Środa, 11 grudnia 2019 - Biny, Damazego, Waldemara

Aktualności

Wystawa poplenerowa w DŚT

Środa, 11 grudnia 2019

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Międzynarodowy Plener Plastyczny - Solec-Zdrój 2019".

„Uzależnieni od wysokości” w Kinie Fenomen

Środa, 11 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie z filmem górskim”. Tym razem zobaczymy film „Uzależnieni od wysokości" („Addicted to Altitude") w reżyserii Pavola Barabáša. To historia słowackiego himalaizmu opowiedziana z punktu widzenia całego pokolenia wspinaczy - od pierwszych wypraw do udanych prób zdobycia najwyższych szczytów.

Słodkie warsztaty z "Basią" w Fenomenie

Środa, 11 grudnia 2019

Kino Fenomen oraz Magia Karmelu zapraszają na wyjątkowe spotkanie w ramach Filmowych Czytanek. W programie między innymi zabawy, słodkie warsztaty oraz pokaz trzeciej części przygód „Basi”.

11 urodziny Kina Fenomen!

Środa, 11 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na swoje 11 urodziny! W programie jubileuszu między innymi seans legendarnego filmu Ridleya Scotta- „Łowca Androidów” oraz muzyczna niespodzianka w postaci Setu Muzycznego Rafcox. Start imprezy o godzinie 19.00!

Niedziela w muzeum

Środa, 11 grudnia 2019

Kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum" poświęcone będzie Zygmuntowi Wasilewskiemu. O rozmaitych faktach z jego biografii, a także o interesujących losach znajomości ze Stefanem Żeromskim, opowiadać będą profesorowie Marta Pawlina-Meducka oraz Zdzisław Jerzy Adamczyk.

Dzień Praw Człowieka

Środa, 11 grudnia 2019

Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza 14 grudnia na event wieńczący projekt "Wolność Równość Solidarność". Wydarzenie odbędzie się w Domu Środowisk Twórczych.

"Noc generała"

Środa, 11 grudnia 2019

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza 13 grudnia na zajęcia z elementami rekonstrukcji na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 roku. W zajęciach "Noc generała" weźmie udział 250 uczniów.

"Padamme Padamme"

Środa, 11 grudnia 2019

Teatr Ecce Homo zaprasza na na ostatni spektakl w tym roku - " Padamme Padamme" na motywach powieści Aleksandra Sołżenicyna "Oddziała chorych na raka", w reżyserii Marcina Bortkiewicza.

"Jak być w świecie. O pisarstwie Olgi Tokarczuk"

Środa, 11 grudnia 2019

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zapraszają na wykład profesor Anny Kurskiej z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Grudniowa giełda kolekcjonerska 2019

Środa, 11 grudnia 2019

W najbliższą sobotę 14 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się comiesięczna giełda kolekcjonerska. Wydarzenie, skierowane do pasjonatów antyków i kolekcjonerów, odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca i cieszy się dużym zainteresowaniem.

ABC konstrukcji

Środa, 11 grudnia 2019

Kolejne spotkanie z cyklu "ABC konstrukcji" odbędzie się 12 grudnia o godzinie 12.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Będzie to podsumowanie cyklu warsztatów konstrukcji ubioru.

Spacer historyczny

Środa, 11 grudnia 2019

W najbliższą niedzielę odbędzie się druga część spaceru historycznego "Okolice pl. Wolności".

Dzień Kultury Ukraińskiej

Środa, 11 grudnia 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza 18 grudnia na Dzień Kultury Ukraińskiej.

„Van Gogh. U bram wieczności” w Kinie Fenomen

Środa, 11 grudnia 2019

W ramach Akademii Filmowej 50+, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu biograficznego „Van Gogh. U bram wieczności” w reżyserii Juliana Schnabela. Film ukazuje nam wielkiego artystę w jego najbardziej kreatywnym okresie życia, a równocześnie najtrudniejszym. W roli głównej, świetny Willem Dafoe.

SONBIRD w WDK w Kielcach

Środa, 11 grudnia 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi zespół SONBIRD. Koncert, będący częścią drugiego etapu trasy „Głodny Tour”, odbędzie się 13 grudnia o godz. 19.00.

W niedzielę do teatru

Wtorek, 10 grudnia 2019

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprasza w najbliższą niedzielę na dwa wydarzenia.

Warsztaty malowania bombek

Wtorek, 10 grudnia 2019

A może w przedświątecznym zamieszaniu warto spędzić wspólnie czas na wykonywaniu ozdób choinkowych, a potem przystroić choinkę własnoręcznie pomalowanymi szklanymi bombkami? Na rodzinne warsztaty zaprasza 14 grudnia do galerii na ul. Kapitulną 2 Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Alicja w Krainie Czarów

Wtorek, 10 grudnia 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na widowisko, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XX i XXI wieku - spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

„Sprawa Emila B.”

Wtorek, 10 grudnia 2019

​Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na projekcję filmu „Sprawa Emila B.”. Historia Emila Barchańskiego, siedemnastoletniego ucznia liceum w Warszawie, zabitego w stanie wojennym, jednej z najmłodszych ofiar tego okresu będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach 17 grudnia o godzinie 17.00.

„Muzy pośród oręża..." w Muzeum Przypkowskich

Wtorek, 10 grudnia 2019

W Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Muzy pośród oręża. Artyści tworzący w domu Przypkowskich w Jędrzejowie w latach II wojny światowej".

Konkurs recytatorski

Wtorek, 10 grudnia 2019

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na finał VII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 12 w Kielcach. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Ech muzyka, muzyka, muzyka…”.

Reklama w prasie przedwojennej

Wtorek, 10 grudnia 2019

Na przełomie XIX i XX w. przedsiębiorcy zastanawiali się, jak dotrzeć do klienta i przekonać go do zakupu produktu. Z pomocą przyszedł im jedyny wówczas środek masowego przekazu - prasa.

Spotkanie z Grzegorzem Rakiem

Wtorek, 10 grudnia 2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza 13 grudnia o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem.

Ozdoba stołu, skarbca i serwantki

Wtorek, 10 grudnia 2019

Najbliższa "Niedziela w muzeum" poświęcona będzie zbiorom szkła, prezentowanym w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. W nowej aranżacji zaprezentowanych zostało około 200 pełniących funkcje użytkowe i dekoracyjne wyrobów ze szkła, na przykładzie których zaobserwować można przemiany form i zdobień.

"Zima na galerii"

Wtorek, 10 grudnia 2019

Podczas sobotnich warsztatów w Muzeum Narodowym w Kielcach dzieci poznają piękno Kielecczyzny ukazane na obrazach. Dowiedzą się, czym są rytmy czasu, cykle dobowe i roczne. Poznają przyczynę zmian pór roku, których skutki, np. zmianę koloru roślin, będą podziwiać na pejzażach prezentowanych na Galerii Malarstwa Polskiego. Zobaczą krajobrazy: Szermentowskiego, Kostrzewskiego, Maleckiego, Podkowińskiego, Gierymskiego. Na koniec namalują pejzaż zimowy.

Koncert Jana Kondraka

Wtorek, 10 grudnia 2019

Na zakończenie VIII Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na koncert Jana Kondraka - autora, kompozytora i wykonawcy piosenek, współzałożyciela Lubelskiej Federacji Bardów.

Świąteczne nastroje

Wtorek, 10 grudnia 2019

Ośrodek Kultury “Ziemowit” w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy fotografii “Świąteczne nastroje”.

Finał konkursu "Napisz do nas o nas"

Wtorek, 10 grudnia 2019

Znamy laureatów konkursu "Napisz do nas o nas" organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, przy współpracy z Teatrem im. S. Żeromskiego oraz Urzędem Marszałkowskim. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci mają za zadanie, przy użyciu dowolnej formy wyrazu, opisać swoje wrażenia po obejrzeniu wybranego spektaklu granego na kieleckiej scenie.

Grażyna Łobaszewska wystąpi w Kielcach

Wtorek, 10 grudnia 2019

Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem Ajagore wystąpi 15 grudnia o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Mnich z rabinką kłócą się o Ziemię

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

W ramach VIII Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na rozmowę Małgorzaty Kordowicz - rabinki z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie z o. Stanisławem Jaromim - franciszkaninem.

Finał konkursu "Życie jest piękne"

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Zakończyła się 13. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest piękne”. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących i pasjonujących się fotografią. Jego celem jest stworzenie zbioru unikatowych prac fotograficznych oraz kolekcjonerskiego kalendarza, składającego się z dwunastu nagrodzonych zdjęć.

Samotność pól bawełnianych

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Spektakl "Samotności pól bawełnianych" Bernarda-Marie Koltèsa w reżyserii Radosława Rychcika będzie można zobaczyć 10 i 11 grudnia o godzinie 19.00 w Teatrze im. S. Żeromskiego. Spektakl zagrano już na czterech kontynentach - w Europie, Azji i obu Amerykach.

Wokół książki "Boska Ziemia"

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

W ramach VIII Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko - Żydowskich Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza 11 grudnia o godzinie 18.00 na rozmowę z o. Stanisławem Jaromim wokół jego nowej książki „Boska Ziemia”.

Zagłada i pamięć

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie z prof. Zdzisławem Machem w ramach cyklu warsztatów "ABC judaizmu i kultury żydowskiej".

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Autorka kryminałów - Katarzyna Bonda po raz pierwszy spotka się z czytelnikami w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 17 grudnia o godzinie 17.00. Najnowsza powieść Katarzyny Bondy "Miłość leczy rany" inspirowana jest prawdziwą historią.

Arcydzieła symfoniki

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej rozpocznie melodia pasterska (solo – rożek angielski) otwierająca III akt dramatu muzycznego "Tristan i Izolda" pióra Richarda Wagnera. Symbolizuje ona przybycie Izoldy mającej uzdrowić z ran Tristana.

"Do szopy, hej pasterze!"

Piątek, 6 grudnia 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Muzeum Dialogu Kultur na warsztaty "Do szopy, hej pasterze!".

Zajęcia świąteczne

Piątek, 6 grudnia 2019

Z okazji mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku przygotował wyjątkową ofertę zajęć dla dzieci, podczas których będzie można wysłuchać opowieści o św. Mikołaju oraz wykonać kilka bardzo oryginalnych ozdób świątecznych.

Wieczór w synagodze ze Z.Zamachowskim

Piątek, 6 grudnia 2019

Na wieczór w synagodze ze Zbigniewem Zamachowskim – „Zanim nastąpi chanuka” – zaprasza w sobotę 14 grudnia o godz. 18.00 Ośrodku Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.

Uwolnić książkę

Piątek, 6 grudnia 2019

Punkty do bookcrossingu staną m.in. w kieleckich instytucjach, galerii handlowej Echo, dworcu PKP. Organizatorem akcji "Uwolnić książkę" jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

123...4

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

Od 9 do 11 stycznia 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbywać się będą...

Uwolnić książkę

Punkty do bookcrossingu staną m.in. w kieleckich instytucjach, galerii handlowej Echo, dworcu...

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 011 610
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności