Czwartek, 15 kwietnia 2021 - Adolfiny, Odetty, Wacława

Aktualności

Klonów - gm. Łączna - Kapliczka Napoleońska

Środa, 14 kwietnia 2021

Drewniana kapliczka została wybudowana na polanie Obrazik i znajduje się w miejscu pochówku polskiego żołnierza armii napoleońskiej, wracającego spod Moskwy w 1812 r. Nazywa się ją również Figurką lub Obrazikiem.

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Konopackiego

Środa, 14 kwietnia 2021

Dziś o godzinie 10.00 na cmentarzu komunalnym w Cedzynie odbyła się ceremonia pogrzebowa Andrzeja Konopackiego. Pogrzeb miał charakter świecki.

Wystawa w WBP

Środa, 14 kwietnia 2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zachęca do obejrzenia wystawy przygotowanej z okazji 25-lecia Związku Szlachty Polskiej.

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich walczy o nagrodę

Środa, 14 kwietnia 2021

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie znalazło się w gronie pięciu obiektów, które powalczą o Nagrodę Internautów w plebiscycie na nagrodę architektoniczną Polityki.

Mistrzowskie interpretacje

Środa, 14 kwietnia 2021

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert skrzypcowy. Wystąpi Jakub Jakowicz.

Święto Chrztu Polski

Środa, 14 kwietnia 2021

Święto Chrztu Polski - to nowe święto państwowe uchwalone przez Sejm. Obchodzimy je 14 kwietnia. Święto to upamiętnia chrzest Polski z 966 roku.

"Przejrzysty ojczysty"

Środa, 14 kwietnia 2021

Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK zaprasza na kolejny wykład w ramach projektu "Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Konkurs "Moja mama"

Środa, 14 kwietnia 2021

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Moja mama".

Dofinansowanie na modernizację pracowni plastycznej "Kubusia"

Środa, 14 kwietnia 2021

Już niebawem dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Infrastruktura kultury" pracownia plastyczna teatru "Kubuś" wzbogaci się o nowe wyposażenie i tym samym przekształci się w pracownię plastyczno-multimedialną.

Aspekty kultury popularnej

Środa, 14 kwietnia 2021

Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK organizuje konferencję online pt. "Aspekty kultury popularnej".

Wiosenne przebudzenie

Środa, 14 kwietnia 2021

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach zaprasza plastyków do udziału w konkursie zatytułowanym "Wiosenne przebudzenie".

Scena dla muzyki polskiej

Środa, 14 kwietnia 2021

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert online zespołu Ensemble Barocum.

Domówka 2021

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na trzecią edycję Internetowego Festiwalu Piosenki Uziemionej "Domówka 2021".

Geomatura

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Z myślą o tegorocznych maturzystach Centrum Geoedukacji w Kielcach przygotowało cykl wybranych materiałów z geografii fizycznej.

Perełki z archiwum

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Z cyklu "Perełki z archiwum" Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach proponuje wideo wernisażu wystawy fotograficznej "Sąsiadka" Tadeusza Rolke & Chrisa Niedenthala. Wystawę można było obejrzeć w Kielcach w 2010 roku.

"Gorejący wiatr"

Wtorek, 13 kwietnia 2021

W zbiorach Muzeum Zabawek i Zabawy znajduje się model maszyny parowej, który został zbudowany przez światowej sławy modelarza Władysława Herbusia w 2005 roku.

"Scena taneczna" z KTT

Wtorek, 13 kwietnia 2021

4 kwietnia na antenie TVP Kultura odbyła się emisja najnowszego odcinka programu "Scena taneczna" z udziałem artystów Kieleckiego Teatru Tańca, poświęconemu tańcu jazzowemu oraz stepowaniu. Tancerze Kieleckiego Teatru Tańca zaprezentowali cztery choreografie.

Sztuki o tematyce żydowskiej

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich poszukuje nowych sztuk i ogłasza konkurs na sztukę o tematyce żydowskiej.

"Pielgrzym z okiem otwartym"

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach zaprasza na wystawę fotografii i rysunków Andrzeja Strumiłły "Pielgrzym z okiem otwartym".

Prace Pawła Kowalewskiego

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy prac autorstwa Pawła Kowalewskiego „Przedmioty przeznaczone do stymulowania życia umysłu, czyli niewidzialne oko duszy”.

Ilustracja do powieści "Wierna rzeka"

Wtorek, 13 kwietnia 2021

W zbiorach Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach znajduje się ilustracja autorstwa Moniki Żeromskiej do powieści "Wierna rzeka".

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13 kwietnia 2021

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest polskim świętem obchodzonym co roku 13 kwietnia. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił je poprzez aklamację 14 listopada 2007 roku, a jego przesłaniem jest oddanie hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

Ogród sensoryczny

Wtorek, 13 kwietnia 2021

W Kielcach w Parku im. Adolfa Dygasińskiego powstanie niebawem ogród sensoryczny dla dzieci.

„Pieśń o głodzie” Brunona Jasieńskiego w Muzeum Okręgowym

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu udostępniło kolejny rarytas z warsztatu muzealnego konserwatora - „Pieśń o głodzie” Brunona Jasieńskiego. Książeczka znajdująca się w zbiorach Działu Literatury została nabyta przez muzeum w 2019 r. w drodze licytacji.

Zamek w Szydłowie częściowo dostępny dla turystów

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Od soboty 10 kwietnia dziedziniec zamkowy wraz z ruinami zamku w Szydłowie jest otwarty dla zwiedzających.

496. rocznica nadania praw miejskich dla Staszowa.

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

W niedzielę 11 kwietnia minęło 496 lat od nadania praw miejskich dla Staszowa. To ważne wydarzenie historyczne w znaczący sposób przyczyniło się do rozwoju miasta, przede wszystkim z uwagi na powstanie cechów rzemieślniczych i rozwój infrastruktury miejskiej. Staszów posiada prawa miejskie nieprzerwanie do dzisiaj.

Termin zgłoszeń na "StarAch!" wydłużony

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Zgodnie z regulaminem, w niedzielę 11 kwietnia upłynął termin zgłoszeń do udziału w 6. Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „StarAch” Starachowice 2021. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i fakt, że wielu z wykonawców nie miało możliwości nagrania swoich piosenek (domy kultury pozostają wciąż zamknięte), organizator - czyli Park Kultury w Starachowicach - postanowił wydłużyć termin nadsyłania zgłoszeń do 25 kwietnia do godz. 24.00.

Jubileusz Teatru Ciut Frapującego

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

20-lecie istnienia obchodzi w tym roku Teatr Ciut Frapujący działający w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

"Album rodziny Marro"

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wirtualne zwiedzanie wystawy „Podarunki. Depozyty. Odkrycia. Nabytki z lat 2018-2020”. Do 18 kwietnia na muzealnym Facebooku i kanale YouTube, w ramach nowego cyklu pt. „Ekspozycja na przystanku”, w dziewięciu częściach muzeum pokaże najciekawsze eksponaty prezentowane na wystawie.

„Pasja do podróży czy podróż do pasji?” - T. Kosiński

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza w niedzielę 18 kwietnia o godzinie 12.00 na trzecią część cyklu „Pasja do podróży czy podróż do pasji?”

Obchody 81. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Symboliczna uroczystość złożenia kwiatów odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 10.00. przed pomnikiem Zbrodni Katyńskiej na cmentarzu Partyzanckim i pomnikiem Sybiraków na cmentarzu Starym w Kielcach.

Koncert Ignacego Paderewskiego w Kielcach

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

136 lat temu, na deskach obecnego Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, odbył się słynny koncert Ignacego Paderewskiego.

Edukacja plastyczna przez internet

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Bezpośredni kontakt ucznia z dziełem sztuki i nauczycielem, który o nim opowie, jest bezcenny, ale zdalna edukacja plastyczna ma swoje plusy. Dzięki przeniesieniu zajęć do internetu Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach dotarło ze swoją zróżnicowaną ofertą także do grup odbiorców spoza miasta i regionu. Ponadto z zajęć korzystają dzieci i młodzież z małych miejscowości, które nie przyjeżdżałyby regularnie do Kielc.

Kwietniowa giełda kolekcjonerska odwołana

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Z przykrością zawiadamiamy, iż z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, kwietniowa giełda kolekcjonerska zostaje odwołana.

Wystawa „Ciekoty 2020” on-line

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

W lipcu ub. roku Skarżyski Klub Twórców „SKART" pod opieką Haliny Osóbki-Wężyk i Młodzieżowa Akademia Sztuki „MASz” prowadzona przez Katarzynę Piwnik, uczestniczyli we wspólnym plenerze plastycznym organizowanym jak co roku przez Miejskie Centrum Kultury.

"Planeta Einsteina" jedzie na festiwal

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Spektakl Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" - "Planeta Einsteina" w reżyserii Roberta Drobniucha zakwalifikowała się do udziału w 34. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym WALIZKA w Łomży, który odbędzie w dniach 10-13 czerwca 2021 roku. Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu.

Salon Mistrza Mowy Polskiej

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 19 kwietnia o godzinie 19.00 na drugi Salon Mistrza Mowy Polskiej.

"Przesadzamy z czytaniem"

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do wiosennego "przesadzania". Każdy mały czytelnik może włączyć się do akcji, zadbać o czytanie i o naturę.

“Mój kwadrat”

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Przed nami pierwsza w tym roku edycja warsztatów #DizajnNaWynos, organizowanych przez Instytut Dizajnu w Kielcach. W czasie zajęć “Mój kwadrat” uczestnicy otrzymają gotowe kalki ceramiczne oraz instrukcję wykonania talerza i filiżanki ze spodkiem.

Ekspozycja na przystanku

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

W związku z przedłużeniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych Muzeum Historii Kielc pozostaje zamknięte dla zwiedzających do 18 kwietnia 2021 r. Z tego powodu MHKi kontynuuje cykl „Ekspozycja na przystanku”.

Zmarł Marek Stefaniak - twórca z Chęcin

We wtorek 6 kwietnia zmarł Marek Stefaniak, znany i ceniony artysta zamieszkały w gminie Chęciny,...

Konkurs „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie...

Tarczek - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Mogiła żołnierza AK Konstantego Dekla

Konstanty Dekiel, 24 letni żołnierz AK, zginął 1 listopada 1945 r. w czasie działań wojennych.

Zmarła Cecylia KORBAN - twórczyni ludowa z Nidy

Samorządowe Centrum Kultury w Morawicy wspomina zmarłą 7 kwietnia twórczynię ludową, poetkę,...

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Koncert Roksany Węgiel

Na scenie kieleckiej filharmonii wystąpi Roksana Węgiel.

Kielce - ul. Paderewskiego 43/45 - Tablica pamiątkowa poświęcona kieleckim drogowcom

9 grudnia 2006 roku w Laboratorium Drogowym GDDKiA w Kielcach, z inicjatywy pracowników: GDDKiA...

Wiosenne Zające

Warsztat plastyczny inspirowany zajączkami prowadzi Oliwia Hildebrandt.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 47 215 066
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności