Sobota, 21 października 2017 - Celiny, Hilarego, Janusza

Akademia Edukacji Kulturowej

Musical „Splotka” na zakończenie projektu „Się Staję”

Czwartek, 19 października 2017

Już 25 października o godzinie 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”, realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury.

Warsztaty i konferencja podsumowująca projekt „SmykoŚwiaty”

Poniedziałek, 16 października 2017

W piątek, 20 października o godzinie 14.30 w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „SmykoŚwiaty”, realizowany w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura projekt, powstał z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie we współpracy z: Staszowskim Ośrodkiem Kultury, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Staszowie i Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Staszowie.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” na finiszu działań!

Czwartek, 5 października 2017

Październik przywitał nas chłodnymi porankami i jesienną pogodą, ale to nie przeszkodziło nam sprawdzić na jakim etapie są realizatorzy kolejnego projektu, który uzyskał dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Tym razem przyjrzeliśmy się projektowi „Cudze chwalicie, swego nie znacie” realizowanego przez Stowarzyszenie „Towarzystwo Kultur Wszelakich” ze Skalbmierza we współpracy z lokalnymi jednostkami kultury.

SmykoŚwiaty w trakcie realizacji projektu

Piątek, 22 września 2017

Sezon wakacyjny za nami. Czas zatem sprawdzić, jak ten, wydawać by się mogło urlopowy, okres przepracowali uczestnicy projektów realizowanych w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Lipiec i sierpień większości osób, szczególnie tych najmłodszych, kojarzy się przede wszystkim z wolnym od szkoły i dobrą zabawą. Nie oznacza to bowiem, że dzieci i młodzież z pięciu gmin i powiatów biorących udział w tegorocznej odsłonie projektu nudziło się w domu. Wręcz przeciwnie.

„Mali odkrywcy wyobraźni”

Piątek, 4 sierpnia 2017

„Mali odkrywcy wyobraźni” – to tytuł ostatniego prezentowanego projektu, który uzyskał dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Inicjatorem jego stworzenia jest Piotr Kogut, pedagog, animator kultury, instruktor, reprezentujący Stowarzyszenie „Głowa do góry”. Projekt realizowany będzie we współpracy ze Szkołą Podstawową w Sadowiu oraz Biblioteką i Ośrodkiem Kultury Gminy Sadowie.

„Się Staję”

Środa, 26 lipca 2017

Z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury, przyszedł czas na zaprezentowanie przedostatniego pn.: „Się Staję”. Projekt realizowany w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej zainicjowany został przez Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz tamtejsze Gimnazjum nr 2.

„SmykoŚwiaty”

Czwartek, 20 lipca 2017

„SmykoŚwiaty” to tytuł kolejnego projektu, który uzyskał pozytywną rekomendację, a co za tym idzie dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Od początku lipca, co tydzień, prezentujemy jeden ze zwycięskich projektów, opisując jego najważniejsze założenia i zaplanowane działania.

„Nam się nie nudzi gdy źródło nas budzi”

Czwartek, 13 lipca 2017

„Nam się nie nudzi gdy źródło nas budzi” to drugi zwycięski projekt, który otrzymał dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Inicjatorką jego powstania jest Ewa Skowerska Kosmalska ze Szkoły Wrażliwości na Kapkazach, we współpracy z Zespołem Szkół we Wzdole Rządowym, Martą Siewierską – radną sołectwa Zagórze, Stowarzyszeniem na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica”, Hanną Świątkowską i Jadwigą Dulębą – radną gminy Bodzentyn.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Czwartek, 6 lipca 2017

Okres wakacyjny to czas, w którym wystartują projekty realizowane w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. W tym czasie, co tydzień przybliżać będziemy jeden z pięciu zwycięskich projektów, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury.

Spotkanie realizatorów zwycięskich projektów SAEK

Piątek, 30 czerwca 2017

W piątek, 30 czerwca 2017 roku w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z uczestnikami programu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Prowadzącym warsztaty był dobrze znany wszystkim beneficjentom projektu, Jacek Gralczyk, który dokonał szczegółowej analizy każdego ze zwycięskich projektów, które otrzymają finansowe wsparcie w postaci grantu przyznanego w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej realizowanego przez WDK w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura.

Znamy 5 najlepszych projektów tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Wtorek, 27 czerwca 2017

W poniedziałek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się posiedzenie komisji ekspertów, które miało wyłonić 5 najlepszych projektów w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Po burzliwej dyskusji i dogłębnej analizie każdego z 15-stu złożonych wniosków udało się finalnie wybrać 5 projektów, które uzyskają finansowe wsparcie w postaci grantu przyznanego w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej realizowanego przez WDK w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura.

Koniec przyjmowania wniosków w II etapie konkursu regrantingowego

Środa, 21 czerwca 2017

W poniedziałek 19 czerwca o godzinie 15.00 zakończyło się przyjmowanie wniosków do II etapu konkursu regrantingowego Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Do składania wniosków mogli przystąpić uczestnicy, których projekty uzyskały pozytywna rekomendację w I etapie. Z 16 projektów, jakie komisja ekspertów zakwalifikowała do kolejnego etapu, ostatecznie wpłynęło 15.

Warsztaty z ewaluacji projektów ŚAEK

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

W piątek, 2 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się warsztaty przygotowane dla wszystkich uczestników, których projekty otrzymały pozytywną rekomendację w I etapie konkursu regrantingowego. Warsztaty prowadzone przez Jacka Gądeckiego były ważnym i pomocnym dla uczestników elementem w tworzeniu pełnych wersji wniosków, potrzebnych w II etapie konkursu.

II etap konkursu realizowanego w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Wtorek, 30 maja 2017

Do 19 czerwca 2017 roku do godziny 15.00 przyjmowane będą wnioski konkursowe dla projektów wyłonionych w I etapie konkursu regrantingowego. Każdy z 16-stu uczestników programu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej, którego wniosek uzyskał pozytywną opinię Jury, powinien dostarczyć nowy formularz zgłoszeniowy na adres Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, w wersji papierowej i elektronicznej.

Koniec I etapu konkursu regrantingowego ŚAEK

Poniedziałek, 29 maja 2017

Do I etapu konkursu zgłoszono ostatecznie 26 projektów stworzonych przez uczestników warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Po dokonaniu analizy wszystkich projektów, Jury konkursu w składzie: Barbara Zamożniewicz – rzecznik młodzieży, doradca Marszałka ds. młodzieży, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Joanna Kowalska – zastępca dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz Karolina Opałko – asystent koordynatora projektu ŚAEK, główny instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach – sekretarz Jury, wybrało 16 tych, które uzyskały najwyższe oceny.

Wystartował konkurs regrantingowy II edycji ŚAEK

Poniedziałek, 15 maja 2017

Po zakończonych warsztatach z zakresu edukacji kulturowej przyszedł czas na kolejny etap projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Konkurs regrantingowy, do którego mogą przystąpić wszyscy uczestnicy tegorocznych warsztatów, jest jednym z elementów programu Bardzo Młoda Kultura finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz województwo świętokrzyskie.

Przed nami ostatnie warsztaty ŚAEK

Piątek, 12 maja 2017

Już dziś w Skarżysku-Kamiennej odbędą się ostatnie z serii warsztatów zorganizowanych w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Zajęcia z uczestnikami programu poprowadzi Jacek Gądecki, socjolog i antropolog społeczny, wykładowca AGH i założyciel kilku organizacji pozarządowych. Potem uczestników czekać będzie konkurs regrantingowy i kolejne etapy związane z projektem.

Za nami weekend majowy pełen spotkań z instruktorami Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Poniedziałek, 8 maja 2017

Podczas gdy wiele osób korzystało z uciech majowego weekendu, my odwiedziliśmy kolejne miejscowości i uczestników biorących udział w projekcie „Bardzo Młoda Kultura”. W tym czasie swoje warsztaty zainaugurowali kolejni instruktorzy: znany z ubiegłorocznej edycji projektu Jacek Gralczyk i Bogumiła Stachurska.

Za nami pierwszy weekend warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Od piątku do niedzieli, tj. 21-23 kwietnia, w sześciu miastach województwa wystartowały warsztaty ŚAEK. Obok Kielc, które przecierały szlaki w ubiegłym roku, tym razem zgodnie z założeniami projektu, przyłączyły się nowe miejscowości: Ożarów, Skarżysko-Kamienna, Staszów, Skalbmierz i Włoszczowa. Inauguracyjne zajęcia w 2017 roku odbyły się w Ośrodku Kultury w Staszowie, a ich prowadzącym był dr hab. Jacek Gądecki.

Rozpoczyna się II edycja Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Piątek, 31 marca 2017

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, zaprasza na drugi cykl warsztatów w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. W tym roku zajęcia odbywać się będą w kolejnych powiatach naszego województwa:: kieleckim, opatowskim, skarżyskim, włoszczowskim, kazimierskim i staszowskim.

1...2

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski...

NURT 2017

W listopadzie w Kielcach odbędzie się XXIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku na...

"Mąż zmarł, ale już mu lepiej"

Zapraszamy na spektakl teatralny "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" w wykonaniu członków Amatorskiego...

Wystawa fotograficzna „Moja Serbia” Stanko Kostica w WDK

13 listopada br. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż...

"Rewanż" ze złotymi medalami

Studio Tańca i Stylu Rewanż z Kielc zdobyło trzy złote medale na Mistrzostwach Europy oraz Świata...

Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane.

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego...

Kielczanin nagrodzony

12 Polaków, w tym kielczanin Marcin Boruń, znalazło się wśród laureatów jednego z największych...

Promocja książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

16 października w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się promocja...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 26 699 500
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności