Czwartek, 29 czerwca 2017 - Pawła, Piotra, Salomei

Aktualności

28. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków.

Środa, 28 czerwca 2017

Dziś rozpoczyna się 28. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Pierwszego dnia zaplanowano dwa etapy : Łódź – Zduńska Wola i Tomaszów Mazowiecki – Kielce.

Wakacje z Teatrem

Środa, 28 czerwca 2017

W lipcu Teatr Pegaz, działający w Kieleckim Centrum Kultury zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty teatralne, które odbędą się 4,6 (wtorek, czwartek) 10,12 (poniedziałek, środa) lipca w godzinach 11-13 (w zależności od potrzeb dłużej) na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

„Słodkich snów” w Kinie Fenomen

Środa, 28 czerwca 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans włoskiego dramatu romantycznego w reżyserii Marco Belocchio. Opowieść o korespondencie wojennym w Sarajewie, który poprzez traumatyczne wydarzenia których jest świadkiem, na nowo przeżywa śmierć ukochanej matki.

„Ślady na podwórzu”

Środa, 28 czerwca 2017

Zapraszamy do wspólnego upiększenia podwórka przy ulicy Wesołej 36 (obok Ambasady Dizajnu). W czasie wydarzenia grupa zaangażowanych osób - uczestników warsztatów kaligrafitti - wykona na ścianie podwórka wybrany przez mieszkańców napis. Prace poprzedziły konsultacje społeczne z mieszkańcami kamienicy.

Nagroda dla Bogdana Białka

Środa, 28 czerwca 2017

Bogdan BIAŁEK – inicjator Marszu Pamięci i Modlitwy oraz założyciel Stowarzyszenia im. Jana Karskiego został uhonorowany przez Taube Philantropies Nagrodą im. Ireny Sendlerowej.

Twórczość artystyczna studentów UJK

Środa, 28 czerwca 2017

W dniach od 1 do 13 lipca odbędzie się szereg wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez studentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pod nazwą „Triangle”. W trakcie spotkań studenci zaprezentują swój dorobek artystyczny i projektowy szerszej publiczności.

„Warszawskie tango elektryczne” zainauguruje „Tarasy Sztuki” w KCK

Środa, 28 czerwca 2017

W najbliższą niedzielę, 2 lipca o godzinie 20.30 w Kieleckim Centrum Kultury rozpocznie się kolejny sezon wakacyjnych spotkań, koncertów, spektakli pod nazwą „Tarasy Sztuki”. W każdą niedzielę lipca i sierpnia w KCK swoje premiery będą miały nowe wydarzenia artystyczne. Pierwszą propozycją będzie „Warszawskie tango elektryczne” z udziałem Katarzyny Dąbrowskiej i Warsaw Tango Group.

Znamy 5 najlepszych projektów tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Wtorek, 27 czerwca 2017

W poniedziałek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się posiedzenie komisji ekspertów, które miało wyłonić 5 najlepszych projektów w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Po burzliwej dyskusji i dogłębnej analizie każdego z 15-stu złożonych wniosków udało się finalnie wybrać 5 projektów, które uzyskają finansowe wsparcie w postaci grantu przyznanego w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej realizowanego przez WDK w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura.

Otwarcie lata w Filharmonii Świętokrzyskiej

Wtorek, 27 czerwca 2017

Filharmonia świętokrzyska w Kielcach zaprasza na pierwszy tego lata koncert. Na sali kameralnej wystąpią laureaci konkursów pianistycznych. Zapraszamy wszystkich melomanów już w piątek, 7 lipca o godzinie 19.00.

„NASI GRAJĄ” w Końskich

Wtorek, 27 czerwca 2017

W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich w najbliższą niedzielę 2 lipca rozpoczyna się wakacyjny cykl niedzielnych koncertów „NASI GRAJĄ”.

„Inny obraz świata” A. Salija w BWA w OStrowcu.

Poniedziałek, 26 czerwca 2017

W galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim otwarta zostanie 30 czerwca wystawa Aleksandra SALIJA – „Inny obraz świata”. Jest to retrospektywna prezentacja twórczości fotograficznej autora, obchodzącego w tym roku 60 - lecie pracy artystycznej. Wystawie towarzyszyć będzie obszerna publikacja zawierająca bogaty wybór zdjęć Salija wraz z krytycznym opracowaniem jego twórczości.

VI Piknik Rycerski w Ossolinie

Poniedziałek, 26 czerwca 2017

W najbliższą niedzielę 2. lipca w Ossolinie k/ Klimontowa odbędzie się VI Piknik Rycerski połączony z galą „Kryształowego Berła” – nagrody przyznawanej gwiazdom polskiego kina za wybitne role w filmach historycznych i kostiumowych. W tym roku jej laureatem został znakomity aktor Leszek Teleszyński („Potop”).

Zespół Bisquit w Pałacyku Zielińskiego

Poniedziałek, 26 czerwca 2017

2 lipca o godzinie 20.00 w Pałacyku Zielińskiego odbędzie się koncert zespołu Bisquit. Członkowie polskiej grupy, założonej w 2001 roku przez Joanne Chacińską i Tomasza Krawczyka, promować będą najnowszy album „Nagi Król”.

Nagrody Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

Poniedziałek, 26 czerwca 2017

Podczas piątkowej gali w Kieleckim Centrum Kultury wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury w 2016 roku.

Wakacyjne warsztaty w Centrum Geoedukacji

Piątek, 23 czerwca 2017

W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym Centrum Geoedukacji przygotowało dla najmłodszych warsztaty geologiczne i przyrodnicze. Tegoroczne wydarzenie będzie już piątą edycja cyklu spotkań najmłodszych miłośników geologii i botaniki. Tegoroczna edycja letnich warsztatów edukacyjnych odbywać się będzie pod dwoma hasłami: Wakacyjnej Akademii Geologii i Wakacyjnej Akademii Przyrody.

71.rocznica pogromu kieleckiego

Środa, 21 czerwca 2017

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego rozpoczną się już 26. czerwca. Przez cały tydzień będzie można obejrzeć najważniejsze filmy dotyczące wydarzeń z lipca 1946 r.

„Człowiek z marmuru” w Kinie Fenomen

Środa, 21 czerwca 2017

W ramach cyklu „Historia w Filmie”, Kino Fenomen zaprasza na seans legendarnego filmu Andrzeja Wajdy- „Człowiek z marmuru”. Obraz z Jerzym Radziwiłowiczem i Krystyną Jandą, zdobył uznanie na całym świecie i jest uznawany za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii.

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego

Środa, 21 czerwca 2017

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego przygotowuje, jak co roku, obchody rocznicy pogromu kieleckiego. Główne uroczystości odbędą się 4 lipca. Poprzedzi je przegląd filmów o tragedii z 1946 roku oraz prezentacja książki.

Artystyczne lato z "Zameczkiem"

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Prezentujemy propozycje kieleckiego Domu Kultury "Zameczek" przygotowane na wakacje.

Sukcesy wokalistów Zameczkowego Studia Piosenki

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W Bydgoszczy odbył się finał VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Canto Cantare 2017 - gwiazdy nad Brdą". Wokaliści z Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach z festiwalu wrócili z nagrodami.

Lato w mieście

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Wiele atrakcji czeka na dzieci i młodzież w ramach tegorocznej akcji "Lato w mieście". Kielecki magistrat wraz z instytucjami kultury, szkołami, klubami osiedlowymi i stowarzyszeniami, przygotował szereg ciekawych propozycji. W programie akcji są m.in.: zajęcia plastyczne, wspólne czytanie książek, lekcje i warsztaty muzealne i taneczne czy spotkania w teatrze.

Przedwakacyjny Salon Rękodzieła Artystycznego za nami

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

17 czerwca w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się trzecia już edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Impreza ciesząca się co raz większą popularnością ponownie przyciągnęła do gmachu WDK miłośników rzemiosła artystycznego.

Poznaliśmy zwycięzców 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W niedzielę, 18 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów 41. Buskich Spotkań z Folklorem. W finałowych występach zaprezentowało się łącznie 24 wykonawców spośród 150, jakie zgłosiły się do tegorocznej edycji konkursu.

23.MFMOiK Jędrzejów 2017

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W sobotę 1. lipca odbędzie się pierwszy koncert 23. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2017.

Koncert Dziadów Kazimierskich

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W kieleckim Domu Środowisk Twórczych wystąpi zespół Dziady Kazimierskie.

Projekcja filmu w IDK

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W Instytucie Dizajnu w Kielcach 29 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się projekcja filmu "Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców" Izy Rutkowskiej.

Ślady na podwórzu

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza do wspólnego upiększenia podwórka przy ulicy Wesołej 36.

Laureaci konkursów pianistycznych

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W kieleckiej filharmonii 7 lipca wystąpią laureaci konkursów pianistycznych.

Michał Limboski

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Twórca ballad, porównywany do Nicka Cave'a i Toma Waitsa, obdarzony wyjątkową charyzmą wokalista - Michał Limboski wystąpi wraz z zespołem w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Kapelusze z głów

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

"Kapelusze z głów" to nowa wystawa, która od 20 czerwca będzie prezentowana w Muzeum Narodowym w Kielcach. Muzealna kolekcja osobliwych kapeluszy z ziem Korony Czeskiej pokazuje ona nakrycia głowy od połowy XIX wieku, nie tylko kapelusze europejskie, ale też między innymi pochodzące z Bliskiego Wschodu, Chin, Wietnamu, Mongolii, obu Ameryk – USA, Boliwii, Meksyku. Wśród eksponatów znajdują się dekoracyjne kapelusze damskie, szykowne męskie cylindry i meloniki, wojskowe czapki i hełmy, ludowe nakrycia głowy, a także kapelusze zaprojektowane przez słynnego Philipa Treacy’ego. Kolekcja została uzupełniona m.in. o kapelusz myśliwski Henryka Sienkiewicza ze zbiorów MNKi. Będzie też można zobaczyć historyczny warsztat kapeluszniczy.

"Dzikie Róże 2017" rozdane

Niedziela, 18 czerwca 2017

Za najlepszy spektakl minionego sezonu kielecka publiczność uznała „Harper” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Ten sam spektakl nagrodzili kieleccy dziennikarze. Najlepszymi aktorami w tym sezonie artystycznym zdaniem publiczności zostali Magda Grąziowska i Wojciech Niemczyk. Gabriel Gietzky, który reżyserował spektakl "Zabić celebrytę" i zagrał w nim główną rolę, otrzymał nagrodę od dziennikarzy.

Konkurs fotograficzny dla seniorów

Piątek, 16 czerwca 2017

Przedstawienie na fotografiach walorów województwa świętokrzyskiego - to główne zadanie w konkursie ,,Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” organizowanym dla osób powyżej 60 roku życia. Konkurs jest skierowany do wszystkich, którzy lubią fotografować i potrafią pokazać w kadrze ciekawą rzeczywistość. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski.

Berlińczycy chcą przyjeżdżać na Green Velo

Piątek, 16 czerwca 2017

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wzięło udział w tegorocznej edycji berlińskiego Umweltfestivalu poświęconemu ochronie, środowiska, zdrowemu trybowi życia i ekologicznemu jedzeniu. Na imprezie pojawiło się także mobilne kino 5D, które promowało Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, biegnący przez pięć województw Polski wschodniej.

4 pory roku

Piątek, 16 czerwca 2017

Fundacja VIVE Serce Dzieciom oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach zorganizowali konkurs "Recycling na miarę. 4 pory roku", kierowany do świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów, polegający na przygotowaniu obrazów z materiałów tekstylnych pochodzących z recyklingu. Na konkurs wpłynęło 250 prac.

Ogólnopolskie Warsztaty Architektoniczne

Piątek, 16 czerwca 2017

Instytut Dizajnu jest współorganizatorem III Ogólnopolskich Warsztatów Architektonicznych 1M3.

Polak, Żyd, łodzianin

Środa, 14 czerwca 2017

Do końca czerwca w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach można oglądać wystawę plakatów nagrodzonych w konkursie "Edelman - Polak, Żyd, łodzianin". Autorkami plakatów są studentki z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi: Magdalena Armat, Hreta Beloyenko, Aleksandra Michnowska, Tatsiana Nowikawa, Mariia Semkiv, Olha Vdovenko.

Wakacje z ECN

Środa, 14 czerwca 2017

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na wakacyjne warsztaty, eksperymentowanie na wystawie, w plenerze i w laboratorium oraz podróż do świata energii.

Medale Per Artem ad Deum przyznane

Wtorek, 13 czerwca 2017

Papieska Rada do spraw Kultury wybrała tegorocznych laureatów.

Z bookcrossingiem przez miasto

Wtorek, 13 czerwca 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach po raz drugi zaprasza na akcję "Z bookcrossingiem przez miasto". W dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek 13 czerwca w autobusie nr 13 zostanie zamontowany regał pełen atrakcyjnych książek.

Magia książki, magia słowa

Wtorek, 13 czerwca 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej "Magia książki, magia słowa - książka w malarstwie".

12...3

Nagrody Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

Podczas piątkowej gali w Kieleckim Centrum Kultury wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Kielce za...

Zespół Bisquit w Pałacyku Zielińskiego

2 lipca o godzinie 20.00 w Pałacyku Zielińskiego odbędzie się koncert zespołu Bisquit. Członkowie...

Wakacyjne warsztaty w Centrum Geoedukacji

W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym Centrum Geoedukacji przygotowało dla...

XI Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim - licea

Relacja filmowa z przebiegu tegorocznego przeglądu szkół ponadgimnazjalnych województwa...

Dzień Dziecka w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się spektakl muzyczny zatytułowany „Chicholudki”....

XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2017

Relacje filmowe z XXIII Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych, które odbyły się 21...

Z Panem Scratchem za pan brat

30 maja, w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, odbył się finał konkursu „Z...

Trzyletni projekt "Teatr, Mama, Tata i Ja"

Właśnie ruszyła kolejna edycja projektu "Teatr, Mama, Tata i Ja", skierowanego do dzieci oraz ich...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 24 618 330
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności