Sobota, 19 września 2020 - Januarego, Konstancji, Leopolda

Aktualności

„Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”

Piątek, 18 września 2020

W najbliższą niedzielę 20 września o godz. 14.00, na dziedzińcu sandomierskiego zamku rozstrzygnięty zostanie 18. konkurs „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań kulinarnych będą słodkie wypieki – ciasta regionalne.

„Bij bolszewika! Wojna 1920”

Piątek, 18 września 2020

Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty edukacyjne „Bij bolszewika! Wojna 1920” prowadzone przez pracowników kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej: Edytę Krężołek i Michała Zawiszę. Spotkaniom towarzyszy wystawa „Wojna z bolszewikami. Bitwa Warszawska 1920″.

„Gwałtu, co się dzieje!” w Osieku

Piątek, 18 września 2020

Stowarzyszenie „Osieczanie” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku zapraszają na spektakl „Gwałtu, co się dzieje!” w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki BCK.

„Golden Voice” Jędrzejów 2020

Piątek, 18 września 2020

Centrum Kultury w Jędrzejowie zaprasza do udziału w III Festiwalu Piosenek Bez Granic „Golden Voice” Jędrzejów 2020.

Planszowe pra-granie

Czwartek, 17 września 2020

Kolejna sobota w Muzeum Archeologicznymi Rezerwacie Krzemionki to okazja, by zagrać w pradziejowe planszówki. Gry wymagające planszy, zajmowania pól czy zbijania wrogich pionków, są z nami od tysięcy lat.

Festiwal Naukowy E(x)plory

Czwartek, 17 września 2020

Festiwal Naukowy E(x)plory w Podzamczu, który od lat inspiruje młodzież do odkrywania naukowych tajemnic, odbędzie się w tym roku online.

"Witkacy - trzydniówka"

Czwartek, 17 września 2020

Istnieją od 35 lat w Zakopanem, a na swojego patrona wybrali jednego z najbardziej ekscentrycznych, ciekawych i tajemniczych autorów i twórców teatralnych - Stanisława Ignacego Witkiewicza. Tworzą niepowtarzalne, wyjątkowe spektakle, w których nawiązują do dziedzictwa Podhala, zadają pytania o istotę człowieczeństwa, tożsamość, badają relacje. W październiku odwiedzą Kieleckie Centrum Kultury. Poznajcie teatr niepowtarzalny, nie do podrobienia, w trzech różnych spektaklach.

Przyroda wokół historii

Czwartek, 17 września 2020

I Ogólnokształcące Liceum Akademickie w Kielcach zaprasza do udziału w siódmej edycji konkursu fotograficznego zatytułowanego "Przyroda wokół historii". Konkurs zakończy wystawa nagrodzonych prac.

Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2020”

Czwartek, 17 września 2020

Tegoroczny 21 Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2020”odbywa się w innej, niż dotychczas, formule. Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną rajd ma charakter indywidualnego wędrowania na Święty Krzyż.

Konkurs MON „1918 i 1920 PAMIĘTAMY”

Czwartek, 17 września 2020

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert pod hasłem „1918 i 1920 PAMIĘTAMY”.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w WDK

Czwartek, 17 września 2020

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 r. Co roku obchodzone jest ono 1 października. Od paru lat w wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach organizowane są cykliczne prezentacje artystyczne osób środowisk 60+ pod nazwą Senior SHOW. Natomiast podczas ścisłej izolacji społecznej związanej z pandemią Covid – 19, w Internecie zawiązała się Grupa Senior SHOW on-line, która zrzesza członków z kraju i ze świata. Z okazji ich święta, najbardziej aktywni z uczestników, zostaną nagrodzeni za swoje wyjątkowe zaangażowanie, podczas uroczystej- stacjonarnej edycji Senior SHOW. Odbędzie się ona 4 października o godzinie 17.00.

Koncert jazzowy

Czwartek, 17 września 2020

W ostatnia niedzielę września Czerwony Fortepian w Kiecach zaprasza na jazzowy, kameralny koncert grupy Surreal Players.

„UL kULtury”

Czwartek, 17 września 2020

Dobiega końca realizacja projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „UL kULtury”. W Pińczowie, Gackach i Kozubowie odbywały się warsztaty, spotkania, działania twórcze, których wspólnym mianownikiem jest kultura i ekologia.

Organek zagra w Kielcach

Czwartek, 17 września 2020

W Kieleckim Centrum Kultury 16 października o godzinie 20.00 wystąpi Tomasz Organek.

Światowy Dzień Sybiraka

Czwartek, 17 września 2020

Dzień Sybiraka organizowany jest od 1991 roku przez Związek Sybiraków - polską organizację grupującą byłych zesłańców. Zjazd odbywa się corocznie 17 września w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę. Pierwszy Światowy Dzień Sybiraka odbył się w 2004 roku.

Spacer historyczny

Czwartek, 17 września 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza na kolejny spacer historyczny.

Koncert Aloszy Awdiejewa

Czwartek, 17 września 2020

Klub Czerwony Fortepian w Kielcach zaprasza na jubileuszowy koncert Aloszy Awdiejewa, który jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie naukowcem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję, a przede wszystkim tworzy muzykę.

Podróże z "Zameczkiem" - Czechy

Czwartek, 17 września 2020

W Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach prezentowana będzie wystawa fotografii autorstwa Jakuba Juszyńskiego.

„Umrzeć ze śmiechu” po raz pierwszy w KCK

Środa, 16 września 2020

Teatr TeTaTeT rozpoczął nowy sezon teatralny 2020/2021. W miniony weekend odbyły się pierwsze spektakle „Prawdy” Floriana Zellera w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego. Z kolei w ten weekend na deski Teatru TeTaTeT powraca komedia pt.: „Umrzeć ze śmiechu” Paula Elliota w reżyserii Mirosława Bielińskiego.

Konkurs „Koło ARiMR – w sercu wsi”

Środa, 16 września 2020

„Koło ARiMR – w sercu wsi” – to tytuł konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego.

Gra miejska

Środa, 16 września 2020

Gra miejska ”Dziennik odkrywcy – galaktyka instytucji” ma zachęcić do aktywnego spędzenia ostatnich dni lata.

Świat robotyki

Środa, 16 września 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza dzieci i młodzież na nowoczesne zajęcia z programowania gier i aplikacji, matematycznego programowania MINECRAFT oraz automatyki i robotyki. Pokaz w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się w dniach od 22.09 do 25.09.2020 r.

"Moja droga...etnografia. Życie i dzieło Bronisława Malinowskiego"

Środa, 16 września 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wystawę "Moja droga...etnografia. Życie i dzieło Bronisława Malinowskiego", która jest prezentowana na dziedzińcu Dworku Laszczyków w Kielcach. Autorami wystawy są: dr Małgorzata Imiołek - kierownik Działu Edukacji Etnograficznej oraz dr Krzysztof Karbownik - kierownik Działu Badań Etnograficznych Muzeum Wsi Kieleckiej.

Piknik historyczny w Opatowie

Środa, 16 września 2020

Fundacja Świętokrzyska oraz Stowarzyszenie Opatowska Starówka zapraszają w sobotę 19 września na piknik ,,Blisko Kultury - Początki Chrześcijaństwie w Europie”. Początek o godz. 13.00 na Rynku w Opatowie.

Stachura na scenie teatralnej

Środa, 16 września 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza w niedzielę 20 września na godz. 19.00 na spektakl Amatorskiej Grupy Teatralnej „Człowiek Ja>Człowiek Nikt” oparty na tekstach Edwarda Stachury.

„Polaków drogi wolności 1863 – 1989”

Środa, 16 września 2020

„Polaków drogi wolności 1863 – 1989” to nazwa wystawy autorstwa dr Justyny Staszewskiej i dra Huberta Seńczyszyna z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zrealizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Będzie ją można obejrzeć 20 września w Parku Etnograficznym w Tokarni.

26. MFM im. K. Jamroz

Środa, 16 września 2020

W innym niż zazwyczaj terminie odbywa się tegoroczny 26. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Potrwa do 19 września. Ze względów na pandemię impreza nie odbyła się w swoim stałym terminie czyli na przełomie czerwca i lipca, ale i tak ze względu na bezpieczeństwo wykonawców i widzów ma inny, niż zazwyczaj, charakter. Koncerty odbywają się w tym roku nie tylko w Busku, ale i w Kielcach, Pińczowie, Ożarowie, Solcu-Zdroju, Wiślicy, Opatowie i Szańcu.

Krystyna Prońko wystąpi w KCK

Środa, 16 września 2020

Krystyna Prońko wraz z zespołem wystąpi 18 października o godzinie 19.00 na scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Repertuar koncertu to mieszanka największych przebojów między innymi: „Małe tęsknoty”, „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „W jakim obcym domu”, „Poranne łzy”, „Papierowe ptaki”.

„Piosenkowy zawrót głowy” w Końskich

Środa, 16 września 2020

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza w najbliższą niedzielę 20 września na plenerowy koncert „Piosenkowy zawrót głowy". Początek o godz. 16.00.

Dziecko kwiat

Środa, 16 września 2020

Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy prac Iwony Stachury „Dziecko kwiat”.

Światowy Dzień Bluesa

Środa, 16 września 2020

Rocznica urodzin amerykańskiego gitarzysty B.B. Kinga stała się pretekstem do organizacji w Polsce koncertów bluesowych. 16 września w całej Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Bluesa, podczas którego spotykają się miłośnicy tego gatunku muzyki, organizowane są koncerty, festiwale, wystawy plastyczne, odbywają się specjalne radiowe audycje muzyczne.

Nabór do teatru amatorskiego

Wtorek, 15 września 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej ogłasza nabór do teatru amatorskiego „Bez Maski”. Zaproszenie skierowane jest zarówno do młodzieży jak i dorosłych .

Spotkanie online z prof. Stanisławem Krajewskim

Wtorek, 15 września 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie z prof. Stanisławem Krajewskim - filozofem, współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, autorem komentarzy do fragmentów "Pisma", który będzie mówił o tym, jak szukać w "Świętej Księdze" odpowiedzi na problemy współczesnego świata.

Konkurs „Miles, masz wiadomość”

Wtorek, 15 września 2020

Kieleckie Centrum Kultury zachęca do udziału w konkursie „Miles, masz wiadomość”.

„Uśmiech” na Festiwalu WAY

Wtorek, 15 września 2020

Zespół Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” został zaproszony do wzięcia udziału w internetowej odsłonie XV Międzynarodowego Festiwalu WAY - jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych na Ukrainie. Tegoroczny festiwal gości grupy z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Uzbekistanu, RPA i Wielkiej Brytanii.

„Jadwiga Smosarska” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach cyklu „Kobiety Inspirują” Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Jadwiga Smosarska” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej- Kurczuk. Seansowi będzie towarzyszyła prelekcja oraz dyskusja tuż po jego zakończeniu.

„Brasilia: Projekt” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2020, Kino Fenomen zaprasza na seans dokumentu „Brasilia: Projekt” w reżyserii Barta Simpsona. Brasilia, stolica Brazylii, zbudowana w 1960 roku przez Lúcio Costę i Oscara Niemeyera na środku pustyni, wpisana na międzynarodową listę dziedzictwa kultury UNESCO i określana mianem fantastycznej wyspy – to przykład arcydzieła modernizmu XX wieku.

„Pettson i Findus. Wielka wyprowadzka” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Filmowe Czytanki. Tym razem najmłodsi widzowie obejrzą film „Pettson i Findus. Wielka wyprowadzka”w reżyserii Ali Samadiego Ahadi. Cykl książek o Pettsonie i Findusie autorstwa Svena Nordqvista podbił serca milionów młodych czytelników na całym świecie. To jedna z bardziej rozpoznawalnych serii literatury dla dzieci.

„Interior”- premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu „ Interior” w reżyserii Marka Lechki. Historia dwojga nieznajomych ludzi szukających swojego miejsca w świecie, których losy w nieoczekiwany sposób się krzyżują.

Pożegnanie siedziby kieleckiego teatru

Wtorek, 15 września 2020

W najbliższą sobotę - 19 września o godz. 19.00 na dziedzińcu Teatru im. S. Żeromskiego odbędzie się pożegnanie kamienicy przy Sienkiewicza 32, w której aktorzy grali nieprzerwanie od 141 lat. Zabytkowy gmach od początku istnienia przeznaczony był i działał jako teatr, co czyni go jednym z niewielu w skali kraju.

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Senior Show on-line. Grupa powstała w Internecie...

"Dziecko kwiat" Iwony Stachury

17 września w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Kieleckiego odbył się wernisaż...

Ogólnopolski Festiwal "Scyzoryki 2020"

W najbliższą sobotę na placu przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy...

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków,...

1920 Wojna Światów

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana...

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Konkurs kultury ludowej

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 010 914
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności