Niedziela, 1 sierpnia 2021 - Jarosława, Justyny, Nadziei

Aktualności

„Halvdan – prawie wiking” – wakacyjna propozycja kina Fenomen dla najmłodszych

Piątek, 30 lipca 2021

2 sierpnia o godz. 14.00 kino Fenomen zaprasza najmłodszych na film „Halvdan – prawie wiking”.

III Międzynarodowy Konkurs Litograficzny LITHO-Kielce / 2021–2022

Piątek, 30 lipca 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie zapraszają artystów do udziału w trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Litograficznego LITHO-Kielce / 2021–2022.

Letnie zajęcia folklorystyczne w Izbie Regionalnej WDK

Piątek, 30 lipca 2021

Dziś w ramach letnich zajęć folklorystycznych Izbę Regionalną Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odwiedziły dzieci ze Świetlicy Wspierająco-Integrującej „PLUS” w Kielcach.

750 lat Jędrzejowa - koncert w Archiopactwie Cystersów

Piątek, 30 lipca 2021

W sobotę 31 lipca 2021 r. w Klasztorze Cystersów w Jędrzejowie, w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej I Kameralnej Jędrzejów 2021, odbędzie się koncert pn. "750 lat Jędrzejowa".

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na warsztaty breakdance

Piątek, 30 lipca 2021

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na warsztaty breakdance z Piotrem Sikorą oraz formacją artystyczną Broken Glass 2.

Rzemiosła Średniowiecza na Zamku Królewskim w Chęcinach

Piątek, 30 lipca 2021

Już w ten weekend, tj. 31.07-01.08.2021, zapraszamy na Rzemiosła Średniowiecza na Zamku Królewskim w Chęcinach!

3. Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

Piątek, 30 lipca 2021

W sobotę 7 sierpnia odbędzie się po raz trzeci Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.

Obsypany nagrodami "Nomadland" Chloé Zhao już od jutra w kinie Fenomen

Czwartek, 29 lipca 2021

"Nomadland" – jeden z najważniejszych filmów roku, uhonorowany statuetką Oskara za najlepszy film, najlepszą reżyserię i dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej oraz szeregiem innych prestiżowych nagród – już od piątku będzie wyświetlany w kinie Fenomen.

Niech żyje Polska - widowisko multimedialne

Środa, 28 lipca 2021

Gośćmi dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach byli dziś Jerzy Zawadzki oraz Zygmunt Pęksyk, członkowie Świętokrzyskiego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wały Jagiellońskie zagrają w Kielcach

Środa, 28 lipca 2021

Legendy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej – Grzegorz Bukała i Wały Jagiellońskie – w sierpniu wystąpią w Targach Kielce.

"Gratia Plena" – wystawa ikon Khrystyny Kvyk

Środa, 28 lipca 2021

Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na wystawę ikon "Gratia Plena", autorstwa Khrystyny Kvyk.

Perełki muzyki klasycznej w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Omega

Środa, 28 lipca 2021

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, na koncert „Perełki muzyki klasycznej w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Omega”.

II Świętokrzyski Konkurs Poetycki "Skarżyskie Limerykobranie"

Wtorek, 27 lipca 2021

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w II Świętokrzyskim Konkursie Poetyckim "Skarżyskie Limerykobranie".

Spotkanie z uczestnikami międzynarodowego projektu "Miasta dla młodzieży"

Wtorek, 27 lipca 2021

Dzisiaj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia, marszałka Andrzeja Bętkowskiego i radnych Młodzieżowego Sejmiku z uczestnikami międzynarodowego projektu pn. "Miasta dla młodzieży", realizowanego przez Gminę Starachowice w ramach Programu Erasmus +.

Wiejskie SPA - "Rodzinne niedziele w skansenie"

Wtorek, 27 lipca 2021

W ramach cyklu "Rodzinne niedziele w skansenie", 1 sierpnia 2021 roku w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się Wiejskie SPA.

45. Buskie Spotkania z Folklorem - lista uczestników koncertu laureatów

Poniedziałek, 26 lipca 2021

8 sierpnia o godz. 11 na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach odbędzie się koncert laureatów 45. Buskich Spotkań z Folklorem. Tego dnia poznamy zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu.

Odeszła Jadwiga Kozubek

Sobota, 24 lipca 2021

26 lipca 2021 r. o godz 9.00 w kościele Św. Wojciecha w Kielcach odbędzie się msza pogrzebowa powstańca warszawskiego śp. porucznik Jadwigi Kozubek.

Cities for Youth - international project in WDK

Piątek, 23 lipca 2021

July 27 (Tuesday) at At 10.00 in the Voivodeship House of Culture in Kielce (Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach) there will be a meeting with Andrzej Pruś – the chairman of the Regional Council, Voivodeship Marshal Andrzej Bętkowski and councilors of the Youth Council with participants of the international project "Cities for Youth" (“Miasta dla młodzieży”), implemented by the commune of Starachowice as part of the Erasmus + Program.

3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Piątek, 23 lipca 2021

W dniach 2 września – 12 października odbędzie się 3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny organizowany przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W ramach przeglądu zaprezentowanych zostanie dwanaście spektakli z Polski i zagranicy. Pokazom będą towarzyszyć spotkania i warsztaty.

Morawicki Talent Show

Piątek, 23 lipca 2021

Morawicki Talent Show to konkurs skierowany do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Morawica.

Miasta dla młodzieży - w ramach Programu Erasmus + w WDK

Piątek, 23 lipca 2021

27 lipca (wtorek) o godz. 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach (sala lustrzana) odbędzie się spotkanie przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia, marszałka Andrzeja Bętkowskiego i radnych Młodzieżowego Sejmiku z uczestnikami międzynarodowego projektu pn. „Miasta dla młodzieży”, realizowanego przez Gminę Starachowice w ramach Programu Erasmus +.

Święto folkloru w Chmielniku

Piątek, 23 lipca 2021

W niedzielę 1 sierpnia od godzinie 14.00 na chmielnickim rynku będzie można usłyszeć ludową muzykę. Po raz dwudziesty pierwszy odbędzie się Powiatowy Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów.

4. Dyktando Gwarowe

Piątek, 23 lipca 2021

Jeszcze do 31 lipca można zgłaszać swój udział w 4. Dyktandzie Gwarowym.

MUZYKANTY 2021

Piątek, 23 lipca 2021

16. Konecki Przegląd Kapel i Solistów Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2021 odbędzie się w tym roku w niedzielę 8 sierpnia na scenie letniej przy MGDK Końskie.

15. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki

Czwartek, 22 lipca 2021

Galeria Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje w tym roku 15. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki. Zostanie on zaprezentowany w zrewitalizowanej, okazałej przestrzeni wystawienniczej Galerii BWA, liczącej 461 m2.

Pamieci Jana Góreckiego

Czwartek, 22 lipca 2021

Muzeum Regionalne w Pińczowie zaprasza na kolejny, już 23. koncert poświęcony pamięci JANA GÓRECKIEGO.

Wakacje z gitarą

Środa, 21 lipca 2021

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza w ramach „Lata z gitarą” na warsztaty nauki gry na gitarze z Piotrem Resteckim.

Polsko-mołdawski plener malarski w Szydłowie

Środa, 21 lipca 2021

W Jagiellońskim Pałacu Królewskim w Szydłowie otwarta została wystawa obrazów powstałych podczas zakończonego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Szydłów 2021.

PSCK 2.0 czyli kultura on-line w Pińczowie

Wtorek, 20 lipca 2021

Stworzenie oferty cyfrowego domu kultury, organizacja działań z zakresu edukacji i animacji kulturalnej w formie on-line oraz udostępnianie zasobów kultury w sieci – to główne cele nowego projektu PSCK 2.0.

W Kielcach powstanie mural patriotyczny

Poniedziałek, 19 lipca 2021

15 sierpnia 2021 r. w dniu obchodów Święta Wojska Polskiego w garnizonie kieleckim o godzinie 18.00 nastąpi odsłonięcie muralu patriotycznego pn. "HONOR OJCZYZNY JEST W RĘKU ARMII" (cyt. J. Conrad-Korzeniowski), na budynku przy ulicy Kochanowskiego 12.

Poza kadrem - wernisaż Rafała Stankiewicza

Poniedziałek, 19 lipca 2021

Dom Środowisk Twórczych Pałac im. T. Zielińskiego w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy Rafała Stankiewicza "Poza kadrem ujęcie decentrystyczne".

„Nieistniejące”

Czwartek, 15 lipca 2021

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” zaprasza na wystawę malarstwa Marii Michoń pod tytułem "Nieistniejące" .

Niezwykła podróż przez Świętokrzyskie

Czwartek, 15 lipca 2021

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza świętokrzyskie przedszkolaki i ich nauczycieli do udziału w konkursie plastycznym „Palcem po mapie – podróż przez Świętokrzyskie”. Do wygrania zestawy gier i zabaw dla całej grupy przedszkolnej.

Wolna Grupa Bukowina w WDK!

Czwartek, 15 lipca 2021

Wolna Grupa Bukowina wystąpi w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Legendarny zespół słynący z poezji śpiewanej pojawi się na scenie WDK już 21 sierpnia o godzinie 18.00

Barwy wulkanu Etna wystawa fotografii

Wtorek, 13 lipca 2021

Henryk Pieczul, Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski zapraszają na wystawę fotografii, która odbędzie się w piątek 16 lipca 2021 roku, w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Wakacyjne warsztaty w Domu Kultury Zameczek

Poniedziałek, 12 lipca 2021

Dom Kultury Zameczek w Kielcach zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Wokalne z Kasią Lisowską oraz instruktorką Mają Wojtaszek.

Grupowe zajęcia taneczne w WDK

Sobota, 10 lipca 2021

Szkoła Tańca "Charleston" działająca przy Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach organizuje grupowe zajęcia taneczne.

Świętokrzyskie wakacje z Syriuszem

Piątek, 9 lipca 2021

Punkt EUROPE DIRECT Kielce zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w konkursie „Świętokrzyskie wakacje z Syriuszem”. Zabawa rozpocznie się w poniedziałek, 12 lipca na Facebooku.

"Słownik współczesnych łodzianizmów"

Piątek, 9 lipca 2021

Wystawa "Słownik współczesnych łodzianizmów" jest kolejną próbą „myślenia obrazem", które w obszarze sztuki i projektowania jest nie mniej ważne niż koncepcja i niepowtarzalny pomysł. Jest ona kontynuacją „Słownika dobrych łodzianizmów. Interpretują polscy ilustratorzy", projektu, który powstał w 2019 roku w efekcie współpracy Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi i Łódź Design Festival. W Instytucie Dizajnu można było ją zobaczyć w ramach pierwszej odsłony, w której 23 polskich ilustratorów podjęło się zinterpretowania w formie graficznej (plakatu) słów i wyrażeń należących do gwary łódzkiej.

Wakacje w Muzeum Narodowym

Środa, 7 lipca 2021

Wakacyjna oferta edukacyjna Muzeum Narodowego w Kielcach. Placówka zaprasza na serię warsztatów i zabaw edukacyjnych w ramach półkolonii „Wakacje w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich”.

"Miasta dla młodzieży" w regionie świętokrzyskim

Relacja filmowa ze spotkania przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia, marszałka Andrzeja...

3. Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

W sobotę 7 sierpnia odbędzie się po raz trzeci Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej...

Letnie zajęcia folklorystyczne w Izbie Regionalnej WDK

Dziś w ramach letnich zajęć folklorystycznych Izbę Regionalną Wojewódzkiego Domu Kultury w...

45. Buskie Spotkania z Folklorem - lista uczestników koncertu laureatów

8 sierpnia o godz. 11 na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach odbędzie się koncert...

MODERNIZM CZY MODERNIZACJA odcinek V

W piątym odcinku programu "Modernizm czy modernizacja" pokazujemy Starachowice. Miasto położone w...

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Jędrzejowie

Rozpoczyna się XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Klasztorze Ojców...

Rafał Olbiński- rozmowa

1 lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach otwarto monograficzną wystawę Rafała Olbińskiego- słynnego...

Otwarcie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie

Po wielu latach żmudnych przygotowań, ogromnego wysiłku oraz poświęcenia, 12 lipca w Michniowie...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 48 695 371
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności