Wtorek, 27 października 2020 - Iwony, Noemi, Szymona

Aktualności

Muzealny Uniwersytet Dziecięcy wraca w formie on-line

Wtorek, 27 października 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza w najbliższą sobotę 31 października na pierwszy w tym roku wykład w ramach Muzealnego Uniwersytetu Dziecięcego. Małgorzata Makowska-Brzychczyk opowie o bardzo ważnym i aktualnym zagadnieniu , czyli o instrukcji obsługi odporności. Początek o godz. 10.00.

Osada neolityczna w Krzemionkach

Wtorek, 27 października 2020

Tylko do soboty 31 października można jeszcze zwiedzać zrekonstruowaną osadę neolityczną w Muzeum Archeologicznym i rezerwacie Krzemionki koło Ostrowca Świętokrzyskiego.

Co było pierwsze - lalka czy miś?

Wtorek, 27 października 2020

Ze źródeł można wywnioskować, że dłuższą historią mogą poszczycić się grzechotki i lalki.

Gala 14. MKF "Wszystkie dzieci świata” odwołana

Wtorek, 27 października 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie informuje o odwołaniu gali 14. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2020. Powodem - rozszerzająca się pandemia COVID-19 oraz wynikające z tego faktu ograniczenia natury sanitarno-epidemiologicznej.

Geo-grafika

Wtorek, 27 października 2020

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza na retrospektywną wystawę twórczości pt. "Teresa Anna Ślusarek - Geo-grafika". Wystawę można oglądać w Galerii Uniwersyteckiej Biblioteki UJK. Wystawa będzie prezentowana do 30 listopada 2020 roku.

Pokaz filmowy „Echa Katynia" w BSCK

Wtorek, 27 października 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza w dniach 2-6 listopada na międzynarodowy pokaz filmowy „Echa Katynia".

„Pan Brzuchatek” i warsztaty

Wtorek, 27 października 2020

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza na przedstawienie „Pan Brzuchatek”. Jest to sztuka dramatopisarki Marty Guśniowskiej, adresowana do najmniejszych widzów, nawet dwulatków. Pełna ciepła i humoru opowieść o zgubionym apetycie. Po spektaklu odbędą się warsztaty dykcyjne z aktorką Agatą Sobotą.

Konkurs fotograficzny „Magia powiatu starachowickiego..."

Wtorek, 27 października 2020

Starachowicki Park Kultury zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w konkursie fotograficznym „Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”.

„Noc żywych trupów” w Kinie Fenomen

Wtorek, 27 października 2020

W ramach „wieczoru Grozy” Kino Fenomen sięga po klasykę horroru i zaprasza państwa na seans legendarnego obrazu „Noc żywych trupów” Georga A. Romero. To film, który zapoczątkował w światowej kinematografii całkiem nowy trend i gatunek horroru. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika filmów z dreszczykiem.

Zaduszki Jazzowe w Sandomierzu ze zmianami

Wtorek, 27 października 2020

Sandomierskie Centrum Kultury informuje, że ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną, a co się z tym wiąże koniecznością zmian organizacyjno-logistycznych, zaplanowane koncerty w ramach sandomierskich Zaduszek Jazzowych 2020, zostają przeniesione do Portu Kultury (ul. Portowa 24). Godziny koncertów 30 i 31 października pozostają bez zmian.

17. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA w Kinie Fenomen

Wtorek, 27 października 2020

W dniach 4-5 listopada (środa, czwartek) o godz. 16:00 w Kinie Fenomen odbędą się pokazy filmów konkursowych z 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA, jedynego w Europie festiwalu filmowego, który porusza tematykę niepełnosprawności. W repertuarze są produkcje dokumentalne, fabularne i amatorskie z całego świata. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się równocześnie w 16 polskich miastach!

Nocne zwiedzanie Krzyżtoporu

Wtorek, 27 października 2020

Zamek Krzyżtopór zaprasza na ostatnie październikowe nocne zwiedzanie. W sobotę 31 października spacer po ruinach z pochodniami w blasku iluminacji i spotkanie z duchem Białej Damy. Początek od godz. 18.00.

Tworzenie tekstów w Internecie

Wtorek, 27 października 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na ostanie w tym roku warsztaty skierowane do czytelników bibliotek.

Spacer po skansenie

Wtorek, 27 października 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wirtualny spacer po Parku Etnograficznym w Tokarni.

O początkach nowoczesnej literatury hebrajskiej

Wtorek, 27 października 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zachęca do udziału online w wykładzie dra Piotra Pazińskiego o początkach nowoczesnej literatury hebrajskiej.

O cmentarzu żydowskim w Kielcach

Wtorek, 27 października 2020

Stowarzyszenie im Jana Karskiego zaprasza na wykład online dra Marka Maciągowskiego „O cmentarzu żydowskim w Kielcach. Nieznane dokumenty”, w ramach cyklu „ABC judaizmu”.

Konferencja edukacyjna IPN

Wtorek, 27 października 2020

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach zapraszają na konferencję edukacyjną online „Zniszczyć naród: polityka III Rzeszy i ZSRS wobec Polaków w czasie II wojny światowej”. Celem obrad jest pokazanie skali represji wobec narodu polskiego, których dokonali okupanci.

Zapal znicz pamięci

Wtorek, 27 października 2020

Wzorem minionych lat Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach zwraca się z apelem o wzięcie udziału w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Zapal znicz pamięci", którego nadrzędnym celem jest opieka nad miejscami pamięci narodowej.

"Och, te duchy!"

Wtorek, 27 października 2020

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach po dłuższej przerwie powrócił do pracy. Obecnie trwają próby do spektaklu "Och, te duchy!" Eduardo De Filippo. Za polską prapremierę tekstu włoskiego klasyka odpowiedzialny jest ceniony brytyjski reżyser - Dan Jemmett, specjalista od teatru elżbietańskiego. Brytyjski reżyser na stałe współpracujący z legendarnym paryskim Comédie-Francaise.

„I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże!”- w Kinie Fenomen

Wtorek, 27 października 2020

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu „Akademia Filmowa 60+”. Tym razem na ekranie zobaczymy francuską komedię w reżyserii Phillipe’a de Chauverona’a- „I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże!”

MBP informuje

Poniedziałek, 26 października 2020

Oto kilka nowych komunikatów związanych z funkcjonowaniem filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

„Piosenki Jana Wojdaka” w formie hybrydowej

Poniedziałek, 26 października 2020

Dom Kultury we Włoszczowie informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną i wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi, tegoroczne przesłuchania eliminacyjne do 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka” w formie stacjonarnej zostają odwołane, przechodząc w formę tzw. hybrydową.

Dziecięca Estrada Folkloru on-line

Poniedziałek, 26 października 2020

Kolejne cykliczne wydarzenie artystyczne w regionie przenosi się z konieczności do Internetu. Tegoroczna Dziecięca Estrady Folkloru odbędzie on-line.

Wirtualna wystawa ,,Dziedzictwo Romów..."

Poniedziałek, 26 października 2020

Dostępna jest już wirtualna wystawa pt. ,,Dziedzictwo Romów - ze zbiorów prywatnych Pawła Lechowskiego”, którą właśnie opublikowano na stronie Fundacji Przestrzenie Dziedzictwa https://www.fundacjapd.pl/116a

Senior Show bez publiczności.

Poniedziałek, 26 października 2020

W minioną sobotę w Sali Lustrzanej kieleckiego WDK, na żywo odbyła się kolejna transmisja Senior Show online, lecz tym razem baz publiczności. Był to ukłon dla pozostałych sympatyków Senior Show, którzy mogli podziwiać artystów w Internecie. Należeli do nich: Stanisława Żądecka, Zofia Dulęba, Małgorzata Siemieniec oraz Zygmunt Wiśniewski. Całość można obejrzeć na stronie Grupy Senior Show online.

Festiwal "Nad Wierną Rzeką" on-line

Poniedziałek, 26 października 2020

Dom Kultury w Małogoszczu informuje, że ze względu na pandemię COVID-19 kolejny etap przesłuchań 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką” odbędzie się on-line.

„Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...”

Poniedziałek, 26 października 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na nową miniwystawę „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...”. Odwiedź muzeum i wyrusz w podróż w czasie i przestrzeni. Na ekspozycji zaprezentowane zostały zabawki kosmiczne ze zbiorów MZiZ. Wśród nich "planetochod" (lata 70/80. XX w.), rakieta Cosmos - 189 (lata 60. XX w.), wahadłowiec „Columbia” (lata 80. XX w.), łazik wykonany przez Pana Zaradnego (2020 r.) i inne.

5. Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Poniedziałek, 26 października 2020

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie informuje, że w związku z panującą pandemią wirusa SARS-CoV-2 tegoroczny 5. Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych odbędzie się w formie zdalnej, poprzez przesyłanie nagranych utworów na płycie CD w formacie mp3.

Mickiewicz w pieśniach

Poniedziałek, 26 października 2020

Renata Drozd (sopran), Małgorzata Kowalska (fortepian) oraz Ewa Lubacz (narracja) wystąpią 10 listopada na dużej scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury. Początek o godz. 18.00. W programie koncertu pieśni polskich kompozytorów, którzy pisali muzykę do poezji Adama Mickiewicza. Wstęp wolny.

Prace Waldemara Musika

Poniedziałek, 26 października 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do galerii „Zielona” w Busku-Zdroju na wystawę rzeźb autorstwa Waldemara Musika.

"Kolory w kadr znalezione"

Poniedziałek, 26 października 2020

Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków w Kielcach zaprasza na wystawę prac Waldemara Kozuba „Kolory w kadr znalezione".

Spektakl "Prawda"

Poniedziałek, 26 października 2020

Spektakl "Prawda" to najnowsza premiera kieleckiego Teatru TeTaTeT w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego. Premiera odbyła się w lutym tego roku. Spektakl będzie zaprezentowany 14 listopada o godzinie 16.00 na scenie KCK.

Salon Bezsenność z Andrzejem Grabowskim

Poniedziałek, 26 października 2020

Aktor filmowy, teatralny, juror telewizyjnego show i bohater serialu "Kiepscy" - Andrzej Grabowski będzie gościem kolejnego Salonu Bezsenność.

Przyroda i rekreacja w obiektywie

Poniedziałek, 26 października 2020

Geopark Kielce i Geopark Świętokrzyski zapraszają do uczestnictwa w konkursie fotograficznym "Kielce naturalne, czyli przyroda i rekreacja w obiektywie".

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie

Poniedziałek, 26 października 2020

Zakończyły się prace budowlane w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. We wnętrzach obiektu trwają zaawansowane prace nad przygotowaniem ekspozycji stałej. Zajmie ona powierzchnię około 1,7 tys. m kw. Dodatkowo - 295 m kw. przeznaczonych zostanie na ekspozycje czasowe.

24. Konecki Przegląd Form Estradowych SCENA 2020.

Piątek, 23 października 2020

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza wokalistki i wokalistów z terenu powiatu koneckiego do udziału w 24. Koneckim Przeglądzie Form Estradowych SCENA 2020. Tegoroczny przegląd przyjmuje formę online.

Konkurs „EKO OZDOBA CHOINKOWA”.

Piątek, 23 października 2020

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Art-Recycling „EKO OZDOBA CHOINKOWA”.

Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

Piątek, 23 października 2020

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na 16 Zaduszki Jazzowe. Dwudniowe koncerty odbędą się 30 i 31 października w zabytkowych murach Belwederu.

Fenomen Sports Evening

Piątek, 23 października 2020

Zapraszamy na niesamowity wieczór filmowy, inaugurujący nowy cykl kina Fenomen, poświęcony dokumentom sportowym. Naszymi gośćmi będą: biegacz ekstremalny - Robert Celiński i reżyser filmowy - Adrian Dmoch. Podczas spotkania zobaczycie filmowe produkcje obydwu Panów: „RunCamino" i „Chasing the Breath".

„Zwierzobyty” – warsztaty on-line

Piątek, 23 października 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne nawiązujące do wystawy rysunków Anny Ciszek „Zwierzobyty”. Zajęcia dla grup zorganizowanych w każdym wieku odbywają się on-line za pomocą programu Skype i są bezpłatne.

KOMUNIKAT Muzeum Narodowego w Kielcach

Muzeum Narodowe w Kielcach wydało dziś w komunikat dotyczący zasad funkcjonowania placówki w...

Festiwal "Nad Wierną Rzeką" on-line

Dom Kultury w Małogoszczu informuje, że ze względu na pandemię COVID-19 kolejny etap przesłuchań...

Konkurs na logo

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego przy współpracy z
Kancelarią Sejmiku Urzędu...

Przyroda i rekreacja w obiektywie

Geopark Kielce i Geopark Świętokrzyski zapraszają do uczestnictwa w konkursie fotograficznym...

Międzynarodowy Dzień Seniora w WDK

Dla miłośników senior SHOW, prezentujemy relację filmowa z uroczystych występów oraz wręczenia...

"Góralska Hora" na zakończenie lata

Muzyczną gwiazdą folkowego zakończenia lata była kapela "Góralska Hora". Oprócz góralskiej muzyki...

„Gwałtu, co się dzieje!” A. Fredry w Osieku

W minioną niedzielę 11 października Teatr Poezji i Piosenki Biłgorajskiego Centrum Kultury...

„Jak za dawnych lat” w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach inauguruje w najbliższą niedzielę 4 października cykl koncertów...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 627 071
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności