej.

Przygotowania do wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II

Środa, 8 lipca 2020

Trwają przygotowania do wystawy związanej ze św. Janem Pawłem II, jaka wkrótce pojawi się w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Planowana od kilku miesięcy wystawa ze względu na koronawirusa musiała zostać przełożona, jednak jeszcze w lipcu ujrzy światło dzienne.

Wakacyjna Akademia Przyrody

Środa, 8 lipca 2020

Geopark Kielce zaprasza do ogrodu botanicznego w Kielcach na cykl zajęć edukacyjnych.

Spacer na Kadzielnię

Środa, 8 lipca 2020

Przyrodnicze spacery w plenerze to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w wakacyjne weekendy. W związku z promowaniem walorów przyrodniczych Kielc poprzez ideę KielceNaturalnie, w ramach akcji "Lato w mieście 2020", Geopark Kielce proponuje wszystkim zainteresowanym cykl niedzielnych spacerów po wybranych atrakcjach przyrodniczych Kielc.

„SKARŻYSKIE LIMERYKOBRANIE” - nowe terminy

Środa, 8 lipca 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 2. Świętokrzyskim Konkursie Poetyckim „SKARŻYSKIE LIMERYKOBRANIE”. W związku z trwającą w kraju pandemią koronawirusa organizatorzy przedłużają termin nadsyłania limeryków do 15 sierpnia. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na jesień.

Festiwal Kultury Dziecięcej w ECB

Środa, 8 lipca 2020

Tegoroczny Festiwal Kultury Dziecięcej w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, z uwagi na pandemię, obostrzenia i wspólne bezpieczeństwo, organizowany jest w lipcowe weekendy.

„Powitanie słońca” w Kinie Fenomen

Środa, 8 lipca 2020

Kino Fenomen zaprasza na pokaz francuskiego dokumentu „Powitanie Słońca” w reżyserii Stéphana Haskella. Oparty na własnych doświadczeniach reżysera obraz, stara się zgłębić fenomen jogi jako sztuki ruchu oraz sposobu na życie.

I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”

Środa, 8 lipca 2020

W sobotę, 1 sierpnia w godzinach od 9.00 do 13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”. Nowa inicjatywa zrodziła się pod wpływem licznych publikacji, jakie ukazały się na rynku wydawniczym naszego regionu.

Muzyka Ryszarda Bukowskiego

Środa, 8 lipca 2020

Muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej nagrywają płytę, która przypomni kompozytora i krytyka muzycznego, związanego z regionem świętokrzyskim - Ryszarda Bukowskiego.

Spotkanie z Jackiem Cyganem

Środa, 8 lipca 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury wraz z Bristol Busko ART & Medical SPA zapraszają na wieczór autorski z Jackiem Cyganem.

„Tu i teraz” premierowo w Kinie Fenomen

Środa, 8 lipca 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz komedii „Tu i teraz” w reżyserii Erica Lartigau. Historia statecznego, francuskiego szefa kuchni, który przez Internet nawiązuje romans z koreanką i postanawia zmienić swoje życie.

"Szarada"

Środa, 8 lipca 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 25 lipca o godzinie 21.00 na film produkcji amerykańskiej "Szarada".

Konkurs fotograficzny „Wszystkie Dzieci Świata"

Środa, 8 lipca 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza wszystkich amatorów i profesjonalistów zafascynowanych sztuką fotografii do udziału w 14. Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Wszystkie Dzieci Świata Pacanów 2020”, którego celem jest ukazanie życia dziecka we współczesnym świecie.

Co Ty wiesz o Pippi?

Środa, 8 lipca 2020

Jeśli Twoje dziecko lubi Pippi Pończoszankę może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzka Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Warsztaty tkackie

Środa, 8 lipca 2020

Instytut Dizajnu po raz kolejny zaprasza na warsztaty tkackie z Tartaruga Studio. Warsztaty towarzyszą wystawie "Robić/Rzeczy" oraz "Oblicza nowego rzemiosła".

Wyślij Pippi kartkę urodzinową

Środa, 8 lipca 2020

Pippi Pończoszanka - bohaterka powieści Astrid Lindgren obchodzi w tym roku 75. urodziny. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza konkurs plastyczny pt. „Wyślij Pippi odlotową nadzwyczajną kartkę urodzinową!”.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

Środa, 8 lipca 2020

Na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury 19 lipca o godzinie 19.00 wystąpią Eskaubei i Tomek Nowak Quartet.

"Kopciuszek" w KTT

Środa, 8 lipca 2020

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

„Poznajmy się jeszcze raz” w Mocnym Kinie Nocnym Kina Fenomen

Środa, 8 lipca 2020

Kino Fenomen zaprasza na kolejny wieczorny pokaz filmowy. Tym razem obejrzymy francuski komediodramat w reżyserii Nicolasa Bedosa „Poznajmy się jeszcze raz”. Historia Victora, który otrzymuje szansę na ponowne spotkanie dawnej miłości i zmianę swojego życia. Zabawna komedia z elementami fantastyki.

„Oficer i szpieg" w Mocnym Kinie Nocnym Kina Fenomen

Środa, 8 lipca 2020

W ramach cyklu Mocne Kino Nocne, Kino Fenomen zaprasza na pokaz najnowszego filmu Romana Polańskiego- „Oficer i szpieg”. Film opowiada prawdziwą historię Alfreda Dreyfussa- oficera francuskiej armii niesłusznie zesłanego na wygnanie za zdradę.

„Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w BSCK

Wtorek, 7 lipca 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego.

Wystawy w MHKi

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza do obejrzenia dwóch wystaw planszowych. Jedna z wystaw zatytułowana "Wyspa Wolności". Biblioteka Polska w Paryżu" zorganizowana została przez Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Polskiej w Paryżu. Wystawa składa się z 20 plansz. Druga wystawa "Polskie formacje wojskowe w czasie II wojny światowej" zorganizowana jest przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, składa się z 18 ilustrowanych plansz.

„Zamkowe niedziele z historią w tle” w Krzyżtoporze

Wtorek, 7 lipca 2020

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe zaprasza na cykl wakacyjnych imprez „Zamkowe niedziele z historią w tle”, które odbywać się będą w kolejne niedziele miesiąca, począwszy od najbliższej, 12 lipca.

„Cudze chwalicie swego nie znacie” w Muzeum im. Przypkowskich

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie zaprasza lokalnych twórców do wzięcia udziału w 12. Biennale „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Wystawa organizowana co dwa lata stwarza okazję, aby móc pokazać swoją twórczość szerszej publiczności.

77. rocznica pacyfikacji wsi Michniów

Wtorek, 7 lipca 2020

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy 77. rocznicę pacyfikacji wsi Michniów oraz po raz trzeci Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

"Tunel"

Wtorek, 7 lipca 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 18 lipca o godzinie 21.00 do letniego kina na film koreański "Tunel" w reżyserii Seong-hun Kima.

Nocne zwiedzanie zamku w Chęcinach

Wtorek, 7 lipca 2020

Pierwsza tegoroczna „Noc na Zamku w Chęcinach” odbędzie się już 10 lipca. W tym sezonie zaplanowano cztery takie nocne zwiedzania chęcińskiej warowni: 10 i 24 lipca oraz dwa sierpniowe – 14 i 28.

Przeboje, przeboje

Wtorek, 7 lipca 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert, podczas którego usłyszymy muzykę z filmów „Vabank”, "Ostatni Mohikanin", "Gladiator", "Różowa pantera", "Waleczne Serce", "Gra o tron" oraz "Amelia". Podczas koncertu wystąpią Świętokrzyski Kwintet Blaszany oraz zespół EstradiVarious.

Bitwa pod Grunwaldem w MOB w Skarżysku

Wtorek, 7 lipca 2020

W środę 15 lipca, 610 lat po bitwie pod Grunwaldem, na placu Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku, będzie można obejrzeć słynną ekranizację „Krzyżaków” Sienkiewicza w reżyserii Aleksandra Forda. „Seans pod księżycem” rozpocznie się o godz. 21.30.

Śiętokrzyska wycinanka ludowa on-line

Wtorek, 7 lipca 2020

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zapraszają zainteresowanych do udziału w projekcie „Gigabajty tradycji, transfer doświadczeń. Świętokrzyska Wycinanka Ludowa online”.

Muzeum Narodowe w Kielcach o czekoladzie

Wtorek, 7 lipca 2020

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że w zbiorach MNKi znajduje się... dzbanek do czekolady.

Tajemnice Wzgórza Zamkowego

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza 19 lipca o godzinie 11.00 na spacer rodzinny.

Najstarsze fotografie Kielc

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza na drugie spotkanie wakacyjne z cyklu "Muzeum w parku".

Joga w ogrodzie włoskim

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na czwartą edycję jogi w ogrodzie włoskim.

Internetowy Przegląd Fotograficzny „Portret Dziecka”

Wtorek, 7 lipca 2020

Internetowy Przegląd Fotograficzny „Portret Dziecka” to tytuł wirtualnej galerii jaka powstała w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spośród wielu nadesłanych zdjęć, Rada Artystyczna pod przewodnictwem Sławomira Zielińskiego – wiceprezesa Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, wybrała te najciekawsze, które można podziwiać w stworzonej galerii.

Wraca giełda kolekcjonerska w WDK

Wtorek, 7 lipca 2020

Po przerwie spowodowanej koronawirusem już w najbliższą sobotę, 11 lipca Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zorganizuje comiesięczną giełdę kolekcjonerską. Stęsknieni cyklicznym wydarzeniem wystawcy i odwiedzający, po krótkiej przerwie, ponownie będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać o swoich zbiorach kolekcjonerskich i pasji jaką są antyki. Wydarzenie, skierowane do pasjonatów antyków i kolekcjonerów odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Limboski z zespołem

Wtorek, 7 lipca 2020

Na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury 12 lipca o godzinie 19.00 wystąpi Michał Limboski z zespołem.

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

Senior Show online – lipiec 2020 w WDK

W minioną niedzielę, 5 lipca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się...

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy...

W ECN ruszyły „Wakacje z energią”

Odwiedzając ECN, można wziąć udział w warsztatach popularnonaukowych dotyczących optyki czy też...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 679 837
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności