Niedziela, 30 kwietnia 2017 - Balladyny, Lilli, Mariana

Akademia Edukacji Kulturowej

Za nami pierwszy weekend warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Od piątku do niedzieli, tj. 21-23 kwietnia, w sześciu miastach województwa wystartowały warsztaty ŚAEK. Obok Kielc, które przecierały szlaki w ubiegłym roku, tym razem zgodnie z założeniami projektu, przyłączyły się nowe miejscowości: Ożarów, Skarżysko-Kamienna, Staszów, Skalbmierz i Włoszczowa. Inauguracyjne zajęcia w 2017 roku odbyły się w Ośrodku Kultury w Staszowie, a ich prowadzącym był dr hab. Jacek Gądecki.

Rozpoczyna się II edycja Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Piątek, 31 marca 2017

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, zaprasza na drugi cykl warsztatów w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. W tym roku zajęcia odbywać się będą w kolejnych powiatach naszego województwa:: kieleckim, opatowskim, skarżyskim, włoszczowskim, kazimierskim i staszowskim.

Świętokrzyski Manifest Animatorów Kultury

Środa, 23 listopada 2016

Animatorzy Kultury- łączcie się. Taka idea przyświeca twórcom Świętokrzyskiego Manifestu Animatorów Kultury- przedsięwzięcia, które ma zainicjować powstanie Świętokrzyskiej Sieci Animatorów Kultury.

Świętokrzyska Giełda Projektów ŚAEK

Środa, 23 listopada 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się Świętokrzyska Giełda Projektów- impreza związana z działalnością Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Była to okazja do zapoznania się z efektami realizacji na terenie województwa świętokrzyskiego programu Bardzo Młoda Kultura.

Janko Muzykant Modern

Środa, 26 października 2016

Fundacja Studio TM zaprasza na finał projektu „Janko Muzykant Modern”, który jest realizowany w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

„Bielińskie gimnazjum kultury”

Poniedziałek, 24 października 2016

Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach zaprasza na podsumowanie projektu pn. „Bielińskie gimnazjum kultury”, które odbędzie się 30 października br. Uczestnicy warsztatów wykonają przedstawienie „Memento Mori & Carpe Diem” oraz zaprezentują montaż poetycko-muzyczny pn. „W zadumie nad życiem”. Podczas spotkania dostępna będzie również wystawa prac plastycznych, przygotowana przez młodzież w ramach cyklu „Alchemia koloru.

„Janko Muzykant Modern”

Czwartek, 8 września 2016

Fundacja Studio TM właśnie rozpoczęła realizację zadania pn.: ,,Janko Muzykant Modern’’ w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Inicjatywa jest dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

Zakończył się II etap konkursu regrantingowego ŚAEK

Poniedziałek, 5 września 2016

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej ostatecznie wybrała projekty, które dostaną dofinansowanie w ramach realizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach programu „Bardzo Młoda Kultura”.

"Kubuś" partnerem ŚAEK

Środa, 13 lipca 2016

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach został partnerem projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej wdrażanego na terenie województwa świętokrzyskiego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Warsztaty Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej w WDK w Kielcach

Poniedziałek, 4 lipca 2016

2 i 3 lipca 2016 r. w Kielcach odbyły się zajęcia prowadzone przez Jaceka Gralczyk pod tytułem "Współpraca na rzecz edukacji kulturowej. Praca metodą projektu w obszarze edukacji kulturalnej”.

Nabór projektów do Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Czwartek, 23 czerwca 2016

Wiosną 2016 r. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach rozpoczął wdrażanie trzyletniego projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej realizowanego w ramach programu Bardzo Młoda Kultura (http://www.nck.pl/bardzo-mloda-kultura/) finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Warsztaty Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej w Jędrzejowie

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

19.06.2016 w Jędrzejowie odbyły się zajęcia prowadzone przez Krzysztofa Pacholaka pod tytułem "Po co nam fotografia? Jak z nią pracować?"

Warsztaty Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej w Jędrzejowie

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

18.06.2016 w Jędrzejowie odbyły się zajęcia prowadzone przez Aleksandrę Drzazgę, pod tytułem „Przeżycie teatralne, doświadczanie sztuki jako element wspierający edukację kulturalną”.

Warsztaty Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej w Kielcach

Poniedziałek, 23 maja 2016

Zajęcia poprowadzone w Kielcach 22 maja 2016 roku przez Zbigniewa Mieruńskiego pt. "Edukacja kulturalna budowana na zasobach.

Warsztaty Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej w Ostrowcu

Poniedziałek, 23 maja 2016

22.05.2016 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się zajęcia prowadzone przez Annę Pankiewicz i Marcina Kapronia pod tytułem „Metody i narzędzia pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze animacji i edukacji kulturowej".

Za nami konferencja inaugurująca Świętokrzyską Akademię Edukacji Kulturowej

Wtorek, 26 kwietnia 2016

22 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Konferencja inauguracyjna była pierwszym przystankiem na 3 letniej ścieżce realizacji w województwie świętokrzyskim założeń Bardzo Młodej Kultury- innowacyjnego programu Narodowego Centrum Kultury.

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej

Piątek, 25 marca 2016

Wszystkich, którzy szukają możliwości realizowania projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Wyniki naboru w programie Bardzo Młoda Kultura 2016-2018

Środa, 3 lutego 2016

Nabór do programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 Narodowego Centrum Kultury został rozstrzygnięty. W ramach programu złożono 35 wniosków. Wyłoniono 16 wojewódzkich operatorów programu, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację projektów. Wśród beneficjentów programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018, których wnioski rozpatrzono pozytywnie jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Teatr Plastyczny SEN z szansą na Scyzoryka!

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę...

Ławeczka Andrzeja Koziei

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 783 689
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności