Piątek, 13 grudnia 2019 - Dalidy, Juliusza, Łucji

Aktualności

"Skąd wyruszyłem w drogę..."- Relacja z premiery filmu.

Piątek, 13 grudnia 2019

Na zakończenie Roku Gustawa Herlinga – Grudzińskiego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się premierowy pokaz filmu „…stąd wyruszyłem w drogę…”. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Konkurs na komiks „Podróże Koziołka Matołka – Japonia”

Piątek, 13 grudnia 2019

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie jak co roku zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat, które znają historię Koziołka Matołka, lubią komiksy i są ciekawe świata, do udziału w konkursie na najlepszy komiks. Można startować indywidualnie lub grupowo. Tematem pracy (w rozmiarze nie większym niż 10 jednostronnych kartek formatu A4) jest przedstawienie podróży Koziołka Matołka po Japonii.

Rewizor

Piątek, 13 grudnia 2019

Teatr Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zaprasza na premierę inscenizacji komedii Mikołaja Gogola pt. „Rewizor" w reżyserii Ewy Lubacz.

Nie tylko walc...

Piątek, 13 grudnia 2019

Filharmonia Świętoklrzyska zaprasza na koncert karnawałowy, podczas którego wystąpi Katarzyna Dondalska.

Kortez wystąpi w KCK

Piątek, 13 grudnia 2019

Kortez wyruszył w trasę koncertową do kilkudziesięciu polskich miast. W styczniu odwiedzi także Kielce. Tym razem jednak poza piosenkami, które publiczność zna i lubi zaprezentuje też przedpremierowo materiał, który znajdzie się na jego trzeciej płycie. Do zespołu Korteza dołączył grający na trąbce – Tomek Ziętek.

M.Wiśniewski akustycznie w Skarżysku

Piątek, 13 grudnia 2019

W najbliższą sobotę 14 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej wystąpi z programem akustycznym Michał Wiśniewski. Początek o godz. 18.00.

Taneczna gala świąteczna w MCK w Skarżysku

Piątek, 13 grudnia 2019

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza miłośników Strefy Tańca ART DANCE na tegoroczną GALĘ ŚWIĄTECZNĄ, która odbędzie się 18 grudnia o godz. 18.00 w MCK.

Anna Hamela Trio

Piątek, 13 grudnia 2019

W Czerwonym Fortepianie w koncercie noworocznym wystąpi Anna Hamela - piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która w 1995 roku zwyciężyła w konkursie "Szansa na sukces", wykonując piosenkę "Ta sama chwila" zespołu "Bajm".

Betlejemskie Światło Pokoju

Piątek, 13 grudnia 2019

Już w tę niedzielę po raz 29. do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Po mszy świętej o godzinie 18.00 w bazylice katedralnej w Kielcach, pochód liczący około 300 osób niosący Betlejemskie Światło Pokoju, uda się na kielecki rynek, gdzie w ramach jarmarku bożonarodzeniowego od 19.15 do 20.00 harcerze będą przekazywać płomień mieszkańcom.

Teatr TeTaTeT przenosi się do KCK

Czwartek, 12 grudnia 2019

Pierwszy w Kielcach teatr rozrywki prowadzony przez małżeństwo aktorów Teresę i Mirosława Bielińskich rozpoczyna współpracę z Kieleckim Centrum Kultury.

Wojewódzki Dom Kultury przyłącza się do akcji „Uwolnij książkę”

Czwartek, 12 grudnia 2019

Włączając się w promocję czytelnictwa w Polsce i naszym regionie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przyłączył się do akcji bookcrossingowej „Uwolnij książkę”. Z tej okazji dyrekcja WDK przekazała kilkadziesiąt książek, które staną na półkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście.

Kiermasz świąteczny w Chęcinach

Czwartek, 12 grudnia 2019

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza na świąteczny kiermasz na rynku w niedzielę 15 grudnia. Początek o godz. 15.00.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Ciekotach

Czwartek, 12 grudnia 2019

Na Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z warsztatami przedświątecznymi i występami zaprasza Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe „Szklany Dom” w Ciekotach. Rozpocznie się w sobotę 14 grudnia o godz. 14.00 przed Dworkiem Żeromskiego

„Śpiący Lwów”

Czwartek, 12 grudnia 2019

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na wystawę fotografii z podróży Michała Wyszyńskiego do Lwowa .

"Dzika kaczka" w kieleckim teatrze

Czwartek, 12 grudnia 2019

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza na spektakl "Dzika kaczka" w reżyserii Franciszka Szumińskiego. Jest to to jeden z najsłynniejszych utworów norweskiego pisarza Henryka Ibsena.

Sylwester w filharmonii

Czwartek, 12 grudnia 2019

W programie muzyka oraz arie z oper i operetek, m.in. "Carmen", "Tosca", "Traviata", "Zemsta nietoperza", "Wesoła wdówka".

Poczekalnia

Czwartek, 12 grudnia 2019

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na spektakl pt. "Poczekalnia" Krystyny Chołoniewskiej w wykonaniu grupy teatralnej, której opiekunem artystycznym jest kielecki aktor - Dawid Żłobiński. Spektakl to postmodernistyczna wizja problemów współczesnego społeczeństwa.Psychika postaci doskonale odzwierciedla dzisiejsze namiętności, które pochłaniają ludzi bez reszty. To również doskonały pretekst nad refleksją dotyczącą naszej egzystencji.

Wystawa poplenerowa w DŚT

Środa, 11 grudnia 2019

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Międzynarodowy Plener Plastyczny - Solec-Zdrój 2019".

„Uzależnieni od wysokości” w Kinie Fenomen

Środa, 11 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie z filmem górskim”. Tym razem zobaczymy film „Uzależnieni od wysokości" („Addicted to Altitude") w reżyserii Pavola Barabáša. To historia słowackiego himalaizmu opowiedziana z punktu widzenia całego pokolenia wspinaczy - od pierwszych wypraw do udanych prób zdobycia najwyższych szczytów.

Słodkie warsztaty z "Basią" w Fenomenie

Środa, 11 grudnia 2019

Kino Fenomen oraz Magia Karmelu zapraszają na wyjątkowe spotkanie w ramach Filmowych Czytanek. W programie między innymi zabawy, słodkie warsztaty oraz pokaz trzeciej części przygód „Basi”.

11 urodziny Kina Fenomen!

Środa, 11 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na swoje 11 urodziny! W programie jubileuszu między innymi seans legendarnego filmu Ridleya Scotta- „Łowca Androidów” oraz muzyczna niespodzianka w postaci Setu Muzycznego Rafcox. Start imprezy o godzinie 19.00!

Niedziela w muzeum

Środa, 11 grudnia 2019

Kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum" poświęcone będzie Zygmuntowi Wasilewskiemu. O rozmaitych faktach z jego biografii, a także o interesujących losach znajomości ze Stefanem Żeromskim, opowiadać będą profesorowie Marta Pawlina-Meducka oraz Zdzisław Jerzy Adamczyk.

Dzień Praw Człowieka

Środa, 11 grudnia 2019

Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza 14 grudnia na event wieńczący projekt "Wolność Równość Solidarność". Wydarzenie odbędzie się w Domu Środowisk Twórczych.

"Noc generała"

Środa, 11 grudnia 2019

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza 13 grudnia na zajęcia z elementami rekonstrukcji na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 roku. W zajęciach "Noc generała" weźmie udział 250 uczniów.

"Padamme Padamme"

Środa, 11 grudnia 2019

Teatr Ecce Homo zaprasza na ostatni spektakl w tym roku - " Padamme Padamme" na motywach powieści Aleksandra Sołżenicyna "Oddziała chorych na raka", w reżyserii Marcina Bortkiewicza.

"Jak być w świecie. O pisarstwie Olgi Tokarczuk"

Środa, 11 grudnia 2019

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zapraszają na wykład profesor Anny Kurskiej z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Grudniowa giełda kolekcjonerska 2019

Środa, 11 grudnia 2019

W najbliższą sobotę 14 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się comiesięczna giełda kolekcjonerska. Wydarzenie, skierowane do pasjonatów antyków i kolekcjonerów, odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Spacer historyczny

Środa, 11 grudnia 2019

W najbliższą niedzielę odbędzie się druga część spaceru historycznego "Okolice pl. Wolności".

Dzień Kultury Ukraińskiej

Środa, 11 grudnia 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza 18 grudnia na Dzień Kultury Ukraińskiej.

„Van Gogh. U bram wieczności” w Kinie Fenomen

Środa, 11 grudnia 2019

W ramach Akademii Filmowej 50+, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu biograficznego „Van Gogh. U bram wieczności” w reżyserii Juliana Schnabela. Film ukazuje nam wielkiego artystę w jego najbardziej kreatywnym okresie życia, a równocześnie najtrudniejszym. W roli głównej, świetny Willem Dafoe.

SONBIRD w WDK w Kielcach

Środa, 11 grudnia 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi zespół SONBIRD. Koncert, będący częścią drugiego etapu trasy „Głodny Tour”, odbędzie się 13 grudnia o godz. 19.00.

W niedzielę do teatru

Wtorek, 10 grudnia 2019

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprasza w najbliższą niedzielę na dwa wydarzenia.

Warsztaty malowania bombek

Wtorek, 10 grudnia 2019

A może w przedświątecznym zamieszaniu warto spędzić wspólnie czas na wykonywaniu ozdób choinkowych, a potem przystroić choinkę własnoręcznie pomalowanymi szklanymi bombkami? Na rodzinne warsztaty zaprasza 14 grudnia do galerii na ul. Kapitulną 2 Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Alicja w Krainie Czarów

Wtorek, 10 grudnia 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na widowisko, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XX i XXI wieku - spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

„Sprawa Emila B.”

Wtorek, 10 grudnia 2019

​Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na projekcję filmu „Sprawa Emila B.”. Historia Emila Barchańskiego, siedemnastoletniego ucznia liceum w Warszawie, zabitego w stanie wojennym, jednej z najmłodszych ofiar tego okresu będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach 17 grudnia o godzinie 17.00.

„Muzy pośród oręża..." w Muzeum Przypkowskich

Wtorek, 10 grudnia 2019

W Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Muzy pośród oręża. Artyści tworzący w domu Przypkowskich w Jędrzejowie w latach II wojny światowej".

Reklama w prasie przedwojennej

Wtorek, 10 grudnia 2019

Na przełomie XIX i XX w. przedsiębiorcy zastanawiali się, jak dotrzeć do klienta i przekonać go do zakupu produktu. Z pomocą przyszedł im jedyny wówczas środek masowego przekazu - prasa.

Spotkanie z Grzegorzem Rakiem

Wtorek, 10 grudnia 2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza 13 grudnia o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem.

Ozdoba stołu, skarbca i serwantki

Wtorek, 10 grudnia 2019

Najbliższa "Niedziela w muzeum" poświęcona będzie zbiorom szkła, prezentowanym w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. W nowej aranżacji zaprezentowanych zostało około 200 pełniących funkcje użytkowe i dekoracyjne wyrobów ze szkła, na przykładzie których zaobserwować można przemiany form i zdobień.

"Zima na galerii"

Wtorek, 10 grudnia 2019

Podczas sobotnich warsztatów w Muzeum Narodowym w Kielcach dzieci poznają piękno Kielecczyzny ukazane na obrazach. Dowiedzą się, czym są rytmy czasu, cykle dobowe i roczne. Poznają przyczynę zmian pór roku, których skutki, np. zmianę koloru roślin, będą podziwiać na pejzażach prezentowanych na Galerii Malarstwa Polskiego. Zobaczą krajobrazy: Szermentowskiego, Kostrzewskiego, Maleckiego, Podkowińskiego, Gierymskiego. Na koniec namalują pejzaż zimowy.

123...4

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Uwolnić książkę

Punkty do bookcrossingu staną m.in. w kieleckich instytucjach, galerii handlowej Echo, dworcu...

Premiera filmu "...stąd wyruszyłem w drogę..." o G. Herlingu-Grudzińskim

Na zakończenie Roku Gustawa Herlinga – Grudzińskiego w poniedziałek 9 grudnia w Wojewódzkim Domu...

Zajęcia świąteczne

Z okazji mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku...

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty!

W piątek, 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów XI...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 045 791
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności