Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 - Franciszka, Kazimiery, Ruty

Aktualności

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

ŚNIADANIE NA TRAWIE w Podzamczu Chęcińskim

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

W ogrodzie przy Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 sierpnia trzecie w tym roku śniadanie na trawie, którego tematem przewodnim będzie sport, a głównym punktem programu bieg charytatywny „Biegnę, żeby pomóc Adasiowi”. Podobnie jak rok temu zbierane będą fundusze na leczenie i rehabilitację Adasia – skrajnego wcześniaka. Początek śniadania o godz. 11.00, a bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 15.00.

Traktat o wykradaniu owoców

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

„Traktat o wykradaniu owoców” to zaproszenie widzów do wspólnej wyprawy do sadu na jabłka.

ŚWIĘTO CHLEBA w Staszowie

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Miejsko – gminne i powiatowe święto plonów odbędzie się w najbliższą niedzielę 27. sierpnia w Staszowie.

Magia liter

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

W najbliższą niedzielę w Instytucie Dizajnu odbędą się warsztaty towarzyszące trwającemu III Wakacyjnemu Festiwalowi Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Uczestnicy warsztatów "Magia liter" będą mieli okazję do zapoznania się z tajnikami typografii i projektowania.

Spaghetti meble

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Do końca września w Instytucie Dizajnu można oglądać ekspozycję „Spaghetti meble”. Odwiedzający ID zobaczyć mogą fotele, gazetniki, kwietniki, leżaki, lampki wykonane z drutu zbrojeniowego i oplotu igielitowego. W większości są to obiekty anonimowych projektantów, które powstały w latach 60. z nowoczesnego na tamte czasy tworzywa zwanego "drutoplastikiem". Meble pochodzą ze zbiorów Keil Art i prywatnej kolekcji Cezarego Lisowskiego.

TRANSlacje

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy TRANSlacje. Wystawa jest wynikiem projektu artystyczno – naukowego zrealizowanego w ramach badań statutowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ale Meksyk!

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Co sądzą Meksykanie o Warszawie, Polakach i naszym klimacie? Jak czują się Polacy mieszkający w Meksyku i jak zostali przyjęci uchodźcy, którzy do Meksyku dotarli z Rosji po II wojnie światowej? Co łączy, a co dzieli mieszkańców Polski i Meksyku? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas imprez towarzyszących wystawie "Fantazmaty. Barwny świat polskiej i meksykańskiej sztuki ludowej".

Piotr Bukartyk Trio

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach 17 września o godzinie 17.00 wystąpi Piotr Bukartyk - autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką.

Dworek Laszczyków zaprasza

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

W sobotę - 16 września odbędzie się "Dzień otwarty" Dworku Laszczyków w Kielcach.

Krajobraz dziedzictwa na przykładzie sztuki cmentarnej

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zaprasza na wydarzenia edukacyjne pod hasłem "Krajobraz dziedzictwa na przykładzie XIX -wiecznej sztuki cmentarnej zachowanej dzięki 25 lat kwest i konserwacji".

Wrzesień w "Kubusiu"

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

We wrześniu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" widzowie będą mogli obejrzeć spektakle: "O Rybaku i Złotej Rybce”, „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, „My się mamy nie słuchamy” oraz premierę sztuki „Akademia Pani Beksy” .

"Caryca Katarzyna" wraca na scenę

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza 2 i 3 września na "Carycę Katarzynę" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina. Twórcy są wspólnie laureatami Paszportu Polityki.

Recital Piotra Machalicy

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Na recital Piotra Machalicy "Mój ulubiony Młynarski" zaprasza 9 września o godzinie 19.00 Kieleckie Centrum Kultury.

Prawda czasu – prawdą obrazu

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

"Prawda czasu – prawdą obrazu. Człowiek twórcą czy niszczycielem krajobrazu?" - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Literackie przyjaźnie Moniki Żeromskiej

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Monika Żeromska znała Marię Dąbrowską, Polę Gojawiczyńską, Zofię Stryjeńską, Witkacego, Stefana Jaracza czy Tadeusza Kotarbińskiego, a w swojej willi gościła wielu znanych wówczas ludzi, przeważnie artystów. Podczas niedzielnego spotkania w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego będzie można usłyszeć liczne anegdoty o "zgniłych jabłkach w bucie, prześcieradle i liście miłosnym do Makuszyńskiego”, „nuncjuszu papieskim i pięknej sukni pani Moniki”, a także historie opowiadające m.in. o pobycie Moniki w kawiarni w towarzystwie Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego, czy o portrecie dziadków Marii Dąbrowskiej.

Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji to trzy dni rozrywki. Dzień pierwszy to Świętokrzyska Gala Kabaretowa, kolejny dzień to zupełnie nowa propozycja - Rockowy Sabat, a na zakończenie - muzyczna impreza pod hasłem Przebój Lata RMF FM i Polsatu. Festiwal, który odbędzie się w Kielcach, to kabaretowe i muzyczne podsumowanie roku.

Wystawa "geo.grafia sztuki"

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Wystawa "geo.grafia sztuki" powstała we współpracy artystów z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z grupą twórców reprezentujących inne ośrodki akademickie.

Rocznica zagłady getta w Kielcach

Niedziela, 20 sierpnia 2017

Likwidacja kieleckiego getta trwała od 20 do 24 sierpnia 1942 roku. Spośród 27 000 Żydów z kieleckiego getta wojnę przeżyło około 500. Ci, którzy ocaleli, w większości zawdzięczają to Polakom.

Spacerownik teatralny

Piątek, 18 sierpnia 2017

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na interaktywny spacer po wnętrzach teatru pod hasłem "Spacerownik teatralny".

Festiwal Dobrej Zabawy

Piątek, 18 sierpnia 2017

W ostatni weekend sierpnia warto wybrać się do Bałtowa , gdzie w tamtejszym kompleksie turystycznym odbędzie się Festiwal Dobrej Zabawy.

Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy

Piątek, 18 sierpnia 2017

W Muzeum Narodowym w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy". Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Wiślicy.

STREET FOOD FESTIWAL w Skarżysku

Piątek, 18 sierpnia 2017

Pierwszy weekend września upłynie w Skarżysku Kamiennej pod znakiem fast foodów. W dniach 1-3 września odbędzie się po raz drugi STREET FOOD FESTIWAL.

Warsztaty artystyczne w Pińczowie

Piątek, 18 sierpnia 2017

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury organizuje w ramach inicjatywy „Młodzieżowy kolorowy Pińczów” warsztaty graffiti i wokalne.

Gdzie ta keja?

Piątek, 18 sierpnia 2017

W Domu Środowisk Twórczych zagra zespół EKT Gdynia. Grupa potrafi łączyć rockowe brzmienie i spokojną, stonowaną balladę.

Krajobraz w obiektywie kieleckich mistrzów

Piątek, 18 sierpnia 2017

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach otwarta zostanie wystawa fotografii prezentującej zanikający już świętokrzyski krajobraz pt. "Krajobraz w obiektywie kieleckich mistrzów", na której będą prezentowane zdjęcia znanych i cenionych fotografików naszego regionu.

Historyczne dziedzictwo świętokrzyskiego hutnictwa ołowiu i miedzi

Piątek, 18 sierpnia 2017

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają na sesję naukową pod tytułem: „Historyczne dziedzictwo świętokrzyskiego hutnictwa ołowiu i miedzi”, która odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzenie będzie miało charakter interdyscyplinarny. Przedstawiony zostanie szeroki wachlarz zagadnień poświęconych dziejom górnictwa i hutnictwa kruszcowego w Górach Świętokrzyskich i na terenach gospodarczo związanych z Kielecczyzną.

Narodowe Czytanie "Wesela"

Piątek, 18 sierpnia 2017

Wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się w Kielcach 2 września. Czytanie, prowadzone w ramach akcji " Narodowe Czytanie", zorganizowane zostanie w filiach Bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej.

FESTIWAL PIOSENKI NIEPODLEGŁEJ I NIEZŁOMNEJ

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Można się już zgłaszać do udziału w eliminacjach wojewódzkich Festiwalu Piosenki Niepodległej i Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

Znane i nieznane ziemi kieleckiej

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Od 12 września do 14 października na rynku w Kielcach będzie można obejrzeć wystawę plenerową pt. „Znane i nieznane ziemi kieleckiej” towarzyszącą VII Powszechnemu Zjazdowi Archiwistów Polskich w Kielcach.

Koncert na zakończenie wakacji

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Strauss Ensemble zaprasza na najpiękniejsze arie oraz duety muzyki operowej i operetkowej.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar. To zespół rozsmakowany w czarownych melodiach okresu międzywojennego.

„Amerykańska Sielanka” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Niech państwa nie zmyli „sielankowy” tytuł. „Amerykańska Sielanka” to rasowy thiller w którym zobaczymy Ewana McGregora, który również wyreżyserował film oraz Jeniffer Connely. Akcja osadzona w Ameryce lat sześćdziesiątych, nie bez przyczyny uważanych za złoty okres w historii USA, opowiada historię mężczyzny, który brutalnie przekonuje się iż jego życie wcale nie jest idyllą za jaką je uważał.

“Plan Maggie” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Komedia romantyczna w reżyserii Rebecci Miller. Opowieść o kobiecie, która marzy o zostaniu matką, ale ma do tego dość nietypowe podejście. W rolach głównych Greta Gerwig, Ethan Hawke oraz Julianne Moore.

„Nie ma mowy!” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Amerykańska komedia romantyczna okraszoną dużą dawką muzyki. W rolach głównych Rebeca Hall oraz Jason Sudeikis. Historia pisarza i wdowy po muzyku folkowym, którzy razem próbują napisać biografię zmarłego twórcy.

Konkurs "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy" rozstrzygnięty

Środa, 16 sierpnia 2017

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie po raz kolejny zorganizowało konkurs plastyczny "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy".

W żołnierskim mundurze

Środa, 16 sierpnia 2017

Na kieleckim rynku można oglądać wystawę zatytułowaną "W żołnierskim mundurze", przygotowaną przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Wystawa przypomina wojskową tradycję garnizonu kieleckiego oraz wojskowe tradycje miasta.

Niedziela ze św. Franciszkiem

Środa, 16 sierpnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do skansenu wszystkich miłośników zwierząt. Specjalnie dla nich zostanie przygotowane wiele atrakcji. Odbędą się pokazy umiejętności psa policyjnego oraz psa ratownika. Chętni będą mogli obejrzeć oraz zaadoptować zwierzęta z kieleckich schronisk. Zaprezentowane będą również zwierzęta egzotyczne porzucone przez właścicieli.

Albumy z sandomierskiej szuflady

Środa, 16 sierpnia 2017

Do końca sierpnia na placu przy Urzędzie Miasta w Sandomierzu można oglądać dawne fotografie Sandomierza i ziemi sandomierskiej.

Spotkanie z poetką

Środa, 16 sierpnia 2017

W sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbędzie się wieczór autorski z poetką Ewą Bechyne-Henkiel.

Wieniec musi mówić...

Pani Józefa Bucka twórczyni, ludowa z Kostomłotów II w gm. Miedziana Góra, jest wielokrotną...

Narodziny fotografii

Dzień 19 sierpnia oficjalnie przyjmowany jest za datę narodzin fotografii. Za ojca fotografii...

Rocznica zagłady getta w Kielcach

Likwidacja kieleckiego getta trwała od 20 do 24 sierpnia 1942 roku. Spośród 27 000 Żydów z...

Chleb w tradycji

W tradycji polskiej chleb był symbolem pomyślności i dostatku. Otoczony więc był powszechnym...

Zespół STiS "Rewanż" na pierwszym Polsko-Chińskim Festiwalu Młodzieży Artysytycznej w Krakowie

25 lipca 2017 roku na scenie Filharmonii Krakowskiej odbył się występ kieleckich tancerzy ze...

Wieniec musi mówić...

Pani Józefa Bucka twórczyni, ludowa z Kostomłotów II w gm. Miedziana Góra, jest wielokrotną...

Narodziny fotografii

Dzień 19 sierpnia oficjalnie przyjmowany jest za datę narodzin fotografii. Za ojca fotografii...

„Rockowy Sabat” w Kielcach

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wraz z Urzędem Marszałkowskim,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 25 498 495
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności