Wtorek, 19 czerwca 2018 - Gerwazego, Protazego, Sylwii

Aktualności

Koncert zespołu Mafia w KCK

Wtorek, 19 czerwca 2018

Z okazji Święta Kielc oraz swojego jubileuszu na scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi zespół Mafia.

„Najbrzydszy samochód świata” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu filmowego. Tym razem zobaczymy film dokumentalny w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka „Najbrzydszy samochód świata”. Historia pewnego Wartburga, czyli tragikomedia w postaci kina drogi na trasie Polska-Niemcy.

„Piotr Malinowski. 33 zgłoś się” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne „Spotkanie z Filmem Górskim”. Tym razem zobaczymy dokument w reżyserii Roberta Żurakowskiego oraz Bartosza Swasta opowiadający o Piotrze Malinowski- legendarnym człowieku gór. Gościem spotkania będzie Robert Żurakowski - reżyser filmu.

Ludowa potańcówka

Wtorek, 19 czerwca 2018

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na występ zespołu "Odpoczno".

„W cieniu drzewa” premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz komediodramatu w koprodukcji polsko-duńskiej „ W cieniu drzewa” w reżyserii Hafsteinna Gunnara Sigurassona. Zabawna historia sąsiedzkiego konfliktu na przsedmieściach sielankowego Reykjaviku.

Gdy sztuka spotyka się z polityką

Wtorek, 19 czerwca 2018

Od 3 lipca w Muzeum Dialogu Kulturw Kielcach będzie można oglądać wystawę zatytułowaną "Bolesław Biegas. Gdy sztuka spotyka się z polityką".

"Rewanż" z medalami na Mistrzostwach Europy World Artistic Dance Federation

Wtorek, 19 czerwca 2018

W miniony weekend tj. 15-17 lipca, sześćdziesięcioosobowa ekipa tancerzy ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego wzięła udział w Mistrzostwach Europy międzynarodowej organizacji tanecznej World Artistic Dance Federation. Kielecki zespół do Szczecina przybył bronić tytułów Mistrzów Europy sprzed roku i ten cel udało się osiągnąć. Podopieczni Tomasza Rowińskiego dwukrotnie stanęli na najwyższym podium.

IV Mały Bój Planszówkowy

Wtorek, 19 czerwca 2018

Z okazji Święta Kielc Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na IV Mały Bój Planszówkowy, czyli otwarte spotkanie z grami planszowymi. Uczestnikom zostanie udostępnionych ponad 100 tytułów gier o różniej tematyce i stopniu zaawansowania. Będą wśród nich gry znane i popularne, ale pojawi się także sporo nowości.

Latająca komitywa naprawcza

Wtorek, 19 czerwca 2018

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty ''Latająca komitywa naprawcza'', które odbędą się 30 czerwca o godz. 11:00 w pracowni stolarskiej Instytutu Dizajnu. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Światła miasta

Wtorek, 19 czerwca 2018

Na wernisaż wystawy malarstwa Marcina Prusa pt.„Światła miasta” zaprasza "Sklep ze sztuką" w Kielcach.

Tajemnice obrzędów nocy świętojańskiej w Polsce i Europie

Wtorek, 19 czerwca 2018

Najkrótsza noc w roku nazywana kiedyś kupalnocką, potem świętojańską, od dawien dawna była szczególnym dniem nie tylko dla Słowian. W ten magiczny czas letniego przesilenia ogniska płonęły w Finlandii, Estonii, Czechach, Litwie, na Węgrzech, a nawet w Grecji. Na wykład dotyczący obrzędów nocy świętojańskiej w Polsce i Europie zaprasza Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Noc Kupały, czyli słowiańskie walentynki

Wtorek, 19 czerwca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się o historii i obrzędach Nocy Kupały. Uczestnicy obejrzą także obraz Stanisława Wyspiańskiego "Skarby sezamu", który opowiada o jednym ze zwyczajów tej wyjątkowej nocy, czyli szukaniu kwiatu paproci. Zajęcia zakończą warsztaty plastyczne.

"Exsultate, jubilate"

Wtorek, 19 czerwca 2018

Podczas XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamróz w Busku-Zdroju, a dokładniej na 5 lipca w bazylice w Wiślicy zostało zaplanowane prawykonanie "Orare-Torium" Jakuba Sarwasa – utworu powstałego na zamówienie Filharmonii Świętokrzyskiej, który już dzień później zostanie zaprezentowany również w Kielcach

„Uczciwy człowiek” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kolejny seans w ramach cyklu „Widnokrąg dobrego Kina”. Tym razem zobaczymy irański dramat w reżyserii Mohammada Rasoulofa- „Uczciwy człowiek”. Swoim nowym filmem Rasoulof stawia ważne pytanie: czy w Iranie w ogóle możliwa jest taka walka z opresorem, by samemu nie pobrudzić sobie rąk?

„Wieża. Jasny dzień” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na polski dramat w reżyserii Jagody Szelc. „Wieża. Jasny dzień” opowiada historię rodzinnego dramatu, w którego centrum znajduje się kilkuletnia Nina. W rolach głównych Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz Anna Zubrzycki.

„Książę i Dybuk” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Książę i Dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Dokument opowiada historię Michała Waszyńskiego, przedwojennego reżysera, znanego z tworzenia filmów z Eugeniuszem Bodo, oraz z jego pracy w Hollywood z gwiazdami światowej klasy.

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w Kinie na "Leżakach"

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen rozpoczyna sezon "Kina na leżakach" i zaprasza na seans filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Ten Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku. Film otrzymał nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

"Alleluja, czyli Happy Day"

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

"Alleluja, czyli Happy Day" to koncert prezentujący twórców różnych nurtów muzyki chrześcijańskiej i gospel. III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej odbędzie się 28 i 29 lipca.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Do 25 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. To już kolejna edycja organizowanego przez WDK konkursu fotograficznego o charakterze ogólnopolskim. Tym razem partnerem zastała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Laureaci konkursu "Jawor - u źródeł kultury"

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

W niedzielę najlepsi świętokrzyscy muzycy ludowi oraz animatorzy kultury prezentowali się podczas pikniku rodzinnego w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Mity i opowieści z całego świata

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Na wakacyjne warsztaty dla dzieci „Ciemność i światło: mity i opowieści z całego świata” zaprasza Muzeum Dialogu Kultur.

MORAWICKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Zespół POPARZENI KAWĄ TRZY będzie gwiazdą Nocy Świętojańskiej nad zalewem w Morawicy.

Czym bawili się nasi dziadkowie?

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na zajęcia edukacyjne pt. "Cacane cudoki – czym bawili się nasi dziadkowie?".

Katalog ,,Kolorowy świat klocków” już w sprzedaży

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Katalog ,,Kolorowy świat klocków” to publikacja towarzysząca wystawie, którą można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy do 31 października 2019 roku. Wydawnictwo skupia uwagę na przedstawieniu kolekcji klocków ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy, która wzbogacona jest obiektami pochodzącymi z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz eksponatami z prywatnej kolekcji. W katalogu przedstawiony został rys historyczny klocków produkowanych przez polskie spółdzielnie zabawkarskie. Publikacji zawarto wiele fotografii przedstawiających poszczególne zestawy klocków.

Roztańczona biesiada

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

W najbliższą sobotę w kieleckim amfiteatrze wystąpią zespół Śląsk i Kielecki Teatr Tańca.

Koncert na Kadzielni

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Na powitanie wakacji w amfiteatrze na Kadzielni wystąpią Jula i Dawid Kwiatkowski.

Wielka Gala Zespołów Tanecznych

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Jak co roku tancerze Szkoły Tańca KTT tancerze mają okazję, by zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością. Pokażą choreografie, które zostały przygotowane przez pedagogów specjalnie na tę uroczystość. To okazja by także promować taniec. Po raz pierwszy w wydarzeniu weźmie udział około 1000 tancerzy w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Koncert muzyki irlandzkiej

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpi zespół Carrantuohill grający muzykę irlandzką.

Elementarz Polskiego Dizajnu

Piątek, 15 czerwca 2018

W Instytucie Dizajnu od 23 czerwca do 20 września 2018 roku prezentowana będzie wystawa Elementarz Polskiego Dizajnu, która ukazuje 100 lat polskiego projektowania, poprzez pryzmat 100 obiektów. Wśród 100 projektów, obok mebli, szkła, porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet "Ptasie mleczko" i gumowe kółko "Ringo" – polska gra sportowa. Prezentowane są zarówno projekty współczesne, jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki.

Wystawa "Lata dwudzieste,lata trzydzieste" w skarżyskim MCK

Piątek, 15 czerwca 2018

Zarząd i słuchacze Skarżyskiego Uniwersytetu III Wieku, w ramach obchodów 10-lecia działalności, zapraszają na wernisaż wystawy “Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, który odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018 r. o godzinie 17.00 w małej galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.

"Dni otwarte" ogrodu botanicznego

Piątek, 15 czerwca 2018

Geopark Kielce zaprasza mieszkańców Kielc i regionu świętokrzyskiego na "Dni otwarte" ogrodu botanicznego, które odbędą się w ramach tegorocznych obchodów Święta Kielc.

Biała Noc z MDK

Piątek, 15 czerwca 2018

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach podczas Białej Nocy zaprasza na koncerty w wykonaniu dzieci i młodzieży z MDK.

Znamy zwycięzców II edycji konkursu „Recykling na miarę”

Piątek, 15 czerwca 2018

14 czerwca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się finałowa gala II edycji konkursu „Recykling na miarę. Świętokrzyskie Dziedzictwo Kulturowe”. Organizowany przez Fundację „VIVE Serce dzieciom” we współpracy z kieleckim WDK oraz Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach konkurs, skierowany był do uczniów świętokrzyskich szkół.

Zajęcia wakacyjne w Muzeum Historii Kielc

Piątek, 15 czerwca 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na warsztaty i spotkania wakacyjne.

Święto Kielc

Piątek, 15 czerwca 2018

Tradycyjnie w czerwcu odbywa się Święto Kielc. Tegoroczne potrwa od 22 do 24 czerwca, jego koordynatorem jest Muzeum Historii Kielc.

"10x10. Nabytki Muzeum Historii Kielc"

Piątek, 15 czerwca 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę jubileuszową „10 x 10. Nabytki Muzeum Historii Kielc 2008 – 2018”. W ciągu dziesięciolecia działalności placówka zgromadziła prawie 20 000 eksponatów, głównie dzięki ofiarności kielczan.

„Recycling na miarę. Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe”

Piątek, 15 czerwca 2018

W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się finał drugiej edycji konkursu „Recycling na miarę. Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe”, organizowanego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. W pokonkursowej wystawie zostały pokazane wszystkie zgłoszone prace dzieci ze świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Paweł Pierściński i Polska Fotografia Krajobrazowa

Czwartek, 14 czerwca 2018

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do galerii "Zielona" w Busku-Zdroju na wernisaż wystawy fotograficznej "Paweł Pierściński i Polska Fotografia Krajobrazowa".

Orientalna ceramika - szacunek dla Syrii

Czwartek, 14 czerwca 2018

"Orientalna ceramika - szacunek dla Syrii" – pod takim hasłem do akcji "Pomoc dla Syrii" przyłącza się Instytut Dizajnu, organizując 20 czerwca o godzinie 17.00 warsztaty dla dorosłych. Formuła warsztatów jest otwarta, a liczba miejsc nieograniczona.

Kino Fenomen na Festiwalu „Il Cinema Ritrovato” w Bolonii

Czwartek, 14 czerwca 2018

Jarosław Skulski, kierownik Kina Fenomen, jako jedyny Polak weźmie udział w laboratorium filmowym, organizowanym przez sieć Europa Cinemas podczas odbywającego się w Bolonii Festiwalu Il Cinema Ritrovato. Będzie to okazja na zaprezentowanie na forum międzynarodowym dorobku i całej działalności kieleckiego kina, pomysłów i oryginalnych przedsięwzięć, zrealizowanych w czasie blisko dziesięcioletniej już historii kina, po jego reaktywacji w 2008 roku.

123...4

Zespół „Uśmiech” z nagrodą!

W piątek, 8 czerwca, w Radomiu odbył się I Ogólnopolski Festiwal Twórczości Osób...

Promocja tomiku Andrzeja Dąbrowskiego

11 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie autorskie z...

Jak wam się podoba

„Jak wam się podoba” jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. Jest może najbardziej...

Recykling na miarę

14 czerwca 2018 r. w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się finałowa...

Zaproszenie na XII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych - Masłów 2018

W czerwcu mija 27. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach i uroczystej mszy...

Wystawa fotografii na 20-lecie

W ramach uroczystych obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego w sali lustrzanej...

Pogrzeb płk. Mieczysława Heroda

Na cmentarzu komunalnym w Krakowie-Grębałowie pożegnaliśmy wczoraj płk. Mieczysława Heroda –...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 30 726 184
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności