Środa, 28 czerwca 2017 - Florentyny, Ligii, Leona

Akademia Edukacji Kulturowej

Znamy 5 najlepszych projektów tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Wtorek, 27 czerwca 2017

W poniedziałek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się posiedzenie komisji ekspertów, które miało wyłonić 5 najlepszych projektów w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Po burzliwej dyskusji i dogłębnej analizie każdego z 15-stu złożonych wniosków udało się finalnie wybrać 5 projektów, które uzyskają finansowe wsparcie w postaci grantu przyznanego w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej realizowanego przez WDK w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura.

Koniec przyjmowania wniosków w II etapie konkursu regrantingowego

Środa, 21 czerwca 2017

W poniedziałek 19 czerwca o godzinie 15.00 zakończyło się przyjmowanie wniosków do II etapu konkursu regrantingowego Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Do składania wniosków mogli przystąpić uczestnicy, których projekty uzyskały pozytywna rekomendację w I etapie. Z 16 projektów, jakie komisja ekspertów zakwalifikowała do kolejnego etapu, ostatecznie wpłynęło 15.

Warsztaty z ewaluacji projektów ŚAEK

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

W piątek, 2 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się warsztaty przygotowane dla wszystkich uczestników, których projekty otrzymały pozytywną rekomendację w I etapie konkursu regrantingowego. Warsztaty prowadzone przez Jacka Gądeckiego były ważnym i pomocnym dla uczestników elementem w tworzeniu pełnych wersji wniosków, potrzebnych w II etapie konkursu.

II etap konkursu realizowanego w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Wtorek, 30 maja 2017

Do 19 czerwca 2017 roku do godziny 15.00 przyjmowane będą wnioski konkursowe dla projektów wyłonionych w I etapie konkursu regrantingowego. Każdy z 16-stu uczestników programu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej, którego wniosek uzyskał pozytywną opinię Jury, powinien dostarczyć nowy formularz zgłoszeniowy na adres Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, w wersji papierowej i elektronicznej.

Koniec I etapu konkursu regrantingowego ŚAEK

Poniedziałek, 29 maja 2017

Do I etapu konkursu zgłoszono ostatecznie 26 projektów stworzonych przez uczestników warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Po dokonaniu analizy wszystkich projektów, Jury konkursu w składzie: Barbara Zamożniewicz – rzecznik młodzieży, doradca Marszałka ds. młodzieży, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Joanna Kowalska – zastępca dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz Karolina Opałko – asystent koordynatora projektu ŚAEK, główny instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach – sekretarz Jury, wybrało 16 tych, które uzyskały najwyższe oceny.

Wystartował konkurs regrantingowy II edycji ŚAEK

Poniedziałek, 15 maja 2017

Po zakończonych warsztatach z zakresu edukacji kulturowej przyszedł czas na kolejny etap projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Konkurs regrantingowy, do którego mogą przystąpić wszyscy uczestnicy tegorocznych warsztatów, jest jednym z elementów programu Bardzo Młoda Kultura finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz województwo świętokrzyskie.

Przed nami ostatnie warsztaty ŚAEK

Piątek, 12 maja 2017

Już dziś w Skarżysku-Kamiennej odbędą się ostatnie z serii warsztatów zorganizowanych w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Zajęcia z uczestnikami programu poprowadzi Jacek Gądecki, socjolog i antropolog społeczny, wykładowca AGH i założyciel kilku organizacji pozarządowych. Potem uczestników czekać będzie konkurs regrantingowy i kolejne etapy związane z projektem.

Za nami weekend majowy pełen spotkań z instruktorami Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Poniedziałek, 8 maja 2017

Podczas gdy wiele osób korzystało z uciech majowego weekendu, my odwiedziliśmy kolejne miejscowości i uczestników biorących udział w projekcie „Bardzo Młoda Kultura”. W tym czasie swoje warsztaty zainaugurowali kolejni instruktorzy: znany z ubiegłorocznej edycji projektu Jacek Gralczyk i Bogumiła Stachurska.

Za nami pierwszy weekend warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Od piątku do niedzieli, tj. 21-23 kwietnia, w sześciu miastach województwa wystartowały warsztaty ŚAEK. Obok Kielc, które przecierały szlaki w ubiegłym roku, tym razem zgodnie z założeniami projektu, przyłączyły się nowe miejscowości: Ożarów, Skarżysko-Kamienna, Staszów, Skalbmierz i Włoszczowa. Inauguracyjne zajęcia w 2017 roku odbyły się w Ośrodku Kultury w Staszowie, a ich prowadzącym był dr hab. Jacek Gądecki.

Rozpoczyna się II edycja Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Piątek, 31 marca 2017

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, zaprasza na drugi cykl warsztatów w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. W tym roku zajęcia odbywać się będą w kolejnych powiatach naszego województwa:: kieleckim, opatowskim, skarżyskim, włoszczowskim, kazimierskim i staszowskim.

Świętokrzyski Manifest Animatorów Kultury

Środa, 23 listopada 2016

Animatorzy Kultury- łączcie się. Taka idea przyświeca twórcom Świętokrzyskiego Manifestu Animatorów Kultury- przedsięwzięcia, które ma zainicjować powstanie Świętokrzyskiej Sieci Animatorów Kultury.

Świętokrzyska Giełda Projektów ŚAEK

Środa, 23 listopada 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się Świętokrzyska Giełda Projektów- impreza związana z działalnością Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Była to okazja do zapoznania się z efektami realizacji na terenie województwa świętokrzyskiego programu Bardzo Młoda Kultura.

Janko Muzykant Modern

Środa, 26 października 2016

Fundacja Studio TM zaprasza na finał projektu „Janko Muzykant Modern”, który jest realizowany w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

„Bielińskie gimnazjum kultury”

Poniedziałek, 24 października 2016

Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach zaprasza na podsumowanie projektu pn. „Bielińskie gimnazjum kultury”, które odbędzie się 30 października br. Uczestnicy warsztatów wykonają przedstawienie „Memento Mori & Carpe Diem” oraz zaprezentują montaż poetycko-muzyczny pn. „W zadumie nad życiem”. Podczas spotkania dostępna będzie również wystawa prac plastycznych, przygotowana przez młodzież w ramach cyklu „Alchemia koloru.

„Janko Muzykant Modern”

Czwartek, 8 września 2016

Fundacja Studio TM właśnie rozpoczęła realizację zadania pn.: ,,Janko Muzykant Modern’’ w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej. Inicjatywa jest dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

Zakończył się II etap konkursu regrantingowego ŚAEK

Poniedziałek, 5 września 2016

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej ostatecznie wybrała projekty, które dostaną dofinansowanie w ramach realizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach programu „Bardzo Młoda Kultura”.

"Kubuś" partnerem ŚAEK

Środa, 13 lipca 2016

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach został partnerem projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej wdrażanego na terenie województwa świętokrzyskiego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Warsztaty Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej w WDK w Kielcach

Poniedziałek, 4 lipca 2016

2 i 3 lipca 2016 r. w Kielcach odbyły się zajęcia prowadzone przez Jaceka Gralczyk pod tytułem "Współpraca na rzecz edukacji kulturowej. Praca metodą projektu w obszarze edukacji kulturalnej”.

Nabór projektów do Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Czwartek, 23 czerwca 2016

Wiosną 2016 r. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach rozpoczął wdrażanie trzyletniego projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej realizowanego w ramach programu Bardzo Młoda Kultura (http://www.nck.pl/bardzo-mloda-kultura/) finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Warsztaty Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej w Jędrzejowie

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

19.06.2016 w Jędrzejowie odbyły się zajęcia prowadzone przez Krzysztofa Pacholaka pod tytułem "Po co nam fotografia? Jak z nią pracować?"

1...2

Promocja książki „Komendant GRYF i jego żołnierze”

23 czerwca o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się premiera książki...

71.rocznica pogromu kieleckiego

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego rozpoczną się już 26. czerwca. Przez cały tydzień będzie...

Nagrody Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

Podczas piątkowej gali w Kieleckim Centrum Kultury wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Kielce za...

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego przygotowuje, jak co roku, obchody rocznicy pogromu...

Dzień Dziecka w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się spektakl muzyczny zatytułowany „Chicholudki”....

XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2017

Relacje filmowe z XXIII Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych, które odbyły się 21...

Z Panem Scratchem za pan brat

30 maja, w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, odbył się finał konkursu „Z...

Trzyletni projekt "Teatr, Mama, Tata i Ja"

Właśnie ruszyła kolejna edycja projektu "Teatr, Mama, Tata i Ja", skierowanego do dzieci oraz ich...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 24 598 197
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności