Środa, 21 listopada 2018 - Janusza, Marii, Reginy

Aktualności

Instalacje niepodległościowe Andrzeja KOZŁOWSKIEGO.

Środa, 21 listopada 2018

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej można oglądać do końca listopada niepodległościową instalację rzeźbiarską Andrzeja KOZŁOWSKIEGO.

Spotkanie autorskie z Olgą Drendą

Środa, 21 listopada 2018

Instytut Dizajnu zaprasza na na spotkanie autorskie z Olgą Drendą - autorką książki ''Wyroby'', które odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18.00.

Prace malarskie studentów

Środa, 21 listopada 2018

Wystawa prac studentów wykonanych podczas tygodniowych plenerów rysunkowo-malarskich została otwarta na Politechnice Świętokrzyskiej.

Dzień Misia z "Bohaterskim misiem" sprzed 99 lat

Środa, 21 listopada 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza w niedzielę na spotkanie z okazji Dnia Misia. Uczestnicy spotkania wysłuchają fragmentów książki "Bohaterski miś" Bronisławy Ostrowskiej oraz wykonają pamiątkowego misia z papieru.

Spotkanie autorskie z Klementyną Suchanow

Środa, 21 listopada 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 29 listopada o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie z Klementyną Suchanow - pisarką, redaktorką, tłumaczką, aktywistką polityczną.

Quiz historyczny

Środa, 21 listopada 2018

W sali kongresowej Centrum Biznesu Hotelu Kongresowego w Kielcach odbędzie się Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.

Zabierz głos, bo możesz

Środa, 21 listopada 2018

Sto lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Z tej okazji Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz twórcze kielczanki zapraszają na wydarzenie "Zabierz głos, bo możesz". Impreza odbędzie się w BWA w najbliższą niedzielę.

Nowa wystawa stała w OMPiO

Środa, 21 listopada 2018

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, w piwnicach i karcerach dawnego więzienia kieleckiego, otwarta zostanie wystawa dedykowana bohaterom podziemia niepodległościowego Kielecczyzny w latach 1939-1956.

„Lekarze w górach” w Kinie Fenomen

Wtorek, 20 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z Filmem Górskim. Tym razem zobaczymy dokument Jerzego Porębskiego, opowiadający o roli jaką odgrywa medycyna górska w strukturach TOPRu.

Bajkowy konkurs

Wtorek, 20 listopada 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do udziału w konkursie.

“Climax” w Kinie Fenomen

Wtorek, 20 listopada 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans filmu “Climax” w rezyserii Gaspara Noé. Jest to opowieść o grupie tancerzy, którzy spotykają się w odosobnionym miejscu by tańczyć. Wkrótce jednak, to co miało być taneczną próbą, zmienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę okraszoną narkotykami.

Przemek Kossakowski w Kinie Fenomen!

Wtorek, 20 listopada 2018

Blisko dwa i pół roku minęły od jego ostatniej wizyty, ale wreszcie powrócił do Kina Fenomen! Zapraszamy na spotkanie z Przemysławem Kossakowskim- autorem cyklu programów telewizyjnych „Kossakowski. Szósty Zmysł”, „Inicjacja” oraz „Wtajemniczenie”.

Wróżby i zwyczaje andrzejkowe

Wtorek, 20 listopada 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na sobotnie warsztaty familijne, pełne przepowiedni i historii o dawnych zwyczajach kultywowanych przez naszych przodków.

Friedrich Egermann i jego wynalazki

Wtorek, 20 listopada 2018

Kolejny wykład w cyklu "Niedziela w muzeum" będzie poświęcony czeskiemu technologowi, który do rozwoju dziewiętnastowiecznej sztuki szklarskiej wniósł wielki wkład, swoją pracą przyczyniając się do rozwoju metod pozyskiwania szkła barwnego – Friedrichowi Egermannowi.

O krok od sławy

Wtorek, 20 listopada 2018

Film jest hołdem złożonym nieznanym bohaterom sceny muzycznej ostatniego półwiecza, którzy działają na drugim planie, prawie anonimowo. To prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki XXI wieku, jak: Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Wszystkie osoby zaprezentowane w tym obrazie są niezwykle utalentowane, a jednak, będąc o krok od sławy, nie są w stanie owej magicznej granicy przekroczyć.

Sylwester w Kinie Fenomen!

Wtorek, 20 listopada 2018

Poczuj, jak smakuje włoskie dolce vita podczas Fenomenalnego Sylwestra!31 grudnia o godz.20.30 w kinie Fenomen rozpocznie się niezwykły, muzyczno - filmowy wieczór!

Grudniowy Salon Rękodzieła Artystycznego 2018

Wtorek, 20 listopada 2018

9 grudnia w godzinach 11-16 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się świąteczna edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Podobnie jak przy okazji poprzednich edycji, w trakcie wydarzenia goście będą mogli zobaczyć i zakupić rozmaite wyroby świętokrzyskich i nie tylko rzemieślników.

Zgłoszenia do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Ciekoty 2019

Wtorek, 20 listopada 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie, organizowanego od lat, Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Gospodarzem przyszłorocznego wydarzenia, które odbędzie się w święto Trzech Króli tj. 6 stycznia 2019 roku o godzinie 15.00, będzie Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” – Dworek S. Żeromskiego w Ciekotach.

Orkiestra św. Mikołaja

Wtorek, 20 listopada 2018

"Orkiestra św. Mikołaja" wypromowała muzykę inspirowaną słowiańskim, a przede wszystkim polskim, folklorem muzycznym. Tym inspiracjom pozostała wierna do dziś, chociaż w ich muzyce da się również usłyszeć frazy nawiązujące do muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, a także do muzyki współczesnej.

Tydzień Filmu Niemieckiego 2018

Wtorek, 20 listopada 2018

Tydzień Filmu Niemieckiego to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w polski kinowy krajobraz. W kinie "Moskwa" po raz piaty w dniach od 23 do 29 listopada będziemy mogli obejrzeć filmy niemieckie. Większość z wybranych tytułów nie była do tej pory pokazywana na polskich ekranach.

Premiera spektaklu "Być świnią w maju"

Wtorek, 20 listopada 2018

Na spektakl na motywach dramatów "Teatrzyku Zielona Gęś" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaprasza kielecki Teatr Ecce Homo.

Po dwóch stronach...

Wtorek, 20 listopada 2018

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Słoneczko" w Kielcach zaprasza na wystawę prac Elżbiety Jabłońskiej i Anny Tokarczyk pt. "Po dwóch stronach...".

Kielecki spektakl na festiwalu "Boska Komedia"

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Spektakl "1946" zakwalifikował się do tegorocznej 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Boska Komedia" w Krakowie. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Dziwny jest ten świat”. Sztuka „1946” Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka opowiada o pogromie kieleckim.

"Kubuś" zaprasza w grudniu

Poniedziałek, 19 listopada 2018

W grudniu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" widzowie będą mogli obejrzeć m.in. spektakle:00 „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Super Piotruś Pan”, „Przygody Koziołka Matołka” oraz wziąć udział w zabawie sylwestrowej.

Kto mieszka pod liściem?

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza dzieci na spotkanie zatytułowane "Kto mieszka pod liściem?".

Ignacy Jan Paderewski - współtwórca niepodległej Polski

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Grupa Twórcza Symfonia organizuje wystawę poświęconą Ignacemu Janowi Paderewskiemu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wieczór klasyków

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Podczas koncertu w kieleckiej filharmonii spotkamy się z utworami klasyków wiedeńskich.

Wystawa SKT „SKART”

Poniedziałek, 19 listopada 2018

„Skarżysko-Kamienna oczami twórców” – to tytuł wystawy zbiorowej członków Skarżyskiego Klubu Twórców SKART” przygotowanej z okazji 95. rocznicy nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej. Wernisaż wystawy w czwartek 29 listopada o godz. 17.00 w MCK.

Klub Gier Planszowych

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Zapraszamy na XXIII Spotkanie Klubu Gier Planszowych do sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

BAJKOWE ANDRZEJKI w Pacanowie

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Na bajkowe andrzejki dla dorosłych i dzieci zaprasza w niedzielę 25 listopada Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Anioły mojej wyobraźni

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza 23 listopada o godzinie 15.00 na wystawę prac oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu kreatywnego art recycling „ Anioły mojej wyobraźni”.

Zaduszki Jazzowe w Skarżysku

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Gniewomir Tomczyk/Project wystąpi 23 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.

XI Ogólnopolski Konkurs na Komiks „Podróże Koziołka Matołka – Rosja”

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat do udziału w konkursie na komiks „Podróże Koziołka Matołka – Rosja”.

VII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza w dniach 25-30 listopada na siódmą edycję Kieleckich Spotkań Żydowskich. Dzięki spotkaniu będzie można poznać tradycję żydowską, ale będzie to także doświadczenie duchowe. W ramach Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskie odbędą się kolejne rekolekcje chanukowo-adwentowe.

ECO TANIEC W KAŻDYM WIEKU

Piątek, 16 listopada 2018

ECO TANIEC W KAŻDYM WIEKU - to projekt gdzie dzieci, młodzież i seniorzy spotkali się, aby wspólnie stworzyć spektakl taneczny pt: "ALBOWIEM ŻYCIE JEST...".

PRZEGLĄD SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ

Piątek, 16 listopada 2018

Na Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wernisaż odbędzie się w piątek 23 listopada o godz. 18.00.

11 listopada w Polsce Ludowej

Piątek, 16 listopada 2018

Nowa sytuacja społeczno-polityczna, w jakiej znalazła się Polska po zakończeniu II wojny światowej, przyczyniła się do zmian w kalendarzu świąt państwowych. W 1945 roku władze komunistyczne zlikwidowały Święto Niepodległości. W jego miejsce wprowadzono tzw. Narodowe Święto Odrodzenia Polski.

Andrzejki Waligórskie

Piątek, 16 listopada 2018

Tradycyjnie Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na spotkanie z poezją Andrzeja Waligórskiego. Jego humor jest nadal żywy za sprawą Aleksandra Grotowskiego, który muzycznie oprawił jego wiersze i setki ich ma w swoim repertuarze.

"Polska w Unii Europejskiej. Co dalej?"

Piątek, 16 listopada 2018

"Polska w Unii Europejskiej. Co dalej?" - taki tytuł nosi spotkanie, które odbędzie się 28 listopada o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Premiera inscenizacji „Sny i marzenia” Teatru Plastycznego SEN

Piątek, 16 listopada 2018

W czwartek, 15 listopada na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera inscenizacji plastycznej „Sny i marzenia” w wykonaniu osób głuchych z Teatru Plastycznego SEN. Opowieść o niespełnionej miłości, zmarłym mężu, kapitanie statku, wycieczkach w góry i miłości do zwierząt, macierzyństwie i powołaniu kapłańskim, kończąc na byciu gwiazdą estrady świata to tematy poruszane w piątym już spektaklu kieleckiego teatru.

123...4

SNY i MARZENIA - inscenizacja plastyczna

"SNY i MARZENIA" to najnowsza inscenizacja plastyczna Teatru SEN, działającego w Wojewódzkim Domu...

Premiera inscenizacji „Sny i marzenia” Teatru Plastycznego SEN

W czwartek, 15 listopada na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera...

Wieczór poświęcony Pawłowi Pierścińskiemu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 22 listopada o godzinie 17.00 na wieczór...

VII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza w dniach 25-30 listopada na siódmą edycję Kieleckich...

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i...

Konkurs fotograficzny „Ach świętokrzyskie czaruje” 2018 rozstrzygnięty!

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach świętokrzyskie czaruje”,...

Retrospektywny podwójny album ARIAN

Gościem Portalu Informacji Kulturalnej był Marek FIJAŁKOWSKI - jeden z założycieli kieleckiej...

13 fantastycznych

Wydawnictwo Stowarzyszenia Twórczego “Zenit” opublikowało antologię opowiadań fantasy i science...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 33 200 066
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności