Niedziela, 12 lipca 2020 - Brunona, Jana, Wery

Aktualności

Warsztaty plastyczne w "Ziemowicie"

Piątek, 10 lipca 2020

Ośrodek Kultury "Ziemowit" w Kielcach zaprasza dzieci w dniach 27-31 lipca na warsztaty plastyczne.

Świat starych zabawek

Piątek, 10 lipca 2020

Na wystawie w galerii Echo w Kielcach do 24 lipca można oglądać zabawki pochodzące z lat PRL-u, z okresu międzywojennego, a także z XIX wieku. Na wystawie znajduje się około 300 zabawek dla dziewczynek i dla chłopców, które aktualnie możemy oglądać tylko w muzeach lub prywatnych kolekcjach.

Bociany i kruki

Piątek, 10 lipca 2020

Na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy zadomowiły się bociany i kruki. A to za sprawą Józefa i Karola Lasików - twórców ludowych ze Stryszawy.

Weekend z Trylogią w „Niemczówce”

Piątek, 10 lipca 2020

Zabytkowa kamienica „Niemczówka” w Chęcinach zaprasza na kolejny już w tym sezonie „Weekend z Trylogią”. Jest to kontynuacja przedsięwzięcia, które odbiło się szerokim echem w mediach i przyciągnęło rzeszę turystów.

Spacer historyczny

Piątek, 10 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spacer historyczny po Wietrzni.

Wieczór grecki z zespołem Mythos przed WDK

Piątek, 10 lipca 2020

W piątek, 31 lipca na placu przed gmachem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się pierwszy z cyklu wakacyjnych podróży wieczór muzyczny. Tematem pierwszego spotkania będzie muzyka grecka, taniec, kultura, kuchnia i obyczaje tego pięknego kraju, który od lat jest popularnym miejscem wypoczynku wielu Polaków.

„Aktywnie nie tylko lokalnie” w Brzezinach

Piątek, 10 lipca 2020

Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezinach w gminie Szydłów zaprasza dzieci i młodzież na Letnie Warsztaty Wokalno-Taneczne organizowane w ramach projektu „Aktywnie nie tylko lokalnie” . Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 17.00 w siedzibie KGW w Brzezinach.

Perełki muzyki klasycznej

Piątek, 10 lipca 2020

Dom Środowisk Twórczych zaprasza 2 sierpnia o godzinie 19.00 na koncert kwartetu smyczkowego "Omega", który wykonuje utwory muzyki klasycznej, operetkowej i musicalowej.

Oryginalna akcja promocyjna w Szydłowie

Piątek, 10 lipca 2020

Każdy Władysław i każda Jadwiga będą mogli w lipcu zwiedzić polskie Carcassonne za pół ceny czyli za 10 zł.

Muzeum w parku

Piątek, 10 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza do kieleckiego parku na pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu "Muzeum w parku".

Rzemiosła średniowiecza na Zamku w Chęcinach

Piątek, 10 lipca 2020

Najbliższy weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach poświęcony będzie odkrywaniu tajemnic średniowiecznego rzemiosła. Będzie się można dowiedzieć czym zajmowali się rzemieślnicy w średniowieczu, jak wyglądała ich praca, kto zarabiał najwięcej, a kto najmniej?

Trwa festiwal harcerski

Piątek, 10 lipca 2020

Od 9 do 19 lipca trwa w Kielcach 47. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W tym roku w warsztatach weźmie udział ponad 400 osób.

Praski sznyt

Piątek, 10 lipca 2020

Instytut Dizajnu zaprasza 17 lipca o godz. 18.00 na wernisaż nowej wystawy "Praski sznyt".

Wakacje w WDK – lato 2020

Piątek, 10 lipca 2020

Okres wakacji to dla najmłodszych czas odpoczynku od szkoły, jednak dla tych wszystkich, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas uczestnicząc w ciekawych warsztatach, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przygotował specjalną, wakacyjna ofertę. Przez cztery dni w tygodniu, w okresie letnim odbywać się będą tematyczne zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży.

IV Międzynarodowe Biennale Fotografii

Czwartek, 9 lipca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do udziału w IV Międzynarodowym Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020. Konkurs ma charakter otwarty i nawiązuje do Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Fotografie oraz prace wideo można zgłaszać do końca września.

Starożytna Osada Dymarkowa w Nowej Słupi

Czwartek, 9 lipca 2020

Centrum Kulturowo-Archeologiczne – Starożytna Osada Dymarkowa w Nowej Słupi w czasie pandemii Covid-19 otwarta jest dla zwiedzających jedynie w czasie weekendów w godz. 9.00 – 17.00. Warunkiem wstępu do skansenu jest przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

"Kolorowe powitanie wakcji" w Szydłowie

Czwartek, 9 lipca 2020

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie zaprasza w niedzielę 12 lipca na „Kolorowe powitanie wakacji dla dzieci” organizowane w ramach projektu „Aktywnie nie tylko lokalnie”.

Dar dla UJK

Czwartek, 9 lipca 2020

Prawie 3,5 tony książek stanowi dar dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapisany w testamencie przez Marię Evelinę Weintraub - wdowę po historyku literatury polskiej, Wiktorze Weintraubie. Dar przypłynął z USA.

„Królowa Ś.”

Czwartek, 9 lipca 2020

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przygotowuje nowy spektakl „Królowa Ś.”.

Miedzianka na weekend

Czwartek, 9 lipca 2020

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zachęca m.in. do odwiedzenia Miedzianki wraz z Muzealną Izbą Górnictwa Kruszcowego. To idealne miejsce na weekendowy wypad, podczas którego można poznać historię chęcińskiego górnictwa, zakupić oryginalne, ręcznie wykonane pamiątki, wreszcie pospacerować po okolicy.

Pocztówka z wakcji

Czwartek, 9 lipca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do lat 15 do wzięcia udziału w konkursie „Pocztówka z wakacji”.

Konkurs filmowy

Czwartek, 9 lipca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dorosłych i młodzież powyżej 16 lat do udziału w konkursie filmowym "Książka w podróży".

Spotkania z nauką

Czwartek, 9 lipca 2020

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na weekendowe spotkania z nauką. Na okres wakacji edukatorzy ECN przygotowali dla odwiedzających wyjątkowe familijne warsztaty, które odbywać się będą w każdą wakacyjną sobotę o godz. 13:00.

Wyystawa "MUZYKA FORM III - STAN WYS" w BWA w Sandomierzu

Środa, 8 lipca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu zaprasza w piątek 10 lipca na wernisaż wystawy „MUZYKA FORM III - STAN WYS”, która przygotowana jest wraz z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Początek o godz. 17.00.

Cymes w Kielcach, czyli śladami kultury żydowskiej

Środa, 8 lipca 2020

"Cymes w Kielcach, czyli śladami kultury żydowskiej" to coroczne wydarzenie organizowane w Kielcach przez Fundację Pojednanie we współpracy w Urzędem Miasta w Kielcach. Wydarzenie ma na celu pokazanie kultury żydowskiej, która była obecna przez wiele setek lat w historii Polski. Była ona również częścią życia kulturalnego, ekonomicznego i publicznego Kielc oraz wielu miasteczek i wsi regionu świętokrzyskiego. Z uwagi na tegoroczne okoliczności, wydarzenie odbędzie się w formie transmisji online.

Winnica w ogrodzie botanicznym

Środa, 8 lipca 2020

W ogrodzie botanicznym w Kielcach powstała pokazowa winnica. Zlokalizowano ją na południowym, nasłonecznionym zboczu na powierzchni ok. 300 m2.

„Zgoda Sandomierska. Zgoda Panów - Zgoda Braci”

Środa, 8 lipca 2020

W sali ekspozycyjnej w zabytkowych murach sandomierskiego Ratusza można oglądać okolicznościową wystawę „Zgoda Sandomierska. Zgoda Panów - Zgoda Braci” przygotowaną z okazji 450. rocznicy podpisania zgody sandomierskiej.

Przygotowania do wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II

Środa, 8 lipca 2020

Trwają przygotowania do wystawy związanej ze św. Janem Pawłem II, jaka wkrótce pojawi się w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Planowana od kilku miesięcy wystawa ze względu na koronawirusa musiała zostać przełożona, jednak jeszcze w lipcu ujrzy światło dzienne.

Wakacyjna Akademia Przyrody

Środa, 8 lipca 2020

Geopark Kielce zaprasza do ogrodu botanicznego w Kielcach na cykl zajęć edukacyjnych.

Spacer na Kadzielnię

Środa, 8 lipca 2020

Przyrodnicze spacery w plenerze to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w wakacyjne weekendy. W związku z promowaniem walorów przyrodniczych Kielc poprzez ideę KielceNaturalnie, w ramach akcji "Lato w mieście 2020", Geopark Kielce proponuje wszystkim zainteresowanym cykl niedzielnych spacerów po wybranych atrakcjach przyrodniczych Kielc.

„SKARŻYSKIE LIMERYKOBRANIE” - nowe terminy

Środa, 8 lipca 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 2. Świętokrzyskim Konkursie Poetyckim „SKARŻYSKIE LIMERYKOBRANIE”. W związku z trwającą w kraju pandemią koronawirusa organizatorzy przedłużają termin nadsyłania limeryków do 15 sierpnia. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na jesień.

Festiwal Kultury Dziecięcej w ECB

Środa, 8 lipca 2020

Tegoroczny Festiwal Kultury Dziecięcej w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, z uwagi na pandemię, obostrzenia i wspólne bezpieczeństwo, organizowany jest w lipcowe weekendy.

„Powitanie słońca” w Kinie Fenomen

Środa, 8 lipca 2020

Kino Fenomen zaprasza na pokaz francuskiego dokumentu „Powitanie Słońca” w reżyserii Stéphana Haskella. Oparty na własnych doświadczeniach reżysera obraz, stara się zgłębić fenomen jogi jako sztuki ruchu oraz sposobu na życie.

I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”

Środa, 8 lipca 2020

W sobotę, 1 sierpnia w godzinach od 9.00 do 13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”. Nowa inicjatywa zrodziła się pod wpływem licznych publikacji, jakie ukazały się na rynku wydawniczym naszego regionu.

Muzyka Ryszarda Bukowskiego

Środa, 8 lipca 2020

Muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej nagrywają płytę, która przypomni kompozytora i krytyka muzycznego, związanego z regionem świętokrzyskim - Ryszarda Bukowskiego.

„Tu i teraz” premierowo w Kinie Fenomen

Środa, 8 lipca 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz komedii „Tu i teraz” w reżyserii Erica Lartigau. Historia statecznego, francuskiego szefa kuchni, który przez Internet nawiązuje romans z koreanką i postanawia zmienić swoje życie.

"Szarada"

Środa, 8 lipca 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 25 lipca o godzinie 21.00 na film produkcji amerykańskiej "Szarada".

Konkurs fotograficzny „Wszystkie Dzieci Świata"

Środa, 8 lipca 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza wszystkich amatorów i profesjonalistów zafascynowanych sztuką fotografii do udziału w 14. Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Wszystkie Dzieci Świata Pacanów 2020”, którego celem jest ukazanie życia dziecka we współczesnym świecie.

Co Ty wiesz o Pippi?

Środa, 8 lipca 2020

Jeśli Twoje dziecko lubi Pippi Pończoszankę może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzka Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Warsztaty tkackie

Środa, 8 lipca 2020

Instytut Dizajnu po raz kolejny zaprasza na warsztaty tkackie z Tartaruga Studio. Warsztaty towarzyszą wystawie "Robić/Rzeczy" oraz "Oblicza nowego rzemiosła".

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”

W sobotę, 1 sierpnia w godzinach od 9.00 do 13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Historia FOTO-KLUBU "KONTRAST"

FOTO-KLUB „Kontrast” od lat 70. działał przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zrzeszając...

Spotkania z nauką

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na weekendowe spotkania z...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

Lato w muzeum

Od lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach powracają wykłady z cyklu "Niedziela w muzeum. Po raz...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 751 199
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności