Czwartek, 27 kwietnia 2017 - Sergiusza, Teofila, Zyty

Aktualności

Inauguracja sezonu turystycznego w Centrum da Vinci

Środa, 26 kwietnia 2017

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim rozpoczyna w najbliższą niedzielę 30 kwietnia nowy sezon turystyczny.

Nowa wicedyrektor w MNKi

Środa, 26 kwietnia 2017

Agnieszka Kowalska – Lasek, dotychczasowa kierownik Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, będzie nowym wicedyrektorem Muzeum Narodowego w Kielcach.

„Babilon Bolszoj”W Kinie Fenomen

Środa, 26 kwietnia 2017

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Babilon Bolszoj”. Obraz w reżyserii Nicka Reada i Marka Franchettiego opowiada o historii Siergieja Filina, dyrektora artystycznego baletu Bolszoj. W 2013 roku opinię publiczną na całym świecie zaszokowała wiadomość o ataku na Filina zorganizowanym przez jednego z solistów baletu- Pavla Dimitrichenko.

„Bikini Blue” w Kinie Fenomen

Środa, 26 kwietnia 2017

Dramat w reżyserii Jarosława Marszewskiego. W rolach głównych Tomasz Kot oraz Lianne Harvey. Historia pewnego małżeństwa w powojennej Anglii, próbującego naprawić swój związek.

Warhammer 40k

Środa, 26 kwietnia 2017

Już w najbliższą sobotę Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na kolejny turniej Warhammer 40k.

„Chata” w Kinie Fenomen

Środa, 26 kwietnia 2017

Amerykański dramat, który porusza do łez. Reżyser filmu Stuard Hazeldine w głównej roli obsadził Sama Worthingtona, kojarzonego do tej pory głównie z kinem akcji („Avatar”, „Terminator: Ocalenie”). Opowiada historię ojca pogrążonego w żałobie po śmierci córki, otrzymuje tajemniczy list który zmienia jego życie.

Kolorowe jarmarki

Środa, 26 kwietnia 2017

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpi Janusz Laskowski z zespołem.

Bajkowa podróż do Indii

Środa, 26 kwietnia 2017

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejną edycję podróży dookoła świata. Tym razem dzieci będą odkrywać barwne Indie - kraj pełen kontrastów i zagadek.

Koncert familijny

Środa, 26 kwietnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza dzieci z rodzicami na koncert zatytułowany "Jak Koziołek mądra głowa w filharmonii wylądował".

"The Monstrum Band" jedzie na festiwal

Środa, 26 kwietnia 2017

W maju kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprezentuje na Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie spektakl "The Monstrum Band". Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina to osobliwy katalog istot, które łączy wspólny mianownik - każda z postaci jest sztucznym tworem człowieka.I tak, drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show.

Grafiki Anety Pliszki

Środa, 26 kwietnia 2017

Od 5 do 26 maja 2017 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach prezentowane będą grafiki autorstwa Anety Pliszki.

Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Środa, 26 kwietnia 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Agnieszką Tyszką. Wydarzenie stanowi finał wojewódzkiego konkursu literackiego "List do pisarza".

Otwarcie sezonu letniego w DŚT

Środa, 26 kwietnia 2017

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie sezonu letniego w ogrodzie pałacu. W programie koncert Dzieci Zielińskiego oraz Boba Jazz Band.

ABBA znowu na żywo

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury pojawi się czwórka wokalistów oraz muzyczny zespół Black Red White Project.

Szydłowska majówka z historią

Wtorek, 25 kwietnia 2017

30 kwietnia na placu zamkowym w Szydłowie odbędzie się „Szydłowska majówka z historią”, podczas której odbywać się będą pokazy nawiązujące do różnych epok historycznych przeprowadzone przez członków Bractwa Rycerskiego Zamku Szydłów.

Majówka w Pacanowie

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Długi majowy weekend upłynie w Centrum Bajki w Pacanowie pod znakiem II Festiwalu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Wiklinowe rzeźby

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Stanisław Dziubak będzie prezentował swoje prace w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

"Instalacja" Mirosława Maszlanki

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Od 5 do 26 maja 2017 roku w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać prace Mirosława Maszlanki.

Niedziela w muzeum

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Najbliższe spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum" będzie poświęcone motywom historycznym w zbiorach graficznych Muzeum Narodowego w Kielcach.

Wielka Majówka

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Wielka Majówka po raz kolejny odbędzie się w Kielcach na ulicy Sienkiewicza.

VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert inaugurujący VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. M. Moszkowskiego.

Kolejny „Salon Rękodzieła Artystycznego” już w czerwcu

Wtorek, 25 kwietnia 2017

17 czerwca w godzinach 10.00-14.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się trzecia edycja „Salonu Rękodzieła Artystycznego”. Impreza jest nową propozycją przygotowaną specjalnie dla miłośników rzemiosła artystycznego, odwiedzających WDK.

Warsztaty scenograficzne

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na warsztaty scenograficzne, które odbędą się 3 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Za nami pierwszy weekend warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Od piątku do niedzieli, tj. 21-23 kwietnia, w sześciu miastach województwa wystartowały warsztaty ŚAEK. Obok Kielc, które przecierały szlaki w ubiegłym roku, tym razem zgodnie z założeniami projektu, przyłączyły się nowe miejscowości: Ożarów, Skarżysko-Kamienna, Staszów, Skalbmierz i Włoszczowa. Inauguracyjne zajęcia w 2017 roku odbyły się w Ośrodku Kultury w Staszowie, a ich prowadzącym był dr hab. Jacek Gądecki.

Przechowane w pamięci

Wtorek, 25 kwietnia 2017

W galerii Wieża Sztuki w Kielcach odbędzie się wystawa prac autorstwa Mirosławy Smerek-Bieleckiej. Obrazy można oglądać do 2 czerwca 2017 roku.

Spotkanie z podróżnikami

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Ubiegły rok Blanka Wojtaszek z mężem spędzili w podróży, w trakcie której zobaczyli 15 państw: Islandię, Kanadę, Ekwador, Peru, Boliwię, Panamę, Kostarykę, Australię, Nową Zelandię, Japonię, Malezję, Wietnam, Kambodżę i Tajlandię oraz pięć stanów USA. Podczas spotkania opowiedzą co przeżyli, zaprezentują fotografie oraz poradzą jak podróżować za naprawdę niewielkie pieniądze.

Uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności

Wtorek, 25 kwietnia 2017

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach 8 maja o godz. 17.00 odbędzie się uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności. Odznaczonych zostanie 13 działaczy opozycji antykomunistycznej w PRL-u, z byłego województwa kieleckiego. Odznaczenie wręczy wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma.

"Za czym kolejka ta stoi?"

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na sobotnie warsztaty familijne zatytułowane "Za czym kolejka ta stoi?".

Faktura czasu

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Biblioteka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Leszka Mądzika pt. "Faktura czasu".

Moje miejsce

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Konkurs plastyczny zatytułowany "Moje miejsce" organizuje Muzeum Narodowe w Kielcach. Konkurs skierowany jest do dzieci i uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, studentów uczelni wyższych oraz podopiecznych ośrodków terapii zajęciowej. Uczestnicy mają za pomocą dowolnej techniki malarskiej stworzyć pracę plastyczną inspirowaną twórczością Jacka Sienickiego.

Majówka na Górze Św. Anny

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

3 maja o godz. 19.30 rozpocznie się na Górze Św. Anny w Pińczowie majówka połączona ze wspólnym śpiewaniem pieśni maryjnych.

„PTAKI Z HEILIGENHAFFEN"

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Wystawa „PTAKI Z HEILIGENHAFFEN" – to instalacja artystyczna Karoliny Zielazek-Szeskiej, stanowiąca połączenie kamieni z ceramiką szamotową.

Ławeczka Andrzeja Koziei

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób chcą upamiętnić jego niepowtarzalną postać i osobowość. "Ławeczka Andrzeja Koziei" według projektu Sławomira Micka stanie na skwerze obok kina Moskwa. Odsłonięcie nastąpi 12 października 2017 roku, w dniu urodzin Andrzeja.

Karta Seniora w Kurozwękach

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Od kwietnia 2017 r. w Zespole Pałacowym w Kurozwękach obowiązuje Świętokrzyska Karta Seniora. Oznacza to, że zwiedzający w wieku powyżej 60. lat mogą korzystać z biletów ulgowych na wstęp, zwiedzanie oraz pakiety atrakcji. Seniorom przysługuje też 30% zniżki na usługi hotelarskie w sezonie zimowym (październik – marzec).

Wszystkie śluby mojej Mamy

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Dworku Laszczyków w Kielcach na wystawę "Wszystkie śluby mojej Mamy".

Mężczyzna wart zachodu

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W najbliższy weekend w Teatrze im. S. Żeromskiego wystawiony będzie spektakl "Mężczyzna wart zachodu" w reżyserii Piotra Szczerskiego. Jego premiera odbyła się w 2011 roku. Na premierze obecna była autorka sztuki - Rosemary Friedman.

Koncert muzyki country

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpi zespół Konwój.

Maj w MHK

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza w maju na spotkanie z kustoszem, warsztaty z pisania znaków japońskich, spotkanie pamiętnikarskie oraz spacer muzealny.

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu, podczas którego rywalizowały zespoły, choreografowie i tancerze z całej Polski. Pierwsze miejsce zdobył Pryzmat Junior z Olsztyna. Najlepszą solistką została Agnieszka Nowak z Teatru Tańca The Hoofers.

Maj w "Kubusiu"

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W maju w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" na najmłodszych czeka nowa premiera "„My się mamy nie słuchamy” ", a także bezpłatne warsztaty z języka angielskiego oraz znane i lubiane sztuki, takie jak: „O Wilku i Czerwonym Kapturku” , „Super Piotruś Pan” , „O Rybaku i Złotej Rybce” oraz "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”.

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Ławeczka Andrzeja Koziei

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób...

Podróż w świat PRL-u

W Muzeum Zabawek i Zabawy prezentowana jest wystawa zatytułowana "Meble kombinowane. Wzornictwo...

Klub Gier Planszowych

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 26 kwietnia na szesnastą edycję Klubu Gier Planszowych.

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Spotkania ze źródłem archiwalnym - cz.24

Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 761 715
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności