Niedziela, 17 grudnia 2017 - Jolanty, Łukasza, Olimpii

Aktualności

Tworzymy ozdoby choinkowe

Piątek, 15 grudnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do swojej siedziby - Muzeum Archeologicznego w Wiślicy na warsztaty z tworzenia ozdób choinkowych.

Betlejemskie Światło Pokoju

Piątek, 15 grudnia 2017

Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

W poszukiwaniu złotego jabłka

Piątek, 15 grudnia 2017

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza na spotkanie z Siostrami Bellą i Dorotą Szwarcman.

Aukcja na rzecz budowy "Ławeczki Andrzeja Koziei"

Piątek, 15 grudnia 2017

Aukcja obrazów oraz innych prac artystycznych, a także licznych niespodzianek, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę „Ławeczki Andrzeja Koziei”, odbędzie się 17 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licytacji lub zakupić za symboliczne kwoty prace rękodzielnicze, również nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 16.00, towarzyszyć będą występy wokalno-muzyczne kieleckich artystów: Magdaleny Daniel, Zdzisława Reczyńskiego, zespołu Zmiana Czasu.

Podsumowanie Roku Wisły w Starachowiccach.

Piątek, 15 grudnia 2017

Kończący się rok ogłoszony był Rokiem Wisły. Z tej okazji w poniedziałek 18 grudnia o godz. 9.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach odbędzie się podsumowanie projektu „Płynie Wisła, płynie” realizowanego wspólnie z SP nr. 6.

Kapitał sztuki

Piątek, 15 grudnia 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 21 grudnia o godz. 18.00 na prezentację i promocję książki Mariana Rumina "Kapitał sztuki" – o artystach regionu świętokrzyskiego, wydanej i opracowanej przez wydawnictwo BWA.

Łanuszka śpiewa Cohena

Czwartek, 14 grudnia 2017

W Czerwonym Fortepianie w Kielcach wystąpi Michał Łanuszka, który nagrał płytę z utworami Leonarda Cohena w nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego. Michał Łanuszka wystąpi z kwartetem smyczkowym.

Sylwester z "Lombardem"

Czwartek, 14 grudnia 2017

Gwiazdą tegorocznego "Sylwestra pod gwiazdami" w Kielcach będzie zespół "Lombard".

Queen Symfonicznie

Czwartek, 14 grudnia 2017

Projekt Queen Symfonicznie ponownie zawita do Kielc. Zespół zagra w styczniu sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Świętokrzyskie krajobrazy

Czwartek, 14 grudnia 2017

Galeria Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych oraz Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej w Kielcach zapraszają na wernisaż wystawy poplenerowej "Świętokrzyskie krajobrazy Busko-Zdrój 2017"

Święta bez potwora, czyli trzy razy "u"

Czwartek, 14 grudnia 2017

22 grudnia na kieleckim rynku, w ramach jarmarku bożonarodzeniowego, odbędą się świąteczne warsztaty. Będą kontynuacją ekologicznego cyklu realizowanego w Instytucie Dizajnu, promującego zdrowy dla środowiska styl życia. Podczas warsztatów koordynatorki z ID Olga Grabiwoda oraz Aneta Borek pokażą, że w święta też da się stosować trzy ekologiczne zasady: "Unikaj kupowania" , "Użyj powtórnie", "Utylizuj".

„Kobieta z Lodu” w Kinie Fenomen

Środa, 13 grudnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach „Filmowego Klubu Seniora”. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Kobietę z Lodu” – czeski komediodramat w reżyserii Bohdana Sláma. Zdobywca nagrody jury na MFF Tribeca 2017 to błyskotliwa i oryginalna komedia romantyczna z życia ludzkich morsów...

9 urodziny Kina Fenomen!

Środa, 13 grudnia 2017

W najbliższą niedzielę, 17 grudnia, o godz.18.00 kino studyjne "Fenomen" zaprasza na wspólne świętowanie! To już dziewięć lat istnienia kina i wprowadzenie w jubileuszowy, dziesiąty rok działalności!

„Zimowe przygody Jill i Joy” w Kinie Fenomen

Środa, 13 grudnia 2017

Mały czy duży – każdy potrzebuje domu. Niestety dom państwa Malutkich został zniszczony. Jill i Joy wiedzą, jak im pomóc. Do czasu aż znajdą nowe mieszkanie, mogą rozgościć się w domku dla lalek. Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach „Filmowych czytanek”

Koncerty bożonarodzeniowe w Pałacu Biskupów Krakowskich

Środa, 13 grudnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na dwa koncerty bożonarodzeniowe - 16 i 20 grudnia.

"Cała sala śpiewa z nami..."

Środa, 13 grudnia 2017

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na koncert Jerzego Połomskiego, który odbędzie się 7 stycznia o godzinie 17.00.

VII Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie” zakończony!

Środa, 13 grudnia 2017

Znamy laureatów kolejnego spotkania z miłośnikami gwary ludowej, jakie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach VII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Podczas niedzielnego finału konkursu w sali widowiskowej WDK zaprezentowało się siedmiu uczestników.

Znamy laureatów Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich

Środa, 13 grudnia 2017

W niedzielę, 10 grudnia br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich. Na scenie WDK łącznie zaprezentowano 8 widowisk konkursowych.

Wspólne kolędowanie

Środa, 13 grudnia 2017

Kieleckie Centrum Kultury i galeria Winda, chcąc oderwać kielczan od zgiełku zakupów i przedświątecznego zamieszania, zaprasza na wspólne kolędowanie.

Spektakl "1946"

Środa, 13 grudnia 2017

W sobotę w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego będzie można zobaczyć prapremierę sztuki "1946". Twórcy spektaklu wracają do wydarzeń z lipca 1946 roku, do kieleckiego pogromu. W okresie niesłabnących nastrojów antysemickich plotka o porwaniu polskiego chłopca przez społeczność żydowską doprowadziła do nieszczęścia. Tłum przy współudziale służb mundurowych dokonał zbrodni, w wyniku której zginęło 40 osób. Dyskusje o pogromie kieleckim do dziś nie są wolne od emocji.

“Italian Race” w Kinie Fenomen

Wtorek, 12 grudnia 2017

Dramat włoski pokazujący oblicze wyścigów samochodowych. Film otrzymał 12 nagród David di Donatello, odpowiedników włoskich Oscarów. W jednej z głównych ról występuje Stefano Accorsi- “Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą”, “Pokój syna”, “Sędzia”.

„Manifesto” w Kinie Fenomen

Wtorek, 12 grudnia 2017

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett („Carol”, „Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością. Bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.

Dziedzictwo geologiczne regionu świętokrzyskiego

Wtorek, 12 grudnia 2017

Od 11 grudnia w Centrum Geoedukacji dostępna jest nowa wystawa fotograficzna prezentująca dziedzictwo przyrodnicze (geologiczne) i kulturowe regionu świętokrzyskiego.Wystawa złożona z 25 wielkoformatowych fotografii prezentuje wybrane obiekty geologiczne, z elementami przyrodniczymi i kulturowymi, które zlokalizowane są na terenie naszego województwa.

Przedświąteczny kiermasz książek

Wtorek, 12 grudnia 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” oraz księgarnia "TAK Czytam" zapraszają na przedświąteczny kiermasz książek dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się 17 grudnia w godzinach 12.15 – 15.00 w siedzibie teatru.

Wystawa szopek

Wtorek, 12 grudnia 2017

W galerii Abrakadabra w Muzeum Zabawek i Zabawy prezentowana jest wystawa różnorodnych szopek bożonarodzeniowych ze zbiorów muzeum. Szopki pochodzą m. in. z Irlandii, Hong-Kongu, Afryki, Niemiec, Czech, i Polski. Dodatkowo w galerii można obejrzeć świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci w pracowni Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Szkła secesyjne z wytwórni braci Daum

Wtorek, 12 grudnia 2017

Kolejny wykład z cyklu "Niedziela w muzeum" odbędzie się 17 grudnia o godzinie 12.00 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Spotkanie poświęcone będzie szkłom secesyjnym z wytwórni braci Daum, którą zaliczyć można do najbardziej cenionych we Francji.

Podróż - kierunek teatr

Wtorek, 12 grudnia 2017

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach w ramach dziesiątej edycji projektu "Podróż - kierunek teatr" zaprasza na wydarzenia powstałe podczas jego trwania.

Udana inauguracja Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

W miniony weekend w dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbyły się pierwsze Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego. Jednym z organizatorów wydarzenia był Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. W trakcie dwóch dni, swoje rękodzieła zaprezentowało ponad 80 wystawców z kraju oraz goście ze Słowacji i Ukrainy.

Kolęda u poetów

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl " Kolęda u poetów". W programie usłyszymy pieśni, kolędy i pastorałki autorstwa Henryka Jachimowskiego z muzyką Marka Tercza, w tym fragmenty oratorium „Pieśń wigilijna” oraz tradycyjne kolędy i pastorałki, w tym góralskie i cerkiewne.

Zapiski oficera Armii Czerwonej

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Teatr Komedii Nowoczesnej zaprasza na spektakl "Zapiski oficera Armii Czerwonej". Jest to monodram na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego pod tym samym tytułem. Swoją premierę miał w teatrze" Stu" w Krakowie, otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu. W roli starszego lejtnanta Michała Zubowa zobaczymy Piotra Cyrwusa.

Świąteczny koncert charytatywny w Skarżysku

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

W niedzielę 17 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku wystąpi w koncercie świątecznym Patrycja ZARYCHTA z zespołem. Zaśpiewa piosenki ze swojej debiutanckiej płyty „Szczęście”. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

"WOJNA CHŁOPSKA" w Skarżysku

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Na spektakl „Wojna chłopska” w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej zaprasza 21 grudnia o godz. 19.00 Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej. Spektakl oparty jest na motywach dramatu Jonasza Kofty. Opowiada historię gromady chłopskiej „w czasach przesiąkniętych niepokojem, mistycyzmem, staje się (…) pretekstem do stawiania uniwersalnych pytań o równość, sprawiedliwość, moralność…”

Złoty Dyplom dla Fermaty

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Podczas III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra, który odbył się w Cieszynie, kielecki chór Fermata zdobył Złoty Dyplom.

"Połóż bilet pod choinką"

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

W Teatrze im. S. Żeromskiego w ramach przedświątecznej promocji „Połóż bilet pod choinką” od 8 do 12 grudnia można kupić bilet na spektakl „Rasputin” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina, który kieleccy aktorzy zagrają 23 grudnia o godzinie 19.00.

Książka pod choinkę

Piątek, 8 grudnia 2017

W grudniu w Muzeum Historii Kielc będzie można kupić najnowsze muzealne wydawnictwo - IX już tom "Źródeł do dziejów Kielc" zatytułowany "Najstarsze fotografie Kielc (do 1885 roku)".

"O rożdestwi Christowom wist`wam powedati"

Piątek, 8 grudnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza od 10 grudnia na nową wystawę do Dworku Laszczyków w Kielcach "O rożdestwi Christowom wist`wam powedati - Boże Narodzenie w kulturze łemkowskiej". Odnajdziemy na niej kulturę zapomnianej już dzisiaj społeczności górali Beskidu Niskiego oraz po części Beskidu Sądeckiego, zwanych popularnie Łemkami.

Glasstosteron

Piątek, 8 grudnia 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" można oglądać wystawę szkła artystycznego. Są to rzeźby w szkle wykonane wyłącznie przez mężczyzn. Ekspozycja przedstawi prace 14 polskich twórców związanych ze sztuką szkła. Tytuł wystawy odnosi się do organicznego związku chemicznego - męskiego hormonu.

Bal u księcia

Piątek, 8 grudnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert sylwestrowy.

Młodość

Piątek, 8 grudnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na wieczór filmowy.

Kiermasz w Dworku Laszczyków

Piątek, 8 grudnia 2017

W Dworku Laszczyków w Kielcach 17 grudnia odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego udostępniona zostanie wystawa "O rożdestwi Christowom wist`wam powedati - Boże Narodzenie w kulturze łemkowskiej".

12...3

„Piosnka o Belinie”

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich zaprasza miłośników...

Spektakl "1946"

W sobotę w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego będzie można zobaczyć prapremierę sztuki "1946"....

Udana inauguracja Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego

W miniony weekend w dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbyły się pierwsze Międzynarodowe Targi...

Szkła secesyjne z wytwórni braci Daum

Kolejny wykład z cyklu "Niedziela w muzeum" odbędzie się 17 grudnia o godzinie 12.00 w Dawnym...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Festiwal H. Morysa i A. Litwina w WDK

W niedzielę, 19 listopada poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych...

Pałacykowy Salon Muzyki Kameralnej

W Pałacykowym Salonie Muzyki Kameralnej wystąpi kielecki zespół Fermata.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 27 664 085
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności