Piątek, 26 lutego 2021 - Bogumiła, Eweliny, Mirosława

48. MHFKMS A A A

Środa, 17 lutego 2021 Autor: Edyta Ruszkowska
W lipcu tego roku odbędzie się 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Tegoroczny wiatraczek zakręci się w dniach od 8 do 18 lipca. Chętni do udziału w festiwalu mogą zgłaszać się do 10 kwietnia.
Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej to wydarzenie od 47 lat organizowane przez ZHP Chorągiew Kielecką. Festiwal harcerski jest wydarzeniem edukacyjnym oraz kulturalnym. Co roku biorą w nim udział zespoły artystyczne z Polski oraz zagranicy, w tym grupy polonijne. W trakcie festiwalu realizowane są: przeglądy konkursowe, warsztaty artystyczne, koncerty na rynku w Kielcach, koncerty w amfiteatrze Kadzielnia, funkcjonuje Miasteczko Festiwalowe oferujące program edukacyjny dla dzieci i młodzieży z regionu świętokrzyskiego. Odbywają się także wydarzenia towarzyszące, takie jak: konkurs filmowy i gala filmowa, przeglądy zespołów rockowych, koncerty zespołów rockowych, warsztaty edukacyjne prowadzone przez zaproszone instytucje kultury z Kielc. Ponadto w czasie festiwalu uczestnicy poznają historię i tradycję biorąc udział w wyjazdach turystycznych do najważniejszych miejsc na mapie naszego regionu. 

W trakcie tegorocznej edycji planowane są następujące kategorie artystyczne:
  • muzyka
  • taniec
  • folklor
  • orkiestry dęte 
  • teatr 
Chętni mogą zgłosić się na festiwal wypełniając do 10 kwietnia formularz. Regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej festiwalu: https://www.wiatraczek.pl/ 

Fotorelacje z poprzednich edycji festiwalu: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek
Wszystkie kroniki oraz inne materiały filmowe są dostępne na Youtube: https://www.youtube.com/user/FestiwalKielce


Źródło: ZHP Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 46 461 455
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności