Niedziela, 22 kwietnia 2018 - Łukasza, Kai, Nastazji

Aktualności

Dolina katyńska

Piątek, 20 kwietnia 2018

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, towarzyszy im komentarz historyka.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”

Piątek, 20 kwietnia 2018

Do 28 września 2018 roku można zgłaszać się do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Spotkanie z pisarką

Piątek, 20 kwietnia 2018

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską odbędzie się 10 maja o godzinie 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Paweł Pierściński w obiektywach przyjaciół

Piątek, 20 kwietnia 2018

W roku 2018 mija 40 lat od założenia przez Pawła Pierścińskiego Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręgu Świętokrzyskiego oraz rok od jego śmierci. Z tej okazji Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach przygotowało wystawę, która składa się z fotografii ze zbiorów BWA przedstawiających Pawła Pierścińskiego. Są to zdjęcia autorstwa m.in. Andrzeja Borysa, Michała Cały, Waldemara Jamy, Jana Spałwana, Andrzeja Pęczalskiego, Jerzego Piątka.

Old Metropolitan Band

Piątek, 20 kwietnia 2018

Pod koniec kwietnia w Domu Środowisk Twórczych odbędzie się inauguracja koncertów w przypałacowym ogrodzie. Podczas pierwszego usłyszymy zespół Old Metropolitan Band.

70 Lat ZPAF

Piątek, 20 kwietnia 2018

W tym roku minęło 70 lat od powstania Związku Polskich Artystów Fotografików. Z tej okazji w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach otwarta zostanie wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików "Globalizacja i indywidualność".

Koncert Patrycji Markowskiej

Piątek, 20 kwietnia 2018

W maju w kieleckim amfiteatrze wystąpi Patrycja Markowska.

Koncert z okazji Dnia Matki

Piątek, 20 kwietnia 2018

Podczas koncertu usłyszymy arie i duety z oper i musicali. Wystąpią młodzi artyści.. Jednym z nich będzie Wiktor Michał Kowalski - absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna Filharmonii Świętokrzyskiej, a przy fortepianie zasiądzie Artur Jaroń.

Zielona Wyspa – zabytki i przyroda

Piątek, 20 kwietnia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 23 kwietnia o godz. 18.00 na spotkanie z Danutą Rasałą, której pasją są dalekie podróże w najróżniejsze zakątki świata. Z nami podzieli się wrażeniami z pobytu w Irlandii.

"Kopciuszek" w FŚ

Piątek, 20 kwietnia 2018

Baśń "Kopciuszek" w czterech aktach będzie można obejrzeć w Filharmonii Świętokrzyskiej podczas transmisji z The Metropolitan Opera. Będzie to premiera sezonu, po raz pierwszy w MET.

Piosenki Agnieszki Osieckiej

Piątek, 20 kwietnia 2018

Podczas koncertu w Filharmonii Świętokrzyskiej Izabela Połońska – wokalistka i kameralistka – zabierze nas w świat poezji Agnieszki Osieckiej, świat pełen spraw zwykłych, codziennych oraz wielkich – uniwersalnych, w świat niebanalny, choć pełen niespełnienia i nie zawsze idealny, w świat kobiety wrażliwej, wolnej i fascynującej.

Polska Fotografia Krajobrazowa

Piątek, 20 kwietnia 2018

Od 11 do 25 maja w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych będą prezentowane fotografie artystów z całej Polski oraz Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, których głównym tematem jest, zapomniany dzisiaj, krajobraz z lat 60.-80. XX wieku.

Światowy Dzień Ziemi

Piątek, 20 kwietnia 2018

Obchody Dnia Ziemi zapoczątkowano 22 kwietnia 1970 w Waszyngtonie. W Polsce to święto obchodzone jest od 1990 roku. Ponad miliard ludzi ze 192 krajów bierze w corocznej, organizowanej wiosną imprezie, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Maj w "Kubusiu"

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w maju na premierę sztuki "Niepogoda", "Spacerownik teatralny" oraz spektakle ze swojego repertuaru.

Scyzoryki 2018

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Ruszyła dziesiąta edycja Festiwalu Scyzoryki, a tym samym zgłoszenia do jubileuszowej edycji 2018 roku.

Odsłonięcie "Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego"

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Pamięć o Jerzym Kapuścińskim – jednym z największych miłośników województwa świętokrzyskiego na zawsze wpisze się w krajobraz Kielc. 23 kwietnia 2018 roku odbędzie się uroczyste odsłonięcie" Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego" na Kadzielni, które będą wkomponowane w naturalne środowisko tak, by stanowić całość z przyrodą, jednocześnie być punktem turystycznym na szlaku ciekawych i wartych uwagi miejsc w Kielcach i województwie świętokrzyskim.

Przygotowania do Roku Moniuszkowskiego

Czwartek, 19 kwietnia 2018

W 2019 roku obchodzić będziemy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji nadchodzący rok został mianowany Rokiem Moniuszkowskim i obfitował będzie w różnego rodzaju wydarzenia związane z osobą kompozytora. W Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się spotkanie z pełnomocnikiem ministra kultury i dziedzictwa narodowego ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, dyrektorem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemarem Dąbrowskim. Celem spotkania było przedstawienie ogólnych założeń organizacyjnych obchodów jubileuszu oraz zainicjowanie rocznicowych projektów.

Klub Gier Planszowych

Środa, 18 kwietnia 2018

Zapraszamy na XXI Spotkanie Klubu Gier Planszowych do sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Watch Dogs w Kielcach

Środa, 18 kwietnia 2018

16. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Dogs odbędzie się w dniach 24–29 maja w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach.

Eliminacje rejonowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Środa, 18 kwietnia 2018

Miniony piątek, mimo że 13-tego okazał się szczęśliwy dla ośmiu uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tego dnia w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyły się eliminacje rejonowe w których udział wzięło 15 uczestników.

Prosto z garnka

Środa, 18 kwietnia 2018

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki "Prosto z garnka. Tradycje kulinarne Romów" w ramach cyklu "Czwartki z dialogiem".

Język jako świadectwo kultury

Środa, 18 kwietnia 2018

Studenckie Koło Naukowe Dialektologiczne, Kieleckie Towarzystwo Naukowe oraz Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję Studencko-Doktorancką "Język jako świadectwo kultury. Język. Kultura. Społeczeństwo".

AfryKamera - pokazy filmów festiwalowych

Środa, 18 kwietnia 2018

W Muzeum Dialogu Kultur 25 kwietnia przedstawione zostaną dwa filmy reprezentujące kinematografię afrykańską.

O Marku Edelmanie

Środa, 18 kwietnia 2018

W tym roku mija 75. rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza na spotkanie z Paulą Sawicką - przyjaciółką Marka Edelmana, ostatniego dowódcy powstania w getcie warszawskim. Paula Sawicka jest autorką relacji Marka Edelmana "I była miłość w getcie". Spotkanie będzie przeplatane fragmentami filmu "Komendant Edelman".

"Lato w tearze" po raz szósty

Środa, 18 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał dofinansowanie w wysokości 40 000 złotych na realizację projektu "Lato w teatrze". Jest to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegorocznym partnerem teatru „Kubuś” podczas realizacji projektu będzie Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach. A tematem wakacyjnych warsztatów będą „Leśne ścieżki inspiracji - dialogi natury z nowoczesnością.”

Udana inauguracja warsztatów ŚAEK 2018

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W miniony weekend w czterech powiatach województwa świętokrzyskiego: kieleckim, starachowickim, pińczowskim i sandomierskim wystartowały warsztaty realizowane w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej będącego częścią programu Bardzo Młoda Kultura. Co roku projekt ŚAEK obejmuje 5 powiatów. Tak będzie i tym razem – w ostatnim, piątym, powiecie koneckim warsztaty rozpoczną się w piątek 20 kwietnia.

„Boski porządek” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem przyczynkiem do dyskusji będzie seans filmu „Boski porządek” w reżyserii Petra Biondina Volpe. Szwajcarski dramat inspirowany faktami, opowiadający o drodze Szwajcarek do uzyskania pełni swobód obywatelskich – kolejny w kanonie kina kobiecego po „Niezłomnych” i „Sufrażystce”.

Malarstwo Małgorzaty Maćkowiak

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W galerii Wieża Sztuki w Kielcach odbędzie się spotkanie z malarstwem Małgorzaty Maćkowiak. Będzie to wernisaż autorki zakochanej w malarstwie monumentalnym, sztalugowym oraz ilustracjach.

„Mama” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na „Spotkania z Filmem Górskim” a w nim na seans filmu dokumentalnego „Mama” w reżyserii Wojciecha Kozakiewicza. Obraz ukazuje sylwetkę Kingi Ociepki-Grzegulskiej- jednej z najlepszych polskich wspinaczek.

„Dziewczyna we mgle” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „dziewczyna we mgle” w reżyserii Donato Carrisi. Włosko- niemiecko- francuska koprodukcja jest adaptacją powieści reżysera, która sprzedała się w milionach egzemplarzy. Kryminalna historia zaginięcia dziewczyny z małego miasteczka.

„Twarz” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej- jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców filmowych na świecie. „Twarz” zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia czyli Grand Prix Jury na festiwalu Berlinale.

XIII Jarmark Świętokrzyski

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Na Świętym Krzyżu 27 maja po raz trzynasty odbędzie się Jarmark Świętokrzyski.

Moja Mama

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Moja Mama".

Wielokulturowa podróż po pograniczu polsko-słowackim

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Spotkanie z autorką projektu "Muzyka bez granic" - etnomuzykolog, etnolog i antropolog kultury dr Justyną Cząstką-Kłapytą odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 12.00 w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Spacer z pasją

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spacer śladami ważnych dla „Kubusia” miejsc i wydarzeń, ale przede wszystkim śladami ludzi, którzy zapragnęli stworzyć teatr lalkowy.

Kultura filmowa w Kielcach

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W ramach cyklu "Wiedza: otwarte!" 26 kwietnia o godzinie 17.30 w Muzeum Dialogu Kultur odbędzie się wykład dr Moniki Bator z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zatytułowany "Z naszych ekranów”. Kultura filmowa w Kielcach".

„Gotowi na wszystko. Exterminator” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W ramach cyklu „Widnokrąg Dobrego Kina”, Kino Fenomen zaprasza na pokaz przezabawnej polskiej komedii w reżyserii Michała Rogalskiego. Historia piątki niespełnionych muzyków metalowych, którzy po latach wracają do swej pasji, uruchamiając lawinę komicznych wydarzeń.

„W czterech ścianach życia” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans belgijskiego dramatu w reżyserii Philippe’a Van Leeuw’a . Sensacja 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale i zdobywca nagrody publiczności w sekcji Panorama. Ważny i potrzebny dramat o wojnie domowej w Syrii.

"Czołem Mości Panowie"

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na wystawę opowiadającą o kulturze staropolskiej, która rozkwitła w epoce baroku i trwała aż do schyłku XVIII wieku.

„W ułamku sekundy” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans niemieckiego thillera „W ułamku sekundy” w reżyserii Fatiha Akina z Diane Kruger w roli głównej, która została nagrodzona za nią nagrodą dla Najlepszej Aktorki na MFF w Cannes w 2017 roku. Sam film, otrzymał Złoty Glob, dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego 2018.

123...4

Światowy Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi zapoczątkowano 22 kwietnia 1970 w Waszyngtonie. W Polsce to święto obchodzone...

Odsłonięcie "Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego"

Pamięć o Jerzym Kapuścińskim – jednym z największych miłośników województwa świętokrzyskiego na...

O Marku Edelmanie

W tym roku mija 75. rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Instytut Kultury...

Dziecięca Estrada Folkloru 2018

17 marca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Światowy Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi zapoczątkowano 22 kwietnia 1970 w Waszyngtonie. W Polsce to święto obchodzone...

PIK i UJK rozpoczynają współpracę!

Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z kolejną...

Międzynarodowy Dzień Teatru

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, odbywają się różnorodne...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 811 256
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności