Niedziela, 29 marca 2020 - Marka, Wiktoryny, Zenona

Aktualności

Kielecka sztuka w Pradze

Piątek, 27 marca 2020

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany promocji twórczości kieleckich artystów oraz miasta Kielce w Pradze, gdyż prażanie nie mogą na razie – przez kwarantannę – oglądać współorganizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach w praskiej Galerii 9 wystawy „10 za 10 – serdeczne pozdrowienia z Kielc!” („10 za 10 – srdečné pozdravy z Kielců!").

"Zostań w domu"

Piątek, 27 marca 2020

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Zostań w domu". Głównym celem konkursu jest przedstawienie różnych możliwości kreatywnego spędzania czasu w domu.

Kotowica - symbol Polski Walczącej

Piątek, 27 marca 2020

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Kielcach zorganizował konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie w technice przestrzennej makiety symbolu Polski Walczącej.

Obchody Dnia Teatru w kieleckim teatrze

Piątek, 27 marca 2020

Teatr im. S. Żeromskiego w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem włącza się w ogólnopolską akcję "#zostańwdomu". Nie zamierza jednak rezygnować z obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Piątek, 27 marca 2020

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Obchodzimy go po raz 59. W tym roku będzie wyglądał on znacznie inaczej niż w poprzednich latach, kiedy obchodom towarzyszyły różne wydarzenia. Plany związane z tegorocznymi obchodami pokrzyżowała epidemia koronawirusa. W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru odbywa się pod hasłem "Teatr jako świątynia".

Projekt "Senior Show on-line" alternatywą na czas kwarantanny

Piątek, 27 marca 2020

Projekt Senior Show on-line pomaga przetrwać okres izolacji w dobrym humorze! Sprawdź, jak dołączyć do zabawy! Nasi wspaniali seniorzy, uczestnicy cyklu imprez Senior Show organizowanych w WDK, dają nam przykład, jak przetrwać w dobrym nastroju czas izolacji domowej. Na Facebooku z inicjatywy Tomasza Irskiego - pomysłodawcy i opiekuna imprez Senior Show - powstała grupa Senior Show on-line, w której to seniorzy mogą prezentować swoje występy artystyczne.

Wojewódzki Dom Kultury w plebiscycie na „Wydarzenie Historyczne Roku 2019”

Piątek, 27 marca 2020

"Wydarzenie Historyczne Roku" to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Biblioteką Narodową. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i zagranicą.

Wirtualne galerie BWA

Czwartek, 26 marca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza wszystkich do swojej przestrzeni wirtualnej, gdzie kontynuuje działalność – przede wszystkim – z zakresu edukacji plastycznej.

Internetowy kurs motania J. Wrońskiej - odc.4

Czwartek, 26 marca 2020

Zapraszamy na czwarty odcinek cyklu „Zrób to sam” Joanny WROŃSKIEJ czyli internetowy samouczek motania. Po królikach z polaru i skarpetki oraz kaczuszce dziś pierwsza lekcja motania gałgankowych lalek…

Muzealna Biblioteka Online

Czwartek, 26 marca 2020

Na stronie internetowej Muzeum Wsi Kieleckiej rozpoczęła działalność Muzealna Biblioteka Online. Co tydzień będzie wzbogacana o jedno z wydawnictw, które w minionych latach ukazały się nakładem Muzeum Wsi Kieleckiej. Ich autorami są etnografowie i historycy pracujący lub współpracujący z Muzeum Wsi Kieleckiej.

„Zostań w domu! Zwiedzaj z nami Izbę Regionalną WDK"

Czwartek, 26 marca 2020

Mimo, że większość instytucji kultury w całym kraju jest zamknięta dla odwiedzających Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, podobnie jak wiele innych palcówek, pragnie wirtualnie otworzyć się na mieszkańców Kielc, województwa oraz innych części Polski, a nawet świata. Serdecznie zachęcamy do śledzenia strony internetowej WDK oraz mediów społecznościowych, gdzie pojawiać się będą zdjęcia i informacje wszystkich eksponatów zgromadzonych w naszych zbiorach. A wszystko to nie wychodząc z domu.

Trwa realizacja projektu Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Czwartek, 26 marca 2020

W kwietniu 2010 roku Muzeum Wsi Kieleckiej podpisało umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Projekt mauzoleum uznany został przez międzynarodowy serwis architektoniczny Dezeen.com za jeden z najciekawszych kulturalnych projektów architektonicznych na świecie.

Konkurs fotograficzny „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”

Czwartek, 26 marca 2020

Mimo trwającej w całym kraju kwarantanny i stanu epidemicznego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wychodzi naprzeciw wszystkim sympatykom fotografii, którzy nie wychodząc z domu mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”. Zwycięskie prace pojawią się na stronach WDK, Portalu Informacji Kulturalnej oraz mediach społecznościowych.

Wielka wojna nad Nidą

Czwartek, 26 marca 2020

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece Cyfrowej. Publikacja „Wielka wojna nad Nidą. Kronika parafii Imielno (1912-1917)” ukazała się w ramach Serii Świętokrzyskiej.

Spotkania ze sztuką w domu

Czwartek, 26 marca 2020

Dział edukacji Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach rozpoczyna nowy cykl zajęć "Spotkania ze sztuką w domu".

Zajęcia online

Środa, 25 marca 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na zajęcia edukacyjne i warsztaty.

Konkurs "Przedwiośnie"

Środa, 25 marca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach już po raz 43. zaprasza profesjonalnych artystów związanych z naszym regionem do udziału w "Przedwiośniu" - Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego.

Filharmonia Świętokrzyska proponuje

Środa, 25 marca 2020

Od dziś Filharmonia Świętokrzyska rozpoczyna udostępnianie online utworów pochodzących z nagranych przez kieleckich filharmoników płyt CD. Akcję "#zostanwdomu z filharmonią!" inauguruje cykl Album Polski.

Konkurs ECB na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Środa, 25 marca 2020

Na rodzinny konkurs Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie „Kartka Wielkanocna” wpłynęło 28 prac. Jury przyznało nagrodę główną dla Piotra Uherka (lat 14) z Lublińca wraz z mamą, ojczymem i bratem.

Budowa Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach

Środa, 25 marca 2020

W siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach podpisana została umowa na budowę Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach na Ponidziu (gm. Kije). Koszt inwestycji to 19 700 000 zł.

"Zameczek detronizuje koronawirusa"

Środa, 25 marca 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach. Są to zajęcia online, które potrwają do 10 kwietnia.

Psiaki, kociaki i inne zwierzaki

Środa, 25 marca 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w konkursie "Psiaki, kociaki i inne zwierzaki", który potrwa do 30 kwietnia 2020 roku. Motto konkursu to:„Miarą człowieczeństwa jest Jego stosunek do zwierząt”.

Tydzień z Internetem

Środa, 25 marca 2020

Do 29 marca trwa Tydzień z Internetem. Jest to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. Hasło tegorocznej edycji kampanii to: “e-Mocni przez całe życie”.

Zameczkowy Konkurs Piosenki

Wtorek, 24 marca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie piosenki "Nie dajmy się - śpiewajmy".

Audiobooki Grzegorza Kozery

Wtorek, 24 marca 2020

Kielczanin Grzegorz Kozera - prozaik, poeta i dziennikarz jest autorem powieści: „Biały Kafka”, „Droga do Tarvisio”, „Berlin, późne lato”, „Co się zdarzyło w hotelu Gold”, "Króliki Pana Boga", "Noc w Berlinie". Trzy jego powieści są już dostępne w postaci audiobooków.

"Zamotajcie królika" - rozstrzygnięcie konkursu

Wtorek, 24 marca 2020

Znamy laureatów konkursu "Zamotajcie królika" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

"Droga do raju"

Wtorek, 24 marca 2020

W ramach akcji „Zostań w domu - kultura przyjdzie do Ciebie" zapraszamy na kolejny film z archiwum PIK. Dziś „Droga do raju” z 2009 r. poświęcony Andrzejowi Kaczmarkowi w 1. rocznicę śmierci.

12.rocznica śmierci A.Kaczmarka

Wtorek, 24 marca 2020

24 marca 2008 roku przypadał w Poniedziałek Wielkanocny. Zasiedliśmy całą rodziną do świątecznego śniadania, gdy zadzwonił telefon… Jędruś nie żyje! Był kilka dni w śpiączce. Tydzień wcześniej skończył 50 lat… Dziś mija 12 lat od tego dnia.

Czytamy e-booki

Wtorek, 24 marca 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych e-booków. Od dwóch tygodni w bibliotece wzrosło zainteresowania książkami elektronicznymi, co wynika z braku dostępu do wersji papierowej, która do tej pory królowała w MBP.

MHKi zaprasza

Wtorek, 24 marca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza do korzystania z codziennych transmisji na muzealnym Facebooku o godzinie 11.00.

Nowe nabytki Muzeum Zabawek

Poniedziałek, 23 marca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach wzbogaciło się o komplet żołnierzyków wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych w latach 70. XX w., podarowany przez kielczankę.

"Star Trek: Picard" - Sól w oku fana.

Poniedziałek, 23 marca 2020

Najnowsza odsłona kultowej marki Star Trek właśnie kończy swój bieg. Przed nami premiera ostatniego odcinka pierwszego sezonu, a więc spokojnie można pokusić się o ocenę serialu, który już w fazie produkcji wywoływał ogromne emocje wśród fanów. Niestety efekt pracy Alexa Kurtzmana nie udźwignął legendy Jean Luc Picarda i stał się solą w oku nawet najzagorzalszego miłośnika kosmicznego uniwersum.

Ambasador Czytelnictwa w marcu

Poniedziałek, 23 marca 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach trwa akcja "12 ambasadorów w 12 miesięcy" . Jest to kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo. W marcu Ambasadorem Czytelnictwa jest Katarzyna Bonda, w lutym był Grzegorz Zawierucha, w styczniu - Artur Barciś.

Nowy aktor w kieleckim teatrze

Piątek, 20 marca 2020

W marcu do stałego zespołu aktorskiego Teatru im. S. Żeromskiego dołączył Mateusz Bernacik. Młody aktor zadebiutował na kieleckiej scenie rolą Edmunda w „Opowieściach z Narnii” C.S. Lewisa.

Kiermasz wielkanocny odwołany

Piątek, 20 marca 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną Muzeum Wsi Kieleckiej odwołuje, zaplanowany na 5 kwietnia, kiermasz świąteczny, który miał się odbyć w Dworku Laszczyków w Kielcach.

Archiwa on-line

Piątek, 20 marca 2020

W czasie zagrożenia epidemicznego i w związku z czasowym zamknięciem archiwów państwowych, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych zachęca do pozostania w domach i prowadzenia wirtualnych archiwalnych poszukiwań.

ŚCDN zaprasza na e-szkolenia

Piątek, 20 marca 2020

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach informuje, że w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach uruchamia cykl webinariów dla nauczycieli województwa świętokrzyskiego, mających na celu wskazanie różnych rozwiązań umożliwiających zdalne nauczanie w szkołach.

Geopark zaprasza

Piątek, 20 marca 2020

Kieleckie instytucje kultury i placówki edukacyjne, chociaż zamknięte dla mieszkańców, proponują różne formy, które uatrakcyjnią spędzanie czasu w domu. Dziś propozycja kieleckiego Geoparku.

Wypożycz e-booki

Piątek, 20 marca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zachęca do wypożyczania e-booków. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, na stronie MBP czeka na Ciebie odpowiednia instrukcja.

Internetowy kurs motania J. Wrońskiej - odc.3

Czwartek, 19 marca 2020

Prezentujemy trzeci odcinek cyklu „Zrób to sam” Joanny WROŃSKIEJ, która na ten trudny dla wszystkich okres zaproponowała internetowy samouczek motania.

123...4

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 28 marca wybije...

Radosław Suliga

Muzyka jest jego pasją. Gra na akordeonie, "klawiszach" i na perkusji. Występ został...

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wielka wojna nad Nidą

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece...

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 28 marca wybije...

„Parasite” w Kinie Fenomen

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu „Parasite”, w reżyserii...

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club...

"Kopciuszek" w KTT

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 40 834 369
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności