Poniedziałek, 24 lipca 2017 - Kingi, Krystyna, Michaliny

Aktualności

Kielce - Sandomierz

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 30 lipca do wspólnej podróży pociągiem z Kielc do Sandomierza. Podczas dwugodzinnej przejażdzki pracownicy muzeum uatrakcyjnią czas opowieściami o obyczajach i obrzędach na dawnej wsi, opowiedzą o skansenie, będzie również konkurs z nagrodami.

Transparent Lyrics

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy instalacji niemiecko-perskiej artystki Gili Abutalebi pt. "Transparent Lyrics – Monsieur K and Lady M".

Światło z cienia

Poniedziałek, 24 lipca 2017

W piątek w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy grafik Marka Jaromskiego pt. "Światło z cienia".

Warsztat podróżnika

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Na "Warsztat podróżnika. Japonia ciekawy kraj" zaprasza Muzeum Narodowe w Kielcach.

Muzeum w parku

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza 4 sierpnia na kolejne spotkanie z wakacyjnego cyklu w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica.

2 x indywidualnie

Poniedziałek, 24 lipca 2017

W Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbędzie się wystawa prac Dariusz Słoty "Poszukiwania" oraz Włodzimierza Kuleja "Obraz światła".

Wyprawki szkolne

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Inicjatywa Dom Otwarty razem z warszawską Fundacją Ocalenie organizuje w całej Polsce zbiórkę artykułów, które pozwolą na przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do zbiórki w Kielcach.

Ruszyły zapisy do 6. Kieleckiej Dychy

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Ruszyły zapisy do 6. Kieleckiej Dychy, która odbędzie się 8 października. Bieg tradycyjnie cieszy się dużo popularnością. W ciągu niespełna dwóch dni do biegu zgłosiło się już 278 zawodników.

Recital Zbigniewa Zamachowskiego

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Recital autorski Zbigniewa Zamachowskiego, aktora teatralnego i filmowego - to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

Koncert zespołu DIKANDA

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Najlepszy obok Kapeli ze Wsi Warszawa folkowy towar exportowy naszego kraju. Swoje granie określili jako "muzykę czterech stron Wschodu" i to mówi o nich wszystko. Ich inspiracją są ludowe melodie świata słowiańskiego, ale także Cyganów, Żydów, Hindusów czy bogatej w rytmy i dźwięki Afryki.

Galowy Koncert Laureatów

Niedziela, 23 lipca 2017

44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej zakończył sobotni Galowy Koncert Laureatów, w którym wzięło udział 355 uczestników festiwalu. Przez tydzień przygotowywali się na warsztatach prowadzonych przez dwunastu konsultantów. Podczas koncertu wręczono pięćdziesiąt brązowych, srebrnych i złotych Jodeł. Nagroda specjalna im. Zbigniewa Skrzeczki trafiła do Zespołu Tańca Rewiowego Da Capo Al Fine z Władysławowa.

Pierwsza widokówka

Niedziela, 23 lipca 2017

Dziś mija 144. rocznica wydania pierwszej w Polsce pocztówki o tematyce górskiej. Widokówkę wydał 23 lipca 1873 roku Fryderyk Sommer - właściciel schroniska na Śnieżce. Prawdopodobnie była to pierwsza pocztówka krajoznawcza. Jej cechą szczególna była umieszczona, wbrew przepisom, ilustracja litograficzna, przedstawiająca szczyt Śnieżki wraz z zabudowaniami.

Śladami czasu

Piątek, 21 lipca 2017

W Muzeum Historii Kielc ruszają zapisy na warsztaty fotograficzne. Zajęcia skierowane są do osób w wieku od 12 do 18 lat, które chcą nauczyć się wykonywania profesjonalnych fotografii.

FESTIWAL ZUPY RYBNEJ

Piątek, 21 lipca 2017

Nad zalewem w Wilkowie odbędzie V Festiwal Zupy Rybnej

XXXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego

Piątek, 21 lipca 2017

Kolejny raz w Kielcach odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego organizowane przez Kielecki Teatr Tańca. Tegoroczne warsztaty potrwają od 26 do 30 sierpnia. Zapisy na warsztaty prowadzone będą od 1 sierpnia.

Etno & Folk Show

Piątek, 21 lipca 2017

Na mieszankaę afrykańskich rytmów, różnorodnych brzmień azjatyckich i relaksacyjną muzykę Aborygenów, a także blues, reggae i folklor warszawskiej ulicy zapraszamy do kieleckiej filharmonii.

Spektakl taneczno-muzyczny

Piątek, 21 lipca 2017

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl taneczno-muzyczny w wykonaniu zespołu "Corazón Flamenco".

O historii Kielc

Piątek, 21 lipca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza 28 lipca na kolejne spotkanie z wakacyjnego cyklu w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica.

Paderewski u Sienkiewicza

Piątek, 21 lipca 2017

Koncert pod przewodnictwem profesora Adama Wibrowskiego - pianisty, pedagoga, wykładowcy Konserwatorium H. Berlioza w Paryżu odbędzie się w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Wystąpią młodzi pianiści - studenci profesora Wibrowskiego, m.in. z Francji i Japonii.

Rodzina Olędzkich – o niepodległość

Piątek, 21 lipca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie, które odbędzie się na wystawie „Rodziny kieleckie. Olędzcy”.

„SmykoŚwiaty”

Czwartek, 20 lipca 2017

„SmykoŚwiaty” to tytuł kolejnego projektu, który uzyskał pozytywną rekomendację, a co za tym idzie dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Od początku lipca, co tydzień, prezentujemy jeden ze zwycięskich projektów, opisując jego najważniejsze założenia i zaplanowane działania.

Koncert muzyki filmowej

Czwartek, 20 lipca 2017

Największe światowe hity wykonają: Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Janusz Radek, Mietek Szcześniak, Krzysztof Kiljański w towarzystwie ponad pięćdziesięcioosobowej orkiestry Tomasza Szymusia.

W podróż dookoła świata

Czwartek, 20 lipca 2017

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza do wspólnego odkrywania świata. Podczas zajęć edukacyjnych uczestnicy przekonają się, kim byli Wikingowie, w co bawią się dzieci w Afryce i przed kim chroni smok w Chinach.

I Świętokrzyski Tattoo Sabat

Czwartek, 20 lipca 2017

I Świętokrzyski Tattoo Sabat odbędzie się 29 i 30 lipca w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Będzie to pierwsza tego typu impreza w województwie świętokrzyskim. W ciągu dwóch dni będziemy mogli obserwować pracę niemal 40 artystów z całej Polski.

Rozbić więzienie UB

Czwartek, 20 lipca 2017

W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku oddziały Podziemia Niepodległościowego pod dowództwem Antoniego Hedy "Szary" opanowały więzienie UB przy ulicy Zamkowej w Kielcach. Uwolniono przetrzymywanych tam przez reżim komunistyczny więźniów. Na pamiątkę wydarzenia, jak co roku, Okręg Kielce "Jodła" Armii Krajowej organizuje spotkanie, podczas którego uczestnicy oddadzą cześć żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego.

Koncertowe lato na kieleckim rynku

Środa, 19 lipca 2017

„Koncertowe lato na rynku” - to koncerty, warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które zostaną zainaugurowane już w najbliższą sobotę, a potrwają do końca wakacji.

Plenerowe kino z muzyką "na żywo"

Środa, 19 lipca 2017

W Kieleckim Centrum Kultury w ramach cyklu "Tarasy sztuki" zaprezentowany zostanie film "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" w Polą Negri w roli głównej. W plenerowym kinie z muzyką "na żywo" zagra zespół "Czerwie".

Francuskie produkcje w kinie Fenomen

Środa, 19 lipca 2017

Przed nami czwarty weekend wakacyjnych seansów filmowych w ramach ŚWIĘTOKRZYSKIEGO LATA FILMOWEGO. Tym razem wszystkich widzów i sympatyków kina Fenomen czeka przegląd kina francuskiego. W dniach od 21 do 24 lipca, pod hasłem „Francja. Moja miłość” wyświetlone zostaną trzy produkcje: „CZYM CHATA BOGATA!”, „MAMY 2 MAMY” i „DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ”.

NOWY LABIRYNT W KUROZWĘKACH

Środa, 19 lipca 2017

W najbliższą niedzielę 23 lipca zostanie oficjalnie udostępniony turystom 11. już labirynt w Kurozwękach. Jego bohaterem jest Tadeusz Kościuszko, którego dwusetną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

"Trzy. Czas dla niej."

Środa, 19 lipca 2017

Na wernisaż jednodniowej wystawy "Trzy. Czas dla niej." trzech artystek: Klaudyny Kozieł z Kielc „Percepcja kobiecości”, Pauliny Krzysztofek z Sopotu „Foto-ona” oraz Mariki Śliwy z Krakowa „Sztuka jednego dnia” zaprasza Dom Środowisk Twórczych.

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2017

Środa, 19 lipca 2017

Ruszyła kolejna edycja Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Nagroda przyznawana jest co roku przez zarząd województwa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.

Koncert zespołu NOVA BOSSA

Środa, 19 lipca 2017

30.07. o godz. 19.00 w Pałacyk Zielińskiego w Kielcach „W brazylijskich rytmach” odbędzie się koncert zespołu NOVA BOSSA.

Talenty Świętokrzyskie 2017

Wtorek, 18 lipca 2017

Ruszyła kolejna edycja „Świętokrzyskiego programu wspierania edukacji wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów”. Jak co roku samorząd województwa świętokrzyskiego nagradza młodych ludzi - laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniów i studentów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.

Kieleckie starostwo wyda książkę kucharską

Wtorek, 18 lipca 2017

Inspiracją dla tegorocznej edycji Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego jest kasza. Jesienią Starostwo Powiatowe w Kielcach wyda książkę kucharską, zawierającą wszystkie przepisy, które zagościły na konkursie.

Heavy Metal Sextet

Wtorek, 18 lipca 2017

Czerwony Fortepian zaprasza na koncert grupy Heavy Metal Sextet.

Gitarowe pejzaże

Wtorek, 18 lipca 2017

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi zespół Cracow Guitar Quartet. Podczas koncertu usłyszymy tańce dworskie, gorące brazylijskie rytmy w wykonaniu czterech gitar klasycznych.

Koncert „Gospodarze-Gościom” na kieleckiej Kadzielni

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Tłumy kielczan i uczestników 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej pojawiły się w niedzielny wieczór w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni. Koncert „Gospodarze-Gościom” to stały element każdego z festiwali, którym miasto wita się z jego uczestnikami. W tym roku na scenie zaprezentowało się łącznie około 450 dzieci i młodzieży z regionu świętokrzyskiego, Krakowa oraz zaprzyjaźnionej Winnicy – miasta partnerskiego Kielc.

Zwycięski projekt na modernizację teatru

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej modernizacji i rozbudowy Teatru im. S. Żeromskiego został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłoszono i zakwalifikowana 12 prac. Zwyciężył projekt pracowni architektonicznej WXCA z Warszawy. Konkurs kielecki teatr organizował wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczpospolitej Polskiej.

American Monster Truck po raz pierwszy w Kielcach

Poniedziałek, 17 lipca 2017

W sobotni wieczór na terenie stadionu miejskiego odbyło się pierwsze w Kielcach Motor Show z amerykańskimi Monster Truckami. Podczas blisko dwugodzinnego pokazu nie zabrakło ekstremalnych akrobacji motocyklami, samochodami i quadami, popisów kaskaderskich i wielkiej demolki potężnymi autami rodem z amerykańskich aren.

Mauzoleum pamięci

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie na wystawę „Mauzoleum pamięci”. Na ekspozycji znalazło się 21 plansz poświęconych historii powstania i działalności mauzoleum. Wystawa prezentuje istotne i ważne zmiany, które zaszły na przestrzeni lat w funkcjonowaniu jednostki.

12...3

Koncertowe lato na kieleckim rynku

„Koncertowe lato na rynku” - to koncerty, warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które zostaną...

Koncert „Gospodarze-Gościom” na kieleckiej Kadzielni

Tłumy kielczan i uczestników 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży...

Pierwsza widokówka

Dziś mija 144. rocznica wydania pierwszej w Polsce pocztówki o tematyce górskiej. Widokówkę wydał...

Galowy Koncert Laureatów

44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej zakończył sobotni Galowy Koncert...

"Niedotańczona żona" najnowszy teledysk kieleckiego zespołu KINDŻAŁ

Teledysk „Niedotańczona żona” spośród 50 piosenek festiwalowych otrzymała ponad 6.000 głosów....

Koncertowe lato na kieleckim rynku

„Koncertowe lato na rynku” - to koncerty, warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które zostaną...

71. rocznica pogromu kieleckiego.

Relacja filmowa z obchodów 71.rocznicy pogromu kieleckiego w dniu 4.lipca 2017 r. Uroczystości...

Nagrody Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

Podczas piątkowej gali w Kieleckim Centrum Kultury wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Kielce za...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 25 057 254
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności