Wtorek, 24 listopada 2020 - Emmy, Flory, Romana

Aktualności

NURT - pokazy filmowe w drugim dniu festiwalu

Wtorek, 24 listopada 2020

W środę podczas pokazów w ramach XXVI Festiwalu Form Dokumentalnych NURT od godziny 9.00 będzie można obejrzeć filmy w trzech blokach tematycznych.

XI Festiwal Piosenki "Jędrzejówka"

Wtorek, 24 listopada 2020

Hufiec ZHP Kielce zaprasza XI Festiwal Piosenki "Jędrzejówka" 2020, który odbędzie się online.

XXIII Krajowe Mistrzostwa Cheerleaders PSCh zakończone

Wtorek, 24 listopada 2020

W Kielcach w miniony weekend odbyły się XXIII Krajowe Mistrzostwa Cheerleaders PSCh. Cheerleading od 2017 roku został uznany za dyscyplinę sportową, wspieraną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który planuje rozegranie olimpijskiej rywalizacji w roku 2024.

Urodziny "Biruty"

Wtorek, 24 listopada 2020

Rzeźba w kieleckim parku - „Przysięga miłości", zwana potocznie Birutą, obchodzi dziś swoje urodziny. Rzeźbę ustawiono przy źródle dokładnie 24 listopada 1973 roku. Tego dnia przypadają także imieniny Biruty. Autorem rzeźby jest Ryszard Wojciechowski.

NURT - pokazy filmowe w pierwszym dniu festiwalu

Poniedziałek, 23 listopada 2020

We wtorek podczas pokazów w ramach XXVI Festiwalu Form Dokumentalnych NURT będzie można obejrzeć 12 filmów w trzech blokach tematycznych.

Konkurs na krótką formę filmową

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Miejski Urząd Pracy w Kielcach podczas XII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery ogłosił konkurs dla uczniów kieleckich techników na krótką formę filmową, zatytułowany: „Mój wymarzony zawód”. MUP czeka na zgłoszenia do 7 grudnia 2020 roku.

Konkurs wspomnień rozstrzygnięty

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Zakończył się konkurs "Historia z mojej pamięci" organizowany przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie spisanie swoich wspomnień dotyczących historii Kielc i regionu świętokrzyskiego. Na konkurs wpłynęło 25 prac.

18.Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolęda kolęda”

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Dom Kultury w Małogoszczu zaprasza solistów z terenu powiatu jędrzejowskiego do udziału w 18.Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej, kolęda kolęda”.

„Święta tuż tuż ,a ty dekorację świąteczną stwórz”

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Dom Kultury - Biblioteka Publiczna w Ćmielowie ogłasza konkurs na świąteczną dekorację/zabawkę pt. „Święta tuż tuż ,a ty dekorację świąteczną stwórz”.

Konkurs „Na najciekawszego anioła”

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Chmielnickie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież (w wieku 5-13 lat) z terenu gminy, do udziału w konkursie mikołajkowym „Na najciekawszego anioła”.

O grzechotkach

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Czy wiecie, że grzechotki to jedne z najstarszych zabawek, jakimi bawiły się dzieci.Te zabawki można obejrzeć z kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy.

Internetowa wystawa prac Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski.

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Jak co roku o tej porze, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na internetową wystawę prac plastycznych młodych artystów ze Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Z galerii prac każdy może wybrać coś dla siebie czy dla bliskiej osoby. Zamieszczone prace można zakupić.

Konkurs „Święty Mikołaj - Jaki On jest?”

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Święty Mikołaj - Jaki On jest?”.

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina - Kielce 2020

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Rada artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina - Kielce 2020, wyłoniła zwycięzców, tegorocznej edycji festiwalu.

2. Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Łopusznie

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie zaprasza do udziału w 2. Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

KCK odwołuje wydarzenia

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Kieleckie Centrum Kultury informuje, że zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów o zamknięciu do 27 grudnia instytucji kultury, wszystystkie wydarzenia planowane w grudniu przez Kielcekie Centrum Kultury zostają odwołane.

DK we Włoszczowie z nagrodą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek J.Wojdaka

Poniedziałek, 23 listopada 2020

W Krakowie odbył się finał festiwalu Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka, w którym wychowanka sekcji wokalnej Domu Kultury we Włoszczowie - Alicja Jałocha wyśpiewała 1 miejsce piosenką pt. „Reggae śpiocha” (w kat. wiekowej do 7 lat).

6. Konkurs Kolęd i Pastorałek

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza do udziału w Konkursie Kolęd i Pastorałek "Żołnierskie kolędowanie". Konkurs odbędzie się online 7 grudnia.

Rozpoczyna się NURT

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Dziś rozpoczyna się XXVI Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku NURT odbędzie się online. Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych 41 filmów.

Konkurs plastyczny

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa". Konkurs trwa do 30 listopada.

Zatrzymane w obiektywie

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza na wirtualną wystawę fotografii Dominiki Król "Zatrzymane w obiektywie".

Latający talerz - frisbee

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach ma w swoich zbiorach ciekawe eksponaty. Jednym z nich jest latający talerz - frisbee. Czy znacie jego historię?

IX Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Poniedziałek, 23 listopada 2020

W ramach IX Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na wykład online Macieja Biskupa OP.

Ambasador Czytelnictwa w listopadzie

Piątek, 20 listopada 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach trwa akcja "12 ambasadorów w 12 miesięcy" . Jest to inicjatywa promująca czytelnictwo. W listopadzie Ambasadorem Czytelnictwa jest Jakub Porada. W poprzednich miesiącach byli to: Katarzyna Bonda, Jerzy Bralczyk, Grzegorz Zawierucha, Artur Barciś, Jerzy Pilch, Mariusz Szczygieł, Karolina Wilczyńska, Alek Rogoziński, Marcin Piwowarski, Grzegorz Kozera.

Uratowany zabytek żydowski

Piątek, 20 listopada 2020

Kuczka - zabudowany balkon kamienicy przy ul. Okrzei w Kielcach został odnowiony. Zachowana została wyjątkowa pamiątka obecności Żydów w Kielcach.

18. Powiatowy Turniej Ortograficzny

Piątek, 20 listopada 2020

Lokalna Organizacja Turystyczna „Czym chata bogata” oraz Staszowski Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w 18. Powiatowym Turnieju Ortograficznym, który zostanie przeprowadzony w dniu 2 grudnia 2020 r.

Konkurs „MAGIA POWIATU STARACHOWICKIEGO. NATURA, KULTURA MATERIALNA, TRADYCJE” rozstrzygnięty

Piątek, 20 listopada 2020

Rozstrzygnięto 14. Ogólnopolski konkurs fotograficzny „MAGIA POWIATU STARACHOWICKIEGO. NATURA, KULTURA MATERIALNA, TRADYCJE”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach oraz Park Kultury w Starachowicach.

Grudzień w "Kubusiu"

Piątek, 20 listopada 2020

W grudniu kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spektakle: „Wszystkie myszy lubią ser", „Noc żywych zabawek”, „Makbet”, „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Przygody Koziołka Matołka”.

Spotkanie autorskie z Joanną Gierak-Onoszko

Piątek, 20 listopada 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie online z Joanną Gierak-Onoszko - dziennikarką, reportażystką, pisarką. Za książkę "27 śmierci Toby'ego Obeda" autorka otrzymała w tym roku Nagrodę Literacką Nike Czytelników.

95 lat po śmierci Żeromskiego. Unikatowa ulotka z pogrzebu pisarza trafiła do Ciekot

Piątek, 20 listopada 2020

Unikatowa ulotka rozrzucana z pokładu samolotu krążącego nad konduktem pogrzebowym Stefana Żeromskiego trafiła do dworku pisarza w Ciekotach. Przekazała ją kustosz Kazimiera Zapałowa. Fascynująca, ale też symboliczna jest historia, jak weszła w jej posiadanie. O fakcie tym można przeczytać na stronie internetowej Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

MNKi świętuje

Piątek, 20 listopada 2020

45 lat temu kieleckie muzeum oficjalnie zostało podniesione do rangi Muzeum Narodowego.

W obiektywie z książką

Piątek, 20 listopada 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dorosłych do udziału w konkursie fotograficznym "W obiektywie z książką".

„Konteksty - Kielce Włoszczowa 2020”

Piątek, 20 listopada 2020

20 fotografików ruszyło śladami jednego z twórców i przedstawicieli Kieleckiej Szkoły Krajobrazu - Pawła Pierścińskiego. Tak powstała wystawa zatytułowana „Konteksty - Kielce Włoszczowa 2020”.

"Przygody Władka. Sezon pierwszy"

Piątek, 20 listopada 2020

Nakładem oficyny Stowarzyszenia Twórczego "Zenit" i Magazynu Kulturalnego "Projektor" ukazał się komiks "Przygody Władka. Sezon pierwszy". Dwa z czterech epizodów ukazanych w albumie rozgrywają się w stolicy województwa świętokrzyskiego, zaś obaj autorzy - rysownik (Jerzy Ozga) i scenarzysta (Paweł Chmielewski) mieszkają w Kielcach.

"Sienkiewicza 32"

Piątek, 20 listopada 2020

Film dokumentalny opowiadający o siedzibie Teatru im. S. Żeromskiego, zatytułowany "Sienkiewicza 32", został zakwalifikowany do konkursu 26. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2020.

Konkurs „Profilaktyczny Mikołaj”

Czwartek, 19 listopada 2020

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach zaprasza dzieci do udziału w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Nowa Słupia pt. „Profilaktyczny Mikołaj”.

Kielczanie w Częstochowie

Czwartek, 19 listopada 2020

Fotograficy z Kieleckiej Szkoły Krajobrazu prezentują swoje prace na wystawie w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. To jedna z odsłon 10. Triennale Sztuki Sacrum "Świętość natury?". Wcześniej prace można było oglądać na wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

"Gabinet Numizmatyczny – małe obiekty, wielka historia"

Czwartek, 19 listopada 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach prezentuje nową publikację edukacyjną "Gabinet Numizmatyczny – małe obiekty, wielka historia" autorstwa Pawła Grzesika, opatrzoną ilustracjami Artura Ptaka.

Przegląd Kolęd i Pastorałek „Wśród nocnej ciszy”

Czwartek, 19 listopada 2020

Gminne Centrum Kultury w Rytwianach zaprasza do udziału w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Wśród nocnej ciszy”.

Konkurs „Moje miasto w obiektywie”

Czwartek, 19 listopada 2020

Galeria Fotografii i Fotoklub „Galeria” MCK w Ostrowieckim Browarze Kultury zaprasza do udziału w internetowym konkursie fotograficznym „Moje miasto w obiektywie” adresowanym do fotografów nieprofesjonalnych oraz młodych pasjonatów sztuki fotograficznej z powiatu ostrowieckiego.

Recital Joanny Woś

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert online, podczas którego wystąpi sopranistka Joanna...

Wystawa "10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej"

Od 17 listopada na kieleckim rynku można oglądać wystawę plenerową zatytułowaną "10....

28. Świętokrzyskie Dni Muzyki - Niezwykłe odcienie baroku

W podróż po muzycznym świecie dźwięków epoki baroku zaprasza nie tylko stałych melomanów kolejnej...

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2020

Festiwal zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w tym roku, z uwagi na pandemię i...

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą...

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

Komunikat WDK

Komunikat
W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i...

Unikatowe karty pocztowe Polskiego Białego Krzyża w Kielcach

Pod koniec 1920 r. na fali wiktorii w Bitwie Warszawskiej Wydawnictwo Kieleckiego Koła Białego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 45 086 239
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności