Środa, 22 maja 2019 - Emila, Neleny, Romy

Aktualności

Piknik rodzinny

Środa, 22 maja 2019

W najbliższy piątek na placu Artystów w Kielcach odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Organizatorem pikniku jest Urząd Marszałkowski.

Koncert laureatów konkursu "Moniuszko – twórca romantyczny"

Środa, 22 maja 2019

Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Muzyki został organizowany w Pacanowie z okazji Roku Stanisława Moniuszki. Jego pomysłodawcą jest Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, które aktywnie włączyło się w obchody uroczystości związanych z osobą i dziełami twórcy polskiej opery narodowej.

„Asterix i Obelix. Tajemnica Magicznego Wywaru” w Kinie Fenomen

Środa, 22 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie z cyklu „Filmowe Czytanki”. Na ekranie, klasyczny duet przezabawnych Galów, który bawi widzów od lat. Tym razem dzielni wojowie, towarzyszyć będą swojemu druidowi w poszukiwaniu godnego następcy.

7. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Dogs 2019- Kielce

Środa, 22 maja 2019

W dniach 25-26 maja 17. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS 2019 – Kielce - zawita do Kina Fenomen ! Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Spotkanie ze źródłem archiwalnym

Środa, 22 maja 2019

Piłka nożna w Kielcach będzie tematem przewodnim kolejnego „Spotkania ze źródłem archiwalnym”, które odbędzie się w środę 29 maja w Archiwum Państwowym w Kielcach. Początek o godz. 16.00.

„Słodki Koniec Dnia” w Kinie Fenomen

Środa, 22 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza na pokaz „Słodkiego Końca Dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Jest to historia o odwadze, sile słowa oraz skomplikowanych relacjach rodzinnych. W rolach głównych zobaczymy Krystynę Jandę oraz Katarzynę Smutniak.

Bajkowy Dzień Dziecka w Kinie Fenomen

Środa, 22 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych oraz ich rodziców na wspólną wyprawę do krainy baśni! Bajkowy Dzień Dziecka w kinie Fenomen już w sobotę, 1 czerwca, o godzinie 11:00!

Opowieść o architekturze

Środa, 22 maja 2019

Instytut Dizajnu zaprasza 31 maja na godz.18.00 do czytelni na spotkanie autorskie z twórcami książki "Archistoria.Opowieść o architekturze", które zapoczątkuje nową wystawę w czytelni i ID. W spotkaniu wezmą udział ilustratorki z Acapulco Studio Agata Dudek i Małgorzata Nowak oraz Anna Skowrońska - wydawca książki.

Spotkanie z Szymonem Hołownią

Środa, 22 maja 2019

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza na spotkanie z Szymonem Hołownią.

W Dworku Żeromskiego o Herlingu-Grudzińskim

Środa, 22 maja 2019

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” – Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach zaprasza w niedzielę 26 maja o godz. 16.00 na 18.spotkanie z cyklu „O Żeromskim od A do Z”. W trwającym Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego gościem spotkania będzie dr Irena FURNAL, która opowie o życiu i twórczości pisarza oraz jego związkach ze spuścizną Stefana Żeromskiego.

„Koalicje dla Niepodległej”

Środa, 22 maja 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza do udziału w warsztatach „Koalicje dla Niepodległej”.

Dzień Matki w Muzeum Zabawek

Środa, 22 maja 2019

W Aptece Wyobraźni 24 maja w godzinach od 10 do 12.00 odbędą się warsztaty z okazji Dnia Matki.

Dzień Dziecka w ogrodzie botanicznym

Środa, 22 maja 2019

Geopark Kielce z okazji Dnia Dziecka zaprasza 2 czerwca w godzinach od 12.00 do 17.00 do ogrodu botanicznego.

Włoska fotografia

Środa, 22 maja 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę włoskiej fotografii.

100 lat urzędu prezydenta Kielc w niepodległej Polsce

Środa, 22 maja 2019

W 1919 rok radni wybrali pierwszego po odzyskaniu niepodległości prezydenta Kielc. Był to także rok, w którym w naszym mieście zaczął funkcjonować nowoczesny samorząd. W setną rocznicę tych wydarzeń Urząd Miasta Kielce, Muzeum Historii Kielc oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach organizują debatę z udziałem zarówno byłych gospodarzy, jak i obecnego prezydenta miasta.

Koncert wiolonczelowy

Środa, 22 maja 2019

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na koncert wiolonczelowy. Wystąpią: Zuzanna Samczyńska – wiolonczela, Julia Glubińska – wiolonczela barokowa, Małgorzata Kowalska – fortepian.

Kanon Polihymnii

Środa, 22 maja 2019

Dmytro Holovenko z Ukrainy jest studentem w Katedrze Gitary i Harfy Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatem ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów. Artysta wystąpi 7 czerwca o godzinie 19.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Finałowa gala 43. Buskich Spotkań z Folklorem

Środa, 22 maja 2019

W miniony weekend, 18-19 maja, w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbyła się finałowa gala 43. Buskich Spotkań z Folklorem. Do tegorocznej edycji konkursu łącznie przystąpiło 117 wykonawców, zespołów śpiewaczych oraz zespołów pieśni i tańca. W finałowym koncercie zaprezentowało się 64 uczestników przeglądów rejonowych.

"Spoza gór i rzek…”

Środa, 22 maja 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie "Spoza gór i rzek…”, które poprowadzi Konrad Otwinowski. Opowie o umundurowaniu żołnierza polskiego z lat 1914-1945 w zbiorach Muzeum Historii Kielc. Podczas spotkania zaprezentowane zostanie ponad 20 najciekawszych, dobranych w sposób przekrojowy elementów stroju żołnierskiego.

„NIE JEST ŹLE – MAMO”

Wtorek, 21 maja 2019

Z okazji Dnia Matki, Grupa Artystyczna „Perły z lamusa” działająca przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, zaprasza 26 maja do MCK na program „NIE JEST ŹLE – MAMO”. Początek o godz. 17.00.

"Dla Ciebie Panie"

Wtorek, 21 maja 2019

Spektakl "Dla Ciebie Panie" Kieleckiego Teatru Tańca miał swoją premierę w 1998 roku. Teraz będzie go można obejrzeć na scenie Targów Kielce podczas XX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo. W spektaklu wystąpi 16 tancerzy i 14 śpiewaków.

"Basia Oblesia" w Czerwonym Fortepianie

Wtorek, 21 maja 2019

"Basia Oblesia" w reżyserii Eweliny Gronowskiej wyprodukowana w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego w czerwcowy wieczór będzie wystawiana na scenie Czerwonego Fortepianu w Kielcach. Jest to standupowy dramat jednej aktorki - Eweliny Gronowskiej.

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

Wtorek, 21 maja 2019

Już 23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się jubileusz 20-lecia istnienia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”. Podczas spotkania goście poznają historię powstania grupy, jej największych sukcesów oraz zobaczą najnowszy program artystyczny.

Mali odkrywcy - wielkie możliwości

Wtorek, 21 maja 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat na wakacyjne warsztaty fotograficzne"Mali odkrywcy - wielkie możliwości". Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z podstawami fotografii oraz uwrażliwienie ich na otaczający świat.

Mike Stern & Łukasz Pawlik Quartet

Wtorek, 21 maja 2019

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na preludium Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival, podczas którego popis umiejętności pokaże legenda gatunku – Mike Stern. Ten absolutnie fenomenalny gitarzysta dzielił sceny z Milesem w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku oraz miał spory wpływ na ówczesne brzmienie studyjne Davisa.

Wiosenny bazarek Zenona Wiewiurki

Wtorek, 21 maja 2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę "Wiosenny bazarek Zenona Wiewiurki".

GRAMY DLA BOŻEJ MAMY

Wtorek, 21 maja 2019

Trzy kościoły, trzy koncerty – najpiękniejsze pieśni maryjne oraz sakralne arie oratoryjno-kantatowe z polskiego i światowego repertuaru zabrzmią podczas Majowego Festiwalu Wokalno-Instrumentalnego GRAMY DLA BOŻEJ MAMY – Muzyka na Szlaku Zabytków Sakralnych 2019.

Dzień Dziecka w BWA

Wtorek, 21 maja 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty z ilustracji w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Ruszyły próby do kolejnej premiery

Wtorek, 21 maja 2019

Ruszyły próby do kolejnej premiery, ale ten spektakl kielczanie zobaczą na scenie Teatru im. S. Żeromskiego dopiero we wrześniu. Mowa o "Hańbie" Johna Maxwella Coetzeego w reżyserii Macieja Podstawnego. Spektakl jest koprodukcją z Festivalem Malta. Premierę kielecką poprzedzi poznańska, w czerwcu.

Trucizny w świecie zwierząt

Wtorek, 21 maja 2019

Wykład z cyklu "Wiedza; otwarte!" zatytułowany "Trucizny w świecie zwierząt" poświęcony będzie występowaniu i działaniu substancji toksycznych obecnych w różnych grupach organizmów zwierzęcych, a także sposobom ich przekazywania podczas ataku na ofiarę.

Jak zdobywano Dziki Zachód

Wtorek, 21 maja 2019

"Jak zdobywano Dziki Zachód - obserwacje Henryka Sienkiewicza na temat osadnictwa w Kalifornii w 2. poł. XIX wieku" to temat najbliższego spotkania z cyklu "Niedziela w muzeum", które odbędzie się w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Z kulturą na ty

Poniedziałek, 20 maja 2019

Ruszył nabór uczestników do artystycznych warsztatów radiowych „ Z kulturą na ty”, realizowanych przez Radio eM Kielce w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedsięwzięcie, adresowane do młodzieży licealnej z województwa świętokrzyskiego, ma na celu edukację kulturalną oraz włączanie nastolatków do wspólnych, twórczych poszukiwań wokół literatury, teatru i form medialnych.

Spotkanie z Wiolettą PIASECKĄ

Poniedziałek, 20 maja 2019

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka wraz Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku zapraszają dzieci z rodzicami 1 czerwca o godz. 12.00 do MCK na spotkanie z Wiolettą PIASECKĄ – autorką poczytnych książek dla najmłodszych.

Czerwiec w "Kubusiu"

Poniedziałek, 20 maja 2019

W czerwcu na scenie Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" będzie można obejrzeć spektakle: „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Pod adresem marzeń” , "Pięciu Nieudanych” , „O Wilku i Czerwonym Kapturku” , „Zmruż oczko” , „Misiaczek” . Kielecki teatr zaprasza także na finał 37. Konkursu Plastycznego „Mój teatr” oraz występ grupy teatralnej TworzyMY.

"Niebo musi się przepalić"

Poniedziałek, 20 maja 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do Galerii Górnej na wystawę malarstwa autorstwa Magdaleny Moskwy i Małgorzaty Wielek-M "Niebo musi się przepalić". Wernisaż odbędzie się 24 maja o godz. 18.00.

MUZYKANTY 2019 w Końskich

Poniedziałek, 20 maja 2019

Do 26 lipca można nadsyłać (pocztą tradycyjną lub e-mailem) zgłoszenia udziału w 15 Koneckim Przeglądzie Kapel i Solistów – Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2019.

E(x)plory 2019

Poniedziałek, 20 maja 2019

W Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim w piątek 7 czerwca odbędzie się kolejny Festiwal Naukowy E(x)plory.

XIX Konkurs Poetycki

Poniedziałek, 20 maja 2019

Kieleckie Centrum Kultury po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie poetyckim. Aby wziąć w nim udział należy nadesłać na adres KCK wiersz o dowolnej tematyce.

Alicja w Krainie Czarów

Poniedziałek, 20 maja 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na widowisko, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XX i XXI wieku - spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

Warsztaty w muzeum

Poniedziałek, 20 maja 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na warsztaty "A ja wolę moją mamę...", "Mamo, mamo… Zostałem wielkim człowiekiem!", "Warsztat tkacki - co to znaczy tkać?".

123...4

Spotkanie z pisarzem

Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach zaprasza na spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem - jednym z...

Dzika Róża 2019

W czerwcu kielczanie będą mogli obejrzeć wszystkie spektakle wystawiane na scenie Teatru im. S....

Z kulturą na ty

Ruszył nabór uczestników do artystycznych warsztatów radiowych „ Z kulturą na ty”, realizowanych...

XIV Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 2 czerwca w godz. 12.00-18.00 na jedną z największych imprez...

Wielka Wyprzedaż Garażowa w WDK

26 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W 1995 roku na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców 23 kwietnia został...

"#KochajmySię!"

Kielecki Teatr TeTaTeT zaprasza na swoją premierę.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 35 843 844
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności