Wtorek, 17 października 2017 - Antonii, Ignacego, Wiktora

Aktualności

Sobotnia wycieczka z "Przygodą"

Wtorek, 17 października 2017

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" organizuje w sobotę wycieczkę na trasie: Suchedniów Płn. - wokół Zalewu Rejowskiego - Baranów - brzegiem rzeki Kamionki - Suchedniów - Jędrów - Berezów PKP.

„Twój Vincent” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 października 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans pierwszego na świecie filmu animowanego wykonanego techniką malarską. Duet Doroty Kobieli oraz Hugh Welchmana, stworzył niepowtarzalne dzieło, które dostarcza niezapomnianych wrażeń wizualnych.

Filmowe Czytanki: „Villads” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 października 2017

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na seans duńskiego filmu familijnego w reżyserii Meldada Norgaarda. Villads! Villads? Villads?! 6-letni bohater co chwilę słyszy swoje imię. Rodzice wciąż czegoś od niego chcą. Ustalają zasady i przerywają zabawę w najlepszym momencie. Czy tak będzie też w szkole?

„Fantastyczna Kobieta” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 października 2017

Kino Fenomen zaprasza na czilijsko-amerykańsko- hiszpańską koprodukcję w reżyserii Sebastiana Lelio. Dramatyczna historia młodej kobiety, która po tym jak trafiła do szpitala ze swoim partnerem, musi stawić czoła nie tylko systemowi służby zdrowia, ale też jego rodzinie.

„Ptaki śpiewają w Kigali” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 października 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans ostatniego wspólnego filmu Joanny Kos- Krauze oraz Krzysztofa Krauze. Film opowiada historie polskiej ornitolog, która będąc w afrykańskiej Rwandzie, staje się świadkiem krwawego konfliktu między plemionami Tutsi i Hutu.

Muzeum Laurensa Hammonda

Wtorek, 17 października 2017

W Kielcach 26 października odbędzie się otwarcie Muzeum Laurensa Hammonda.

Mały Książę

Wtorek, 17 października 2017

Teatr Piasku Tetiany Galitsyn zaprasza na spektakl "Mały Książę", opowiedziany piaskiem, wodą i światłem.

MHK zaprasza

Wtorek, 17 października 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza spotkanie organizowane przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kielcach oraz kolejne spotkanie klubu "Nad Silnicą" Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tłumy na promocji książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

Wtorek, 17 października 2017

W poniedziałkowy wieczór, 16 października w wypełnionej po brzegi sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja książki Anny Błachuckiej „Świętokrzyskie korzeniaki”. Spotkaniu z autorką towarzyszyła wystawa prac Zbigniewa Kubickiego, którego fotografie okrasiły wydawnictwo.

Dzień Poczty

Wtorek, 17 października 2017

W 2017 roku Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego przypada na 9 października. Z tej okazji w Muzeum Narodowym w Kielcach odbędzie się spotkanie poświęcone podstawom projektowania graficznego.

Niedziela w muzeum

Wtorek, 17 października 2017

Tym razem pretekstem do spotkania z cyklu "Niedziela w muzeum" będzie otwarta 9 września w Muzeum Narodowym w Kielcach stała ekspozycja archeologiczna "Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy". .

NURT 2017

Wtorek, 17 października 2017

W listopadzie w Kielcach odbędzie się XXIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku na przegląd zgłoszonych zostało 180 filmów, co jest absolutnym rekordem. Do pokazów konkursowych zakwalifikowano 41 filmów, które obejrzymy podczas dziewięciu spotkań. NURT odbędzie się w dniach od 21 do 24 listopada w Kieleckim Centrum Kultury.

Warsztaty ekologiczne

Wtorek, 17 października 2017

Niemal pięciometrowy „Zjadacz kurzu” Kuby Bąkowskiego oczyszcza powietrze Kielc do 31 października 2017 r. Rzeźba powstała w ramach 9. edycji cyklu „Sztuka w przestrzeni publicznej”, organizowanego co roku przez Fundację „Nowa Przestrzeń Sztuki”. W ramach projektu 18-19 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędą się warsztaty ekologiczne skierowane do uczniów.

Czapeczka

Wtorek, 17 października 2017

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty ''Czapeczka'', które odbędą się 21 października o godz. 13:00 w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38). Są to drugie zajęcia z cyklu Baby BOOM! przeznaczone są dla osób dorosłych.

Dni Kultury Niemieckiej

Wtorek, 17 października 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na Dni Kultury Niemieckiej, które odbędą się w dniach 19-21 października.

Świętokrzyski Przegląd Teatrów Wiejskich

Poniedziałek, 16 października 2017

10 grudnia br. o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich.

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 16 października 2017

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”. Zwycięzcą, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach, konkursu został Przemysław Sękowski.

Warsztaty i konferencja podsumowująca projekt „SmykoŚwiaty”

Poniedziałek, 16 października 2017

W piątek, 20 października o godzinie 14.30 w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „SmykoŚwiaty”, realizowany w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura projekt, powstał z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie we współpracy z: Staszowskim Ośrodkiem Kultury, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Staszowie i Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Staszowie.

Rusza kolejny rok na Uniwersytecie Dziecięcym

Poniedziałek, 16 października 2017

Uniwersytet Dziecięcy Jana Kochanowskiego w Kielcach rusza 21 października. Jego głównym zadaniem jest stymulowanie intelektualnego i emocjonalnego rozwoju dzieci w wieku 6-12 lat.

The Underground Man

Poniedziałek, 16 października 2017

Zespół, który wystąpi 9 listopada o godzinie 19.00 w Czerwonym Fortepianie w Kielcach to polsko-brytyjski projekt czwórki muzykó, mieszkających w Lublini.

U Studni

Poniedziałek, 16 października 2017

W Domu Środowisk Twórczych wystąpi zespół "U Studni". Swój najnowszy program grupa opiera na wierszach Adama Ziemianina - krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego.

"Mąż zmarł, ale już mu lepiej"

Poniedziałek, 16 października 2017

Zapraszamy na spektakl teatralny "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" w wykonaniu członków Amatorskiego Teatru Święty Spokój, działającego przy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi. "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" to ukazanie w groteskowej formie relacji damsko-męskich, parodii służby zdrowia oraz chęci podniesienia słupków aktywności medialnej.

Cochise

Poniedziałek, 16 października 2017

W kieleckim klubie Starman wystąpi zespół Cochise.

Teofrasty wyręczone

Poniedziałek, 16 października 2017

Laureatką tegorocznej Nagrody Teofrasta, ustanowionej i przyznawanej przez redakcję magazynu „Charaktery” za najlepsze książki psychologiczne została dr hab. Małgorzata Dragan za książkę „Problemowe picie alkoholu przez młode kobiety. Rola niekorzystnych doświadczeń i samoregulacji emocji” Nagrodę Specjalną – Teofrast Superstar otrzymał prof. Philip Zimbardo.

Otwarcie kościoła z Rogowa w kieleckim skansenie

Poniedziałek, 16 października 2017

Kończą się prace konserwatorskie prowadzone w zabytkowym Kościele z Rogowa w Parku Etnograficznym w Tokarni. W ich ramach została przeprowadzona pełna konserwacja ołtarza głównego. Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do oglądania kościółka od 21 października 2017 r.

Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie

Poniedziałek, 16 października 2017

Spotkanie poświęcone książce dr. Cezarego Chlebowskiego „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia". Jest to opowieść o Janie Piwniku „Ponurym” i jego żołnierzach. Tytuł książki to ostatnie słowa śmiertelnie rannego majora – prośba skierowana do jego podkomendnych, współtowarzyszy walki.

Così fan tutte

Niedziela, 15 października 2017

"Così fan tutte" Wolfganga Amadeusza Mozarta to opera komiczna w dwóch aktach. W operze przedstawiony jest jednodniowy epizod dotyczący młodych żołnierzy - Guglielma i Ferranda, ich starszego druha - Don Allfonsa oraz ukochanych obu chłopców - sióstr Dorabelli i Fiordiligi.

Pikantni

Niedziela, 15 października 2017

"Pikantni" - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Spektakl będzie można obejrzeć 2 listopada o godzinie 19.00 na scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Zaduszki jazzowe w DŚT

Niedziela, 15 października 2017

Listopadowe "Zaduszki jazzowe" gromadzą każdego roku w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach licznych miłośników tego gatunku muzyki. Na koncertach posłuchać można wielu znanych artystów ze świata jazzu. Dotychczas występowali tu między innymi: Włodzimierz Kiniorski, Jan Ptaszyn Wróblewski i Boba Jazz Band. Tegoroczne "Zaduszki jazzowe" odbędą się 4 i 5 listopada.

Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane.

Piątek, 13 października 2017

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego oraz sezonu artystycznego 2017/2018, podczas której rozdano Świętokrzyskie Nagrody Kultury. Nagrody są przyznawane co roku przez samorząd województwa świętokrzyskiego, w wyrazie uznania za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Nagrody I stopnia wysokości przyznawane są za szczególne osiągnięcia o charakterze międzynarodowym lub całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Nagrody II stopnia wręczane są za osiągnięcia o charakterze ogólnopolskim. Przyznawane są także nagrody honorowe.

VII Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie”

Czwartek, 12 października 2017

10 grudnia br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z miłośnikami gwary ludowej w ramach VII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”.

Sztuka latania

Czwartek, 12 października 2017

"Sztuka latania" to najnowsza premiera Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zrealizowana na podstawie książki "Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa" Johna Boyne'a. Ta opowieść pokazuje, że odmienność nie zawsze musi oznaczać wykluczenie i wiązać się z różnymi, często krzywdzącymi stereotypami.

Talenty Świętokrzyskie dla szczególnie uzdolnionych

Czwartek, 12 października 2017

31 nagród i 11 wyróżnień trafi do szczególnie uzdolnionej młodzieży - uczniów i studentów z województwa świętokrzyskiego. Są wśród nich wybitni młodzi artyści - pianiści, piosenkarze i tancerze, matematycy, autorzy publikacji naukowych czy laureaci międzynarodowych lub ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Czwartek, 12 października 2017

W dniach 4-26 listopada 2017 roku odbędzie się w Kielcach bezprecedensowe wydarzenie – Międzynarodowy Festiwal Teatralny – projekt PILOTażowy. W ramach festiwalu na scenie Teatru im. S. Żeromskiego zostanie zaprezentowanych pięć spektakli.

„GRYF” i JEGO ŻOŁNIERZE

Czwartek, 12 października 2017

Promocja książki Ireneusza PIETRASZKA „ Komendant GRYF i jego żołnierze” w Ciekotach.

Wyprawa do zoo

Czwartek, 12 października 2017

W ramach XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Juenesses Musicales zapraszamy na koncert do kieleckiej filharmonii.

Pofestiwalowy pokaz filmu "Samuel"

Czwartek, 12 października 2017

W ramach pofestiwalowych pokazów filmów z Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na projekcję filmu Samuel - niezwykłego dokumentu o losach Samuela Willenberga, więźnia i uczestnika buntu w Treblince, uczestnika powstania warszawskiego, kawalera Orderu Virtuti Militari, a także rzeźbiarza i malarza.

Kolory muzyki

Czwartek, 12 października 2017

W "Galerii m" Ośrodka Kultury „Ziemowit” odbędzie się wernisaż wystawy prac prac plastycznych i fotograficznych Przeglądu Form Artystycznych "Kolory muzyki", który adresowany był do osób powyżej 16 roku życia.

Teatr Pegaz zaprasza

Czwartek, 12 października 2017

Chcesz sprawdzić, czy masz talent? Przyjdź do Teatru Pegaz, który organizuje kolejny nabór do grupy teatralnej.

„Życie za życie. Maksymilian Kolbe” w Kinie Fenomen

Środa, 11 października 2017

Kino Fenomen, w ramach cyklu Historia w Filmie, zaprasza na film Krzysztofa Zanussiego z 1990 roku. Poruszająca historia bohaterskiego czynu św. Maksymiliana Kolbe, który wymienił swoje życie za przetrwanie jednego z więźniów obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

123...4

Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane.

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego...

Inauguracja Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego 2017/2018

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego...

Talenty Świętokrzyskie dla szczególnie uzdolnionych

31 nagród i 11 wyróżnień trafi do szczególnie uzdolnionej młodzieży - uczniów i studentów z...

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski...

Głośne czytanie "Wesela" w Tokarni

W ramach Narodowego Czytania 2017, w Parku Etnograficznym w Tokarni nie tylko czytano fragmenty...

"Rewanż" ze złotymi medalami

Studio Tańca i Stylu Rewanż z Kielc zdobyło trzy złote medale na Mistrzostwach Europy oraz Świata...

Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane.

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego...

Kielczanin nagrodzony

12 Polaków, w tym kielczanin Marcin Boruń, znalazło się wśród laureatów jednego z największych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 26 640 886
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności